Σελίδα 8 από 23 ΠρώτοΠρώτο ... 34567891011121318 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 106 έως 120 από 339

Θέμα: μου πατάς το τριφύλλι θα σε σκοτώσω

  1. #106
    μια σκιά μ' ακολουθάει Το avatar του/της cityfly
    Εγγραφή
    07/05/2003
    Μηνύματα
    3.701
    νεότερα


    "...Στην ομολογία του, ο 35χρονος κτηνοτρόφος δήλωσε ότι ο ίδιος και ο πατέρας του, ειδοποιημένοι από κάποιον γείτονα, πήγαν στο σημείο όπου βρίσκονταν οι κυνηγοί για να διαπιστώσουν εάν δημιουργούσαν πρόβλημα στα πρόβατά τους. Ο γιος, ο οποίος ήταν ένοπλος, απομακρύνθηκε από τον πατέρα του, αναζητώντας τους κυνηγούς.

    Ωστόσο, σύμφωνα με την ομολογία, λίγα λεπτά αργότερα, ο 35χρονος άκουσε διαπληκτισμούς μεταξύ του πατέρα του και τεσσάρων κυνηγών. Ισχυρίστηκε, δε, ότι υπήρξε και ένας πυροβολισμός από την πλευρά των κυνηγών, ενδεχομένως κατά λάθος ή για εκφοβισμό. Ο 35χρονος δήλωσε ότι μέσα στην ένταση, άνοιξε πυρ κατά των τεσσάρων.

    Δύο από τους κυνηγούς έπεσαν τραυματισμένοι κοντά του, ο τρίτος στην απέναντι πλευρά του χωραφιού, ενώ ο τέταρτος -πιθανότατα ο 17χρονος- έτρεξε για να σωθεί. Ο 35χρονος κυνήγησε το νεαρό κυνηγό και άνοιξε πυρ εναντίον του, σκοτώνοντάς τον. Στο σημείο αυτό, ο 35χρονος δέχθηκε βολή από τον πέμπτο κυνηγό, τον οποίο δεν είχε δει νωρίτερα.

    Το βλήμα τραυμάτισε τον 35χρονο κτηνοτρόφο στο στήθος, κοντά στην δεξιά κλείδα, αλλά όχι σοβαρά. Ο 35χρονος απάντησε με νέα πυρά, σκοτώνοντας και τον πέμπτο κυνηγό...."


    περισσότερα εδώ

  2. #107
    Δηλαδη τωρα σοβαρευτηκα.? Το avatar του/της rsp
    Εγγραφή
    07/06/2004
    Μηνύματα
    1.363
    Για αλλη μια φορα ενα τοπικ γαμ@@κε απο τα κολλημενα μυαλα!! Τι σχεση εχει το ψαροντουφεκο και το κυνηγι και η σκοποβολη με τη δολοφονια 5 ανθρωπων???

    Η δε συγκριση της ανθρωπινης ζωης με το θηραμα στο κυνηγι ειναι αν μη τι αλλο γελοια!! Παρτε χαμπαρι οτι το να πηγαινεις κυνηγι και να σκοτωνεις οτι θα φας το βραδυ δε διαφερει απο το να παιρνεις απο το βασιλοπουλο το φαη σου!! Η υπερβολη ναι συμφωνω οτι ειναι λαθος, οπως ειναι και λαθος λογο προσωπικου κομπλεξ να χαρακτιριζεις μια ομαδα ανθρωπων ανωμαλους και να μην κανεις τους πρεπον διαχωρισμους.
    Με σύμβολο και οδηγό την ευχή και κατάρα των αλησμόνητων νεκρών μας, δίδομε όρκο και υπόσχεση τούτη τη στιγμή πως δεν θα λησμονήσουμε ποτέ ότι γεννηθήκαμε Έλληνες για την Ελλάδα και μόνο γι αυτήν...(Δ.Πανουργιάς)

    www.elnak-seaside.blogspot.com

  3. #108

    Re: Re: Re: Re: Re: μου πατάς το τριφύλλι θα σε σκοτώσω

    Αρχικά δημιουργήθηκε από srx6
    Μαζί σου Χρήστο. Το θέμα είναι ότι στην επαρχία έχουν δικούς τους κανόνες. Τα ζώα είναι κάτι που τρώγεται ή προσφέρει ευχαρίστηση ο θάνατος του.
    Λυπάμαι που το λέω αλλά η ελληνική επαρχία είναι αιώνες πίσω σε θέματα προστασίας της φύσης, σεβασμού της ζωής και άλλα όμορφα που απασχολούν τους κατοίκους των πόλεων.
    Ηρεμα ρε παιδες με τα περι επαρχιας που ξαφνικα γιναμε ολοι προστατες της φυσης πρωτευουσισνοι.

    Κατα πρωτον η οποια φυση βιαστικε απο τα αστικα κεντρα και οχι απο αυτους που ζουν μεσα στην φυση.

    Και δευτερον οι ποιο βαρβαροι και καταστροφεις της πανιδας την εποχη του κυνηγιου ειναι οι πρωτευουσιανοι κυνηγοι που εξορμουν στην επαρχια τα σαβατοκυριακα και κατεβαζουν απο λαγο μεχρι πεταλουδες.

    Οσο για τον φονο ο ΦΟΝΙΑΣ ΕΙΝΑΙ ΦΟΝΙΑΣ και στην πρωτευουσα και στην επαρχια.



    ΑΞΙΖΕΙ ΦΙΛΕ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙΣ ΓΙΑ ΕΝΑ ΟΝΕΙΡΟ ΚΙ΄ΑΣ ΕΙΝΑΙ Η ΦΩΤΙΑ ΤΟΥ ΝΑ ΣΕ ΚΑΨΕΙ!!!

  4. #109
    Αρχικά δημιουργήθηκε από rsp
    Για αλλη μια φορα ενα τοπικ γαμ@@κε απο τα κολλημενα μυαλα!! Τι σχεση εχει το ψαροντουφεκο και το κυνηγι και η σκοποβολη με τη δολοφονια 5 ανθρωπων???

    Η δε συγκριση της ανθρωπινης ζωης με το θηραμα στο κυνηγι ειναι αν μη τι αλλο γελοια!! Παρτε χαμπαρι οτι το να πηγαινεις κυνηγι και να σκοτωνεις οτι θα φας το βραδυ δε διαφερει απο το να παιρνεις απο το βασιλοπουλο το φαη σου!!
    Rsp δεν είναι το ίδιο όσο και να προσπαθείς να πείσεις τον εαυτό σου γι αυτό ...

    Somewhere in my soul
    there’s always Rock ‘n’ Roll.
    Yeahhh..

  5. #110
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813

    Re: Re: Re: Re: Re: Re: μου πατάς το τριφύλλι θα σε σκοτώσω

    Αρχικά δημιουργήθηκε από AFROPANTELOS
    Ηρεμα ρε παιδες με τα περι επαρχιας που ξαφνικα γιναμε ολοι προστατες της φυσης πρωτευουσισνοι.

    Κατα πρωτον η οποια φυση βιαστικε απο τα αστικα κεντρα και οχι απο αυτους που ζουν μεσα στην φυση.

    Και δευτερον οι ποιο βαρβαροι και καταστροφεις της πανιδας την εποχη του κυνηγιου ειναι οι πρωτευουσιανοι κυνηγοι που εξορμουν στην επαρχια τα σαβατοκυριακα και κατεβαζουν απο λαγο μεχρι πεταλουδες.

    Οσο για τον φονο ο ΦΟΝΙΑΣ ΕΙΝΑΙ ΦΟΝΙΑΣ και στην πρωτευουσα και στην επαρχια.



    Εχμμμμ δεν διαγωνώ απολύτως μαζί σου... απλά το κόβω χλωμό να ερχονται στον Εβρο οι "πρωτευουσιάνοι" και να τον "καταστρέφουν"... και εχω ζήσει ΠΟΛΛΑ χρόνια εκεί πάνω (πολλά όμως ε...) κι έχω κυνηγήσει εκεί πάνω....

    Τέσπα... Το θέμα δεν ειναι το κυνήγι...
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  6. #111
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Zid
    Rsp δεν είναι το ίδιο όσο και να προσπαθείς να πείσεις τον εαυτό σου γι αυτό ...
    Αν δεν αγοράσεις (εσύ κι όσοι τρώνε κρέας) από το χασάπη, το Σ/Μ κρέας λες να συνεχίζουν να τα εκτρέφουν και να τα σφάζουν κατά εκατοντάδες χιλιάδες;

    Το πρόβλημά σου ποιο είναι; οτι δεν το έσφαξες εσύ; ΟΚ... δεν το έσφαξες... πλήρωσες με τα λεφτά ΣΟΥ κάποιον να το κάνει για σένα.... σκέψου το λιγο....
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  7. #112
    Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
    Αν δεν αγοράσεις (εσύ κι όσοι τρώνε κρέας) από το χασάπη, το Σ/Μ κρέας λες να συνεχίζουν να τα εκτρέφουν και να τα σφάζουν κατά εκατοντάδες χιλιάδες;

    Το πρόβλημά σου ποιο είναι; οτι δεν το έσφαξες εσύ; ΟΚ... δεν το έσφαξες... πλήρωσες με τα λεφτά ΣΟΥ κάποιον να το κάνει για σένα.... σκέψου το λιγο....
    Πφφφφφφφφ κουράστικα !!!!... ρε sniper... για τα άγρια ζώα λέω ΚΑΙ ΟΧΙ ΓΙΑ ΚΑΜΙΑ ΓΕΛΑΔΑ


    ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ VEGAN θα φάω κανονικά κρέας σαν όλους!!! Τέσπα όσοι κατάλαβαν .. κατάλαβαν...

    Somewhere in my soul
    there’s always Rock ‘n’ Roll.
    Yeahhh..

  8. #113
    Αρχικά δημιουργήθηκε από loukasfilm
    Έχεις λάθος ο εγκέφαλος παρουσίασε μεγάλη εξέλιξη. Από "τότε" μέχρι "τώρα".
    Το "ουρτ" τι σημαίνει?
    Ρε δε παρουσίασε σου λέω... ο εγκέφαλος το ίδιο λειτουργεί. από τότε μέχρι τώρα (τα τελευταία 300000 χρόνια, χοντρικά), δέχεται όλο και περισσότερα ερεθίσματα και "επεξεργάζεται" πολλά περισσότερα "δεδομένα" και γι'αυτό δημιουργείται η εντύπωση ότι έγινε "ικανότερος" ("εξελίχθηκε").

    Το ουρτ (="ουστ")είναι κάτι σαν το "μαμακία" που λένε κάποιοι νομίζοντας ότι με το "μάμησα" και "φούτσο" δε "βρώμησαν το στόμα τους".

  9. #114
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Zid
    Πφφφφφφφφ κουράστικα !!!!... ρε sniper... για τα άγρια ζώα λέω ΚΑΙ ΟΧΙ ΓΙΑ ΚΑΜΙΑ ΓΕΛΑΔΑ


    ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ VEGAN θα φάω κανονικά κρέας σαν όλους!!! Τέσπα όσοι κατάλαβαν .. κατάλαβαν...
    H ΓΕΛΑΔΑ ρε φίλε τι είναι δηλαδή; Δεν είναι ζώο;

    Ασε φιλε... καταλάβαμε.... λέμε κάτι να το παίζουμε οικολόγοι και πράσσινοι και δεν ξέρω τι άλλο αλλά την ΓΕΛΑΔΑ την σφάζουμε στο γόνατο για να φάμε (ασε που δεν σφάζουνε τις ΓΕΛΑΔΕΣ... τις έχουν για γάλα και για μοσχαράκια μηνών που ΣΦΑΖΟΥΝΕ) το κρεατάκι που εσυ θες απο σον χασάπη.....

    ΟΚ - Γιατι δεν πας εσυ να πάρεις ένα μαχαίρι να σφάξεις την ΓΕΛΑΔΑ; Ε;

    Μάθαμε όλοι.. περίσσότερο σέβομαι τους χορτοφάγους απο τους γιαλατζί και τους δήθεν... σόρρυ αλλά έτσι είναι φίλε μου....
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  10. #115
    Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
    Μάθαμε όλοι.. περίσσότερο σέβομαι τους χορτοφάγους απο τους γιαλατζί και τους δήθεν...
    Το χόρτο δε μπορεί να αμυνθεί όταν πας να το ξεριζώσεις... οι χορτοφάγοι είναι δειλοί, τρώνε ανυπεράσπιστα χορταράκια!

    Κανονικά θα έπρεπε να υπάρχει νόμος του στυλ "κρέας θα φας μόνο αν το έχεις κυνηγήσει εσύ".

    Τότε θα βλέπαμε πόσοι "πράσινοι" θα μέναν.

    Μου φαίνεται συγχέουμε τη ζωή (σφάζω το αρνάκι για να το φάω) με το θάνατο (κυνηγάω αλεπούδες) και εκεί είναι το κλου της συζήτησης...

    Όλη αυτή η συζήτηση μου άνοιξε την όρεξη... μμ... πιτόγυρα...

  11. #116

    Re: Re: Re: Re: Re: Re: μου πατάς το τριφύλλι θα σε σκοτώσω

    Αρχικά δημιουργήθηκε από AFROPANTELOS
    Ηρεμα ρε παιδες με τα περι επαρχιας που ξαφνικα γιναμε ολοι προστατες της φυσης πρωτευουσισνοι.
    Χωρίς να υποστηρίζω φυσικά ότι οι αθηναίοι κλπ πάνε πίσω στην μαλακία, μου φαίνεται λίγο χλωμό να πιστέψω ότι τα χιλιάδες τραυματισμένα πουλιά που πηγαίνουν κάθε χρόνο στην Αίγινα, ΟΛΟ τον χρόνο και από όλη την Ελλάδα, προέρχονται από πρωτεουσιάνους. Στο κέντρο έχει καμμιά 200 μεγάλα αρπακτικά (κυρίως είδη αετών, γύπες και γεράκια) ανάπηρα. Θες να πιστέψω ότι οι Αθηναίοι ανεβαίνουν στην Δαδιά ή πάνε στον Ψηλορείτη και ντουφεκάνε την πανίδα;

    Η εντύπωση μου που μπορεί να είναι λανθασμένη, είναι ότι δεν υπάρχει σεβασμός. Στην Χίο τον οξό τον πουλάνε χύμα στην Απλωταριά. Έχω δεί με τα μάτια μου αιχμαλωτισμένες αλεπούδες, που τις βασανίζουν δεμένες με τα σκυλιά τριγύρω. Ο πατέρας μου είναι από την Δραμα. Έχω δει με τα μάτια μου κυνήγι συγγενών που επιστρέφουν με ότι τους κάτσει.
    Εχω κολυμπήσει και ψαρέψει στην μισή Ελλάδα. Η απόλυτη ερημιά στον βυθό. Η μόνιμη συμβουλή από τους ντόπιους ήταν να πάω βράδυ ή με μπουκάλα. Για δυναμίτη ας μην μιλήσω. Αν συμπεριφέρονται οι ίδιοι στον τόπο τους με τέτοιο τρόπο και δεν τον προφυλάσουν, νομίζεις ότι θα το κανουν οι περαστικοί ;

    Τεσπα όπως χιλιοειπώθηκε το ποστ μαμήθηκε. Η κουβέντα ξεκίνησε από τον μουρλό που έφαγε τα 5 παιδιά και κατέληξε στο κυνήγι και την οπλοκατοχή.

    Μου κάνει εντύπωση πάντως, πως κάποιοι βγάζουν το συμπερασμα ότι επικροτούμε τον φόνο των παιδιών επειδή ήταν κυνηγοί. Κάτι ως θεια δίκη δλδ.

    Τεσπά καλό απόγευμα


  12. #117
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813

    Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: μου πατάς το τριφύλλι θα σε σκοτώσω

    Αρχικά δημιουργήθηκε από srx6
    ...
    Είναι καθαρά θέμα παιδείας Βύρωνα.... και ότνα κάποιος νόμιμος κυνηγός βαράει αρπαχτικά ΑΥΤΟΜΑΤΩΣ γίνεται λαθροθύρας και εγκληματίας (για πολλούς και διάφορους λόγους).

    ΠΑΙΔΕΙΑ.... σε όλους τους τομείς....

    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  13. #118
    Αρχικά δημιουργήθηκε από bored
    Το χόρτο δε μπορεί να αμυνθεί όταν πας να το ξεριζώσεις... οι χορτοφάγοι είναι δειλοί, τρώνε ανυπεράσπιστα χορταράκια!

    Κανονικά θα έπρεπε να υπάρχει νόμος του στυλ "κρέας θα φας μόνο αν το έχεις κυνηγήσει εσύ".

    Τότε θα βλέπαμε πόσοι "πράσινοι" θα μέναν.

    Μου φαίνεται συγχέουμε τη ζωή (σφάζω το αρνάκι για να το φάω) με το θάνατο (κυνηγάω αλεπούδες) και εκεί είναι το κλου της συζήτησης...

    Όλη αυτή η συζήτηση μου άνοιξε την όρεξη... μμ... πιτόγυρα...
    Χμμ αυτά πέστα στο Sniper γιατί μάλλον μαζί με το μοσχαράκι μπορεί να τρώει και ψητή χελώνα
    έχει μπερδέψει τη ..... με τη .... .Και διάβαζε ρε Sniper τι γράφει ο άλλος πριν πετάξεις την εξυπνάδα σου!!!!

    Somewhere in my soul
    there’s always Rock ‘n’ Roll.
    Yeahhh..

  14. #119
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Zid
    Χμμ αυτά πέστα στο Sniper γιατί μάλλον μαζί με το μοσχαράκι μπορεί να τρώει και ψητή χελώνα
    έχει μπερδέψει τη ..... με τη .... .Και διάβαζε ρε Sniper τι γράφει ο άλλος πριν πετάξεις την εξυπνάδα σου!!!!


    Ευτυχώς που κάνεις quote τον Bored - tsiros - tsiros_temp - Φιλαλήθης και δεν σε παρεξηγώ....

    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  15. #120
    Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
    Ευτυχώς που κάνεις quote τον Bored - tsiros - tsiros_temp - Φιλαλήθης και δεν σε παρεξηγώ....

    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    Χμμμ τέσπα off topic φύγαμε δεν συνεχίζω ............. byezzz

    Somewhere in my soul
    there’s always Rock ‘n’ Roll.
    Yeahhh..

Σελίδα 8 από 23 ΠρώτοΠρώτο ... 34567891011121318 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 14/12/2009, 14:37
  2. δεν θα ηθελα να το δω πανω σε αυτο το μηχανακι!!
    από GTZ750 στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 24/10/2006, 10:03
  3. Μου πατησαν το μηχανάκι !
    από illuminatios στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 03/10/2004, 22:37
  4. Μην το χάσετε, θα χάσετε...
    από swtos στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 08/06/2004, 14:28
  5. Γειά σου φίλε Δημήτρη. Σε έζησα λίγο αλλά θα σε θυμάμαι πάντα.
    από Adventure-R στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 11/12/2003, 09:27

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF