Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 7 από 7

Θέμα: Θάνατος βρέφους σε φούρνο μικροκυμάτων...

  1. #1
    Ρακό - μέλος Το avatar του/της villy
    Εγγραφή
    30/04/2006
    Μηνύματα
    291

    Θάνατος βρέφους σε φούρνο μικροκυμάτων...

    Θάνατος βρέφους σε φούρνο μικροκυμάτων


    Μία Αμερικανίδα συνελήφθη ως ύποπτη για τη δολοφονία του ενός μηνός βρέφους της βάζοντας το στο φούρνο μικροκυμάτων

    Η ΥΠΟΘΕΣΗ θανάτου ενός βρέφους ηλικίας ενός μηνός βλέπει και πάλι, μετά από ένα χρόνο, το φως της δημοσιότητας μετά τις νέες υποθέσεις για τα αίτια θανάτου του. Το βρέφος είχε μεταφερθεί σε νοσοκομείο όπου οι γιατροί απλά επιβεβαίωσαν το θάνατο του. Η μητέρα είχε συλληφθεί τότε αλλά αφέθηκε ελεύθερη καθώς συνεχιζόταν η έρευνα των αρχών. Μετά από εξετάσεις που έγιναν στο βρέφος, ο ιατροδικαστής εντόπισε εγκαύματα υψηλού βαθμού στο εσωτερικό του σώματος του παρά το γεγονός ότι δεν υπήρχαν σημάδια στο δέρμα του.

    Το γεγονός αυτό οδήγησε τους αστυνομικούς στην υπόθεση ότι ο θάνατος του μωρού προήλθε από φούρνο μικροκυμάτων. Η έρευνα ήταν ιδιαίτερα δύσκολη αφού δεν υπάρχει προηγούμενο περιστατικό και η αστυνομία έπρεπε να στηριχτεί σε επιστημονικές έρευνες και στοιχεία για τις επιπτώσεις των μικροκυμάτων στους ανθρώπους.

    Η μητέρα δια μέσου του δικηγόρου της αρνείται τις κατηγορίες ενώ ισχυρίζεται ότι τη νύχτα πριν το βρέφος διακομισθεί στο νοσοκομείο το είχε αφήσει για μικρό χρονικό διάστημα με την νταντά, ενώ οι δύο γονείς δεν είχαν υποψιαστεί κάτι μέχρι που βρήκαν το παιδί αναίσθητο το επόμενο πρωί.


    kathimerini με πληροφορίες BBC





    Έχει τρελαθεί ο κόσμος τελείως; Πού πάμε;
    Παίζουμε?

    Θέλω...
    Θέλω κι άλλες...
    Θέλω κι άλλες διακοπές...
    Θέλω κι άλλες διακοπές στη Κρήτη............
    Θέλω κι άλλες διακοπές στη Κρήτη το καλοκαίριιιιιιιιιιιι......

  2. #2
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της airamhag
    Εγγραφή
    26/01/2006
    Μηνύματα
    696
    σορρυ παιδια ...αλλα προτιμω να ειμαι ετσι...


    Ελεος πια...


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	_396131_couple_hide_eyes_tokyo300.jpg 
Προβολές:	253 
Μέγεθος:	31,3 KB 
ID:	70793
    Mη μου γαματε τη καρδια ειμαι παιδι ακομα..

  3. #3
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της LIBYKOS
    Εγγραφή
    13/04/2005
    Μηνύματα
    231
    ΕΛΕΟΣ!!!
    LIBYKOS

  4. #4

    Re: Θάνατος βρέφους σε φούρνο μικροκυμάτων...

    Αρχικά δημιουργήθηκε από villy
    Θάνατος βρέφους σε φούρνο μικροκυμάτων


    Μία Αμερικανίδα συνελήφθη ως ύποπτη για τη δολοφονία του ενός μηνός βρέφους της βάζοντας το στο φούρνο μικροκυμάτων

    Η ΥΠΟΘΕΣΗ θανάτου ενός βρέφους ηλικίας ενός μηνός βλέπει και πάλι, μετά από ένα χρόνο, το φως της δημοσιότητας μετά τις νέες υποθέσεις για τα αίτια θανάτου του. Το βρέφος είχε μεταφερθεί σε νοσοκομείο όπου οι γιατροί απλά επιβεβαίωσαν το θάνατο του. Η μητέρα είχε συλληφθεί τότε αλλά αφέθηκε ελεύθερη καθώς συνεχιζόταν η έρευνα των αρχών. Μετά από εξετάσεις που έγιναν στο βρέφος, ο ιατροδικαστής εντόπισε εγκαύματα υψηλού βαθμού στο εσωτερικό του σώματος του παρά το γεγονός ότι δεν υπήρχαν σημάδια στο δέρμα του.

    Το γεγονός αυτό οδήγησε τους αστυνομικούς στην υπόθεση ότι ο θάνατος του μωρού προήλθε από φούρνο μικροκυμάτων. Η έρευνα ήταν ιδιαίτερα δύσκολη αφού δεν υπάρχει προηγούμενο περιστατικό και η αστυνομία έπρεπε να στηριχτεί σε επιστημονικές έρευνες και στοιχεία για τις επιπτώσεις των μικροκυμάτων στους ανθρώπους.

    Η μητέρα δια μέσου του δικηγόρου της αρνείται τις κατηγορίες ενώ ισχυρίζεται ότι τη νύχτα πριν το βρέφος διακομισθεί στο νοσοκομείο το είχε αφήσει για μικρό χρονικό διάστημα με την νταντά, ενώ οι δύο γονείς δεν είχαν υποψιαστεί κάτι μέχρι που βρήκαν το παιδί αναίσθητο το επόμενο πρωί.


    kathimerini με πληροφορίες BBC





    Έχει τρελαθεί ο κόσμος τελείως; Πού πάμε;
    μας εφτιαξες τη διαθεση πρωι πρωι...


  5. #5
    Ρακό - μέλος Το avatar του/της villy
    Εγγραφή
    30/04/2006
    Μηνύματα
    291

    Re: Re: Θάνατος βρέφους σε φούρνο μικροκυμάτων...

    Αρχικά δημιουργήθηκε από kalant
    μας εφτιαξες τη διαθεση πρωι πρωι...



    Δυστυχώς δεν μπορούμε να τα αγνοούμε όλα...


    άλλαξε topic...
    Παίζουμε?

    Θέλω...
    Θέλω κι άλλες...
    Θέλω κι άλλες διακοπές...
    Θέλω κι άλλες διακοπές στη Κρήτη............
    Θέλω κι άλλες διακοπές στη Κρήτη το καλοκαίριιιιιιιιιιιι......

  6. #6
    μια σκιά μ' ακολουθάει Το avatar του/της cityfly
    Εγγραφή
    07/05/2003
    Μηνύματα
    3.701

  7. #7
    Προβοκάστορας Το avatar του/της gloum
    Εγγραφή
    17/11/2006
    Μηνύματα
    307
    Nα μην εκπλαγείτε αν κάνει η μαμά μύνηση στην κατασκευάστρια του φούρνου γιατί δεν έλεγε πως απαγορεύεται να βάζεις μωρά μέσα...Α....για κάτσε..έχει ξαναγίνει με σκύλο και η γριούλα που τον έβαλε να τον στεγνώσει κέρδισε.....:wacko:

    Δύο μονο πράγματα είναι άπειρα στον κόσμο.Το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία.Αλλά δεν μπορώ να είμαι σίγουρος για το πρώτο. Albert Einstein....Αχ τι να πω...
    I love deadlines.I love the whoosing sound they make as they go by. Douglas Noel Adams


    Σε περίπτωση που σας ενδιαφέρει δείτε εδώ http://bilaguras.blogspot.com/

Παρόμοια θέματα

  1. Τραγικός θάνατος αστυνομικού σε τροχαίο
    από vaskunito στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 19/12/2006, 18:31
  2. Καλημερα Σε Ολο Το Μοτο...............
    από sozos στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 11/11/2003, 13:32
  3. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 10/11/2003, 18:50

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF