Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 10 από 10

Θέμα: Προσοχη στη βροχη και στα βαμμενα

  1. #1
    Μηνύματα: 113463 Το avatar του/της sadengr
    Εγγραφή
    28/09/2005
    Μηνύματα
    71

    Προσοχη στη βροχη και στα βαμμενα

    Παιδια, το έχουμε ξαναπει αλλα υπενθυμιζω τωρα με τις βροχες:

    Πολλή προσοχή στις ασπρες διαχωριτικες λωριδες, τις ασπρες διαβασεις πεζων και τα ασπρα βελη υποχρεωτικης κατευθυνσης και γενικα οτι ειναι βαμμενο με μπογιά στην άσφαλτο. Γλυστραει σαν το π----η.

    Και στο φρενο αλλα κυριως με γκαζι πατιναρει και σου φευγει ο πισω τροχος χωρις να το καταλαβεις ιδιως σε κεντρικες οδους που ειναι πολυπατημενα.

    Πηγα να φαω τα μουτρα μου χτες σε μια λωριδα, και οχι τιποτα αλλο αλλα θα επεφτα μεσα στους γλειωδεις ασπρους αφρους που σχηματιζονται με την πρωτη βροχη στην ακρη του δρομου.

  2. #2
    Τελικά όλα είναι ένα κλικ Το avatar του/της LINA
    Εγγραφή
    05/02/2004
    Μηνύματα
    1.898

    Re: Προσοχη στη βροχη και στα βαμμενα

    Αρχικά δημιουργήθηκε από sadengr
    Παιδια, το έχουμε ξαναπει αλλα υπενθυμιζω τωρα με τις βροχες:

    Πολλή προσοχή στις ασπρες διαχωριτικες λωριδες, τις ασπρες διαβασεις πεζων και τα ασπρα βελη υποχρεωτικης κατευθυνσης και γενικα οτι ειναι βαμμενο με μπογιά στην άσφαλτο. Γλυστραει σαν το π----η.

    Και στο φρενο αλλα κυριως με γκαζι πατιναρει και σου φευγει ο πισω τροχος χωρις να το καταλαβεις ιδιως σε κεντρικες οδους που ειναι πολυπατημενα.

    Πηγα να φαω τα μουτρα μου χτες σε μια λωριδα, και οχι τιποτα αλλο αλλα θα επεφτα μεσα στους γλειωδεις ασπρους αφρους που σχηματιζονται με την πρωτη βροχη στην ακρη του δρομου.

    ακριβως τα ιδια αντιμετωπισα χθες γαμω τους ελληνικους δρομους..... πατιναζ κανουμε

  3. #3
    εγώ πάω πολύ πιό αργά απ'ότι συνήθως κ οδηγώ με μιά σχέση πάνω. κάνω ό,τι δυνατό όμως να μην οδηγήσω σε βροχή.

  4. #4
    Εχασα και εγω το μπροστινο με λιγο φρενο σε σημειο με αρκετα νερα και πηγε η ψυχη μου στην κουλουρη μεχρι να ισιωσει.....Θελει παρα πολυ προσοχη....

  5. #5
    kai egw sthn thhsews ta xreiasthka ligo.mias kai neos sto sport.

  6. #6
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της simeon
    Εγγραφή
    05/08/2005
    Μηνύματα
    178
    και νεος και παλιος ειναι γαμισε τα..........
    ειμαι περιεργος αμα τους παει στα ευρωπαικα δικαστηρια τι θα γινει....
    προς το παρον περιμενουμε αυτον τον τρελο γιατι οι λεσχεσ μοτοσικλετας.... :a13: :a13:

  7. #7
    Los Toumpaneiros Το avatar του/της GIXXERAKIAS
    Εγγραφή
    02/05/2006
    Μηνύματα
    3.217
    Αστα να πανε φιλε μου δεν βρισκεις ακρη!Και γω μια απο τα ιδια πριν 2-3 βδομαδες που ειχα μια δουλεια στο κεντρο-αθηνα και εισικα σε κεντρικους (βασιλισσης σοφιας,κηφισσις κλπ) εφαγε σουπα ενα παληκαρι μπροστα μου απο φρενο μετα απο :a31: τροχονομοιυ που δεν σηκωσε απλος το χερι για να σταματησει την κυκλοφορια επρεπε και να βγει στην μεση του δρομου και τελευταια στιγμη να σηκωσει το κουλο του και το παληκαρι τα χασε και του μπλοκαρε μπροστα σε λευκη νησιδα διασταυρωσης και ευτυχως δεν επαθε τπτ γιατι δεν ετρεχε,ο :a31: :a31: :a31: ο τροχονομος καθοταν και τον κοιταζε σαν:a31: (καλα καταλαβατε)και κατεβηκα εγω απο το σκουτερακι με ενα αλλο παιδια με αμαξι και τον σηκωσαμε!Αλλα το θεικο ειναι να βλεπεις το gileraki 125 να παταει στις γραμμες με 30-40 χιλ με σταθερο γκαζι και να κανει παντες σαν το gsxr μου στο στεγνο,φανταστειτς να εδινα γακζι κιολας( ενταξει θελει και αλλαγη στα λαχτιχα αλλα τοσο πολυ παντα πια )Παγοδρομιο φιλοι μου το κεντρο οταν βρεχει γι'αυτο παντα προσοχη και λιγα (αναλογα με την περιπτωση)χιλ στο κοντερ για να ειμαστε σιγουροι οτι θα μπορεσουμε να σταματησουμε σε περιπτωση που καποιος θα σκεφτει στιγμιαια σαν μεγαλος :a31: :a31: :a31:

    Keep spamming!!!:a13:

  8. #8
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της GeoGlx
    Εγγραφή
    26/06/2005
    Μηνύματα
    120
    ...ήταν έτσι κ παλαιότερα?
    Αλλά κάπου εκεί στην Ολυμπιάδα, έγινε αισθητό...

  9. #9
    Μέλος Το avatar του/της Primal
    Εγγραφή
    14/09/2006
    Μηνύματα
    67
    που λέτε το προηγούμενο σαββατοκύριακο σε όλη την πολύ είχαν γεμίσει τους δρόμους κορύνες και βάφανε τις γραμμές για τους πεζούς άσε που είχανε bali και σε κάτι άσχετα σημεία λες και δίνη κανένας έλληνας σημασία τελοσπάντων. Σάββατο τις βάφανε, δευτερα παο και ψηλαφίζω τι μπογιά με το χέρι ρε παιδιά είχανε βάλει 5 τόνους μπογιάς, οι γραμμές ήταν πιο ψιλά από την άσφαλτο αφού βάφουν και ξανά βάφουν στο ίδιο σημείο Και γλιστρούσε σαν γλίτσα ! Ήτανε παρα πολύ λείο. πατάω πάνω με το πόδι και γλιστρούσε!! όχι τραγικά αλλα γλιστρούσε αισθητά ήταν και φρέσκο βαμμένες. Tελοσπάντων κάτι πρέπει να γίνει με αυτές τις γραμμές ειδικά έτσι και χρειαστεί να κανεις προσπεράσει σε δρόμο και πρέπει να βγείς επάνω στις γραμμές "μαμισετα" και έτσι και έχει βρέξει αυτές οι γραμμές είναι... ΘΑΝΑΤΟΣ !!
    If you know you are going down, make it look good!

    Daelim roadwin 125cc


  10. #10
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της GeoGlx
    Εγγραφή
    26/06/2005
    Μηνύματα
    120
    ..Τώρα που το θυμάμαι, όντως σε χαλαρή εκκίνηση από κάποιο φανάρι, άρχισε να βαράει το ESP, κ απορούσα που βρήκε την ανωμαλία!!

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 38
    Τελευταίο μήνυμα: 28/08/2006, 14:18
  2. Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 13/01/2006, 15:10
  3. Άντε και στα δικά σας.....
    από powerphot στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 04/01/2006, 00:11
  4. Και στα δικά μας
    από adam_tsouk στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 16/06/2005, 10:29
  5. Απαντήσεις: 81
    Τελευταίο μήνυμα: 23/02/2005, 15:16

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF