Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 22

Θέμα: Κλαίβε και ας ιν και ρόγες

  1. #1
    Μέλος Το avatar του/της Primal
    Εγγραφή
    14/09/2006
    Μηνύματα
    67

    Κλαίβε και ας ιν και ρόγες

    Αυτοί οι κλεφτες δε ξέρουν και τι κλέβουν... Κλέβεις που κλέβεις δε κλέβεις τίποτα που να αξίζει και το κόπο βρε αδερφέ. Ο λόγος για ένα παλιό scooter Kymco ε έχει κλίση 15 χρονια το μηχανάκι όλοι μου οι γνωστη και ειδικά όση το έχουν οδήγηση το λένε "χάρο". Το γκάζι κολλάει, τα φρένα άστα να πάνε, το τιμόνι είναι κάτι τις στραβό, τα πλαστικά τρίζουν και τα περισσότερα είναι σπασμένα , η σέλα είναι λίγο σκισμένη δε μπορώ να πω το μηχανάκι είναι σκυλί, άλλο το ότι εγώ δε το φρόντιζα Τέλος πάντων.

    Ε δηλαδή δε περίμενα να το κλέψει κάποιος για ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ λόγο - εκτος και αν θέλει να αυτοκτονήσει - .Tο μηχανάκι το κλέψανε μετά τις 6 και πριν τις 9 το πρωί γιατί στις 6 γύρισα σπίτι και το είδα στις 9 κατέβηκα και δεν ήταν εκεί.
    Ύστερα από τρέξιμο στην αστυνομία και δε μπορώ να πω οι άνθρωποι ψάξανε στα "γνωστά" μέρη που θα μπορούσε να είναι. Είπανε πως το πιο πιθανό είναι να το πήρε κανένας να κάνει καμια βόλτα.

    Το λοιπόν το μηχανάκι βρέθηκε, ο τύπος που το είχε κλέψει είχε πάει σε ένα συνεργείο για να επισκευάσει την σκισμένη σέλα και να διόρθωση τα πλαστικά. Δηλαδή ο τύπος το πήρε με σκοπό να το κάνει δικό του ! Anyway ο ιδιοκτητης του συνεργείου πήρε την αστυνομία, μιας και του φάνηκε ύποπτος και είδε πως η πινακίδα ήταν κομμένη η μιση πήγε η αστυνομία είδε πως όντως το μηχανάκι ήταν το δικό μου. Περιμένουν στο συνεργείο και μόλις εμφανίζεται ο τύπος για να παραλαβή το μηχανάκι τον γραπώνουν, περνούν και το μηχανάκι και μας ενημερώνουν ότι το μηχανάκι βρέθηκε.

    Εδώ τώρα μπαίνει όμως ένα άλλο θέμα.Στο τμήμα που είχε πάει η μητέρα μου, τις λένε αν θέλει να του μιλήσει.Η μητέρα τους απαντάει πως δεν έχει τίποτα να του πει και τι να του πει άλλωστε.Τις λένε αν θέλει να του κάνει μήνυση, τώρα σκέφτεται που να μπλέκω σε ιστορίες και που ξέρεις τι είναι αυτός και τι μπορεί να κάνει όταν θα βγει από τι φυλακή.Τους λέει λοιπόν πως δεν θέλει να του κάνει. Και εδώ αρχίζουν οι αστυνόμοι και με το δίκιο τους ότι μα μου και εμείς τους πιάνουμε και τους αφήνουμε γιατί δε κάνετε τίποτα και το και το ρε παιδί μου τέλος πάντων δε θέλει να μπλέξει .Και που λετε έρχεται χαρτί που την καλούν σε 2 μήνες να παρουσιαστεί ως μάρτυς στο δικαστήριο γιατί η αστυνομία του κάνει μήνυση μιας και είχε και προηγούμενο ο εν λόγο "κύριος".


    Αυτή ήταν η ιστορία :P Τελικά και μπρός να μην έπαιρνε ίσος το έπαιρνε σμπρόχοντας να το πάει σε κάνα συνεργείο να το φτιάξει και να το κάνει κτήμα του :P
    If you know you are going down, make it look good!

    Daelim roadwin 125cc


  2. #2
    ...και γυμνιστής Το avatar του/της odt
    Εγγραφή
    24/05/2006
    Μηνύματα
    824
    Δεν έχει σημασία άμα το κλοπιμαίο είναι φτηνό ή ακριβό. Η ίδια η πράξη από μόνη της είναι σοβαρή. Γιατί ρε μεγάλε έρχεσαι να μου κλέψεις το δικό μου το πράγμα; Πάντως πάλι καλά που το βρήκανε, αν και φαντάζομαι πως ο τύπος ήταν αστροπελέκι και τον έπιασαν στο χαλαρό. Τουλάχιστον πήρες το μηχανάκι σου πίσω. Καθημερινά κλέβονται μηχανές και δεν τις ξαναβρίσκουνε ποτέ.
    Εισαι σωστος μοτοσυκλετιστής...
    …αν
    Τα προφυλακτικά που χρησιμοποιείς ειναι δίγομα , σκληρά στο κέντρο και μαλακά στα πλάγια
    Βρέθηκε πένσα, παρακαλείται ο κάτοχος να επικοινωνήσει με πμ :a29:

    Pics


  3. #3
    πρωην μελος Το avatar του/της idi
    Εγγραφή
    13/08/2003
    Μηνύματα
    6.082

    Re: Κλαίβε και ας ιν και ρόγες

    Αρχικά δημιουργήθηκε από Primal
    ..Τις λένε αν θέλει να του κάνει μήνυση, τώρα σκέφτεται που να μπλέκω σε ιστορίες και που ξέρεις τι είναι αυτός και τι μπορεί να κάνει όταν θα βγει από τι φυλακή.Τους λέει λοιπόν πως δεν θέλει να του κάνει. Και εδώ αρχίζουν οι αστυνόμοι και με το δίκιο τους ότι μα μου και εμείς τους πιάνουμε και τους αφήνουμε γιατί δε κάνετε τίποτα και το και το ρε παιδί μου τέλος πάντων δε θέλει να μπλέξει .Και που λετε έρχεται χαρτί που την καλούν σε 2 μήνες να παρουσιαστεί ως μάρτυς στο δικαστήριο γιατί η αστυνομία του κάνει μήνυση μιας και είχε και προηγούμενο ο εν λόγο "κύριος"...

    Φιλε μου ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ ΕΝΕΡΓΕΙΑ ΕΚ ΜΕΡΟΥΣ ΣΟΥ…

    Πραγματικα εξοργιζομαι με τετοιες συμπεριφορες

    Πιανουν τον υπεύθυνο και δε του κανεις μυνηση γιατι? Γιατι φοβηθηκες? Γιατι βαριέσαι να πας στο δικαστήριο? Ελα μωρε ποιος τρεχει... το μηχανάκι μου το πηρα ΕΓΩ ε????

    ΚΑΙ ΠΩΣ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ ΝΑ ΤΟΝ ΠΑΝΕ ΜΕΣΑ?

    Πως ξερεις οτι ο κυριος δεν εχει προβεί σε αλλες παρανομες πραξεις? Ισως αυτη η σίγουρη καταδίκη ηταν αρκετη να κλεισει καποιον επικίνδυνο πισω απο τα σίδερα! Ισως στο μέλλον κανει έγκλημα και θα το εχεις κριμα στο λαιμο σου!

    Ισως κλεψει και τη μηχανακι μου .... ή καποιου αλλου ...ΑΦΟΥ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΕΚΑΝΕ ΤΑ ΔΕΟΝΤΑ ΩΣΤΕ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ ΤΙΣ ΚΑΚΕΣ ΣΥΝΗΘΕΙΕΣ

    Οκ μεγαλε σε ευχαριστώ που σκέφτεσαι ΜΟΝΟ ΤΗ ΠΑΡΤΗ ΣΟΥ και δε σε νοιαζει τιποτα αλλο περα απο το φοβο σου και τη βόλεψη σου...

    ξερεις... εχουμε οτι ΑΞΙΖΟΥΜΕ μονο... καλα να παθουμε!

    Και μετα σας φταινε οι μπασοι!!! ΕΛΕΟΣ!!!!! ΠΟΤΕ ΘΑ ΑΝΑΛΑΒΟΥΜΕ ΤΙΣ ΕΥΘΥΝΕΣ ΜΑΣ? ΠΟΤΕ ΘΑ ΣΚΕΦΤΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΟ ΣΥΝΑΝΘΡΩΠΟ ΜΑΣ???

    Πραγματικα εκνευρίστηκα με εσενα για την πραξη σου που ειναι ΑΝΑΝΔΡΗ και ντρεπομαι που εισαι και μοτοσυκλετιστής...

  4. #4
    sosTa? ..... paliaaaa :-)
    Εγγραφή
    03/05/2006
    Μηνύματα
    2.386

    Re: Re: Κλαίβε και ας ιν και ρόγες

    Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
    Πραγματικα εκνευρίστηκα με εσενα για την πραξη σου που ειναι ΑΝΑΝΔΡΗ και ντρεπομαι που εισαι και μοτοσυκλετιστής...

    Φαντάσου να το έκανε η μητέρα του νεύρα που θα είχες....



    τυφλέ...

  5. #5
    πρωην μελος Το avatar του/της idi
    Εγγραφή
    13/08/2003
    Μηνύματα
    6.082
    σορυ αν καταλαβα λαθος μιας και η περιγραφη ηταν λιγο περιεργη αλλα τεσπα αν δε το εκανε τοτε μπραβο του!!!

    απο οτι καταλαβα η αστυνομια του εκανε μυνηση και οχι ο ιδιος ή η μητερα του!

    καποτε πρεπει να κανουμε και το χρεος μας εμεις ωστε να εχουμε απαιτησεις απο τους αλλους

  6. #6
    ασχέτως της λεπτομέρειας που έγραψε οτ Nostra


    Όντως ο Ιdi έχει δίκιο. Μου αρέσει μετά που όταν μαθαίνουμε για κλοπές εδώ μπαίνουν ποστ του στυλ "οχι ρε τα μ#@$πανα", "να τους κοπει το χέρι", "να τα βρουν και τα να γ@μήσουν" κλπ κλπ

    Και όταν βρίσκουν ένα τέτοιο μ@$#$πανο, λέμε "άσε που να μπλέκω"

    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  7. #7
    sosTa? ..... paliaaaa :-)
    Εγγραφή
    03/05/2006
    Μηνύματα
    2.386
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
    ασχέτως της λεπτομέρειας που έγραψε οτ Nostra


    Όντως ο Ιdi έχει δίκιο. Μου αρέσει μετά που όταν μαθαίνουμε για κλοπές εδώ μπαίνουν ποστ του στυλ "οχι ρε τα μ#@$πανα", "να τους κοπει το χέρι", "να τα βρουν και τα να γ@μήσουν" κλπ κλπ

    Και όταν βρίσκουν ένα τέτοιο μ@$#$πανο, λέμε "άσε που να μπλέκω"

    έχουμε και φορουμική μικρή ιστορία με κάτι κλεμμένες εξατμίσεις στην Καλλιθέα που βρέθηκαν και επιστράφηκαν χωρίς άλλες επιπλοκές... και χωρίς περαιτέρω σχολιασμούς από τα μέλη...

    Συμφωνώ και με τον dIDI και με τον Cpt.,

    εμείς διατηρούμε και υποστηρίζουμε την ατιμωρησία του κράτους...


    ΥΓ: εγώ από την αρχή του τόπικ,.... κλαίΓω και ειν' και ρώγες...

  8. #8
    Μέλος Το avatar του/της Primal
    Εγγραφή
    14/09/2006
    Μηνύματα
    67
    Ρε παιδιά μη βαράτε εγώ είμαι 17 χρόνον όλες τις κίνησης τις έκανε η μάνα μου και έκρινε εκείνη στιγμή να μη του κάνει μήνυση το θέμα είναι πως η αστυνομία συγκέντρωσε όλες τις παρανομίες που έχει κάνει και τώρα θα γίνει δικαστήριο.
    If you know you are going down, make it look good!

    Daelim roadwin 125cc


  9. #9
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    05/07/2006
    Μηνύματα
    254
    Θα σας πω και γω κατι για να μην το φατε ζωντανο τον φιλο Πριν 5 χρονια μου εκλεψαν ενα FX 125 που το καμαρωνα. Τελικα βρεθηκε επειτα απο 3 μηνες στην αυλη του μαγκα(πρεζακι)-ορφανος ολα τα καλα..) που "απασχολουσε" την αστυνομια. Πηγε αυταπαγγελτα τον ειδα φατσα με φατσα αλλα τι να του πεις; (Ειχα ηδη μαθει την ιστορια του ηδη). Πιο πολυ ταλαιπωρια εφαγα για να νομιμοποιησω το μηχανακι και να το πουλησω ενω στο εφετειο που με καλεσαν μετα απο 4 χρονια ημουν μονο εγω!! Ουτε δικηγορος ουτε αυτος φυσικα. Καταλαβαινω τον φιλο και τη μανα του και φυσικα το γαμωτο του να σε κλεβουν...Δεν ξερω ρε παιδια τι πρεπει να κανει κανείς....
    mustili

  10. #10
    εφοσον εγινε η μηνυση πες την μητερα σου να παει στο δικαστηριο και να μην το αμελησει .......ακου θρασος ,το εκλεψε και πηγε και σε συνεργειο να το φτιαξει .

    παλι καλα που ηταν τσακαλια στο συνεργειο και τον τσιμπησαν

  11. #11
    Μέλος Το avatar του/της Primal
    Εγγραφή
    14/09/2006
    Μηνύματα
    67
    αυτό το μηνα γίνετε το δικαστήριο θα σας πω τα νέα
    If you know you are going down, make it look good!

    Daelim roadwin 125cc


  12. #12
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    14/04/2006
    Μηνύματα
    460

    Re: Κλαίβε και ας ιν και ρόγες

    Αρχικά δημιουργήθηκε από Primal
    ....................................
    να μην έπαιρνε ίσος το έπαιρνε σμπρόχοντας να το πάει σε κάνα συνεργείο να το ...............
    Αφού είσαι 17 να καθήσεις να μάθεις και λίγη ορθογραφία! Από ποιητικό οίστρο και φαντασία είσαι καλός αλλά ευτυχώς που το "σμπρόχνοντας" δεν το είπες και "ζμπρόχνοντας"!

  13. #13
    Μέλος Το avatar του/της Primal
    Εγγραφή
    14/09/2006
    Μηνύματα
    67

    Re: Re: Κλαίβε και ας ιν και ρόγες

    Αρχικά δημιουργήθηκε από VanDiemen
    Αφού είσαι 17 να καθήσεις να μάθεις και λίγη ορθογραφία! Από ποιητικό οίστρο και φαντασία είσαι καλός αλλά ευτυχώς που το "σμπρόχνοντας" δεν το είπες και "ζμπρόχνοντας"!
    μάλιστα... σίγουρα θα μπορούσες να είσαι πιο ευγενικός, ώστε να μην γίνονται και παρεξηγήσεις.Eγώ όμως δε παρεξηγούμε και σε ευχάριστο για την επισήμανση, παρόλο το ύφος σου...
    Ποιος ξέρει ίσος πέρασες μια δύσκολη νύχτα η ίσος να είσαι απλά δυσκοίλιος

    εγώ πάντως σε αγαπάω

    If you know you are going down, make it look good!

    Daelim roadwin 125cc


  14. #14
    αχ...και να χα μοτόρι! Το avatar του/της Tropeas
    Εγγραφή
    06/05/2005
    Μηνύματα
    4.981
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
    ασχέτως της λεπτομέρειας που έγραψε οτ Nostra


    Όντως ο Ιdi έχει δίκιο. Μου αρέσει μετά που όταν μαθαίνουμε για κλοπές εδώ μπαίνουν ποστ του στυλ "οχι ρε τα μ#@$πανα", "να τους κοπει το χέρι", "να τα βρουν και τα να γ@μήσουν" κλπ κλπ

    Και όταν βρίσκουν ένα τέτοιο μ@$#$πανο, λέμε "άσε που να μπλέκω"

    Ρε παιδιά πάλι τα ίδια θα λέμε?
    δεν κατάλαβα τον φόβο άμα και όποτε βγει...
    ήδη είναι σταμπαρισμένος,
    δηλαδή πήραμε εμείς το μηχανάκι, πάπαλα τέλειωσε???
    idi+++

  15. #15
    Μέλος Το avatar του/της Primal
    Εγγραφή
    14/09/2006
    Μηνύματα
    67
    Αρχικά δημιουργήθηκε από MUSTILI
    Θα σας πω και γω κατι για να μην το φατε ζωντανο τον φιλο Πριν 5 χρονια μου εκλεψαν ενα FX 125 που το καμαρωνα. Τελικα βρεθηκε επειτα απο 3 μηνες στην αυλη του μαγκα(πρεζακι)-ορφανος ολα τα καλα..) που "απασχολουσε" την αστυνομια. Πηγε αυταπαγγελτα τον ειδα φατσα με φατσα αλλα τι να του πεις; (Ειχα ηδη μαθει την ιστορια του ηδη). Πιο πολυ ταλαιπωρια εφαγα για να νομιμοποιησω το μηχανακι και να το πουλησω ενω στο εφετειο που με καλεσαν μετα απο 4 χρονια ημουν μονο εγω!! Ουτε δικηγορος ουτε αυτος φυσικα. Καταλαβαινω τον φιλο και τη μανα του και φυσικα το γαμωτο του να σε κλεβουν...Δεν ξερω ρε παιδια τι πρεπει να κανει κανείς....
    φιλε μου tropea προς το παρόν σε παραπέμπω σε αυτό το μήνυμα
    If you know you are going down, make it look good!

    Daelim roadwin 125cc


Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Ας είναι και fjr...ούκλα
    από striant στο forum Yamaha
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 10/10/2008, 18:51
  2. Ας βάλω και κανα ανέκδοτο...
    από lampros_fazer στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 16/03/2006, 09:58
  3. ας βαλω και εγω κανενα ανεκδοτο... :-)
    από bartlal στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 27
    Τελευταίο μήνυμα: 24/10/2005, 16:00
  4. Βαράτε τους.........και ας κλαίνε
    από YZF1000 στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 47
    Τελευταίο μήνυμα: 26/08/2005, 22:47
  5. Απαντήσεις: 34
    Τελευταίο μήνυμα: 09/02/2005, 14:04

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF