Σελίδα 1 από 4 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 59

Θέμα: Πέταγμα γάτας !?!

  1. #1
    ... Το avatar του/της dimzab
    Εγγραφή
    30/06/2006
    Μηνύματα
    626

    Question Πέταγμα γάτας !?!

    Χθες το βράδυ, γυρνώντας σπίτι, 100 μέτρα πριν φθάσω, μου πετάχτηκε μια κ@λόγατα :a37:

    Πρέπει να ήμουνα μεταξύ 60-80 km/h, πετάχτηκε κάτω από ένα αυτοκίνητο προσπαθώντας να περάσει απέναντι, στα 3 μέτρα από εμένα. (3-4 μέτρα εμπρός και 1-2 στο πλάι)

    Καλά, αυτά τα ζώα δεν βλέπουν, δεν ακούνε??? Γιατί, ήτανε βράδυ, ο δρόμος δεν είχε πολυ φως, συνεπώς το φως απ'το ΧΤ μου έφτανε στα 20μ τουλάχιστον. Και επίσης είχε ησυχία και οι εξατμίσεις μου, παρότι μαμήσιες ακουγόντουσαν!

    Το φρενάρισμα δεν το είχα με καμία! Το μόνο που πρόλαβα ήταν να τσιμπήσω τα φρένα, όχι πολύ όμως γιατί φοβήθηκα το κοκάλωμα του μπροστινού. Και ίσα που πρόλαβα να δω την κ@λόγατα να κοκαλώνει λίγο πριν γίνει αυτή κιμάς κι εγώ δεν ξέρω τι!!! Πρέπει να τις ξύρισα τα μουστάκια της !!!

    Από την τρομάρα που πήρα, δεν κοίταξα τους καθρέφτες για να δω τι απέγινε... :a53: :a53: :a53:


    Έτσι και την έτρωγα τελικά, τι θα μπορούσα να πάθω? Έχει κανείς εμπειρία από γάτες?
    Δε πιστεύω να με έριχνε δεδομένου ότι δεν ήμουνα με παραπάνω από 80 και ήταν μια κανονική γάτα, δηλ όχι καμια ψηλή ούτε σκύλος. Έχω δίκιο?

  2. #2

    Re: Πέταγμα γάτας !?!

    Αρχικά δημιουργήθηκε από dimzab
    Χθες το βράδυ, γυρνώντας σπίτι, 100 μέτρα πριν φθάσω, μου πετάχτηκε μια κ@λόγατα :a37:

    Πρέπει να ήμουνα μεταξύ 60-80 km/h, πετάχτηκε κάτω από ένα αυτοκίνητο προσπαθώντας να περάσει απέναντι, στα 3 μέτρα από εμένα. (3-4 μέτρα εμπρός και 1-2 στο πλάι)

    ετσι και την έτρωγα τελικά, τι θα μπορούσα να πάθω? Έχει κανείς εμπειρία από γάτες?
    Δε πιστεύω να με έριχνε δεδομένου ότι δεν ήμουνα με παραπάνω από 80 και ήταν μια κανονική γάτα, δηλ όχι καμια ψηλή ούτε σκύλος. Έχω δίκιο?

    απ οσα λες βγαινει το συμπερασμα οτι και χωρις γατα,με 80 km, η δε θα σταματουσες σπιτι(100 μ) η ειχες αρχισει να φρεναρεις:rotflmao:
    ΖΗΤΩ ΟΙ ΕΚΔΡΟΜΕΣ!!!!

    www.symofe.gr

  3. #3
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της TOMASKTM
    Εγγραφή
    27/07/2006
    Μηνύματα
    922
    2 φορές εχω πατήσει γάτα.Πέφτεις μόνο αν τρομάξεις και κοκαλώσεις τα φρένα.
    Πάντως η μία έζησε

  4. #4
    ... Το avatar του/της dimzab
    Εγγραφή
    30/06/2006
    Μηνύματα
    626

    Re: Re: Πέταγμα γάτας !?!

    Αρχικά δημιουργήθηκε από XR 600
    απ οσα λες βγαινει το συμπερασμα οτι και χωρις γατα,με 80 km, η δε θα σταματουσες σπιτι(100 μ) η ειχες αρχισει να φρεναρεις:rotflmao:


    Εεε, ναι, ίσως ήμουνα με λιγότερα. Είναι και ελαφρά ανηφορικός ο δρόμος, ντάξει, τελικά έφτασα...

  5. #5

    Re: Re: Re: Πέταγμα γάτας !?!

    Αρχικά δημιουργήθηκε από dimzab


    Εεε, ναι, ίσως ήμουνα με λιγότερα. Είναι και ελαφρά ανηφορικός ο δρόμος, ντάξει, τελικά έφτασα...
    εεε αφου εισαι καλα , καλα σαραντα στα μουστακια τσι γατας και παντα μονο τετοιες ζημιες να παθαινουμε
    ΖΗΤΩ ΟΙ ΕΚΔΡΟΜΕΣ!!!!

    www.symofe.gr

  6. #6

    Re: Re: Re: Re: Πέταγμα γάτας !?!

    Αρχικά δημιουργήθηκε από XR 600
    εεε αφου εισαι καλα , καλα σαραντα στα μουστακια τσι γατας και παντα μονο τετοιες ζημιες να παθαινουμε
    ει στον κύβο!

  7. #7
    Τα ζώα καταλαβαίνουν ότι κάτι κινείτε-περπατάει από της κινήσεις του σώματος του κινουμένου. Άρα όταν βλέπουν ένα αυτοκίνητο η μια μηχανή που έρχεται κάθετα προς τα πάνω τους, δεν μπορούν να καταλάβουν ότι κινείτε προς το μέρος τους. Όπως και εμείς δεν μπορούμε να δούμε αν είναι σταματημένο ή κινείτε αργά ένα όχημα όταν το βλέπουμε μακριά στην ίδια ευθεία, παρα μόνο όταν το συγκρίνουμε με τον περιβάλλοντα χώρο, συσχετισμό που δεν μπορούν να κάνουν τα ζώα. Γι αυτό πολλές φορές δεν περνανε όταν είμαστε μακριά αλλά μόλις πλησιάσουμε κοντά που αλλάζει η οπτική γωνία και μας βλέπουν στο πλάι σχεδόν. Γι αυτό όταν βλέπετε ζώο στο πλάι του δρόμου, να περιμένετε ότι θα κάνει την κίνηση όταν θα είστε κοντά.

  8. #8
    Αρχικά δημιουργήθηκε από tai
    Τα ζώα καταλαβαίνουν ότι κάτι κινείτε-περπατάει από της κινήσεις του σώματος του κινουμένου. Άρα όταν βλέπουν ένα αυτοκίνητο η μια μηχανή που έρχεται κάθετα προς τα πάνω τους, δεν μπορούν να καταλάβουν ότι κινείτε προς το μέρος τους. Όπως και εμείς δεν μπορούμε να δούμε αν είναι σταματημένο ή κινείτε αργά ένα όχημα όταν το βλέπουμε μακριά στην ίδια ευθεία, παρα μόνο όταν το συγκρίνουμε με τον περιβάλλοντα χώρο, συσχετισμό που δεν μπορούν να κάνουν τα ζώα. Γι αυτό πολλές φορές δεν περνανε όταν είμαστε μακριά αλλά μόλις πλησιάσουμε κοντά που αλλάζει η οπτική γωνία και μας βλέπουν στο πλάι σχεδόν. Γι αυτό όταν βλέπετε ζώο στο πλάι του δρόμου, να περιμένετε ότι θα κάνει την κίνηση όταν θα είστε κοντά.

    δε το γνωριζα!

    ευχαριστω για το τιπακι γέροντα!

  9. #9
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Λεωνίδας
    Εγγραφή
    11/11/2005
    Μηνύματα
    3.747
    Βασικά οι γάτες βάζουν το κεφάλι κάτω και περνάνε
    Τα σκυλιά συνήθως κοιτάνε
    Για τα άλλα ζωάκια... άστα

    Το "καλό" με τις γάτες είναι ότι μπορεί να περάσεις από πάνω τους και να μην πάθουν και τίποτα

    Γενικά προσοχή τη νύχτα στα στενά για γάτες... τη μέρα κυκλοφορούν πολύ λιγότερες και πολύ πιο προσεκτικά

  10. #10
    Αρχικά δημιουργήθηκε από tai
    Τα ζώα καταλαβαίνουν ότι κάτι κινείτε-περπατάει από της κινήσεις του σώματος του κινουμένου. Άρα όταν βλέπουν ένα αυτοκίνητο η μια μηχανή που έρχεται κάθετα προς τα πάνω τους, δεν μπορούν να καταλάβουν ότι κινείτε προς το μέρος τους. Όπως και εμείς δεν μπορούμε να δούμε αν είναι σταματημένο ή κινείτε αργά ένα όχημα όταν το βλέπουμε μακριά στην ίδια ευθεία, παρα μόνο όταν το συγκρίνουμε με τον περιβάλλοντα χώρο, συσχετισμό που δεν μπορούν να κάνουν τα ζώα. Γι αυτό πολλές φορές δεν περνανε όταν είμαστε μακριά αλλά μόλις πλησιάσουμε κοντά που αλλάζει η οπτική γωνία και μας βλέπουν στο πλάι σχεδόν. Γι αυτό όταν βλέπετε ζώο στο πλάι του δρόμου, να περιμένετε ότι θα κάνει την κίνηση όταν θα είστε κοντά.
    και εχω παρατηρησει πολλες φορες(αφου κεντραρισα ενα μια φορα) οτι ενα προβατο θα παει προς το κοπαδι(κι ας ειναι προς την κατευθυνση μας),μολις φτασουμε κοντα του
    ΖΗΤΩ ΟΙ ΕΚΔΡΟΜΕΣ!!!!

    www.symofe.gr

  11. #11
    Honda XL1000V Varadero Το avatar του/της the_passenger
    Εγγραφή
    28/11/2005
    Μηνύματα
    329
    Το όριο πόλης είναι 50km/h τέκνον μου!

    georgE

    http://www.moto.gr/arthra/00034.php

  12. #12
    Los Toumpaneiros Το avatar του/της GIXXERAKIAS
    Εγγραφή
    02/05/2006
    Μηνύματα
    3.217
    Αρχικά δημιουργήθηκε από the_passenger
    Το όριο πόλης είναι 50km/h τέκνον μου!




    OEO!!


    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:



    Keep spamming!!!:a13:

  13. #13
    Honda XL1000V Varadero Το avatar του/της the_passenger
    Εγγραφή
    28/11/2005
    Μηνύματα
    329
    Αρχικά δημιουργήθηκε από GIXXERAKIAS



    OEO!!


    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:



    georgE

    http://www.moto.gr/arthra/00034.php

  14. #14
    ρε συ οι γατες ειναι.........................γατες!!!!

    δεν τις πατας ετσι ευκολα!
    ακομα κ να θες να τη πατησεις κ τη σημαδεψεις παλι θα σιυ ξεφυγει!!!


    τα σκυλια της πολης παντως εχουν προσαρμοστει πληρως με της συνθηκες τις πολης κ τον κ.ο.κ.!!!!!

    κυριως τα σκυλια της ναβαρινου που τα εζησα τοσα χρονια ειναι τελιως εξοικιωμενα
    πανε στο φαναρι με τον υπολοιπο κοσμο κ περιμενουν το πρασινο (των πεζων) οπως κ τα υπολοιπα ζωα (διποδα!)
    ακομα κ νεκρες ωρες 3με7 (πρωινες) κ τα βλεπεις να περναν απο τις διαβασεις!!!!
    Dorsoduro 750 & Norton 16H

  15. #15
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/07/2006
    Μηνύματα
    131
    Μη σας τύχει αλεπού...Πέρσι στο δρόμο Αμαλιάδας-Πύργου μου πετάχτηκε μια αλεπού στα 10-15μ και είχα κάπου 90χαω...Ούτε εγώ δεν ξέρω πώς σταμάτησα.Πιο πολύ είναι ο τρόμος με τη θέα του ζώου που σε πανικοβάλει.

Σελίδα 1 από 4 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Toy ΠΑΠΙΟΥ ,...ΤΟ ΠΕΤΑΓΜΑ!!!
    από panagiotis dim στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 28/04/2009, 18:01
  2. ματι γατας ...αναποδα
    από BAD BOY στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 09/07/2007, 07:23

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF