Σελίδα 62 από 72 ΠρώτοΠρώτο ... 12525758596061626364656667 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 916 έως 930 από 1069

Θέμα: Γενικό chat για CBF-250

  1. #916
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    06/05/2009
    Μηνύματα
    13
    Αρχικά δημιουργήθηκε από johnpan
    πολύ σωστά, και έχει και χειρολαβές αν δεν κάνω λάθος. Η δικιά μου είχε.
    Μήπως μπορείτε να μου πείτε που ακριβώς στο μοναστηράκι πουλάνε τη σχάρα στα 35,00?; Προφανώς η σχάρα μπαίνει καταργώντας τη δική του βάση με τις χειρολαβές; (το αναφέρω επειδή η δική του μεταλική χειρολαβή έχει στην εσωτερική της πλευρά και την υποδοχή για να κουμπώνει η σέλα-άρα πρέπει και η σχάρα να έχει αντίστοιχες υποδοχές).

  2. #917
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    06/05/2009
    Μηνύματα
    13

    Re: Re: cbf μεταχειρισμένο.

    Αρχικά δημιουργήθηκε από johnpan
    Φίλε εμένα κάτι δε μου αρέσει. Αν είσαι πρωτάρης μην το πάρεις. Σε "συγχάρηκε" για ποιο λόγο? Του 2007 δεν είχαν πρόβλημα με τη νεκρά. Υπόπτα όλα αυτά. Μηπως απλώς προσπαθεί να σε κερδίσει? Δε βάζεις άλλα 500 να πάρεις ένα καλύτερο από ιδιώτη? Και το ντεπόζιτο είναι αλλαγμένο, γι'αυτό δεν ταιριάζουν τα κλειδιά. Νομίζω ήταν μεγάλη η ζημιά.
    Έχω την εντύπωση ότι έχει αλλαχτεί η κλειδαριά (και όχι τεπόζιτο & κλειδαριά κράνους-σέλλας αφού το δεύτερο κλειδί ταιριάζει στα δύο τελευταία και όχι στην κλειδαριά τιμονιού), γιατί ο πωλητής μου είπε ότι αλλάχτηκαν τα όργανα (και προφανώς και η κλειδαριά!). Πάντως το μηχανάκι οδηγικά είναι πολύ καλό - και είμαι έμπειρος από μηχανές (τα τελευταία 20 χρόνια είχα τρεις μηχανές εντούρο honda xl125, honda ax-1, susuki frewind). Για την πόλη που την θέλω φαίνεται πανεύκολη και λειτουργική.

  3. #918
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.517
    Αρχικά δημιουργήθηκε από basdel
    Μήπως μπορείτε να μου πείτε που ακριβώς στο μοναστηράκι πουλάνε τη σχάρα στα 35,00?; Προφανώς η σχάρα μπαίνει καταργώντας τη δική του βάση με τις χειρολαβές; (το αναφέρω επειδή η δική του μεταλική χειρολαβή έχει στην εσωτερική της πλευρά και την υποδοχή για να κουμπώνει η σέλα-άρα πρέπει και η σχάρα να έχει αντίστοιχες υποδοχές).
    Εχεις πμ

  4. #919
    παίδες να ρωτήσω κάτι γίνεται να αλλάξω το ταμπούρο πίσω με δισκόφρενο ?????

  5. #920
    Καλησπέρα....
    σκεφτομαι κ μαλλον θα πάρω μηχανή για λόγους οικονομίας κ χιλιομέτρων...
    συνοπτικά... ειμαι 1,98εκ κανω καθημερινά μονο για την δουλεια 50χλ σε δρομο ταχειας κυκλοφορειας, κ μετα απο ψάξιμο αποφάσισα για το cbf 250 ή για το ybr 250. ειναι καλή επιλογή για την περίπτωση μου?
    για το ύψος?
    άκουσα ότι η κατανάλωση είναι κοντά στα 3,5λ/100χλ. ισχύει?
    βρήκα μεταχειρισμένο cbf αρκετά φτηνό αλλα με 32.000χλ? αξίζει να το πάρω? τι να προσέξω?
    προτευον λόγος ειναι η κατανάλωση καθώς το αυτοκίνητο με έχει γονατίσει.

    ευχαριστώ προκαταβολικά

  6. #921
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.517
    Εχω το cbf.
    Και τα δυο που λες είναι μικρά για το ύψος σου και σχετικά αδύναμα για τη χρήση που περιγράφεις
    Αυτό που βρήκες έχει πολλά χλμ και με εντατική χρήση δεν θα σου κρατήσει πολύ ακόμα. Σε οποιαδήποτε αγορά μεταχειρισμένου συμβουλέψου μάστορα και υπολόγισε και τα αναλώσιμα που θα χρειαστείς (λάστιχα, φρένα, αλυσογράναζα)
    Από κατανάλωση με 16 λτ τεπόζιτο κάνεις 350-400 χλμ

  7. #922
    οποτε για το υψος μου λες να μην το δοκιμάσω καθόλου?
    επειδη γενικα απο μηχανές δεν ξερώ καθόλου... πως αναλογούς τα 100.000χλ αυτοκινητου σε μια μηχανή (σε 50.000χλ π.χ.)?
    αυτος μου ειπε μολις το εβγαλε απο σερβις κ τα λαστιχα αντεχουν γυρω 7000χλ ακομα...


    *επειδη μενω θεσσαλονικη, κ αυτο ειναι αθήνα, ξέρετε ποσο κοστίζει φορτοτική με οσε??

  8. #923
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.517
    Έτσι κι αλλιώς ότι κι αν πάρεις θα το καβαλήσεις πρώτα και θα δεις αν ταιριάζει στο ύψος σου.
    Τα χλμ είναι σχετικά αλλά μικρό μονοκύλινδρο με 30000 δύσκολα θα βγάλει άλλα τόσα ειδικά με εντατικούς ρυθμούς. Κάπου άκουσα ότι ο οσε δεν φορτώνει μηχανές πια

  9. #924
    Δηλαδή ρε παιδιά ο κινητήρας του cbf250 για πόσα χλμ, κατά τη γνώμη σας, αντέχει;

    Φτάνει τα 100.000 ή λιγότερα;
    Καλλιά στα όρη άρχοντας
    παρά στον κάμπο δούλος,
    θωρώ τον κόσμο από ψηλά
    κι είναι δικός μου ούλος.

  10. #925
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.517
    Και ναι και όχι. Εξαρτάται από χρήση και συντήρηση. Αν τα κάνεις σε 10 χρόνια χωρίς ταρζανιές και με τα σέρβις του μπορεί και να αντέξει έστω και αν στο τέλος σέρνεται. Αν τα κάνεις με ρυθμό delivery μάλλον όχι.

  11. #926
    την παρασκευη θα κανω ενα ταξιδακι με cbf περιπου 110 χιλ πηγαινε και αλλα τοσα το ελα..(το ελα μετα απο 2 μερες) χρειαζεται να κοιταξω τα λαδια τις μηχανης? πρωτου ξεκινησω? οταν φτασω?? (σεβρις εκανε πριν περιπου 600χιλ) επισης χρειαζεται να κανω καποιον αλλο ελεγχο??
    Ευχαριστω..

  12. #927
    Ογκόλιθος Το avatar του/της Sapadak
    Super Moderator
    Εγγραφή
    13/07/2005
    Μηνύματα
    4.035
    Δες μονο τις πιεσεις των ελαστικων να ειναι σωστες.

    Τα λαδια δεν ειναι κακο να τα κοιτας πχ μια φορα καθε εβδομαδα. Δεν ειναι κατι χρονοβορο

  13. #928
    οσο για τις πιεσεις.. 33 μπροστα και 36 πισω??? τοσο μου ειχε πει ο μηχανικος μου..
    Ευχαριστω..

  14. #929
    Ογκόλιθος Το avatar του/της Sapadak
    Super Moderator
    Εγγραφή
    13/07/2005
    Μηνύματα
    4.035
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Valantis_Strom
    οσο για τις πιεσεις.. 33 μπροστα και 36 πισω??? τοσο μου ειχε πει ο μηχανικος μου..
    Ευχαριστω..
    Δε θυμαμε απεξω

    Ριξε μια ματια πανω στο προστατευτικο τις αλυσιδας.

    Εκει γραφει ποσο πρεπει (αν εισαι μονος ή αν εισαι διπλος)

  15. #930
    ααα οκ θα το κοιταξω.. αλλα το πισω λαστιχο ειναι λιγο μεγαλυτερο απο οτι πρεπει και πρεπει να παιρνει 36 απο οτι μου ειπε ο μηχανικος... ακομη να βαλω λιπαντικο στην αλυσιδα πρωτου ξεκινησω??

Παρόμοια θέματα

  1. Τιμές ανταλλακτικών για CBF-250.
    από Alexander στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 49
    Τελευταίο μήνυμα: 25/10/2016, 16:11
  2. Βαλίτσες και tankbag για CBF-250
    από ThM στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 64
    Τελευταίο μήνυμα: 06/07/2014, 21:23
  3. Αντικλεπτικά μέσα για CBF-250
    από oulas στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 26
    Τελευταίο μήνυμα: 14/08/2006, 21:38
  4. Εξατμιση για cbf 250
    από Alchimistis στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 11/12/2005, 23:02
  5. Κλειδαριά δισκόφρενου για CBF-250
    από Alexander στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 21/06/2005, 16:22

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF