Σελίδα 21 από 23 ΠρώτοΠρώτο ... 111617181920212223 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 301 έως 315 από 339

Θέμα: μου πατάς το τριφύλλι θα σε σκοτώσω

  1. #301
    Θα έγραφα κάτι, αλλά έφαγα κοντοσούβλι το απόγευμα οπότε πρέπει να είμαι χαζό και θα έλεγα βλακείες...

    ...

    ρε δε πάτε στο διάολο, όλοι εσείς που με χαζοεπιχειρήματα πάτε να δείξετε ότι δεν είναι σωστό να τρώμε κρέας γαμώ τη peta μου γαμώ!

    conkark, οι επιστήμονες που βάζεις μπροστά, είναι "συνάδελφοί" μου και ιδέα δεν έχεις από το τι τούβλα πυρίμαχα υπάρχουν μεταξύ μας.

    Δε χρειάζομαι καμία γαμημένη έρευνα για να μου πει τι είναι καλό/σωστό/ηθικό/ορθόδοξο/έξυπνο/οικονομικό/φυσικό/υγειινό να φάω... στη φύση δημιουργήθηκα, από κει τρέφομαι. Ό,τι προσφέρεται. Αν το κρέας έκανε κακό, τις χιλιάδες χρόνια που υπάρχουμε και τρώμε, θα είχαμε εξαφανιστεί. Όσο για το επιστήμονες να σου θυμίσω ότι παλιότερα ψεκάζανε τις παραλίες με DDT νομίζοντας ότι κάνει καλό και πουλάγανε ραδιενεργό νερό, πάλι γιατί νομίζαν ότι κάνει καλό. Να μας χέσω, τρομάρα μας, εμάς τους 'επιστήμονες'.

    ναι είμαι τσαντισμένος.
    όχι να μη σβήσετε τις βρισιές. Όταν τσαντιστώ βρίζω.

    http://www.thebestpageintheuniverse.net/c.cgi?u=grill

  2. #302
    Italian Μελος Το avatar του/της Xrider
    Εγγραφή
    09/05/2006
    Μηνύματα
    1.138
    Οταν γραφει αυτο το "παιδι ποκεμον".....:rotflmao: με προκαλει
    είναι "συνάδελφοί" μου και ιδέα δεν έχεις από το τι τούβλα πυρίμαχα υπάρχουν μεταξύ μας..
    γεια σου ρε φωστηρα!!Εσυ ξεχωριζεις παντως και απο το πρασινο φωσφοριζε χρωματακι.
    :rotflmao: :rotflmao:
    Δε χρειάζομαι καμία γαμημένη έρευνα για να μου πει τι είναι καλό/σωστό/ηθικό/ορθόδοξο/έξυπνο/οικονομικό/φυσικό/υγειινό να φάω... στη φύση δημιουργήθηκα, από κει τρέφομαι.

    Μαλλον δεν γραφει τιποτα περι του θεματος το wikipedia Pokemon edition.
    Μαλλον με αυτη την φραση θελει να πει οτι "ορισμενα ειδη ανθρωπων απλα...φυτρωνουν" :rotflmao: :rotflmao: Μολις εκαψε και τον Δαρβινο!!

    Όσο για το επιστήμονες να σου θυμίσω ότι παλιότερα ψεκάζανε τις παραλίες με DDT νομίζοντας ότι κάνει καλό και πουλάγανε ραδιενεργό νερό, πάλι γιατί νομίζαν ότι κάνει καλό.
    Καλα ρε Πικατσου εχει παραλιες στα χωραφια σε εσας??Και τελος παντων κοψε να πινεις απο αυτο το νερο...αφου σε πηραζει!!:rotflmao: :rotflmao:
    if anything just cannot go wrong, it will anyway -Murphy's law

  3. #303
    Ρόκερ, ΑΣΥΜΒΙΒΑΣΤΟΣ. Το avatar του/της conkark
    Εγγραφή
    07/02/2003
    Μηνύματα
    10
    Αρχικά δημιουργήθηκε από bored
    Θα έγραφα κάτι, αλλά έφαγα κοντοσούβλι το απόγευμα οπότε πρέπει να είμαι χαζό και θα έλεγα βλακείες...

    ...

    ρε δε πάτε στο διάολο, όλοι εσείς που με χαζοεπιχειρήματα πάτε να δείξετε ότι δεν είναι σωστό να τρώμε κρέας γαμώ τη peta μου γαμώ!

    conkark, οι επιστήμονες που βάζεις μπροστά, είναι "συνάδελφοί" μου και ιδέα δεν έχεις από το τι τούβλα πυρίμαχα υπάρχουν μεταξύ μας.

    Δε χρειάζομαι καμία γαμημένη έρευνα για να μου πει τι είναι καλό/σωστό/ηθικό/ορθόδοξο/έξυπνο/οικονομικό/φυσικό/υγειινό να φάω... στη φύση δημιουργήθηκα, από κει τρέφομαι. Ό,τι προσφέρεται. Αν το κρέας έκανε κακό, τις χιλιάδες χρόνια που υπάρχουμε και τρώμε, θα είχαμε εξαφανιστεί. Όσο για το επιστήμονες να σου θυμίσω ότι παλιότερα ψεκάζανε τις παραλίες με DDT νομίζοντας ότι κάνει καλό και πουλάγανε ραδιενεργό νερό, πάλι γιατί νομίζαν ότι κάνει καλό. Να μας χέσω, τρομάρα μας, εμάς τους 'επιστήμονες'.

    ναι είμαι τσαντισμένος.
    όχι να μη σβήσετε τις βρισιές. Όταν τσαντιστώ βρίζω.

    http://www.thebestpageintheuniverse.net/c.cgi?u=grill

    Ισχυρίζεσαι κύριε συνάδελφε ότι είσαι επιστήμονας, με το ύφος της μοναδικότητας. Κι εγώ πολυτεχνείο έχω τελειώσει. Αρχιτέκτων μηχανικός. Κι αυτό επιστήμη δεν είναι; Και έχω μάθει να φέρομαι κόσμια και ιδιαίτερα σε δημόσιο φόρουμ. Λες ότι τσαντίστηκες και αισχρολογείς εναντίον συνανθρώπων που έχουμε διαφορετικές απόψεις. Αυτή η συμπεριφορά αποτελεί επιστημονικό ιδίωμα; Δηλαδή εμείς δεν έχουμε το δικαίωμα να τσαντιστούμε με τις δικές σου απόψεις και να σε βρίσουμε;
    Απλά, θεωρούμε ότι για να μπορέσουμε να παραθέτουμε απόψεις, δέον είναι να σεβόμαστε το δικαίωμα της διαφορετικότητας της άποψης. Το αυτό συνιστά και η δημοκρατία.

    Ωστόσο, τσαντίστηκες κι έβρισες, αλλά δεν απάντησες ευθέως στο ερώτημα που έχω θέσει καιρό πριν και απάντηση δεν έχω πάρει ακόμα: " Η σφαγή των αμνών συνιστά ανώτερο ανθρώπινο πολιτισμό;" Βέβαια, η απάντηση προϋποθέτει και την ανάληψη των ευθυνών της. Και κάτι άλλο: Κανείς δεν ισχυρίστηκε ότι αν φάμε κρέας θα πεθάνουμε! Ο προβληματισμός έγκειται στο ότι οι καρκίνοι στέλνουν κοσμάκη στα θυμαράκια. Μήπως και η κρεοφαγία έχει βάλει κι αυτή τη μέθεξή της; Απλό ερώτημα: Υπάρχει υπεύθυνη απάντηση;
    Καλή χρονιά σε όλους τους συναδέλφους!
    Μικρούς μας μαθαίναν παραμύθια αντί να μας μαθαίνουν πάλη.

  4. #304
    Δηλαδή, αν ΔΕΝ φάω κοκορέτσι, αυτό με βάζει, πολιτισμικά, ένα σκαλί πιό πάνω από αυτούς που θα φάνε;

    τέτοιου είδους "ανώτερου" πολιτισμόυ, να τον βράσω.

  5. #305
    Ρόκερ, ΑΣΥΜΒΙΒΑΣΤΟΣ. Το avatar του/της conkark
    Εγγραφή
    07/02/2003
    Μηνύματα
    10
    Αρχικά δημιουργήθηκε από bored
    Δηλαδή, αν ΔΕΝ φάω κοκορέτσι, αυτό με βάζει, πολιτισμικά, ένα σκαλί πιό πάνω από αυτούς που θα φάνε;

    τέτοιου είδους "ανώτερου" πολιτισμόυ, να τον βράσω.

    Το κοκορέτσι δεν είναι από πλαστικό! Είναι ένα ζωντανό με αισθήσεις και όργανα εσωτερικά κι εξωτερικά που μοιάζουν με του ανθρώπου. Οταν σε κοιτάζει η αγελάδα μ'εκείνο το μάτι που σου μιλάει, σου κάνει καρδιά να το σφάξεις; Κι αυτό σε καθιστά υπερ-πολιτισμένο;
    Και κάτι άλλο: Γιατί να τρώμε μόνο φυτοφάγα ζώα και όχι και σαρκοφάγα;
    Μικρούς μας μαθαίναν παραμύθια αντί να μας μαθαίνουν πάλη.

  6. #306
    Αν σου μιλάει το μάτι της αγελάδας, εμένα αυτό δε μου φαίνεται και τόσο σόι.

    Η συζήτηση έχει λήξει προ πολλού.

    Τα πολιτισμικά κριτήρια που έχω γω έχουν να κάνουν με άλλα πράματα (και παρακαλώ μην προσπαθήσετε να μαντέψετε "δηλαδή είσαι επιστήμονας και νομίζεις ότι είσαι 'πολιτισμένος' κτλ" , γιατί δεν πρόκειται να διαψεύσω τίποτα, δεν έχω καμιά όρεξη και αποκλείεται να πετύχετε έστω και ένα. όχι πως σας νοιάζει το "άτομό" μου) και όχι με το αν τρως κρέας.

    το "από" βαλ'το δύο λέξεις πιό μετά, γιατί εκεί που το έχεις τώρα, το νόημα είναι τρέχα-γύρευε.

  7. #307
    βρουουουουουμμ Το avatar του/της h_m_akis
    Εγγραφή
    05/05/2003
    Μηνύματα
    617
    ερωτηση: τα φυτα ειναι ζωντανοι οργανισμοι???

    αν ναι, τοτε γιατι τα "σκοτωνουμε","ακρωτηριαζουμε" κλπ???

    νομιζω πως δεν θα επρεπε να τα τρωμε οπως και τα ζωα.




    αρα...?



    οποιος δεν γουσταρει να φαει κρεας ας μην το κανει. ειναι χαζο ομως να προσπαθει να πεισει και τους αλλους γιατι μερικες δεκαδες χιλιαδες χρονια υπαρξης του ανθρωπινου ειδους δειχνουν οτι ειναι βασικη τροφη για το ζωο που λεγεται ανθρωπος και που τωρα παει να το παιξει πολιτισμος και κουλτουρα... θεωρω γελειοτητα το οτι αν δεν τρως κρεας εισαι πιο εξυπνος και "πολιτισμικα ανωτερος"!!! μονο γελιο μου προκαλουν αυτα!

    αντιθετα οσους 'φυτο'φαγους ξερω ειναι πολυ πιο αδυναμοι οργανισμοι απο τους παμφαγους οποιος το προσεξει,απλα διαπιστωνει


    γι'αυτο αφηστε τις χαζομαρες και πιαστε τις σουβλες και τα μπαρμπεκιου!!! (δεκτοι και χορτοφαγοι θα εχει και σαλατουλα να παει το ψοφιμι κατω !!!)
    "Δυστηχώς μονο όποιος έχει δοκιμάσει την οδήγηση στο χώμα καταλαβαινει τις συγκινήσεις, την μαγεία , την δυσκολία και την τεχνική που σε βοηθά να αναπτύξεις !" KaTaNaS!!!


    ...και να σε κοινηγαει ο μπατσος σαν τρελος.......................αυτο ρε μαγκα ειν'αθλητισμος!!!


  8. #308
    Lord of the Strings Το avatar του/της SPORAKIAS
    Εγγραφή
    26/02/2005
    Μηνύματα
    931
    στο οτι οποιος δεν τρωει κρεας ειναι αδυναμος οργανισμος δεν θα συμφωνησω.....

    η αδερφη μου δεν τρωει κρεας (εδω και πολλα χρονια) και δεν εχει παθει τπτ....

    παντως ενημερωτικα ειχα δει σε ντοκυμαντερ για τον αθρωπινο οργανισμο οτι η διαταξη και η μορφολογια των δοντιων μας παραπεμπει σε ''χορτοφαγο ον'' και οχι σε σαρκοφαγο (π.χ. λυκος που εχει κατι δονταρες ΝΑ...)...
    Don't and drive just :a44: and fly

    ο καγκουρας...



  9. #309
    καλά... και γω σε ντοκιμαντέρ είχα δει ότι τα λέμινγκ, μια φορά στο τόσο, αυτοκτονούν μαζικά πηδώντας από γκρεμό.

    h_m_akis
    και γω αυτά έλεγα πριν, αλλά ο xrider επιμένει σε άλλα πράματα. διάβασε μερικές σελίδες πίσω.

  10. #310
    Lord of the Strings Το avatar του/της SPORAKIAS
    Εγγραφή
    26/02/2005
    Μηνύματα
    931
    Αρχικά δημιουργήθηκε από bored
    καλά... και γω σε ντοκιμαντέρ είχα δει ότι τα λέμινγκ, μια φορά στο τόσο, αυτοκτονούν μαζικά πηδώντας από γκρεμό.
    θα διορθωσεις τωρα και τα ντοκιμαντερ που εχουν καινει και οσο να ναι και καποια ερευνα..???

    και στην τελικη που ειναι το παραξενο...??

    δες την οδοντοστοιχια του λυκου και δες και του προβατου.....

    αμα τα δικα μας σου κανουν πιο πολυ στου λυκου τοτε παω πασο.....
    Don't and drive just :a44: and fly

    ο καγκουρας...



  11. #311
    Αρχικά δημιουργήθηκε από SPORAKIAS
    θα διορθωσεις τωρα και τα ντοκιμαντερ που εχουν καινει και οσο να ναι και καποια ερευνα..???
    Και γαμώ τις έρευνες!!! (λινκ)

    ρε από αυτά που ακούτε να μην πιστεύετε ούτε τα μισά και τα άλλα μισά να τα περνάτε από κόσκινο!!! (edit)

    το τι ψέμα και βλακεία κυκλοφορεί, είναι αδιανόητο.

    τα δόντια μου για χόρτα; σοβαρά; μήπως είμαι και μυρικαστικό και δεν το ήξερα; και τους "κυνόδοντες" τί τους έχω; για να τρομάζω τα κοριτσάκια;

  12. #312
    Ρόκερ, ΑΣΥΜΒΙΒΑΣΤΟΣ. Το avatar του/της conkark
    Εγγραφή
    07/02/2003
    Μηνύματα
    10
    " Η σφαγή των αμνών συνιστά ένα από τα στοιχεία ανώτερου ανθρώπινου πολιτισμού, λεπτότητας κι ευαισθησίας;" Βέβαια, η απάντηση προϋποθέτει και την ανάληψη των ευθυνών της. Και κάτι άλλο: Κανείς δεν ισχυρίστηκε ότι αν φάμε κρέας θα πεθάνουμε! Αλλος προβληματισμός έγκειται στο ότι οι καρκίνοι στέλνουν κοσμάκη στα θυμαράκια. Μήπως και η κρεοφαγία έχει βάλει κι αυτή τη μέθεξή της; Απλό ερώτημα: Υπάρχει υπεύθυνη απάντηση;

    Επαναλαμβάνω τα ερωτήματα αυτά στους κυρίους φανατικούς της ανελέητης σφαγής των κατοικιδίων, και παρακαλώ να δώσουν ΑΜΕΣΕΣ απαντήσεις επ'αυτών και όχι έμμεσες.
    Επί πλέον, θα ήθελα η συμπαθής -κατά τα άλλα- αυτή τάξη των αγαπητών συνανθρώπων μας, να μας απαντήσει υπεύθυνα γιατί απέχουν απ'τη βρώση σαρκοφάγων ζώων, ενώ αρκούνται στα φυτοφάγα.
    Ευχαριστώ.


    Διευκρίνιση: Κι εγώ τρώω κρέας, επειδή σαυτή τη κοινωνία γαλουχήθηκα. Οταν όμως βλέπω στη τβ να σφάζουν τα ζώα, να τα αρπάζουν στο γόνατο και να τους κόβουν το λαρύγγι και να τρέχουν τα αίματα, κάτι μου σφίγγει τη καρδιά και προβληματίζομαι σαν άνθρωπος μ'ευαισθησίες, και νοιώθω ενοχές ως ηθικός αυτουργός της βαρβαρότητας της σφαγής τους.
    Μικρούς μας μαθαίναν παραμύθια αντί να μας μαθαίνουν πάλη.

  13. #313
    Μαγαζατουρας Το avatar του/της warlord
    Εγγραφή
    01/05/2006
    Μηνύματα
    106
    Φιλε conkark,μηπως εισε λιγακι υπερβολικα ευαισθητος,οι ανθρωπινη ρατσα εξ'απανεκαθεν εσφαζε ζωα για να τραφει,ενταξει ειναι λιγο ανατριχιαστικο,το ιδιο και να βλεπεις εναν τοκετο αλλα τι σημενει αυτο?
    Δεν διαβασα ολο το θρεντ αλλα πιστευω οτι δεν κακο να τρως κρεας,δεν ειναι και κακο να μην τρως εδω που τα λεμε.ο καθενας κανει αυτο που πιστευει καλυτερο για τον εαυτο του.
    Τωρα στο ποσο φταιει η κρεατοφαγια για τους καρκινους θα πω το εξης: μην μπαινετε σε τετοιες θεωριες συνομοσιας γιατι αν το κανετε το τελευταιο που πρεπει να σας ανυσηχει ειναι το κρεας,μηπως ξερετε τι ακριβως αναπνεουμε?

    DO WHAT THOU WILT,SHALL BE THE WHOLE OF THE LAW
    Ο πυργος της Βαβελ

  14. #314
    βρουουουουουμμ Το avatar του/της h_m_akis
    Εγγραφή
    05/05/2003
    Μηνύματα
    617
    τα φυτοφαγα ζωα εχουν πιο μαλακο και εγευστο κρεας ενω τα σαρκοφαγα πιο σκληρο και ανοστο that's why!

    ειναι κατανοητο το γιατι νομιζω αλλα μολις ξαναεντοπισω την ερευνα θα την ποσταρω.


    εσυ φιλε conkark εχεις καμια υπευθυνη αποδειξη??? θα χαρω να την...διαβασω.










    το "do what thou wilt" κατι μου θυμιζει...crowley ή κανω λαθος?
    "Δυστηχώς μονο όποιος έχει δοκιμάσει την οδήγηση στο χώμα καταλαβαινει τις συγκινήσεις, την μαγεία , την δυσκολία και την τεχνική που σε βοηθά να αναπτύξεις !" KaTaNaS!!!


    ...και να σε κοινηγαει ο μπατσος σαν τρελος.......................αυτο ρε μαγκα ειν'αθλητισμος!!!


  15. #315
    Μαγαζατουρας Το avatar του/της warlord
    Εγγραφή
    01/05/2006
    Μηνύματα
    106
    σωστος εισε
    Ο πυργος της Βαβελ

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 14/12/2009, 14:37
  2. δεν θα ηθελα να το δω πανω σε αυτο το μηχανακι!!
    από GTZ750 στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 24/10/2006, 10:03
  3. Μου πατησαν το μηχανάκι !
    από illuminatios στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 03/10/2004, 22:37
  4. Μην το χάσετε, θα χάσετε...
    από swtos στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 08/06/2004, 14:28
  5. Γειά σου φίλε Δημήτρη. Σε έζησα λίγο αλλά θα σε θυμάμαι πάντα.
    από Adventure-R στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 11/12/2003, 09:27

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF