Σελίδα 52 από 72 ΠρώτοΠρώτο ... 242474849505152535455565762 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 766 έως 780 από 1069

Θέμα: Γενικό chat για CBF-250

  1. #766
    Αρχικά δημιουργήθηκε από livbiker
    Φίλε Panoss25 η μπαταρία στο δικό μου δεν δείχνει σημάδια κόπωσης ακόμη (το έχω 2 χρόνια) αλλά τα 4,5 χρόνια που σου κράτησε εσένα μια χαρά μου φαίνονται. Καλά έκανες και έβαλες την ίδια.
    Για πες μας όμως σε «άφησε» στο δρόμο και έσπρωχνες? Ή το κατάλαβες έγκαιρα και την άλλαξες?
    Με ειχε προειδοποιήσει και την περιμενα, αλλα δεν την αλλαξα μεχρι που με άφησε!!!
    Το καλο είναι ότι δεν έσπρωξα. (ειχε κατηφόρα

  2. #767
    allo paides....fovero to forum...k akoma pio foveri i "suzitish peri cbf...den eixa anevei oute se papi 50ari k agorasa to 250cbf xwris na xerw odigidh...ena xrono meta (twra dld) exw kanei 8000xlm k to piga k skiatho....daskala k liga leme....to mihanaki ta spaei....na ste kala k polu xairomai pou vrika tetoia parea gia kouventoula klp

    Υ.Γ.:Ο Κωδικας Οδηκης Κυκλοφοριας Σωζει.......οταν ξερεις ποτε να τον παραβαινεις!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  3. #768
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της @ggelos
    Εγγραφή
    05/01/2009
    Μηνύματα
    177
    Συμφωνω απολύτως viheljo-coled !
    Ειδικά όταν ο οδηγός έχει συνειδητοποιήσει ότι η μοτο είναι ενα ακριβό σπορ και κρίβει πολλους κινδύνους.Και εγω από τα παιδία εδω πιστικα και αγόρασα τον "πυκαυλό" μου(:wackoπριν ενα μηνα και είμαι ικανοοιημένος 100%

    If you gonna die...

    ... die with your boots on

  4. #769
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    29/08/2008
    Μηνύματα
    3
    Kαλησπέρα σε ολους τους cbfακηδες Δεν εχω οδηγήσει ποτε μηχανή, είμαι καθαρόαιμος κουτάκιας όπως λετε και εσείς εδώ! Αν και εχω ανέβει σε πολλές μηχανές σαν συνοδηγός, ωστόσο η εμπειρία μου στους δύο τροχόύς παραμένει στα BMX της παιδικής μου ηλικίας Επειδή γνωρίζω απο πρωτο χέρι τι δύναμη εχουν οι μηχανές, οσο κι αν μ'αρεσει το cbr 600rr, το θεωρώ υπερβολή να ξεκινήσω με αυτό και με τις δικές μου ανησυχίες με βλέπω να μπαίνω σε καμια καφετέρια... Εχω την εξής απορία. Είμαι 1.62, θα έχω πρόβλημα με την συγκεκριμένη μηχανή? Επίσης θα ήθελα να σας ρωτήσω, καμια χωματινη διαδρομή την κάνει το cbf ή να το ξεχάσω τελείως?

  5. #770
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    28/03/2006
    Μηνύματα
    8
    Επίσης θα ήθελα να σας ρωτήσω, καμια χωματινη διαδρομή την κάνει το cbf ή να το ξεχάσω τελείως?
    Κάτι ψιλά τα κάνει άνετα! Το είχα πάει στο Μπάλο στα Χανιά & πίσω. Για όποιον δεν ξέρει, τρελός χωματόδρομος για κάμποση ώρα και πολλές μεγαλούτσικες πέτρες, αλλά δεν είχα κανένα πρόβλημα!

    Αλλά εάν το χώμα θα είναι στο καθημερινό πρόγραμμα, ίσως πρέπει να κοιτάξεις κάτι άλλο, γιατί κατά βάση η CBF είναι κατηγορία "street". You know, το είδος του δρόμου με την άσφαλτο πάνω!

  6. #771
    δρόμο να 'χουμε... Το avatar του/της npat
    Εγγραφή
    13/09/2006
    Μηνύματα
    3.150
    Αρχικά δημιουργήθηκε από erefer
    Εχω την εξής απορία. Είμαι 1.62, θα έχω πρόβλημα με την συγκεκριμένη μηχανή?
    Δεν νομίζω.

    Αρχικά δημιουργήθηκε από erefer

    καμια χωματινη διαδρομή την κάνει το cbf ή να το ξεχάσω τελείως?
    Αν και δεν είναι φτιαγμένο για κάτι τέτοιο θα ανταπεξέλθει πολύ καλύτερα από πολλά αποκαλούμενα "on-off" (λόγω του μικρού του βάρους και της σχετικά μεγάλης απόστασης από το έδαφος).

  7. #772
    Λοιπόν συνάδελφοι CBFάκηδες των 250 κυβικών πιστεύω πως ήρθε η ώρα να μαζεθτούμε για μια βόλτα χώρις ενοχλητικούς (600αριδες,100αρηδες κτλ.....). Όσοι θέλετε να μαζευτούμε θα βρείτε thread στο topic συναντήσεις-βόλτες...η σε πμ...

  8. #773
    Αρχικά δημιουργήθηκε από erefer
    Kαλησπέρα σε ολους τους cbfακηδες Δεν εχω οδηγήσει ποτε μηχανή, είμαι καθαρόαιμος κουτάκιας όπως λετε και εσείς εδώ! Αν και εχω ανέβει σε πολλές μηχανές σαν συνοδηγός, ωστόσο η εμπειρία μου στους δύο τροχόύς παραμένει στα BMX της παιδικής μου ηλικίας Επειδή γνωρίζω απο πρωτο χέρι τι δύναμη εχουν οι μηχανές, οσο κι αν μ'αρεσει το cbr 600rr, το θεωρώ υπερβολή να ξεκινήσω με αυτό και με τις δικές μου ανησυχίες με βλέπω να μπαίνω σε καμια καφετέρια... Εχω την εξής απορία. Είμαι 1.62, θα έχω πρόβλημα με την συγκεκριμένη μηχανή? Επίσης θα ήθελα να σας ρωτήσω, καμια χωματινη διαδρομή την κάνει το cbf ή να το ξεχάσω τελείως?
    φιλε μου γεια σου κ με το καλο να γινει η ενταξη στα moto!!!!για αρχη ειναι οτι καλυτερο...!!!!!στο εγγυωμαι...κ για να μαθεις κ να το ευχαριστηθεις με τη ψυχη σου!!!επισης μπορεις να κοιταξεις κ για cb400sf...κ μη σε τρομαξουν με τα:ειναι πολλα τα 400 για αρχη.απο σενα εξαρταται.......αντε καλη αρχη!!!!!!

    Υ.Γ.:Τα μηχανακια που ποθουμε τα παιρνουμε αφου μαθουμε να τα ευχαριστιωμαστε πρωτα...π.χ.cbr600rr πρωτα η γνωση επειτα η απολαυση.........

  9. #774
    Αρχικά δημιουργήθηκε από viheljo-coled
    φιλε μου γεια σου κ με το καλο να γινει η ενταξη στα moto!!!!για αρχη ειναι οτι καλυτερο...!!!!!στο εγγυωμαι...κ για να μαθεις κ να το ευχαριστηθεις με τη ψυχη σου!!!επισης μπορεις να κοιταξεις κ για cb400sf...κ μη σε τρομαξουν με τα:ειναι πολλα τα 400 για αρχη.απο σενα εξαρταται.......αντε καλη αρχη!!!!!!

    Υ.Γ.:Τα μηχανακια που ποθουμε τα παιρνουμε αφου μαθουμε να τα ευχαριστιωμαστε πρωτα...π.χ.cbr600rr πρωτα η γνωση επειτα η απολαυση.........
    ακριβως. δεν ειναι τυχαιο που 7/10 σχολες οδηγων εχουν sf

    ηταν η πρωτη μηχανη με συμπλεκτη που οδηγησα και συνοπτικα ειναι πολυ φιλικη και υπεραρκετη σε ολους τους τομεις για τον νεο αναβατη. το μονο προβλημα ειναι η διαθεσιμοτητα σε ανταλλακτικα διοτι παρολο που παραγεται ακομα δεν εχει εισαχθει επισημα στην ελλαδα
    θελω 4κυλινδρο για Α1!!!!!!!!!!!!

    πωλειται cbf250

    http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=96752

  10. #775
    Εκκολαπτόμενος βρωμιάρης Το avatar του/της johnpan
    Εγγραφή
    20/05/2002
    Μηνύματα
    1.721
    Αρχικά δημιουργήθηκε από erefer
    Επίσης θα ήθελα να σας ρωτήσω, καμια χωματινη διαδρομή την κάνει το cbf ή να το ξεχάσω τελείως?
    Με ένα κοντό και ελαφρύ στριτάκι πας καλύτερα στο χώμα από ότι με ένα ψηλό και βαρύ δήθεν ον-οφφ. Μόνο τα λάστιχα θα σε δυσκολέψουν αλλά όσο αποφεύγεις τη λάσπη θα είσαι οκ. Φυσικά στα δύσκολα θα πηγαίνεις με ταχύτητες βαδίσματος γιατί οι αναρτήσεις του είναι σκληρές για χώμα και το τιμόνι θα σε κλωτσάει συνέχεια.
    Δεν είναι η δόξα /
    δεν είναι τα λεφτά /
    είναι του δρόμου η χαρά !

    Το μηχανόβιο άλμπουμ μου



  11. #776
    Εκκολαπτόμενος βρωμιάρης Το avatar του/της johnpan
    Εγγραφή
    20/05/2002
    Μηνύματα
    1.721
    Δεν είναι η δόξα /
    δεν είναι τα λεφτά /
    είναι του δρόμου η χαρά !

    Το μηχανόβιο άλμπουμ μου



  12. #777
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της @ggelos
    Εγγραφή
    05/01/2009
    Μηνύματα
    177
    Αρχικά δημιουργήθηκε από erefer
    Kαλησπέρα σε ολους τους cbfακηδες Δεν εχω οδηγήσει ποτε μηχανή, είμαι καθαρόαιμος κουτάκιας όπως λετε και εσείς εδώ! Αν και εχω ανέβει σε πολλές μηχανές σαν συνοδηγός, ωστόσο η εμπειρία μου στους δύο τροχόύς παραμένει στα BMX της παιδικής μου ηλικίας Επειδή γνωρίζω απο πρωτο χέρι τι δύναμη εχουν οι μηχανές, οσο κι αν μ'αρεσει το cbr 600rr, το θεωρώ υπερβολή να ξεκινήσω με αυτό και με τις δικές μου ανησυχίες με βλέπω να μπαίνω σε καμια καφετέρια... Εχω την εξής απορία. Είμαι 1.62, θα έχω πρόβλημα με την συγκεκριμένη μηχανή? Επίσης θα ήθελα να σας ρωτήσω, καμια χωματινη διαδρομή την κάνει το cbf ή να το ξεχάσω τελείως?
    Φιλε erefer και εγω πανω κατω ετσι σκεφτομουν,αν εξαιρεσεις οτι απο πρωτη λυκειου ειχα παπι και με τρακαρισμα γλιτωσα απο του χαρου τα δοντια,και φοβομουν ξανα την ιδεα της μηχανης.
    Τελικα καταφερα και την αγορασα(τη cbfαρα μου) και με εχει βοηθησει πολυ στο να ξαναβγω στο δρομο.ειναι μηχανη που μπορεις να την εμπιστευτεις!
    Στη θεση σου θα ήταν μονόδρομος για μένα,τουλαχιστον για αρχη!
    If you gonna die...

    ... die with your boots on

  13. #778
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    29/08/2008
    Μηνύματα
    3
    Σας ευχαριστώ πολυ ολους για τις απαντήσεις σας! Ηθελα εδώ και πολλά χρόνια να πάρω μηχανή, αλλά το είχα βάλει στο μυαλό μου σαν "αστο για αργότερα" και επειδή οταν το αφήνεις ετσι δεν το κάνεις ποτέ, αποφάσισα να μπω δυναμικά! Εβαλα στοχο να παω να βγάλω δίπλωμα τον άλλο μηνα, τελείωσε!!! Μου αρέσει πολύ αυτο το μηχανάκι και απ'οτι μου λέτε ταιριάζει και στην περίπτωση μου.. Ομολογώ πως σας ζηλεύω(με την καλή έννοια ), είδα και τις φωτογραφίες σας και επαθα ζημιά! Σας μίλησα για χωμάτινη διαδρομή γιατί συνήθως το καλοκαίρι πάω στο εξοχικό μου για 5 μέρες, που είναι σε ενα βουνό το οποίο εχει 13χλμ ανηφόρα κωλοχωματόδρομο!(είναι στα 1400μ. υψόμετρο ) Οπότε για μια φορά τον χρόνο δεν νομίζω να εχει πρόβλημα Το κακό είναι πως εχει πολλά λεφτά ο εξοπλισμός(κράνη κτλ) και θα με πάει λιγο πίσω, αλλά δεν τα παραλείπω γιατί παραδέχομαι οτι δεν εχω ιδέα απο μηχανή αντίθετα με το αυτοκίνητο που οδηγάω απο 12 χρονών και κάνω τα πάντα:rotflmao: Οπότε είμαι λίγο "συνειδητοποιημένος" θα έλεγα και επειδή οδηγάω καθημερινά τα τελευταία 5 χρόνια βλέπω τι ασχετοσύνη υπάρχει και ποσο δεν προσέχουν τις μηχανές... Πρέπει να προσέχεις και να προνοείς την κάθε μαλ***α που μπορεί να κάνει κάποιος και φαντάζομαι ποσο δύσκολο και ποση μεγαλύτερη πρεπει να είναι η προσοχή οταν οδηγάς μηχανή... Σας ευχαριστώ για την υποδοχή και ελπίζω να αξιωθώ να το πάρω αυτό το μηχανάκι!

  14. #779
    δρόμο να 'χουμε... Το avatar του/της npat
    Εγγραφή
    13/09/2006
    Μηνύματα
    3.150
    Αρχικά δημιουργήθηκε από erefer
    εχει 13χλμ ανηφόρα κωλοχωματόδρομο!(είναι στα 1400μ. υψόμετρο ) Οπότε για μια φορά τον χρόνο δεν νομίζω να εχει πρόβλημα
    Αν πράγματι είναι "κωλοχωματόδρομος" (μεγάλες κλίσεις, νεροφαγόματα, κροκάλες, χασίματα) τότε 13 χιλιόμετρα δεν είναι καθόλου εύκολη υπόθεση---και σχεδόν αδύνατη για έναν εντελώς άπειρο αναβάτη (ανεξαρτήτως μοτοσυκλέτας). Μην θεωρείς ότι απλά "καβαλάς και πας", θέλει εμπειρία (ανεξαρτήτως τι μοτοσυκλέτα έχεις).

    Αν τώρα είναι δρόμος που πάει άνετα επιβατικό αυτοκίνητο (όχι τζιποειδές 4χ4 ή δεν ξέρω 'γω τι) τότε ίσως να είναι απλούστερα τα πράγματα.

  15. #780
    χωματοδρομος στωμενος 13 χλμ παλευεται αλλα αν εχει λακουβες πετρες χαλικια κτλπ με τιποτα και ανηφορα αστο ειναι πολυ επικινδυνο.το θεμα ειναι οι αναρτησεις ειναι στρεετ και τα φρενα με τα πολυ κακα λαστιχα που κανουν ακομα πιο δυσκολα τα πραγματα.εδω αλλοι με 0n 0ff και καλα(vstrom versys ktlp) θα ειναι δυσκολα για αυτους.κατα τα αλλα να το παρεις το μοτορι ειναι πολυ καλο ιδιαιτερα για καποιον που θελει να μαθει θα ελεγα ιδανικο.

Παρόμοια θέματα

  1. Τιμές ανταλλακτικών για CBF-250.
    από Alexander στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 49
    Τελευταίο μήνυμα: 25/10/2016, 16:11
  2. Βαλίτσες και tankbag για CBF-250
    από ThM στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 64
    Τελευταίο μήνυμα: 06/07/2014, 21:23
  3. Αντικλεπτικά μέσα για CBF-250
    από oulas στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 26
    Τελευταίο μήνυμα: 14/08/2006, 21:38
  4. Εξατμιση για cbf 250
    από Alchimistis στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 11/12/2005, 23:02
  5. Κλειδαριά δισκόφρενου για CBF-250
    από Alexander στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 21/06/2005, 16:22

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF