Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 39

Θέμα: Μικρός που είναι ο κόσμος τελικά...

  1. #1

    Μικρός που είναι ο κόσμος τελικά...

    Χθες στη πόλη μου την Άρτα, είχαμε τη τιμή σα Λέσχη, να έχουμε την επίσκεψη της Λέσχης Φίλων Kawasaki, της γνωστής σε όλους μας ΛΕ.Φ.ΚΑ. Τα παιδιά ήρθαν από την ΑΘήνα αυθημερόν για να δούν τις ομορφιές του υδροβιότοπου της Κορωνησίας. Μιας περιοχής λίγα χιλιόμετρα νότια της Άρτας, στον Αμβρακικό Κόλπο.
    Αφού έφτασαν, τους πήγαμε στο στέκι μας για να τους δροσίσουμε, μιας και τα χιλιόμετρα ήταν πολλά και μάλιστα έγιναν κάτω από αφόρητη ζέστη. Αφού έγιναν οι απαραίτητες συστάσεις, με όσους δε γνωρίζοταν, μιας και οι πιο πολλοί είχαμε ξανασυναντηθεί στο παρελθόν, είπαμε κάποια πράγματα που απασχολούν τις Λέσχες το τελευταίο καιρό, αλλά και διάφορες ιστορίες που ο καθένας είχε να διηγηθεί για τον ίδιο ή για κάποιον άλλο.
    Εκεί άκουσα το εξής και ήταν και ο λόγος που αποφάσισα να γράψω αυτό το ποστ.
    "Εμένα μια φορά μου έτυχε το εξής", είπε ένα παιδί. "Καθώς γύριζα από το Γύθειο, κοντά στο Αρτεμίσιο πήρε φωτιά το ένα σαμάρι μου. Δε πήρα χαμπάρι τίποτε. Ούτε εγώ, ούτε η κοπελιά μου. Τρέχαμε πάρα πολύ και δε κοιτούσα καν πίσω. Μετά από ώρα το κατάλαβα και σταμάτησα. Ευτυχώς η ζημιά είχε περιοριστεί στο σαμάρι μόνο και δε πάθαμε τίποτε χειρότερο κανείς από τους δυο μας."
    Αμέσως μου πήγε το μυαλό το ποστ που είχε βάλει λίγο καιρό πριν ο NLS με τίτλο "Ποιός βλάκας να ήταν"
    Του λέω λοιπόν του παιδιού ότι έχεις γίνει θέμα στο inetrnet στο moto.gr και του δίνω τη διεύθυνση να μπει ώστε να διαβάσει όλα αυτά που γράφτηκαν γι'αυτόν χωρίς αυτός να το γνωρίζει καν.
    Οταν βέβαια του είπα το τίτλο του ποστ χαλάστηκε όπως ήταν φυσικό. "Αυτός που το έγραψε περνιέται για έξυπνος?" μου λέει. "Θυμάμαι που πέρασα τρεις μηχανές εκ των οποίων η BMW 650" "Αυτοί προσπάθησαν να σε ειδοποιήσουν" του λέω, "αλλά εσύ δεν έπερνες χαμπάρι τίποτε έτσι όπως έτρεχες"
    Τέλος πάντων, θέλω να ξαναπω ότι ο κόσμος μας είναι τελικά πολύ μικρός και μπορεί να συναντήσεις τον οποιονδήποτε οπουδήποτε. Μου έκανε φοβερή εντύπωση το γεγονός αυτό. Είμαι περίεργος να μάθω τι θα πει το παληκάρι, που παρεπιμπόντως απ'ότι είδα δεν είναι καθόλου βλάκας, όταν διαβάσει το ποστ του Νίκου...
    Σημασία δεν έχει ο προορισμός,
    αλλά το ταξίδι...

  2. #2
    Trip master Το avatar του/της hornet
    Moderator
    Εγγραφή
    20/05/2002
    Μηνύματα
    2.039
    Απιστευτο!!!!!
    Χαχχαα τι να πει κανεις!
    Τα παιδια της ΛΕΦΚΑ ειναι πολυ ξηγημενα.Τα χουμε πει κατα καιρους σε διαφορες βολτες με κοινο προορισμο.

  3. #3
    Πράγματι Στάθη τα παιδιά της ΛΕΦΚΑ είναι πολύ εντάξει.
    Οσον αφορά το γεγονός είναι πραγματικά απίστευτο. Σε όποιον και να το είπα έπαθε πλάκα...
    Σημασία δεν έχει ο προορισμός,
    αλλά το ταξίδι...

  4. #4
    "Παππούς" -- (22-05-02) Το avatar του/της jimbar
    Εγγραφή
    30/09/2003
    Μηνύματα
    317

    Στάθη & Κώστα καλημέρα.

    Είναι αλήθεια ότι και εγώ όσα παιδιά έχω γνωρίσει από την Λέσχη Kawa, είναι πραγματικά καλά παιδιά.

    Πάντως, όντως ο κόσμος είναι μικρός ..
    - - - ΠANTA ΟΡΘΙΟΙ !!!! - - -

    ΘΕΕ μου μην φοβάσαι είμαι δίπλα σου!!

  5. #5
    Αρχικά δημιουργήθηκε από jimbar

    Στάθη & Κώστα καλημέρα.

    Είναι αλήθεια ότι και εγώ όσα παιδιά έχω γνωρίσει από την Λέσχη Kawa, είναι πραγματικά καλά παιδιά.

    Πάντως, όντως ο κόσμος είναι μικρός ..

    Που'σαι εσύ ωρέ...???
    Ακόμα να έρθεις προς τα εδώ?
    Θα σε μαλώσω...
    Σημασία δεν έχει ο προορισμός,
    αλλά το ταξίδι...

  6. #6
    σαν πρωην μελος της λεφκα και γνωριζωντας απο μεσα τα παιδια θα σας πω το εξεις. απο τα 160 μελοι που ηταν ενγαγραμενα τοτε που ειμουν εγω εκτως απο 10-20 ατομα (που σε καθε λεσχη υπαρχουν 10-20 μαλακες) ειναι τα καλυτερα παιδια. για αυτα τα μελοι (οχι τους μαλακες που χαλανε την λεσχη) εχω την καλυτερη γνωμη, και θεωρο τιμη για εμενα που με ειχαν δεχθει στην παρεα τους. ας οψωνται οι μαλακες ομως που προκαλουν προβληματα στης λεσχες. ενδικτυκα σας αναφερω μερικους που για εμενα στην λεσχη ειναι ολλα τα <<λευτα>>. χορης επωνημο .
    στρατος ZZR 1100
    χριστος ZX9R
    γιωργος ο κυπριος ZX11
    σταυρος TRX 900
    κωστας CBR 1000 RR
    ησαιας ZX10 RR
    δημητρης GPZ 900
    γιωργος θαντερεης 1000
    και πολλοι αλλοι που αν δεν υπηρχαν οι μαλακες θα καναν την λεσχη νο1 στην ελλαδα
    γιωργος

  7. #7
    "Παππούς" -- (22-05-02) Το avatar του/της jimbar
    Εγγραφή
    30/09/2003
    Μηνύματα
    317
    Αρχικά δημιουργήθηκε από ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ

    έτσι και για μένα. Στο TransAlp Club, για δυο τυπάδες, τους οποίους γνωρίζουν καλά όσοι είναι εντός λέσχης, παράτησα την εγγραφή μου. Δεν είμαι πλέων μέλος και πολλές φορές, ενώ έχω δει άτομα από εκεί, με έχει δυσαρεστήσει που δεν μπόρεσα να τους πω μια καλημέρα.

    Ενδεικτικά εγώ θα μιλήσω μόνο για τον πρόεδρο [ένα είναι ακόμα πρόεδρος ο άνθρωπος], τον Μιχάλη. Ο Μιχάλης στην λέσχη [όπως και οι υπόλοιποι αλλά μια συμπάθεια είναι αυτό] είναι η καλύτερη παρέα !!!
    - - - ΠANTA ΟΡΘΙΟΙ !!!! - - -

    ΘΕΕ μου μην φοβάσαι είμαι δίπλα σου!!

  8. #8
    Αρχικά δημιουργήθηκε από jimbar

    Ενδεικτικά εγώ θα μιλήσω μόνο για τον πρόεδρο [ένα είναι ακόμα πρόεδρος ο άνθρωπος], τον Μιχάλη. Ο Μιχάλης στην λέσχη [όπως και οι υπόλοιποι αλλά μια συμπάθεια είναι αυτό] είναι η καλύτερη παρέα !!!

    Κάτι σαν εμένα στη ΛΕΜΟΤΑ δηλαδή, έτσι Τζιμάρα?
    Σημασία δεν έχει ο προορισμός,
    αλλά το ταξίδι...

  9. #9
    "Παππούς" -- (22-05-02) Το avatar του/της jimbar
    Εγγραφή
    30/09/2003
    Μηνύματα
    317
    Αρχικά δημιουργήθηκε από parji
    ακριβώς..
    - - - ΠANTA ΟΡΘΙΟΙ !!!! - - -

    ΘΕΕ μου μην φοβάσαι είμαι δίπλα σου!!

  10. #10
    Αρχικά δημιουργήθηκε από jimbar
    ακριβώς..
    Σημασία δεν έχει ο προορισμός,
    αλλά το ταξίδι...

  11. #11
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της milaber
    Εγγραφή
    13/11/2003
    Μηνύματα
    1.011
    Nα δούε αν καιτι θα απαντήσει το παλλικάρι στο post!


  12. #12
    Αρχικά δημιουργήθηκε από milaber
    Nα δούε αν καιτι θα απαντήσει το παλλικάρι στο post!


    Αυτό περιμένω και γω...
    Πάντως απ'ότι έδειξε στην αρχή χάρηκε όταν του είπα ότι έγινε θέμα σε κάποιο post. Μετά όταν του είπα το τίτλο, για να το βρει πιο εύκολα και όχι για κάποιο άλλο λόγο, τον είδα ότι χαλάστηκε.
    Είδομεν...
    Σημασία δεν έχει ο προορισμός,
    αλλά το ταξίδι...

  13. #13
    go copana... copacabana! Το avatar του/της periklisk
    Εγγραφή
    21/12/2003
    Μηνύματα
    2.403
    Κώστα άσε! Βουνό με βουνό δε σμίγει!!!!

    Έχω και εγώ περιέργεια να δω τι θα γράψει! Πες του να ανοίξει καινούργιο ποστ για να το δούμε!!!!!
    ΟΞΩ ΠΑΤΣΑΒΟΥΡΙΕΝ!!!!

  14. #14
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της milaber
    Εγγραφή
    13/11/2003
    Μηνύματα
    1.011
    Αρχικά δημιουργήθηκε από parji
    Αυτό περιμένω και γω...
    Πάντως απ'ότι έδειξε στην αρχή χάρηκε όταν του είπα ότι έγινε θέμα σε κάποιο post. Μετά όταν του είπα το τίτλο, για να το βρει πιο εύκολα και όχι για κάποιο άλλο λόγο, τον είδα ότι χαλάστηκε.
    Είδομεν...
    Συγγνώμη, αλλά ποιός από εμάς δεν θα χαλιόταν με αυτόν τον τίτλο και γνωρίζοντας πως έχει θέμα συζήτησης (και ατέλειωτης μαλακίας) τόσες μέρες;

  15. #15
    Αρχικά δημιουργήθηκε από milaber
    Συγγνώμη, αλλά ποιός από εμάς δεν θα χαλιόταν με αυτόν τον τίτλο και γνωρίζοντας πως έχει θέμα συζήτησης (και ατέλειωτης μαλακίας) τόσες μέρες;

    Σωστά!
    Ο καθένας θα χαλιόταν όταν θα το άκουγε.
    Γι'αυτό το λόγο και γω αρχικά δεν ήθελα να του το πω του παιδιού, αλλά δεν ήξερα άλλο τρόπο ώστε να βρει το συγκεκριμένο post.
    Ανεξάρτητα απ'αυτό πιστεύω ότι ο τίτλος ήταν επιεικώς προσβλητικός. Ο NLS δυστυχώς δε σκέφτηκε καθόλου, ούτε ότι δεν ήξερε το συγκεκριμένο άτομο, ούτε τι συνέπειες μπορεί να δμηιουργήσει κάτι τέτοιο.
    Το παιδί μόλις το άκουσε χαλάστηκε όπως ήταν φυσικό και απάντησε με το τρόπο που είπα στο αρχικό post.
    Πάντως και να μπει στο site και να διαβάσει το post, δε νομίζω ότι θα κάνει εγγραφή ώστε να απαντήσει σε κάποιους. Το πολύ πολύ να μπει, να δει και να τη κάνει μιας και δεν είναι fan του διαδυκτίου, απ'ότι μου είπε.
    Σημασία δεν έχει ο προορισμός,
    αλλά το ταξίδι...

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Λαστιχα δρομου vs. ημιαγωνιστικα: Που ειναι τελικα η αληθεια;
    από Ταξιδευτής στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 45
    Τελευταίο μήνυμα: 06/05/2009, 01:19
  2. Μικρός που είναι ο κόσμος...
    από villy στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 25
    Τελευταίο μήνυμα: 27/07/2006, 15:24
  3. Χμμμ, μα που ειναι τελικα αυτο το Δελεαρ... ΟΕΟ?
    από gcrook στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 104
    Τελευταίο μήνυμα: 07/02/2006, 00:43
  4. Μα που ειναι........
    από ireneepi στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 24/02/2004, 17:34

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF