Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 14 από 14

Θέμα: Προσφορά - Ζήτηση Εργασίας

  1. #1
    Τσίκι; Το avatar του/της MikeG
    Εγγραφή
    22/05/2004
    Μηνύματα
    8.835

    Προσφορά - Ζήτηση Εργασίας

    Καλημέρα σε όλους και όλες τις συμφορουμίστες.Λοιπόν ας μπω αμέσως στο ψητό.
    Γιατί δε δημιουργούμε μια ενότητα με τίτλο Προσφορά-Ζήτηση Εργασίας έτσι ώστε να ποστάρουμε εκεί σχετικά με το αντικείμενο θέματα.Υπάρχουν πολύ από εμάς που μιθανόν χρειάζονται ένα συνεργάτη η στην εταιρία την οποία εργάζονται χρειάζεται προσωπικό και από την άλλη πάρα πολλοί οι οποίοι ψάχνουν δουλειά.Νομίζω ότι είναι μια πολύ καλή ιδέα και θα βοηθήσει πολλούς από εμάς μιας και το forum μας έχει τόσο μεγάλη συμμετοχή.
    Περιμένω λοιπόν μια μίνι συζητησούλα επί του θέματος και στη συνέχεια αν διαπιστώσουμε ότι όντως μπορεί να ωφελήσει ας το αναλάβει κάποιος mod.Σωστά αυτό εδώ είναι forum με κύριο στόχο τη μοτοσυκλέτα όμως νομίζω ότι μπορεί να αγκαλιάσει και τη κατηγορία στην οποία αναφέρομαι.
    So......?



  2. #2
    γιατι........ Το avatar του/της bartlal
    Εγγραφή
    24/06/2004
    Μηνύματα
    3.051
    μιλωντας ως μελος (και οχι mod), για φαντασου εκτος απο την προτεινομενη απο εσενα ενοτητα να μπουν και αλλες ενοτητες που εχουν προταθει... θα γινει της ενοτητας το καγκελο!


    απλα, οποτε υπαρχει αναγκη περι δουλειας (προσφορα ή ζητηση), το γραφουμε στις γενικες, και αναλογα κινουνται τα μελη: ειτε σε γνωστους, ειτε για ιδίαν χρηση...
    (οπως εχει γινει πολλακις στο παρελθον!)



    :a29: just ME, MYself & Bart . + _ :a29:
    :-Q
    H κλίκα μου!!!

  3. #3
    Τσίκι; Το avatar του/της MikeG
    Εγγραφή
    22/05/2004
    Μηνύματα
    8.835
    Σωστό αυτό που λες.Όμως δεν έχει κάποιος τη δυνατότητα να δει κάτι που ήδη υπάρχει ή να ποστάρει κάποιος μια θέση για την οποία ξέρει ότι ζητούνται άτομα.Εξάλλου αν δεν υπάρχει τέτοια ενότητα πολύ δύσκολα κάποιος θα αναφερθεί σε κάτι τέτοιο εκτός από κάποιους που σχεδόν γνωρίζονται και προσωπικά οπότε μπορούν να τα πουν και από κοντά χωρίς να ποστάρουν.Τέλος δε νομίζω ότι δημιουργείται πρόβλημα και η προσφορά και ζήτηση εργασίας είναι κάτι πολύ πιο σημαντικό από το ανελέητο σπαμ που γίνεται πολλές φορές το οποίο πιθανόν και αυτό να χρειάζεται.
    Ευχαριστώ

  4. #4
    γιατι........ Το avatar του/της bartlal
    Εγγραφή
    24/06/2004
    Μηνύματα
    3.051
    ok, apaντωντας οσο πιο συγκεκριμενα γινεται: www.skywalker.gr, www.kariera.gr. αυτοι ειναι οι ειδικοι στις αγγελιες θεσεων!!!





    :a29: just ME, MYself & Bart . + _ :a29:
    :-Q
    H κλίκα μου!!!

  5. #5
    Τσίκι; Το avatar του/της MikeG
    Εγγραφή
    22/05/2004
    Μηνύματα
    8.835
    Το ξέρω αυτό φίλε μου.Τέλος πάντων.Δε καταλαβαίνεις το σκεπτικό μου και δε θες μάλλον και να το καταλάβεις.Οπότε πείτε ότι δεν προτάθηκε κάτι τέτοιο και συνεχίστε το ανελέητο spam.


  6. #6
    sosTa? ..... paliaaaa :-)
    Εγγραφή
    03/05/2006
    Μηνύματα
    2.386
    Αρχικά δημιουργήθηκε από MikeG
    Σωστό αυτό που λες.Όμως δεν έχει κάποιος τη δυνατότητα να δει κάτι που ήδη υπάρχει ή να ποστάρει κάποιος μια θέση για την οποία ξέρει ότι ζητούνται άτομα.Εξάλλου αν δεν υπάρχει τέτοια ενότητα πολύ δύσκολα κάποιος θα αναφερθεί σε κάτι τέτοιο εκτός από κάποιους που σχεδόν γνωρίζονται και προσωπικά οπότε μπορούν να τα πουν και από κοντά χωρίς να ποστάρουν.Τέλος δε νομίζω ότι δημιουργείται πρόβλημα και η προσφορά και ζήτηση εργασίας είναι κάτι πολύ πιο σημαντικό από το ανελέητο σπαμ που γίνεται πολλές φορές το οποίο πιθανόν και αυτό να χρειάζεται.
    Ευχαριστώ
    εγώ συμφωνώ (και όπως και ο bart, εκφράζομαι ως απλός χρήστης)

    διευρύνουμε τη θεματολογία πέραν των "συζητήσεων" περί ΑΕΚ-ΠΑΟ-ΟΣΦΠ (ουπς... μου ξέφυγε... )



  7. #7
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.818
    και μετά να φτιάξουμε κάτι για πωλήσεις PC, και γενικότερα ότι μας περισσεύει στην αποθήκη....

    Υπάρχουν άλλα Site όπως προανέφερε (πολύ σωστά) ο Bartlal γι' αυτή τη δουλειά...

    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  8. #8
    sosTa? ..... paliaaaa :-)
    Εγγραφή
    03/05/2006
    Μηνύματα
    2.386
    Αρχικά δημιουργήθηκε από bartlal
    ok, apaντωντας οσο πιο συγκεκριμενα γινεται: www.skywalker.gr, www.kariera.gr. αυτοι ειναι οι ειδικοι στις αγγελιες θεσεων!!!

    ρε μάστορα... τα έχεις κοιτάξει εσύ μπας και τρώμε κάνα croissant σε ανθρώπινες ώρες?


  9. #9
    Τσίκι; Το avatar του/της MikeG
    Εγγραφή
    22/05/2004
    Μηνύματα
    8.835
    & εδώ spam.........

  10. #10
    sosTa? ..... paliaaaa :-)
    Εγγραφή
    03/05/2006
    Μηνύματα
    2.386
    Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
    και μετά να φτιάξουμε κάτι για πωλήσεις PC, και γενικότερα ότι μας περισσεύει στην αποθήκη....

    Υπάρχουν άλλα Site όπως προανέφερε (πολύ σωστά) ο Bartlal γι' αυτή τη δουλειά...

    κάπου είχα κάτι φλασάκια από ποδήλατο, έναν φανό θυέλλης για ιστιοφόρο, και κάτι λάδια από τη Μάνη.... να τα βάλω στις αγγελίες?



    α.... σοβαρά τώρα πουλιέται 4 κιλά μέλι θυμαρίσιο (2 δίκιλα είναι) από μελίσσια τοποθετημένα κοντά στη Μονεμβασιά προς 15 ευρώ το κιλό... φετινό, φρεσκότατο και από οικογενειακή παραγωγή (χωρίς ζάχαρη και πρόσθετα )....


    Αρχικά δημιουργήθηκε από MikeG
    & εδώ spam.........
    μόνο εγώ έχω spam-άρει... αλλά είμαι και ο μόνος που συμφώνησε μαζί σου...







  11. #11
    Τσίκι; Το avatar του/της MikeG
    Εγγραφή
    22/05/2004
    Μηνύματα
    8.835
    Πάντως νομίζω ότι θα βοηθήσει πολλούς και έχουμε και αυτή την αμεσσότητα.Ποιος το γ***εί τώρα το skywalker και το karriera.Όσο για τα Pciaκαι τις λοιπές μπούρδες, ναι υπάρχουν άπειρα site να postareis.Άλλο όμως Pcia και άλλο δουλειά.
    Αυτά φίλοι μου..


  12. #12
    γιατι........ Το avatar του/της bartlal
    Εγγραφή
    24/06/2004
    Μηνύματα
    3.051
    Αρχικά δημιουργήθηκε από MikeG
    Το ξέρω αυτό φίλε μου.Τέλος πάντων.Δε καταλαβαίνεις το σκεπτικό μου και δε θες μάλλον και να το καταλάβεις.Οπότε πείτε ότι δεν προτάθηκε κάτι τέτοιο και συνεχίστε το ανελέητο spam.

    η αληθεια ειναι οτι το καταλαβα, απλα αυτο που θελω να πω ειναι οτι ΔΕΝ γινεται να ανοιγεται για καθε ενδιαφερουσα κατηγορια μια νεα.

    οταν καποιος εχει διαθεσιμη δουλεια, την γραφει εδω μεσα και οι πιστοι προσερχονται.
    οταν παλι, καποιος ψαχνει για δουλεια, το γραφει εδω μεσα και ολο και καποιος με ποστ ή πμ τον/την ενημερωνει.


    that was all!


    :a29: just ME, MYself & Bart . + _ :a29:
    :-Q
    H κλίκα μου!!!

  13. #13
    Ένας λόγος που υπάρχει αυτή η αμεσότητα (στις γενικές, στο χαβαλέ, και στις διαμάχες τουλάχιστον) είναι ότι εκεί επιτρέπεται το spamming... και πίστεψέ, με αν ήταν αλλιώς δεν θα έλεγε και πολλά το forum.

    Καλώς η κακώς οι γενικές είναι το σημείο που οι περισσότεροι/ες τσεκάρουν πρώτα, και βάζοντας εκεί ένα ποστ που κάποιος προσφέρει εργασία, έχει την αναμενόμενη ανταπόκριση. Οι ενδιαφερόμενοι θα πρέπει απλά να ψάξουν λιγάκι.


    (και για να μη λέτε ότι δεν είμαι υπέρ του spamming με καλή διάθεση, ώσπου να γίνει ειδικό μέρος για θέσεις εργασίας, όποιος ψάχνει για extreme ντελιβερά με μηχανή -ατομικές πίτσες, έγγραφα, ή ότι άλλο νόμιμο- σε όλη την Ευρώπη, με αμοιβή απεριόριστες βενζίνες -ότι κάψει- και κάνα 80άρι ευρά -τσάμπα λέμε- ημερησίως ας στείλει mail από τώρα.)

  14. #14
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της airamhag
    Εγγραφή
    26/01/2006
    Μηνύματα
    696
    Αρχικά δημιουργήθηκε από MikeG
    & εδώ spam.........

    Με την καλη εννοια παντα ε?
    Mη μου γαματε τη καρδια ειμαι παιδι ακομα..

Παρόμοια θέματα

  1. Προσφορά εργασίας
    από Nik0s στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο μήνυμα: 26/04/2010, 12:44
  2. Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 07/05/2009, 21:47
  3. Προσφορα εργασιας!
    από SpineshankD στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 02/06/2008, 13:56
  4. Ζήτηση Εργασίας
    από NLS στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 18/11/2004, 15:04

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF