Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 28

Θέμα: θελω μια γνωμη για μερικες αποψεις μου..

  1. #1
    Retired Rider Το avatar του/της 675
    Εγγραφή
    30/08/2006
    Μηνύματα
    1.764

    θελω μια γνωμη για μερικες αποψεις μου..

    μεταφερω μια απαντηση μου σ ενα θεμα σε αλλη κατηγορια....
    θα ηθελα να σχολιασεται αυτα που γραφω...αδικο εχω?



    "Αρχικά δημιουργήθηκε από giokal
    koita prwswpika den exw.enas filos mou sta 18.5 pire k5 1000 kai mou eipe pws kalitera itan na epairne prwta 600 gia na mathei na strivei kai ta sxetika an kai twra mia xara ta pei me to 1000"
    .
    .
    .
    v

    κοιταξε φιλε μου εγω δεν το αμφισβητω πως ο φιλος σου πηρε κ5 απ τα 18.5, με γεια του με χαρα του και να σου πω και γω την αληθεια μου? αν ειχα τα λεφτα και δεν ειχα και προβλημα κι απο γονεις θα παιρνα 600αρι-1000αρι οτι θες και δεσμοσεντιτσι θα παιρνα αμα λαει

    και αυτο γιατι δεν πιστευω πως για να εχεις 1000αρα απαραιτητη προυποθεση ειναι να την πηγαινεις και σαν 1000αρα...στους δρομους ουτε το 400αρι δε μπορεις ή δεν πρεπει να το πηγαινεις σαν 400αρι...ποσο μαλλον τη χιλιαρα...ολα ειναι θεμα γουσταροματος και ταβλας...ακουω μερικες φορες να κραζουν αυτους που εχουν χιλιαρια και να τους λενε οτι πανε σαν κοτες...ελεος εχω ν απαντησω...

    βεβαια υπαρχει ενα μεγαλο ΑΛΛΑ...
    εσυ, εγω, ο αλλος, ο φιλος, ο θειος, ο οποιοσδηποτε μπορει να εχει μια ταβλα μεσα του αυτη ομως δεν σημαινει πως ειναι απαραιτητα η σωστη...
    με αλλα λογια εσυ κι εγω μπορει να γουσταρουμε 1000αρες απ τα 18 μας αλλα δεν ειναι μονο οτι δεν θα δεν θα ειμαστε σε θεση να τις παμε αλλα ακομα και να ειμασταν οδηγαρες δε θα ηταν σωστο να εχουμε τοσα αλογα απο κατω μας και τοση ταβλα απο πανω μας...

    ξερω ξερω θα μ πεις μα εγω θα προσεχω μα εγω δεν θα τρεχω ...μα..μα..μα..

    μ@λ@κιες λεω εγω τις ιδιες ελεγα πριν 1 χρονο μεχρι που καβαλησα μηχανακια και ξυπνησε ο καγκουρας μεσα μου...
    πουθενα δεν ειναι ασφαλες να ανοιγεις το γκαζι αλλα καλω θα ηταν να το κανεις εκει με την περισσοτερη δυνατη ασφαλεια εφοσον ειναι αναποφευκτω...

    φιλικα ηλιας

  2. #2
    πρωην μελος Το avatar του/της idi
    Εγγραφή
    13/08/2003
    Μηνύματα
    6.082
    600... 1000... ho gives a fuck!

    το 70-80% ειναι ο ΑΝΑΒΑΤΗΣ και το υπολοιπο η μηχανη αν θες να στρίψεις

    και τα δυο ΔΕ θα τα πας γΛηγορα στις στροφες μεχρι να μαθεις (πραγμα ΔΥΣΚΟΛΟ θελει εξάσκηση-χλμ-εμπειρία-διάβασμα και μαθήματα αν θες σωστα)






  3. #3
    Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
    600... 1000... ho gives a fuck!

    το 70-80% ειναι ο ΑΝΑΒΑΤΗΣ και το υπολοιπο η μηχανη αν θες να στρίψεις

    και τα δυο ΔΕ θα τα πας γΛηγορα στις στροφες μεχρι να μαθεις (πραγμα ΔΥΣΚΟΛΟ θελει εξάσκηση-χλμ-εμπειρία-διάβασμα και μαθήματα αν θες σωστα)





    +1000
    www.kawasaki-bikers.gr

  4. #4
    Retired Rider Το avatar του/της 675
    Εγγραφή
    30/08/2006
    Μηνύματα
    1.764
    Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
    600... 1000... ho gives a fuck!

    το 70-80% ειναι ο ΑΝΑΒΑΤΗΣ και το υπολοιπο η μηχανη αν θες να στρίψεις

    και τα δυο ΔΕ θα τα πας γΛηγορα στις στροφες μεχρι να μαθεις (πραγμα ΔΥΣΚΟΛΟ θελει εξάσκηση-χλμ-εμπειρία-διάβασμα και μαθήματα αν θες σωστα)





    μα γιατι επικεντρωνεστε ομως τοσο πολυ στο να πηγαινετε γληγορα?

    και γιατι σονι και καλα πρεπει οποιος παιρνει χιλιαρι να το πηγαινει σαν χιλιαρι??

  5. #5
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της vassilis88
    Εγγραφή
    07/11/2004
    Μηνύματα
    1.703
    Αρχικά δημιουργήθηκε από elias_sgr
    μα γιατι επικεντρωνεστε ομως τοσο πολυ στο να πηγαινετε γληγορα?

    και γιατι σονι και καλα πρεπει οποιος παιρνει χιλιαρι να το πηγαινει σαν χιλιαρι??
    στην πιστα τι θα κανεις,δεν θα πας γρηγορα?πρεπει να πας γρηγορα,δεν ειναι για βολτα η πιστα!κ οποιος δν θελει να πηγαινει γρηγορα να μην παιρνει ss κ να μην πηγαινει πιστα!ποιος ο λογος να χει καποιος 1000 η 600 η οτιδηποτε αμα δν το πηγαινει οπως πρεπει?

  6. #6
    πρωην μελος Το avatar του/της idi
    Εγγραφή
    13/08/2003
    Μηνύματα
    6.082
    Αρχικά δημιουργήθηκε από elias_sgr
    μα γιατι επικεντρωνεστε ομως τοσο πολυ στο να πηγαινετε γληγορα?

    και γιατι σονι και καλα πρεπει οποιος παιρνει χιλιαρι να το πηγαινει σαν χιλιαρι??
    θα πάρεις τοτε ενα άβολο, σκληρο, απόλυτο, δύστροπο, ακριβό σε αγορά και συντήρηση μηχανάκι...

    που το μονο που κανει τέλεια ειναι να πηγαίνει και να στριβει και να φρεναρει ΠΟΛΥ ΓΡΗΓΟΡΑ.......

    ΓΙΑΤΙ??? αν σκοπεύεις να πας αργα?????


  7. #7
    Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
    θα πάρεις τοτε ενα άβολο, σκληρο, απόλυτο, δύστροπο, ακριβό σε αγορά και συντήρηση μηχανάκι...

    που το μονο που κανει τέλεια ειναι να πηγαίνει και να στριβει και να φρεναρει ΠΟΛΥ ΓΡΗΓΟΡΑ.......

    ΓΙΑΤΙ??? αν σκοπεύεις να πας αργα?????


    Γιατι οταν θα με ρωτανε τι μηχανακι εχω θα λεω 1000 και οταν θα πηγαινω για καφε ολοι θα με κοιτανε και θα λενε κοιτα το τουμπανο το 1000
    Warning!! Motorsports can be Dangerous....

  8. #8
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.818
    Αρχικά δημιουργήθηκε από elias_sgr
    μα γιατι επικεντρωνεστε ομως τοσο πολυ στο να πηγαινετε γληγορα?

    και γιατι σονι και καλα πρεπει οποιος παιρνει χιλιαρι να το πηγαινει σαν χιλιαρι??
    Για τον ίδιο λόγο που δεν θας πάς πίστα με ένα παπί.....

    Κάθε πράγμα έχει την χρήση του....

    @idi: +1
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  9. #9
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.818
    Αρχικά δημιουργήθηκε από MIKE_16V
    Γιατι οταν θα με ρωτανε τι μηχανακι εχω θα λεω 1000 και οταν θα πηγαινω για καφε ολοι θα με κοιτανε και θα λενε κοιτα το τουμπανο το 1000

    Δεν πιάσαμε το θέμα καφετέρεια.... (ακόμα)

    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  10. #10
    Retired Rider Το avatar του/της 675
    Εγγραφή
    30/08/2006
    Μηνύματα
    1.764
    Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
    θα πάρεις τοτε ενα άβολο, σκληρο, απόλυτο, δύστροπο, ακριβό σε αγορά και συντήρηση μηχανάκι...

    που το μονο που κανει τέλεια ειναι να πηγαίνει και να στριβει και να φρεναρει ΠΟΛΥ ΓΡΗΓΟΡΑ.......

    ΓΙΑΤΙ??? αν σκοπεύεις να πας αργα?????

    αβολο?:hypnotize

    :ZZZ:

    πρεπει να μαι πολυ βιτσιοζος για να βολευομαι τοτε...

  11. #11
    Banned Το avatar του/της X_NR750
    Εγγραφή
    21/07/2006
    Μηνύματα
    691
    Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
    θα πάρεις τοτε ενα άβολο, σκληρο, απόλυτο, δύστροπο, ακριβό σε αγορά και συντήρηση μηχανάκι...

    που το μονο που κανει τέλεια ειναι να πηγαίνει και να στριβει και να φρεναρει ΠΟΛΥ ΓΡΗΓΟΡΑ.......

    ΓΙΑΤΙ??? αν σκοπεύεις να πας αργα?????



    +10000000

  12. #12
    Retired Rider Το avatar του/της 675
    Εγγραφή
    30/08/2006
    Μηνύματα
    1.764
    Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
    Δεν πιάσαμε το θέμα καφετέρεια.... (ακόμα)

    το θεμα καφετερια για μενα ειναι το λιγοτερο...
    το περισσοτερο ειναι το ανοιγμα γκαζιου που δεν μπορει να σου προσφερει καμια αλλη μηχανη...

    και δεν ειναι κι οτι καλυτερο να το χρησιμοποιεις στους δρομους της πολης...

    και δεν εχω δει προσωπικα κανα χχ1100 στην εθνικη οδο να πηγαινει με 140...αλλα στη πολη ολοι τα πηγαινε οπως ειναι ΛΟΓΙΚΟ σαν κοτες...

  13. #13
    Banned Το avatar του/της X_NR750
    Εγγραφή
    21/07/2006
    Μηνύματα
    691
    Αρχικά δημιουργήθηκε από elias_sgr
    το θεμα καφετερια για μενα ειναι το λιγοτερο...
    το περισσοτερο ειναι το ανοιγμα γκαζιου που δεν μπορει να σου προσφερει καμια αλλη μηχανη...

    και δεν ειναι κι οτι καλυτερο να το χρησιμοποιεις στους δρομους της πολης...

    και δεν εχω δει προσωπικα κανα χχ1100 στην εθνικη οδο να πηγαινει με 140...αλλα στη πολη ολοι τα πηγαινε οπως ειναι ΛΟΓΙΚΟ σαν κοτες...
    Μεγας μυθος τα ss ειναι δυνατα μονο στην υψηλη κλιμακα των στροφων

    στις χαμηλο μεσσαιες αστα

  14. #14
    Retired Rider Το avatar του/της 675
    Εγγραφή
    30/08/2006
    Μηνύματα
    1.764
    Αρχικά δημιουργήθηκε από X_NR750
    Μεγας μυθος τα ss ειναι δυνατα μονο στην υψηλη κλιμακα των στροφων

    στις χαμηλο μεσσαιες αστα
    κοιτα να δεις επειδη εχω οδηγησει για πολυ λιγο τζιεςεξαρ 600 αλλα τιποτε αλλο σε ςς....
    εμενα μια χαρα μου φανηκε πολυ κ@υλωτικο και ανετο κι ας το πηγαινα με 3000 στροφες καθως και δεν ηταν δικο μ και δεν εχω και καμια εμπειρια στην οδηγηση, κι ας παραπηγαινα δηλαδη σαν κοτα ηταν το κατι αλλο σαν αισθηση...

  15. #15
    Banned Το avatar του/της X_NR750
    Εγγραφή
    21/07/2006
    Μηνύματα
    691
    Αρχικά δημιουργήθηκε από elias_sgr
    κοιτα να δεις επειδη εχω οδηγησει για πολυ λιγο τζιεςεξαρ 600 αλλα τιποτε αλλο σε ςς....
    εμενα μια χαρα μου φανηκε πολυ κ@υλωτικο και ανετο κι ας το πηγαινα με 3000 στροφες καθως και δεν ηταν δικο μ και δεν εχω και καμια εμπειρια στην οδηγηση, κι ας παραπηγαινα δηλαδη σαν κοτα ηταν το κατι αλλο σαν αισθηση...
    Μαλλον εννοεις την αισθηση στιβαροτητας και σιγουριας που ενοιωθες ναι οκ

    αν οδηγησεις ενα οποιοδηποτε ss 600 και ενα οποιοδηποτε all arounder 600 (που εχει αρκετα λιγοτερα αλογα απο το ss) αυτο που θα διαπιστωσεις ειναι

    το ss για να παει γρηγορα και να φανει η δυναμη του πρεπει να του τα χωσεις δηλαδη να το φτασεις ψηλα σε στροφες οπου και θα ξυριζει

    αντιθετα το ταπεινο all arounder θα διαπιστωσεις οτι στις χαμηλομεσσαιες ειναι ποιο γρηγορο και προθυμο αλλα οταν το παιχνιδι παει στις ψηλες στροφες αρχιζει να κρεμαει

    με λιγα λογια τα ss σχεδιασμενα για πιστα που ειναι το φυσικο τους περιβαλλον ενω τα υπολοιπα sport μηχανακια για τον δρομο οπου ειναι και καλυτερα

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. μια γνωμη για ανταλλαγη
    από gianhs8 στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 28/02/2013, 10:41
  2. μια γνωμη για μπουφαν
    από gregogti στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 56
    Τελευταίο μήνυμα: 26/12/2011, 12:14
  3. Μία ερώτηση για το Fazer μου
    από EvilEyes στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 28/07/2010, 08:29
  4. θέλω μια γνώμη ατόμων με νομικές γνώσεις
    από zzr2005 στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 10/07/2006, 11:48
  5. Μια γνώμη για παντελόνια;
    από The Martian στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 10/11/2005, 23:18

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF