Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 14 από 14

Θέμα: Οποιος εχει παραγγειλει απο Motocard παρακαλω να....

  1. #1

    Οποιος εχει παραγγειλει απο Motocard παρακαλω να....

    ....να μου πει με ποια εταιρια κουριερ εφτασαν τα πραγματα του,για να τους παρω ενα τηλεφωνο , γιατι ηρθαν σημερα το πρωι σπιτι μου , αλλα εγινε μαλακια γιατι του ανοιξε η γιαγια μου και τον εδιωξε νομιζοντας πως ειναι ο λησταρχος νταβελης :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

    μου ανεφερε μονο κατι για ισπανια και απο κει το καταλαβα !


  2. #2
    Αμελές μέλος Το avatar του/της Alki_Viades
    Εγγραφή
    12/05/2003
    Μηνύματα
    414
    Εμενα τα εφερε η UPS νομιζω.

    Μονο που αντι για το σπιτι τα φερανε στη δουλεια, 2 βαλιτσες και τα καγκελα στηριξης!


    Ακομα τα πηγαινω σπιτι, ενα-ενα, εχετε δει μηχανη να κουβαλαει βαλιτσα δεμενη με χταποδια?

  3. #3
    CSS Lv.2 DONE/PSN ID:OST9 Το avatar του/της ktm640lc4
    Εγγραφή
    29/03/2005
    Μηνύματα
    970
    Μπορεις να παρεις στην ενωση καταναλωτων, εκει εχουν καποια τηλ που παιρνεις σε περιπτωση που εγινε μαλ....ια και δεν πηρες ή δεν ηρθαν τα πραγματα που εχεις παραγγειλει απο νετ. Ρωτα για τηλεφωνα εταιριων που εχουν αναλαβει την διανομη εδω Ελλαδα.

    Ισως σε βοηθησουν. Ισως. ''Long shot'' που λενε και οι φιλοι μας αμερικανοι.

    Σε περιπτωση που βγαλεις ακρη μιλα, να σε αρωτηξω καποια πραγματακια που θελω γιατι ειμαι και εγω ετοιμος για αγορες απο μοτοκαρντ αλλα δεν ξερω τα διαδικαστικα.


  4. #4
    Αρχικά δημιουργήθηκε από ktm640lc4
    Μπορεις να παρεις στην ενωση καταναλωτων, εκει εχουν καποια τηλ που παιρνεις σε περιπτωση που εγινε μαλ....ια και δεν πηρες ή δεν ηρθαν τα πραγματα που εχεις παραγγειλει απο νετ. Ρωτα για τηλεφωνα εταιριων που εχουν αναλαβει την διανομη εδω Ελλαδα.

    Ισως σε βοηθησουν. Ισως. ''Long shot'' που λενε και οι φιλοι μας αμερικανοι.

    Σε περιπτωση που βγαλεις ακρη μιλα, να σε αρωτηξω καποια πραγματακια που θελω γιατι ειμαι και εγω ετοιμος για αγορες απο μοτοκαρντ αλλα δεν ξερω τα διαδικαστικα.

    παραγγελνεις οτι θες , παραθετεις πιστωτικη κι αυτο ηταν !

    σε 4 μερες ηρθε η παραγγελια μου ! σουπερ

  5. #5
    CSS Lv.2 DONE/PSN ID:OST9 Το avatar του/της ktm640lc4
    Εγγραφή
    29/03/2005
    Μηνύματα
    970
    Πληρωνεις και τιποτα εξοδα αποστολης?

    Η οτι βλεπω τοσο ειναι? Ενα μπουφαν που ειδα κανει 400 ευρα. Θα πληρωσω κατι παραπανω ή μονο την τιμη που γραφει?


  6. #6
    Τα γραφία τους είναι δίπλα από τις αποθήκες του Κορασίδη στον Κηφισσό. 50 Μέτρα από τη διασταύρωση Πέτρου Ράλλη και Κιφησσού.

  7. #7
    Αμελές μέλος Το avatar του/της Alki_Viades
    Εγγραφή
    12/05/2003
    Μηνύματα
    414
    Αρχικά δημιουργήθηκε από gianic
    παραγγελνεις οτι θες , παραθετεις πιστωτικη κι αυτο ηταν !

    σε 4 μερες ηρθε η παραγγελια μου ! σουπερ
    Ακριβως αυτο! Νομιζω με πανω απο 300Ε τα ταχυδρομικα ειναι τζαμπα

  8. #8
    CSS Lv.2 DONE/PSN ID:OST9 Το avatar του/της ktm640lc4
    Εγγραφή
    29/03/2005
    Μηνύματα
    970
    Αυτο ειναι σιγουρο?

    Μηπως πρεπει να τους γραψω οτι ειναι και καλα για δωρο για να μην πληρωσω τελωνεια? Ετσι νομιζω κανει το j-helmet με τα κρανοι.

    Παντως η διαφορα ειναι τεραστια παιδια. Φτανει να σας πω οτι εδω για 4 πραγματα θα δωσω (αν τα παρω απο δω που δεν το βλεπω) 1720 ευρω. Στο ιντερνετ τα ιδια ακριβως πραγματα κανουν 1100.

    Μιλαμε για την νυχτα με την μερα. Σχεδον ενας δικος μου μισθος διαφορα δηλαδη.

  9. #9
    Αρχικά δημιουργήθηκε από ktm640lc4
    Αυτο ειναι σιγουρο?

    Μηπως πρεπει να τους γραψω οτι ειναι και καλα για δωρο για να μην πληρωσω τελωνεια? Ετσι νομιζω κανει το j-helmet με τα κρανοι.

    Παντως η διαφορα ειναι τεραστια παιδια. Φτανει να σας πω οτι εδω για 4 πραγματα θα δωσω (αν τα παρω απο δω που δεν το βλεπω) 1720 ευρω. Στο ιντερνετ τα ιδια ακριβως πραγματα κανουν 1100.

    Μιλαμε για την νυχτα με την μερα. Σχεδον ενας δικος μου μισθος διαφορα δηλαδη.
    οχι γιατι ειναι απο χωρα της ευρωπαικης ενωσης οποτε δεν υπαρχουν τελωνειακοι δασμοι

  10. #10
    Αμελές μέλος Το avatar του/της Alki_Viades
    Εγγραφή
    12/05/2003
    Μηνύματα
    414
    Η διαφορα ειναι οντως τεραστια, πραγμα που σε κανει να αναρωτιεσαι ποσο @@ ειναι οι εμποροι εδω περα.

    Για ταχυδρομικα δες αυτο:
    http://www.motocard.com/en/help/infopedidos_en.asp
    Delivery costs to Spain and to other EU countries:

    For orders whose cost is between 0 y 60 euros ----------------------6 euros.

    For orders between 60 and 300 euros---------------- 12 euros.

    For orders more than 300 euros -------------------------Free

    Για αποστολες εντος ΕΕ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΤΕΛΩΝΕΙΑ και κατα συνεπεια καμια απολυτως εξτρα επιβαρυνση.

  11. #11
    CSS Lv.2 DONE/PSN ID:OST9 Το avatar του/της ktm640lc4
    Εγγραφή
    29/03/2005
    Μηνύματα
    970
    Πολυ ωραια.

    Απο κει θα παρω μπουφαν γαντια και μποτες.

    Κρανος απο j-helmet.

    Απο j-helmet πρεπει οντως να τους πεις να ειναι σαν συσκευασια δωρου για να γλυτωσεις φορους?
    Ξερει κανεις?

    Αντε μια τελευταια ερωτηση εμεινε αναπαντητη. Μετα παω για αγορες. Δεν μπορειτε να φανταστητε ποσο καιρο το ψαχνω. Φυλλο και φτερο το εκανα. Site, fora, γνωστους, χαμος εγινε.

    Σε λιγο το κουβαρι ξετυλιγεται..... με την βοηθεια σας.





    (Εδω να γραψω και καλοριζικα τα καινουργια πραγματα στον φιλο που ξεκινησε το ποστ και ξεχασα να το γραψω πριν.)

  12. #12
    Αρχικά δημιουργήθηκε από ktm640lc4
    Πολυ ωραια.

    Απο κει θα παρω μπουφαν γαντια και μποτες.

    Κρανος απο j-helmet.

    Απο j-helmet πρεπει οντως να τους πεις να ειναι σαν συσκευασια δωρου για να γλυτωσεις φορους?
    Ξερει κανεις?

    Αντε μια τελευταια ερωτηση εμεινε αναπαντητη. Μετα παω για αγορες. Δεν μπορειτε να φανταστητε ποσο καιρο το ψαχνω. Φυλλο και φτερο το εκανα. Site, fora, γνωστους, χαμος εγινε.

    Σε λιγο το κουβαρι ξετυλιγεται..... με την βοηθεια σας.





    (Εδω να γραψω και καλοριζικα τα καινουργια πραγματα στον φιλο που ξεκινησε το ποστ και ξεχασα να το γραψω πριν.)
    να σαι καλα μαν! για να δω ομως θα με παρουν κανα τηλεφωνο απ το κουριερ γιατι εγω δεν εχω ουτε αριθμο παραγγελιας ουτε τιποτα!

    καλες αγορες σε ολους !

  13. #13
    Αμελές μέλος Το avatar του/της Alki_Viades
    Εγγραφή
    12/05/2003
    Μηνύματα
    414
    Στειλε τους ενα μηνυμα στο "contact us" και πες τους να σου στειλονυ tracking number, αν και μαλλον θα επικοινωνησει ο κουριερ μαζι σου...

    Δευτερα μαλλον θα τα εχεις, ριλαξ και μεγειες!

  14. #14
    Tελικα ηρθαν τα πραγματακια μου ! Αψογη η μοτοκαρντ τη συνιστω ανεπιφυλακτα.


    παρεπιπτοντως η αγορα μου ηταν το whisper kit + αυτο που μπαινει πανω απ τη μυτη για το xr-1000 μου , τα οποια σας προτρεπω να τα αγορασετε οσοι δεν τα χετε . κανουν τρομερη δουλεια τοσο με τον αερα οσο και με τον θορυβο !!

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 18/11/2013, 11:53
  2. Έχει παραγγείλει κανείς από το carbon performance ?
    από Nik0s στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 07/03/2007, 11:00
  3. οποιος εχει καμερα sony η canon...
    από Spazz στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 03/02/2006, 21:03
  4. Απαντήσεις: 44
    Τελευταίο μήνυμα: 17/05/2004, 15:56
  5. Μια βολτα μετα απο καιρο πρεπει να ειναι καλη
    από hornet στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 25/11/2003, 13:21

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF