Σελίδα 4 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 59 από 59

Θέμα: Πέταγμα γάτας !?!

  1. #46
    Αρχικά δημιουργήθηκε από SPORAKIAS
    ενταξει εδω ειναι με ελαφι... .....


    koloelafia....



    :rotflmao:

  2. #47
    Και ενώ πάνε μόνο λίγες μέρες που τα διάβαζα όλα αυτά.. χθες βράδυ γυρίζω από τη δουλειά μου και εκεί που το πράγμα έχει φτάσει στα 190km+, βλέπω μια μαύρη ( :hypnotize ),καραμαύρη ( :hypnotize :hypnotize ) κωλόγατα (:hypnotize :hypnotize :hypnotize ) να περνάει ρεμβάζοντας κάθετα την εθνική....(!) -Ορίστε σκέφτομαι, που είναι η αστυνομία τώρα;- αμέσως κόβω γύρω στα 80 και συνεχίζω να κινούμε στο αριστερό ρεύμα καθώς η γάτα έχει περάσει σχεδόν απέναντι.
    Και εκεί που όλα πάνε κατ'ευχήν συμβαίνει το απίστευτο: έρχεται ένα ιχ με 850 από δεξιά μου,βλέπει τη γάτα,κορνάρει και αυτή ξαφνικά ξυπνάει και γυρίζει τρέχοντας προς τα πίσω(!).. προς τα εκεί δηλαδή απ'όπου είχε εμφανισθεί!!! Με τη μία κατευθείαν πάνω στη ρόδα μου..
    Στα κλάσματα του δευτερολέπτου που μεσολάβησαν είδα τα πάντα.. τη σκοτωμένη γάτα , αυτή τη συζήτηση, ζημιές στη μηχανή, τους συγγενείς να κλαίνε,εμένα να βλαστημάω,post για νεκρό μοτοσυκλετιστή στη περιμετρική των Πατρών, αρχαιοελληνικές θεωρίες και άλλα τέτοια... ώσπου γκλουπ-κλουπ αυτό ήταν... το πάτησα!!! sorry.. επέλεξα να ζήσω..



    Συμπέρασμα: τα χέρια σταθερά και χαλαρά ταυτόχρονα,η μηχανή αν γίνεται ίσια και όχι φρένα πανικού.-
    More Techno..More Dijital!!
    This way please...www.di.fm


  3. #48
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    17/10/2005
    Μηνύματα
    1

    Thumbs up

    Αρχικά δημιουργήθηκε από Respect
    Και ενώ πάνε μόνο λίγες μέρες που τα διάβαζα όλα αυτά.. χθες βράδυ γυρίζω από τη δουλειά μου και εκεί που το πράγμα έχει φτάσει στα 190km+, βλέπω μια μαύρη ( :hypnotize ),καραμαύρη ( :hypnotize :hypnotize ) κωλόγατα (:hypnotize :hypnotize :hypnotize ) να περνάει ρεμβάζοντας κάθετα την εθνική....(!) -Ορίστε σκέφτομαι, που είναι η αστυνομία τώρα;- αμέσως κόβω γύρω στα 80 και συνεχίζω να κινούμε στο αριστερό ρεύμα καθώς η γάτα έχει περάσει σχεδόν απέναντι.
    Και εκεί που όλα πάνε κατ'ευχήν συμβαίνει το απίστευτο: έρχεται ένα ιχ με 850 από δεξιά μου,βλέπει τη γάτα,κορνάρει και αυτή ξαφνικά ξυπνάει και γυρίζει τρέχοντας προς τα πίσω(!).. προς τα εκεί δηλαδή απ'όπου είχε εμφανισθεί!!! Με τη μία κατευθείαν πάνω στη ρόδα μου..
    Στα κλάσματα του δευτερολέπτου που μεσολάβησαν είδα τα πάντα.. τη σκοτωμένη γάτα , αυτή τη συζήτηση, ζημιές στη μηχανή, τους συγγενείς να κλαίνε,εμένα να βλαστημάω,post για νεκρό μοτοσυκλετιστή στη περιμετρική των Πατρών, αρχαιοελληνικές θεωρίες και άλλα τέτοια... ώσπου γκλουπ-κλουπ αυτό ήταν... το πάτησα!!! sorry.. επέλεξα να ζήσω..



    Συμπέρασμα: τα χέρια σταθερά και χαλαρά ταυτόχρονα,η μηχανή αν γίνεται ίσια και όχι φρένα πανικού.-

    Το ρημάδι το ABS.... Το σνομπάρω πανάθεμάμε , αλλά καμιά φορά.. τα βγάζει τα λεφτά του.
    Καλές Φουρτούνες !!!

  4. #49
    δύο ημισφαιρίων Το avatar του/της ΙΠΠΕΑΣ
    Εγγραφή
    30/07/2005
    Μηνύματα
    896
    Μία εμπειρία είχα και εγώ με γάτα στη Καποδιστρίου. Έτρεχα περίπου με 60(ίσως παραπάνω) αργά το βράδυ. Την πάτησα και πέρασα από πάνω της (ανάμεσα στα εμπρός και τα πίσω πόδια), χωρίς να χάσω την ισοροπία μου.

    Πρέπει πάντως να την γλύτωσε αφού στο καθρέφτη μου δεν την έβλεπα καθώς απομακρυνόμουν.

    Ευτυχώς που είμουν σε ευθεία γιατί αν τη πατούσα πάνω σε στροφή μπορεί να μην την έβγαζα καθαρή.

    Τέλος πάντων, άσχημο είναι να συμβαίνουν αυτά τα ατυχήματα και να σκοτώνουμε τα ζωντανά. Χειρότερο όμως είναι να τρέχουμε γρήγορα, χωρίς να γνωρίζουμε τι ζώα κυκλοφορούν σε μία συγκεκριμένη περιοχή(είτε μιλάμε για πόλη είτε για επαρχία).

    Που να σας πω και την άλλη ιστορία. Ανέβαινα κάποιες απότομες στροφές σε βουνό σε κάποια επαρχιακή περιοχή. Βρισκόμουν σε πλαγιά βουνού και από αριστερά μου γκρεμός ενώ δεξιά μου "ανέβαινε" κατακόρυφα προς τα επάνω μεγάλος ορεινός όγκος. Ξαφνικά ακούω και νιώθω ένα κρότο κάπου στο πάνω αριστερό μέρος του κεφαλιού(ευτυχώς που φορούσα κράνος ) και άλλο ένα χαμηλά στην άσφαλτο. Παρακάτω κατάλαβα ότι κάτι σημαντικό συνέβηκε πριν μερικά δευτερόλεπτα. Κάνω αναστροφή και πάω στο σημείο που αντιλήφθηκα το περιστατικό.

    Τι να δω !

    Αρκετές πέτρες σε μέγεθος βερύκοκου και μήλου βρίσκονταν στο οδόστρωμα, ενώ εγώ δεν είχα δει κάτι τέτοιο όταν πέρναγα από το σημείο. Αυτό σήμαινε ότι μία από αυτές τις πέτρες με είχε χτυπήσει ξυστά στο κεφάλι και εγώ τη γλύτωσα, λόγω κράνους. :hypnotize

    Κοιτώντας στην πάνω πλευρά(αυτή που είναι πιο κοντά στη κορυφή του βουνού) του δρόμου, είδα ένα κοπάδι από αγριοκάτσικα να πηγαινοέρχεται. Μόλις είχα ανακαλύψει ότι η αιτία της κατολίσθησης αλλά και της πτώσης πέτρας στο κεφάλι μου ήταν τα κατσίκια. Χαίρομαι που δεν ήταν από τις σπάνιες φορές που δεν φορώ κράνος.

    Πάντα όρθιοι

  5. #50

    Όλοι κάνετε το ίδιο λάθος...

    Τα ζώα δεν σκέφτονται σαν τους ανθρώπους (όχι οτι οι άνθρωποι σκέφτονται όλοι τους...), ειδικά το βράδυ θα στην κάνουν τη μαλακία και μάλιστα τελευταία στιγμή.
    Μην περιμένεις ένα ζώο να το αναλύσει λογικά και να διασχίζει από διαβάσεις και φανάρια.
    Εσύ λες για γάτα, πού να σου πεταχτεί λυκόσκυλο γμτ όπως μου είχε συμβει μια φορά, ευτυχώς ήμουνα με αυτοκίνητο. Είχα χεστεί όμως τόσο πολύ που αν και σκέφτηκα να βγω να το πλακώσω στα κλωτσίδια
    απλά συνέχισα μα 30.
    Πάντως τα βράδυα κάνε ότι κάνω κι εγώ από τότε, μην τρέχεις πάνω από 60, εντάξει δε λέω 50 που είναι το όριο, αλλά σκέψου ότι αν σου πεταχτεί
    σκύλος αντί για γάτα, πας.
    πολύ κωλόπαιδο ο Κυριάκος...
    http://www.ecube.com.gr

  6. #51
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Respect
    χθες βράδυ γυρίζω από τη δουλειά μου και εκεί που το πράγμα έχει φτάσει στα 190km+,


    -Ορίστε σκέφτομαι, που είναι η αστυνομία τώρα;
    Έλα ντε;
    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  7. #52

    Πάντως

    Είμαι 11 χρόνια στο τιμόνι (Ελλάδα και Αγγλία) και κανά χρόνο οδηγάω μηχανές (δανεικές μέχρι να αποκτήσω το er-6n)
    Μόνο 3 φορές μου έτυχαν στραβές με ζώα, ευτυχώς αντέδρασα σωστά και τα έσωσα, οι υπόλοιπες 1000 στραβές μου έτυχαν με ανθρώπους.
    πολύ κωλόπαιδο ο Κυριάκος...
    http://www.ecube.com.gr

  8. #53
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
    Έλα ντε;
    Kοιμόταν ως συνήθως..
    More Techno..More Dijital!!
    This way please...www.di.fm


  9. #54
    Ερχομαι!!!! Το avatar του/της zephyr1
    Εγγραφή
    01/12/2005
    Μηνύματα
    2.880
    Καθε φορα που ανεβαινει στα ψηλα αυτο to thread (ειναι και στο Οδήγηση- Tips & Tricks) μπαινω

    μπας και βγηκε καμια καινουργια κινηση αποφυγης προσκρουσης με κωδικο Πεταγμα Γατας. ,




    αλλα ματαια

  10. #55

    Re: Re: Re: Πέταγμα γάτας !?!

    Αρχικά δημιουργήθηκε από bartlal
    δεν αφηνεις τα δικαια σου και να βγαλεις για λιγο την γατα σου μια βολτα στον δρομο? μονο ειδοποιησε με πότε θα το κανεις, για να περναω.... τυχαια απο εκει!








    Μήπως θέλεις να βγάλω και γω την δικιά μου?


    Ξέρεις την μικρή την τρελιάρα που σ'έχει σταμπάρει.....

    You BETA believe...
    ________________________________
    You should be exhausted.....
    ________________________________
    Hit me, crush me....

  11. #56
    Αποτοξίνωση από το spam.. Το avatar του/της FestoNero
    Εγγραφή
    29/05/2005
    Μηνύματα
    556

    Re: Re: Re: Re: Πέταγμα γάτας !?!

    Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
    Μήπως θέλεις να βγάλω και γω την δικιά μου?


    Ξέρεις την μικρή την τρελιάρα που σ'έχει σταμπάρει.....
    Παθητικη κτηνοβασια με γατα;;;;;
    WoW!!!!!!

    Kinky boy μας προεκυψε ο ανεκδοτος...
    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    Για τα λεφτά τα κάνεις όλα
    Για τα λεφτά δεν μ' αγαπάς
    Mα θα 'ρθει κάποτε η ώρα
    Kαι δε θα ξέρεις που χρωστάς..

  12. #57

    Λοιπόν πάρε απο τa asteia....

    Τα αγαπημένα μου θύματα είναι παιδάκια, γέροι και μαμάδες με καροτσάκι μωρού.
    Ειδικά όταν είμαι σκνίπα.
    πολύ κωλόπαιδο ο Κυριάκος...
    http://www.ecube.com.gr

  13. #58
    BANDITΑΚΙΑΣ
    Εγγραφή
    13/08/2006
    Μηνύματα
    132
    Βασικός κανόνας όταν πετάγεται μικρο ζώο, μπροστά στο όχημα μας είναι

    ΔΕΝ ΑΛΛΑΖΟΥΜΕ ΑΠΟΤΟΜΑ ΠΟΡΕΙΑ


    Φρενάρουμε στα όρια ασφαλούς φρεναρίσματος, χωρίς να χάσουμε τον ελενχο του οχήματος μας. Τώρα αν σωθεί το ζωάκι έχε καλώς αν όχι καλητερα αυτό παρά εμείς....

    Αυτά τα θέματα είναι λίγο σκληρά αλλά υπάρχουν και προτεραιοτητες στην ζωη...
    πρώιν banditakias νην V-STROMAKIAS

  14. #59
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    19/09/2005
    Μηνύματα
    2

    Re: Όλοι κάνετε το ίδιο λάθος...

    Αρχικά δημιουργήθηκε από zimouras
    Τα ζώα δεν σκέφτονται σαν τους ανθρώπους
    Αυτό δε συμβαίνει αλλά το αντίθετο είναι πολύ συχνό φαινόμενο.. :a57:

Σελίδα 4 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234

Παρόμοια θέματα

  1. Toy ΠΑΠΙΟΥ ,...ΤΟ ΠΕΤΑΓΜΑ!!!
    από panagiotis dim στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 28/04/2009, 18:01
  2. ματι γατας ...αναποδα
    από BAD BOY στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 09/07/2007, 07:23

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF