Σελίδα 53 από 72 ΠρώτοΠρώτο ... 343484950515253545556575863 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 781 έως 795 από 1069

Θέμα: Γενικό chat για CBF-250

  1. #781
    Εκκολαπτόμενος βρωμιάρης Το avatar του/της johnpan
    Εγγραφή
    20/05/2002
    Μηνύματα
    1.721
    Αρχικά δημιουργήθηκε από erefer
    Σας ευχαριστώ πολυ ολους για τις απαντήσεις σας! Ηθελα εδώ και πολλά χρόνια να πάρω μηχανή, αλλά το είχα βάλει στο μυαλό μου σαν "αστο για αργότερα" και επειδή οταν το αφήνεις ετσι δεν το κάνεις ποτέ, αποφάσισα να μπω δυναμικά! Εβαλα στοχο να παω να βγάλω δίπλωμα τον άλλο μηνα, τελείωσε!!! Μου αρέσει πολύ αυτο το μηχανάκι και απ'οτι μου λέτε ταιριάζει και στην περίπτωση μου.. Ομολογώ πως σας ζηλεύω(με την καλή έννοια ), είδα και τις φωτογραφίες σας και επαθα ζημιά! Σας μίλησα για χωμάτινη διαδρομή γιατί συνήθως το καλοκαίρι πάω στο εξοχικό μου για 5 μέρες, που είναι σε ενα βουνό το οποίο εχει 13χλμ ανηφόρα κωλοχωματόδρομο!(είναι στα 1400μ. υψόμετρο ) Οπότε για μια φορά τον χρόνο δεν νομίζω να εχει πρόβλημα Το κακό είναι πως εχει πολλά λεφτά ο εξοπλισμός(κράνη κτλ) και θα με πάει λιγο πίσω, αλλά δεν τα παραλείπω γιατί παραδέχομαι οτι δεν εχω ιδέα απο μηχανή αντίθετα με το αυτοκίνητο που οδηγάω απο 12 χρονών και κάνω τα πάντα:rotflmao: Οπότε είμαι λίγο "συνειδητοποιημένος" θα έλεγα και επειδή οδηγάω καθημερινά τα τελευταία 5 χρόνια βλέπω τι ασχετοσύνη υπάρχει και ποσο δεν προσέχουν τις μηχανές... Πρέπει να προσέχεις και να προνοείς την κάθε μαλ***α που μπορεί να κάνει κάποιος και φαντάζομαι ποσο δύσκολο και ποση μεγαλύτερη πρεπει να είναι η προσοχή οταν οδηγάς μηχανή... Σας ευχαριστώ για την υποδοχή και ελπίζω να αξιωθώ να το πάρω αυτό το μηχανάκι!
    ασε το cbf και παρε κανα ον-οφφ μικρο, κλε250, πχ
    Δεν είναι η δόξα /
    δεν είναι τα λεφτά /
    είναι του δρόμου η χαρά !

    Το μηχανόβιο άλμπουμ μου



  2. #782
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    29/08/2008
    Μηνύματα
    3
    Αρχικά δημιουργήθηκε από npat
    Αν πράγματι είναι "κωλοχωματόδρομος" (μεγάλες κλίσεις, νεροφαγόματα, κροκάλες, χασίματα) τότε 13 χιλιόμετρα δεν είναι καθόλου εύκολη υπόθεση---και σχεδόν αδύνατη για έναν εντελώς άπειρο αναβάτη (ανεξαρτήτως μοτοσυκλέτας). Μην θεωρείς ότι απλά "καβαλάς και πας", θέλει εμπειρία (ανεξαρτήτως τι μοτοσυκλέτα έχεις).

    Αν τώρα είναι δρόμος που πάει άνετα επιβατικό αυτοκίνητο (όχι τζιποειδές 4χ4 ή δεν ξέρω 'γω τι) τότε ίσως να είναι απλούστερα τα πράγματα.
    Οχι δεν είναι και τοσο τραγικός ο δρόμος, τα περισσότερα αυτοκίνητα που ανεβαίνουν είναι κανονικά, απλά σε 2-3 σημεία είναι λίγο χάλια...

  3. #783
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    11/04/2009
    Μηνύματα
    4
    paidia skeftomai k egw na agorasw twra mixani k logika kataligw stin cbf250 epeidi eimai k ligo arxarios sto thema symplekti k episis anazitw mia arketa oikonomiki lusi...
    an mporeite me voithate sta parakatw:
    1)epeidi diafasa ligo to forum anisyxisa oson afora ta provlimata pou aneferete...gnwrizete an ta kainouria modela e3akolouthoun na emfanizoun ta provlimata pou anaferate?
    2)epeidi pisw einai tampouro..ta frena pianoun arketa kala k me 2 atoma?
    3)epeidi dn tin exw dei apo konta...emfanisiaka pws einai apo konta sa megethos?se styl mixanis i einai ligo pio megali apo papaki..?

    thx

  4. #784
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της @ggelos
    Εγγραφή
    05/01/2009
    Μηνύματα
    177
    Πρωτα απ'όλα καλωόρισες στο φόρουμ

    κοιτα,η μηχανη είναι Honda,σκυλί !!!
    Γενικότερα είναι αξιόπιστη μηχανη παρ όλα αυτα έχει βγάλει κάποια προβλήματα(ευρεση νεκρας)
    Στα πιο καινούρια μοντέλα τα προβλήματα είναι σαφως λιγότερα

    Κατ εμαι καλυτερα να αγοράσεις μια μεταχειρισμενη για να μπεις στο κλίμα της,να εχει λυμένα προβλήματα,να είναι πιο οικονομική και να εχεις την άνεση να την ριξεις κάτω βρε αδερφε!χωρις να νιάζεσαι και τόσο για το ότι είναι καινούρια

    Ο συμπλέκτης όσο σε φοβίζει τωρα,τόσο θα τον ζητας μετα.
    Θα το δεις και στην πράξη

    Το ταμπουρο εχει μικρες διαφορες απο το δισκοφρενο...μονο κακο ειναι πως οταν ζεσταθει πρεπει να πατιεται παραπανω για να πιασει καλυτερα.Αυτο που κανω εγω είναι να γρεναρω με τις ταχυτητες,οπότε δεν εχω ιδιαίτερο προβλημα

    Εμφανισιακα είναι κούκλα!
    Κοιτα,19 χρονών είμαι και μου φαίνεται πολύ όμορφη...αφου την εγκρίνουν και οι γκομενες
    εγω είμαι 1,71(χωρις σχόλια) και πατάω άνετα κάτω και η μηχανη μου παρέχει καλή ισορροπία
    δεν είναι ιδιαίτερα μεγάλη,και από αυτοκίνητα στην κίνηση περνάς άνετα...δεν είναι και πολυ μεγαλύτερη από παπιες

    Η επιλογή είναι δική σου αλλα να ξέρεις οτι θα ακούσεις από πολλους οτι αυτη η μηχανη είναι μονόδρομος εντός πόλεως
    If you gonna die...

    ... die with your boots on

  5. #785
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    11/04/2009
    Μηνύματα
    4
    thx filaraki isoun polu katatopistikos..oso gia to upsos me voithises k se auto, afou sta idia kyvika vriskomaste..na sou pw tin alitheia k egw mexri xthes metaxeirismeni epsaxna..omws fovithika ta provlimata pou diavasa edw..k lew kalutera kainouria mpas k ta glytwsoume..egw menw sto irakleio kritis..kamia idea gia na psa3w metaxeirismeni p na erxetai-elegxetai??
    k kati teleutaia..ta fwta einai panta on?thx

  6. #786
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της @ggelos
    Εγγραφή
    05/01/2009
    Μηνύματα
    177
    Μπορεις να βρεις και στη Κρητη και σε όποιο χρωμα θέλεις

    Καλύτερα μεταχειρισμένη με λίγα χλμ,για να έχουν λυθεί και τα προβλήματά της
    Εγω είχα βρει μοντέλο 9/2004 με 18.000 χλμ και είναι αστλερι η μηχανη,μόνο λάδια χρειάστηκε να αλλάξω!

    Αλλα ακόμα και να μην βρεις,μπορείς να έρθεις για μια βδομάδα Αθηνα,να έχεις κλείσει ραντεβού για να δεις,ΚΑΙ ΝΑ ΕΛΕΓΞΕΙΣ τις μηχανες,τη βάζεις στο καράβι και έφυγες.Την άδεια ή την περιμένεις,ή στην στέλνουν με κούριερ

    Και εγω στη Λάρισα σπουδάζω,κατέβηκα την αγόρασα,τη φόρτωσα και έφυγα.
    If you gonna die...

    ... die with your boots on

  7. #787
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    11/04/2009
    Μηνύματα
    4
    gia athina px se poion emporo na psa3w gt dn exw idea apo athina...gia ta fwta dn m apantises...panta anamena menoun?

  8. #788
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της @ggelos
    Εγγραφή
    05/01/2009
    Μηνύματα
    177
    Έχεις δικιο...πάντα αναμένα μένουν αλλα με πατέντα μπορεις να βάλεις διακόπτη να σβήνουν.Εχει κ συνιάλο.

    στην αθηνα μπορεις να βρεις απο εδω:
    http://www.xe.gr/pages/AutoMotoResults.aspx?catId=2152

    http://www.mototriti.gr/usedbikes/se...&timh_from=all

    δες τες όλες από το σπίτι,σκέψου το με την ησυχία σου.καλή διασκέδαση
    If you gonna die...

    ... die with your boots on

  9. #789
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    11/04/2009
    Μηνύματα
    4
    thx file...an ola pane kala..se kanena mina tha exw ginei k egw melos tou club

  10. #790
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της @ggelos
    Εγγραφή
    05/01/2009
    Μηνύματα
    177
    Καλή επιλογή.Εμεις εδω είμαστε
    If you gonna die...

    ... die with your boots on

  11. #791
    μην πειραξεις τα φωτα. ειναι αναμμενα για τη δικη σου ασφαλεια και για να μεγαλωσεις τη ζωη του ανορθωτη σου
    θελω 4κυλινδρο για Α1!!!!!!!!!!!!

    πωλειται cbf250

    http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=96752

  12. #792
    Καλησπερα σε ολους!Εχω το cbf ενα χρονο πλεον και ειμαι πολυ ευχαριστημενος.Δεν μου εχει παρουσιασει το παραμικρο προβλημα και γενικοτερα ειμαι ευχαριστημενος απο την επιλογη μου..Το μοναδικο μειονεκτημα ειναι τα ακριβα service.Καθε 2,500χλμ πληρωνω 40+ ευρω για 2 λιτρα λαδι!!!!Φυσικα μολις τελειωσει η εγγυηση θα τα αλλαζω μονος μου.. Επισης θα ηθελα να ρωτησω στα ποσα χιλιομετρα χρειαζεται ρυθμιση βαλβιδων(ο μηχανικος μου ειπε στα 10,000χλμ αλλα μου φαινονται λιγα...)

  13. #793
    Εκκολαπτόμενος βρωμιάρης Το avatar του/της johnpan
    Εγγραφή
    20/05/2002
    Μηνύματα
    1.721
    Αρχικά δημιουργήθηκε από tasosrap
    Καλησπερα σε ολους!Εχω το cbf ενα χρονο πλεον και ειμαι πολυ ευχαριστημενος.Δεν μου εχει παρουσιασει το παραμικρο προβλημα και γενικοτερα ειμαι ευχαριστημενος απο την επιλογη μου..Το μοναδικο μειονεκτημα ειναι τα ακριβα service.Καθε 2,500χλμ πληρωνω 40+ ευρω για 2 λιτρα λαδι!!!!Φυσικα μολις τελειωσει η εγγυηση θα τα αλλαζω μονος μου.. Επισης θα ηθελα να ρωτησω στα ποσα χιλιομετρα χρειαζεται ρυθμιση βαλβιδων(ο μηχανικος μου ειπε στα 10,000χλμ αλλα μου φαινονται λιγα...)
    Στα μοτέρ cbf250 με λίγα χιλιόμετρα οι βαλβίδες θέλουν συχνότερο κοίταγμα γιατί κλείνουν. Εμένα ήταν και οι δύο κλειστές από το πρώτο κιόλας σέρβις ΑΛΛΑ το είχα πάει σε κάτι λαμόγια (εξουσιοδοτημένα χόντα!!) που δήθεν το είχαν κοιτάξει. Μετά έτυχε να το δει και ένας άλλος μηχανικός και της μέτρησε, ήμουν μπροστά, ήταν και οι δύο κλειστές.
    Δεν είναι η δόξα /
    δεν είναι τα λεφτά /
    είναι του δρόμου η χαρά !

    Το μηχανόβιο άλμπουμ μου



  14. #794
    balls of steel Το avatar του/της p@nos
    Εγγραφή
    04/09/2007
    Μηνύματα
    5.809
    Αρχικά δημιουργήθηκε από johnpan
    Στα μοτέρ cbf250 με λίγα χιλιόμετρα οι βαλβίδες θέλουν συχνότερο κοίταγμα γιατί κλείνουν. Εμένα ήταν και οι δύο κλειστές από το πρώτο κιόλας σέρβις ΑΛΛΑ το είχα πάει σε κάτι λαμόγια (εξουσιοδοτημένα χόντα!!) που δήθεν το είχαν κοιτάξει. Μετά έτυχε να το δει και ένας άλλος μηχανικός και της μέτρησε, ήμουν μπροστά, ήταν και οι δύο κλειστές.

    mlkes


    μηπως θυμασαι διακενα?

  15. #795
    Εκκολαπτόμενος βρωμιάρης Το avatar του/της johnpan
    Εγγραφή
    20/05/2002
    Μηνύματα
    1.721
    δε θυμάμαι αλλά το γράφει στο βιβλιαράκι, αν δεν το έχεις κάποιος από εδώ θα το έχει...
    Δεν είναι η δόξα /
    δεν είναι τα λεφτά /
    είναι του δρόμου η χαρά !

    Το μηχανόβιο άλμπουμ μου



Παρόμοια θέματα

  1. Τιμές ανταλλακτικών για CBF-250.
    από Alexander στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 49
    Τελευταίο μήνυμα: 25/10/2016, 16:11
  2. Βαλίτσες και tankbag για CBF-250
    από ThM στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 64
    Τελευταίο μήνυμα: 06/07/2014, 21:23
  3. Αντικλεπτικά μέσα για CBF-250
    από oulas στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 26
    Τελευταίο μήνυμα: 14/08/2006, 21:38
  4. Εξατμιση για cbf 250
    από Alchimistis στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 11/12/2005, 23:02
  5. Κλειδαριά δισκόφρενου για CBF-250
    από Alexander στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 21/06/2005, 16:22

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF