Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 27

Θέμα: η πρωτη μου πτωση...

  1. #1
    Retired Rider Το avatar του/της 675
    Εγγραφή
    30/08/2006
    Μηνύματα
    1.764

    η πρωτη μου πτωση...

    καθως ολοκληρωνα την καθημερινη μου ποδηλαταδα,

    και καθως προβαλε μπροστα μου ενα μακρυ βρεγμενο στενακι με πολυκατοικιες δεξια-αριστερα,
    ξαφνου εκει μπροστα μια καστανη νεαρα οδηγος προσπαθουσε να παρκαρει...

    σταματαω και παρατηρω τις κινησεις τις περιμενοντας να περασω...
    την κοιταζα να κανει μπρος-πισω, δεξια-αριστερα,

    αλλα τιποτα! και αεροδιαδρομο να ειχε δεν θα της εφθανε για να το βολεψει το τουτου...

    οποτε μετα απο 5 ολοκληρα λεπτα αναμονης και βλεποντας πως η κατασταση δεν τραβαει αλλη υπομονη, παιρνω για κακη μου τυχη το θαρρος να επιταχυνω και να περασω καβαλωντας το πεζοδρομιο απ το πλαι του αυτοκινητου αφου πρωτα μου κανει νοημα να περασω...

    τη στιγμη που παω να αρχισω το πεταλι και επιταχυνω σιγα σιγα της σβυνει το αμαξι
    το ξαναβαζει μπρος αμεσως και ρε παλικαρια πραγματικα δεν ξερω τι της συνεβει(μπερδεψε το γκαζι με το φρενο? το συμπλεκτη με το γκαζι?? δε ξερω..)
    παταει μια γκαζια λοιπον και ερχεται κατα πανω μου ενω περναγα σε αποσταση αναπνοης απ το πλαι δεξια του αυτοκινητου...

    εεεε
    στη προσπαθεια μου να την αποφυγω χτυπησαν τα "clips on" μου στα καγκελα και εφαγα μια τουμπα-βουτια σε συσπειρωση με βαθμο δυσκολιας 2.8!!!

    γ@μω τη κουλαμαρα της δηλαδη ρε φουστη μου!!!
    και μετα λενε τα διτροχα επικυνδινα...

    αφου συρθηκα στο πεζοδρομιο για 1-1.5 μετρα , σηκωνομαι και την ακουω να λεει : "εγω σε χτυπησα??"

    ελεος..

    και το αποκορυφωμα???
    αφου βαζω την αλυσιδα στη θεση της και φευγω, φθανω στο σπιτι και το κινητο που ειχα στη τσεπη του μπουφαν μου πουθενα...το πηρα τηλεφωνο κλειστο...το εψαξα εικοσι λεπτα μετα , πουθενα...

    τι αλλο να ζητησεις απ τη σημερινη μερα... :ZZZ:

  2. #2
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της zzr2005
    Εγγραφή
    23/05/2005
    Μηνύματα
    450

    Re: η πρωτη μου πτωση...

    Αρχικά δημιουργήθηκε από elias_sgr
    καθως ολοκληρωνα την καθημερινη μου ποδηλαταδα,

    και καθως προβαλε μπροστα μου ενα μακρυ βρεγμενο στενακι με πολυκατοικιες δεξια-αριστερα,
    ξαφνου εκει μπροστα μια καστανη νεαρα οδηγος προσπαθουσε να παρκαρει...

    σταματαω και παρατηρω τις κινησεις τις περιμενοντας να περασω...
    την κοιταζα να κανει μπρος-πισω, δεξια-αριστερα,

    αλλα τιποτα! και αεροδιαδρομο να ειχε δεν θα της εφθανε για να το βολεψει το τουτου...

    οποτε μετα απο 5 ολοκληρα λεπτα αναμονης και βλεποντας πως η κατασταση δεν τραβαει αλλη υπομονη, παιρνω για κακη μου τυχη το θαρρος να επιταχυνω και να περασω καβαλωντας το πεζοδρομιο απ το πλαι του αυτοκινητου αφου πρωτα μου κανει νοημα να περασω...

    τη στιγμη που παω να αρχισω το πεταλι και επιταχυνω σιγα σιγα της σβυνει το αμαξι
    το ξαναβαζει μπρος αμεσως και ρε παλικαρια πραγματικα δεν ξερω τι της συνεβει(μπερδεψε το γκαζι με το φρενο? το συμπλεκτη με το γκαζι?? δε ξερω..)
    παταει μια γκαζια λοιπον και ερχεται κατα πανω μου ενω περναγα σε αποσταση αναπνοης απ το πλαι δεξια του αυτοκινητου...

    εεεε
    στη προσπαθεια μου να την αποφυγω χτυπησαν τα "clips on" μου στα καγκελα και εφαγα μια τουμπα-βουτια σε συσπειρωση με βαθμο δυσκολιας 2.8!!!

    γ@μω τη κουλαμαρα της δηλαδη ρε φουστη μου!!!
    και μετα λενε τα διτροχα επικυνδινα...

    αφου συρθηκα στο πεζοδρομιο για 1-1.5 μετρα , σηκωνομαι και την ακουω να λεει : "εγω σε χτυπησα??"

    ελεος..

    και το αποκορυφωμα???
    αφου βαζω την αλυσιδα στη θεση της και φευγω, φθανω στο σπιτι και το κινητο που ειχα στη τσεπη του μπουφαν μου πουθενα...το πηρα τηλεφωνο κλειστο...το εψαξα εικοσι λεπτα μετα , πουθενα...

    τι αλλο να ζητησεις απ τη σημερινη μερα... :ZZZ:
    τι το θες το ποδήλατο ρε....αφού είναι σκοτώστρες....
    "δυο πραγματα είναι άπειρα: το Σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία και για το πρώτο δεν είμαι απόλυτα σίγουρος"....
    ....Αλμπερτ Αϊνστάιν

  3. #3
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της vassilis88
    Εγγραφή
    07/11/2004
    Μηνύματα
    1.703
    καλα με το ποδηλατο ειχα πεσει απειρες φορες!με το μηχανακι προσπαθω να κανω παλι high score εχω χασει το μετρημα πρεπει να διψηφιο το νουμερο!

  4. #4
    ελπιζω εκτος απο τα clip on να μην πηρες και καμια εξατμιση η κανα πλαστικο:hypnotize :hypnotize :hypnotize

  5. #5
    Retired Rider Το avatar του/της 675
    Εγγραφή
    30/08/2006
    Μηνύματα
    1.764
    Αρχικά δημιουργήθηκε από nikos force
    ελπιζω εκτος απο τα clip on να μην πηρες και καμια εξατμιση η κανα πλαστικο:hypnotize :hypnotize :hypnotize
    ευτυχως η akrapovic δεν επαθε τιποτα...λιγο το fairing ομως στραβωσε ρε συ...:hypnotize :rotflmao:

  6. #6
    Retired Rider Το avatar του/της 675
    Εγγραφή
    30/08/2006
    Μηνύματα
    1.764
    Αρχικά δημιουργήθηκε από vassilis88
    καλα με το ποδηλατο ειχα πεσει απειρες φορες!με το μηχανακι προσπαθω να κανω παλι high score εχω χασει το μετρημα πρεπει να διψηφιο το νουμερο!
    ωχ!

    ρε συ βασιλη καλα που δε λυπασαι τον εαυτο σου, τα μηχανακια δε τα λυπασαι???



  7. #7
    daytona 675 : SS master Το avatar του/της jbear
    Εγγραφή
    17/11/2005
    Μηνύματα
    445
    Αρχικά δημιουργήθηκε από elias_sgr
    ευτυχως η akrapovic δεν επαθε τιποτα...λιγο το fairing ομως στραβωσε ρε συ...:hypnotize :rotflmao:
    δε πειραζει ρε! θα βαλεις πολυεστερικα!!! :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    Θελω ενα Ducati 1098 S ΤΩΡΑAAAA!!! :a07:

    ------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    "Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία" - Σωκρατης

  8. #8
    Retired Rider Το avatar του/της 675
    Εγγραφή
    30/08/2006
    Μηνύματα
    1.764
    Αρχικά δημιουργήθηκε από jbear
    δε πειραζει ρε! θα βαλεις πολυεστερικα!!! :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    θα περασω απο τον τυπο που τα εβαλε στο gsxr του GTZ750

    μαθαινω πως κανει καλη δουλεια...

    πλακα στη πλακα το χω σακατεψει το ποδηλατο...

    -του βγαινει καθε 3 και λιγο η αλυσιδα μιας και το εχω ξεκολλωσει στα endo
    -εχουν σπασει οι μανετες των φρενων απ τις πτωσεις (του ποδηλατου, καμια φορα σηκωνομαι εγω αμα δω οτι πα να γινει πατατα και σακατευεται μονο του)
    -δεν δουλευει το stand

    ++++++++

    τι σου ειναι το ποδηλατακι...

    και να φανταστειτε πως μου το χει δωσει η ξαδερφη μου της οποιας της το κανανε δωρο κατα την εγγραφη της σε φροντιστηριο αγγλικων!!:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

    και που να δειτε και το απαιχτο χρωματακι του....





    ....



    μωβ-ροζουλι!!(λεω να βαλω και μια φωτο προσεχως να γελασουμε!)
    φαντασου τι θα λενε στο δρομο...

  9. #9
    daytona 675 : SS master Το avatar του/της jbear
    Εγγραφή
    17/11/2005
    Μηνύματα
    445
    παντως εγω με το ποδηλατο πηγαινα γυρευοντας: 70ρες σε κατηφορες (χωμα!) απιστευτες κωλιες και γενικα πηγαινα οσο πιο γρηγορα μπορουσα παντου και παντα! Και το κακο ειναι οτι φοβο δε ενιωσα ποτε (ουτε σε κατηφορες με κατσαβραχα και γκρεμια - πουθενα! εκτος απο μια φορα που με πηραν στο κυνηγι κατι τσοπανοσκυλα :wacko: ) και ευτυχως - αν και θα μπορουσα να ειμαι μακαριτης (φτου-φτου) - δεν χτυπησα ποτε!!!

    Ειχα γινει everts stewart & carmichael μαζι

    Τωρα ειμαι και λιγο χεστης εκτος απο ντεφορμε αλλα θα μου περασει με την προπονηση




    Μη μασας τα ποδηλατα οσο και να κοστιζουν, για να τα λιωνεις ειναι!!!
    Τωρα αμα ειναι και τζαμπα ακομα καλυτερα!!!

    για το χρωμα!!!
    Θελω ενα Ducati 1098 S ΤΩΡΑAAAA!!! :a07:

    ------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    "Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία" - Σωκρατης

  10. #10
    Retired Rider Το avatar του/της 675
    Εγγραφή
    30/08/2006
    Μηνύματα
    1.764
    Αρχικά δημιουργήθηκε από jbear
    παντως εγω με το ποδηλατο πηγαινα γυρευοντας: 70ρες σε κατηφορες (χωμα!) απιστευτες κωλιες και γενικα πηγαινα οσο πιο γρηγορα μπορουσα παντου και παντα! Και το κακο ειναι οτι φοβο δε ενιωσα ποτε (ουτε σε κατηφορες με κατσαβραχα και γκρεμια - πουθενα! εκτος απο μια φορα που με πηραν στο κυνηγι κατι τσοπανοσκυλα :wacko: ) και ευτυχως - αν και θα μπορουσα να ειμαι μακαριτης (φτου-φτου) - δεν χτυπησα ποτε!!!

    Ειχα γινει everts stewart & carmichael μαζι
    Τωρα ειμαι και λιγο χεστης εκτος απο ντεφορμε αλλα θα μου περασει με την προπονηση




    Μη μασας τα ποδηλατα οσο και να κοστιζουν, για να τα λιωνεις ειναι!!!
    Τωρα αμα ειναι και τζαμπα ακομα καλυτερα!!!
    για το χρωμα!!!
    ελιωσα στο γελιο με την απαντηση σου:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

    αμα γουσταρεις ελα να σε προπονησω!!
    εχω ενα τζαμπε ποδηλατο ακομη που καθετε... (σοβαρα!)

    αλλα πρεπει να ψαξω για στενακια χωρις σχολες οδηγων...γιατι σημερα σου λεω εκανα βουτα κανονικη ,

    θεαματικη θα τολμουσα να πω,

    αφου ενα περαστικο παλικαρι με v-strom σταματησε να με ρωτησει αν ειμαι καλα
    σου λεει αυτος παει θα μεινει εκει τωρα...



    α! που να με βλεπες στα μαθηματα σουζας που εκανα με τον αρχι-καγκουρα κολλητο μου...
    εγω μαθαινα στο παιδικο ποδηλατακι κι αυτος να κοβει βολτες με τη μηχανη του πατερα του

    μιλαμε για πολυ ξεφτιλα

  11. #11
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της vassilis88
    Εγγραφή
    07/11/2004
    Μηνύματα
    1.703
    οι τουμπες εχουνε πολυ γελιο!!......(αμα δε χτυπας....πολυ....)

  12. #12
    Retired Rider Το avatar του/της 675
    Εγγραφή
    30/08/2006
    Μηνύματα
    1.764
    Αρχικά δημιουργήθηκε από vassilis88
    οι τουμπες εχουνε πολυ γελιο!!......(αμα δε χτυπας....πολυ....)
    να δεις τι γελιο εχουν οταν αυτος που σε εριξε γυρναει μ ενα απαθεστατο υφος και ΤΟΥΠΕ και σου λεει ..."εγω σε εριξα?"



    και εκτος αφτου, ειναι και γυναικα που δεν ξερει την τυφλα της απο κυκλοφορια..(μη σταθειτε στο γυναικα οσες κυριες το διαβασετε )

    αλλα επρεπε να εβλεπες το υφος της...στη κοσμαρα της η κοπελια...εγω να χω κανει πλονζον κι αυτη.......:ZZZ: :ZZZ: :ZZZ:

  13. #13
    Αν δεν περασεις με καμια 40αρα και κολια ξυστα απο σερβιτορο με δισκο ή βιβλιοπωλη φορτωμενο.......χανεις :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

    Τρελη εμπειρια

    Εκτος αν παιζει κανενα μπαρμανι σφιχτερμαν και κυνηγησει!

    Εκει δοκιμαζεις το launch control :rotflmao: :rotflmao:
    Η δραση αντικαθιστα τα δακρυα

  14. #14
    sosTa? ..... paliaaaa :-)
    Εγγραφή
    03/05/2006
    Μηνύματα
    2.386
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Resistman
    Αν δεν περασεις με καμια 40αρα και κολια ξυστα απο σερβιτορο με δισκο ή βιβλιοπωλη φορτωμενο.......χανεις :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

    Τρελη εμπειρια



  15. #15
    Retired Rider Το avatar του/της 675
    Εγγραφή
    30/08/2006
    Μηνύματα
    1.764
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Resistman
    Αν δεν περασεις με καμια 40αρα και κολια ξυστα απο σερβιτορο με δισκο ή βιβλιοπωλη φορτωμενο.......χανεις :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

    Τρελη εμπειρια

    Εκτος αν παιζει κανενα μπαρμανι σφιχτερμαν και κυνηγησει!

    Εκει δοκιμαζεις το launch control :rotflmao: :rotflmao:
    :rotflmao: :rotflmao:

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Η πρωτη μου πτωση
    από 2stroker στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 21
    Τελευταίο μήνυμα: 17/02/2009, 14:51
  2. Η πρώτη μου σαβούρα...
    από michael110 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 03/03/2006, 17:27
  3. ΠΡΩΤΗ ΜΟΥ ΦΟΡΑ ΣΕ ΔΙΑΜΑΧΕΣ
    από NAKANO-1100 στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 74
    Τελευταίο μήνυμα: 20/11/2005, 21:03
  4. Η πρώτη μου φορά !!!!!
    από Nik0s στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 13/05/2005, 14:31
  5. πρωτη μου φορα!!!
    από energizer6666 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 04/06/2004, 09:33

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF