Σελίδα 13 από 72 ΠρώτοΠρώτο ... 3891011121314151617182363 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 181 έως 195 από 1069

Θέμα: Γενικό chat για CBF-250

  1. #181
    SUZUKI GSR 600 Το avatar του/της oulas
    Εγγραφή
    20/04/2005
    Μηνύματα
    899
    κι εμένα πρόσφατα στην κατηφόρα στα διόδια Ελευσίνας έδειξε 162 και θα πήγαινε κι άλλο αλλά φοβήθηκα μη σπάσει καμια βελόνα και το έκλεισα...
    εγω εχω δει στο ιδιο σημειο στιγμιαια 153, αλλα πολυ καιρο πριν. Τωρα που εχει ανοιξει το μοτερ και εχω φτασει τα 11.500 θελω νβα δω ποσο παει στο ιδιο σημειο. Αναμενουμε λοιπον ταξιδακι για να διαπιστωσουμε...

    Επιση εχω 11.500 και τα λαστιχα μου ειναι σε καλη ακομα κατασταση. Πιστευω να φτασω μεχρι τις 18.00 - 20.000 και μετα πεταμα!

  2. #182
    Ογκόλιθος Το avatar του/της Sapadak
    Super Moderator
    Εγγραφή
    13/07/2005
    Μηνύματα
    4.035

    Ρελαντι??

    Καλημερα,

    Ερωτηση:

    Οταν ειναι κρυα η μηχανη προφανως βαζετε μπρος με το τσοκ τραβηγμενο.

    Ποση ωρα πρεπει να το δουλεψετε με το τσοκ ανοικτο ετσι ωστε να "κραταει" ρελαντι μονο του?

    Και κατι ακομα εχετε προσεξει οτι οταν το τσοκ ειναι τραβηγμενο αν κουνησουμε το τιμονι δεξια αριστερα οτι παιζουν οι στροφες?

  3. #183
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Λεωνίδας
    Εγγραφή
    11/11/2005
    Μηνύματα
    3.747

    Re: Ρελαντι??

    Αρχικά δημιουργήθηκε από Sapadak
    Καλημερα,

    Ερωτηση:

    Οταν ειναι κρυα η μηχανη προφανως βαζετε μπρος με το τσοκ τραβηγμενο.
    Προφανώς

    Αρχικά δημιουργήθηκε από Sapadak
    Ποση ωρα πρεπει να το δουλεψετε με το τσοκ ανοικτο ετσι ωστε να "κραταει" ρελαντι μονο του?
    Στα μεγάλα κρύα μπορεί να ήθελε και πάνω από 5', τώρα 1-2' νομίζω

    Αρχικά δημιουργήθηκε από Sapadak
    Και κατι ακομα εχετε προσεξει οτι οταν το τσοκ ειναι τραβηγμενο αν κουνησουμε το τιμονι δεξια αριστερα οτι παιζουν οι στροφες?
    Δεν το έχω κουνήσει ποτέ, θα το δοκιμάσω

  4. #184
    Εκκολαπτόμενος βρωμιάρης Το avatar του/της johnpan
    Εγγραφή
    20/05/2002
    Μηνύματα
    1.721
    κοίτα στα cbf, υπάρχουν topics για το ρελαντί και πώς βάζουμε μπροστά!
    Δεν είναι η δόξα /
    δεν είναι τα λεφτά /
    είναι του δρόμου η χαρά !

    Το μηχανόβιο άλμπουμ μου



  5. #185
    Honda CBF 250 Το avatar του/της Alexander
    Εγγραφή
    25/01/2005
    Μηνύματα
    611
    Αρχικά δημιουργήθηκε από BILLY FILTH
    παίδες χαίρομαι που είστε όλοι καλά.
    εγώ έχω μπλέξει με τον ελληνικό στρατό αλλά στις 13 του μήνα ξεκινάει η άδειά μου.
    εύχομαι κατεβαίνοντας (μιας και είμαι Μυτιλήνη) να τα πούμε.
    έχω 3 εβδομάδες να οδηγήσω γαμώτο.
    Γεια σου ρε Μπιλ !!! Βάστα γερά και φύλα μας από τους οχτρούς !!!
    Όταν έρθεις Αθήνα γράψε κανένα post για καμιά βόλτα...
    "For no one, no one in this world can you trust - not men, not women, not beasts ... this you can trust."

  6. #186
    Καλησπέρα σε όλα τα παιδιά του forum!Επιτέλους καταφέρνω να γράψω και εγω ρε παιδιά!!Μισό χρόνο προσπαθώ να γράψω και όλο δε με άφηνε το σύστημα! Να φανταστείετε κατάφερα και αγόρασα το CBFάκι και δεν έιχα σε ποιόν να το πώ να μοιραστώ την χαρά μου!!!
    πάντως όπως είχε πει και ένα μέλος πιο παλια είναι μαγάλη η χαρά!!
    Έχω κάνει 400 χιλ προς το παρόν και η αίσθηση έιναι απερίγραπτη!
    Ειδικά άν έιχες παπί που δεν έβλεπες την ώρα να το ξεφορτωθείς γιατί έιχε χιλιαδυο προβλήματα η χαρά είναι ακόμα πιο μεγάλη!:wacko: :wacko: :wacko: :wacko: :wacko:

  7. #187
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Λεωνίδας
    Εγγραφή
    11/11/2005
    Μηνύματα
    3.747
    Καλώς μας ήρθες Kalamaris!
    Με γεια και το μηχανάκι, να το χαρείς, πολλά όρθια χιλιόμετρα εύχομαι.
    Μήπως δεν ήταν Honda το παπί

  8. #188
    Φανταστικό μέλος Το avatar του/της Nrgman
    Εγγραφή
    14/03/2006
    Μηνύματα
    263

    Καλορίζικο

    Φίλε καλορίζικο, καλοτάξιδο και πάντα όρθιος!!!

    Κανόνισε να ερχεσαι σε καμιά βολτα για γινόμστε όλο και πιο λίγοι.

  9. #189
    Ευχαριστώ πολύ παιδιά.Όταν το στρώσω με το καλό(αλήθεια 6000 στροφές καλά είναι που το πάω?-πάω καθε μέρα απο αττική οδό στην ελευσίνα στο νοσοκομείο που δουλεύω)είμαι μέσα για βόλτες.Kymco spike 125r είχα και μέσα σε ένα χρόνο (9000χιλ) έκαψε 2 φορές φλάντζα, άλλαξα 2 φορές πιστόνι,έσπασε η μπιέλα,το κομβίο, γενικά άλλαξα όλη την μηχανή.Α και έιχα σπασίματα σε όλα τα πλαστικά χωρίς να έχει πέσει ούτε μια φορά.Μάλιστα το μπροστινό φλάς έφυγε μια μέρα απο την θέση του και κρεμόταν και νόμιζα οτι ξεβιδώθηκε αλλά έιχε σπάσει η βάση!!!

  10. #190
    SUZUKI GSR 600 Το avatar του/της oulas
    Εγγραφή
    20/04/2005
    Μηνύματα
    899
    και έιχα σπασίματα σε όλα τα πλαστικά χωρίς να έχει πέσει ούτε μια φορά
    Ποσα κιλα εισαι;


    Μεγεια και προσοχη!

  11. #191
    Honda CBF 250 Το avatar του/της Alexander
    Εγγραφή
    25/01/2005
    Μηνύματα
    611
    Καλώς ήρθες φίλε Kalamaris στην παρέα μας !
    Καλορίζικη η καλή σου ! Τί χρώμα την πήρες;
    Βάλε καμιά φωτό να γουστάρουμε !

    "For no one, no one in this world can you trust - not men, not women, not beasts ... this you can trust."

  12. #192
    Μακάρι να φταίγανε τα κιλά φίλε ούλα.Δε θα το ανέφερα καν.Το μαγαζι που το πήρα "ξέχασε" να βάλει τις μισές βίδες πανω στο μηχανάκι και εγώ άπειρος τότε ούτε που είχα κοιτάξει τίποτε.Και άλλα πολλα!!Η μανέτα του γκαζιού πχ πήγαινε πανω κατω.Τεσπα τα ξεχναω όλα τωρα αφου το πουλησα και πήρα το CBF. Ασημί το πήρα.Θα το βγάλω φωτό με το κινητο που βγάζει καλές και θα το βάλω.
    Πριν 3 μήνες είχα δει μαυρο CBF με δίχρωμη σέλα(γκρι-μαυρο)και φαινόταν σα να έχει μονόσελο αλλά το πιο σημαντικό είχε ζελατίνα ο τύπος φιμέ πολύ μαμάτη(σαν αυτή που έβαλε το ΜΟΤΟ στο ER6 αν έχετε υπόψιν σας).Πάλευα να βάλω μπρος το παπί μου(μου είχαν κλεισει το μπουζί στο σερβις:a31 και δεν ρώτησα που το βρήκε.Μήπως έχετε δει κατι παρόμοιο?

  13. #193
    SUZUKI GSR 600 Το avatar του/της oulas
    Εγγραφή
    20/04/2005
    Μηνύματα
    899
    Ante apo edo kai pera na pane ola kala sto kainourgio sou mixanaki.

    Tip:

    Kitaxe omos gia ta gnosta problimata pou bgazoun arketa cbf, me tin kampana kai tin diskolia stis taxitites, idika sto na balis nekra, kai ston polaplasiasti.

    Auta ta dio ta alazi i honda dorean, se periptosi pou exis problima.

  14. #194
    Τα γνωριζα απο εσάς τα προβλήματα και ήμούν υποψιασμένος όταν την πήρα.Είχα κάποια προβλήματα στα πρώτα χιλιόμετρα να βρώ τη νεκρά αλλά τώρα την βρίσκω πολύ πιο έυκολα.Έχω ένα θείο που οδηγεί χρόνια μηχανές και μου είπε απο την αρχή οτι έχω πολύ έυκολο κιβώτιο κιόλας οπότε ήταν η απειρία μου πιστεύω και η συνήθεια απο τα παπιά. Ο πολλαπλασιαστής κανένα πρόβλημα αν και εγώ έχω αριθμό πλαισίου με τα προβληματικά που έιχες βρεί oula.Δεν ξέρω πιο μετά θα δούμε.
    Μια ερώτηση εχω παιδιά: Λέω στα 500 χιλιόμετρα να αλλάξω λάδια μόνος και να μην περιμένω τα 1000 στο σερβις.Να το κάνω?Παλιός μοτοσυκλετιστης στην δουλειά μου είπε οτι είναι οτι καλύτερο για καινούργια μηχανή.

  15. #195
    Φανταστικό μέλος Το avatar του/της Nrgman
    Εγγραφή
    14/03/2006
    Μηνύματα
    263
    Απο οτι ξέρω , και διορθώστε με αν κάνω λάθος , τα πρωτα λάδια τα αλλάζεις οταν τυπικα ολοκρηρωθεί η διαδικασία του στρωσίματος για να φυγουν μαζι με την αλλαγη και τα άλλα 'κατάλοιπα' απο το στρώσιμο του κινητήρα.

    Αν ισχύουν τα παραπάνω τότε καλήτερα να αλλάξεις στα 1000 ή και στα 500 και στα 1000 αν τα χιλιόμετρα που δίνει ο κατασκευαστής για το στρώσιμο της μηχανή σου είναι 1000.

    Παιδιά αν κάνω λάθος παρακαλώ να με διορθώσετε .

Παρόμοια θέματα

  1. Τιμές ανταλλακτικών για CBF-250.
    από Alexander στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 49
    Τελευταίο μήνυμα: 25/10/2016, 16:11
  2. Βαλίτσες και tankbag για CBF-250
    από ThM στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 64
    Τελευταίο μήνυμα: 06/07/2014, 21:23
  3. Αντικλεπτικά μέσα για CBF-250
    από oulas στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 26
    Τελευταίο μήνυμα: 14/08/2006, 21:38
  4. Εξατμιση για cbf 250
    από Alchimistis στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 11/12/2005, 23:02
  5. Κλειδαριά δισκόφρενου για CBF-250
    από Alexander στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 21/06/2005, 16:22

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF