Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 33

Θέμα: Απαγόρευση κινητών τηλεφώνων στα σχολεία

  1. #16
    Τι καλα!!!!!Τωρα το σχολειο θα ειναι ακομα πιο ευχαριστη εμπειρια!!!!!!Αχ μακαρι να τσιμεντωσουν και τα παραθυρα και να μην μπορεις να δεις εξω για να μην εχουν τα παιδια ΤΙΠΟΤΑ να κανουν οταν βαριουνται στο μαθημα!!!Τωρα τα παιδια επισης θα εχουν μια ακομα ευκαιρια να γνωρισουν τι παει να πει "υποκρισια" απο τους καθηγητες που ενω αυτοι θα μιλανε στο κινητο μετα θα ριχνουν αποβολες σε οσα παιδια εχουν κινητο!!!
    You know that when I hate you, it is because I love you to a point of passion that unhinges my soul - Julie de Lespinasse

  2. #17
    SV 1000S K3 Το avatar του/της div400
    Εγγραφή
    29/04/2003
    Μηνύματα
    1.715
    τι;;;;;;;;;;;


    ΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ

    δεν εχει αλλα βιντεο ρε γμτ....

    ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΥΠΟΓΡΑΦΗ ΜΟΥ!....ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΣΑΤΕ ΤΗΝ ΥΠΟΓΡΑΦΗ ΜΟΥ!

  3. #18
    sosTa? ..... paliaaaa :-)
    Εγγραφή
    03/05/2006
    Μηνύματα
    2.386
    Αρχικά δημιουργήθηκε από div400
    τι;;;;;;;;;;;


    ΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ

    δεν εχει αλλα βιντεο ρε γμτ....


    πρόσεχε τί λες! έχεις και ανιψιά !


    κι εγώ 2 βαφτιστήρες.... :hypnotize



  4. #19
    απολυμένο μέλος..... Το avatar του/της melenia
    Εγγραφή
    30/03/2006
    Μηνύματα
    71
    Αρχικά δημιουργήθηκε από ^Deadly_Sin^
    Τι καλα!!!!!Τωρα το σχολειο θα ειναι ακομα πιο ευχαριστη εμπειρια!!!!!!Αχ μακαρι να τσιμεντωσουν και τα παραθυρα και να μην μπορεις να δεις εξω για να μην εχουν τα παιδια ΤΙΠΟΤΑ να κανουν οταν βαριουνται στο μαθημα!

    Τωρα τα παιδια επισης θα εχουν μια ακομα ευκαιρια να γνωρισουν τι παει να πει "υποκρισια" απο τους καθηγητες που ενω αυτοι θα μιλανε στο κινητο μετα θα ριχνουν αποβολες σε οσα παιδια εχουν κινητο!!!




    αυτό που λες δεν είναι πολύ λογικό...δηλαδή εμείς που δεν είχαμε κινητό στο σχολείο πάθαμε κάτι???δηλαδή τα παιδιά όταν βαριούνται θα πρέπει να προωθούν μεταξύ τους βίντεο πορνό???

    στο δεύτερο έχεις δίκιο .....είναι υποκρισία να τα απαγορεύουν στους μαθητές και οι καθηγητές προκλητικά να έχουν κάνει το κινητο δεύτερο αυτί!!!!
    .....you may say i'm a dreamer......
    ....but i'm not the only one....
    ....i hope some day you'll join us...
    ....and the world will live as one....

  5. #20
    Αρχικά δημιουργήθηκε από melenia
    αυτό που λες δεν είναι πολύ λογικό...δηλαδή εμείς που δεν είχαμε κινητό στο σχολείο πάθαμε κάτι???δηλαδή τα παιδιά όταν βαριούνται θα πρέπει να προωθούν μεταξύ τους βίντεο πορνό???

    στο δεύτερο έχεις δίκιο .....είναι υποκρισία να τα απαγορεύουν στους μαθητές και οι καθηγητές προκλητικά να έχουν κάνει το κινητο δεύτερο αυτί!!!!
    Μαλλον πολλοι κολλησαν με τον Ευαγγελατο...δηλαδη οποιος μαθητης εχει κινητο πρεπει απαραιτητα να ανταλλαζει τσοντοβιντεο? Και στην τελικη ακομα και να το κανει αυτο δεν εχει σημασια.Σημασια εχει το οτι ειναι δικαιωμα του καθε μαθητη να εχει το κινητο του μαζι (φυσικα χωρις να ενοχλει τους υπολοιπους)
    You know that when I hate you, it is because I love you to a point of passion that unhinges my soul - Julie de Lespinasse

  6. #21
    Περαστικό μέλος Το avatar του/της perastikos
    Εγγραφή
    10/01/2006
    Μηνύματα
    212
    ειναι δικαιωμα
    Εκτός από δικαιώματα έχεις και υποχρεώσεις...
    Π.χ. δεν παίζω με το πουλ... με το κινητό μου μέσα στο μάθημα αλλά προσέχω.

    Επίσης μην παραβλέπουμε τους λόγους υγείας

  7. #22
    απολυμένο μέλος..... Το avatar του/της melenia
    Εγγραφή
    30/03/2006
    Μηνύματα
    71
    Αρχικά δημιουργήθηκε από ^Deadly_Sin^
    Μαλλον πολλοι κολλησαν με τον Ευαγγελατο...δηλαδη οποιος μαθητης εχει κινητο πρεπει απαραιτητα να ανταλλαζει τσοντοβιντεο? Και στην τελικη ακομα και να το κανει αυτο δεν εχει σημασια.Σημασια εχει το οτι ειναι δικαιωμα του καθε μαθητη να εχει το κινητο του μαζι (φυσικα χωρις να ενοχλει τους υπολοιπους)


    καμία σχέση με Ευαγγελάτο!!!!!



    απλά έχω βρεθεί και στη θέση του μαθητή (κι ακόμα είμαι κατά κάποιο τρόπο)

    και στη θέση του δασκάλου και όπως και να το κάνεις είναι λίγο :a31: το θέμα!!!
    γιατί κι αυτός ο βλακας που σου μαθαίνει πέντε πραγματα αξίζει λίγο σεβασμό!!!
    κι αν δεν θέλεις να ακούσεις και να μάθεις είναι επιλογή σου .....τουλάχιστον
    μην του κάνουμε τη ζωή δύσκολη!!!!!
    .....you may say i'm a dreamer......
    ....but i'm not the only one....
    ....i hope some day you'll join us...
    ....and the world will live as one....

  8. #23
    Το απαγορευμένο είναι πάντα πιο γλυκό.
    Όλα ξεκινουν απο το σπίτι και τη σωστη διαπαιδαγώγηση.

  9. #24
    απολυμένο μέλος..... Το avatar του/της melenia
    Εγγραφή
    30/03/2006
    Μηνύματα
    71
    Αρχικά δημιουργήθηκε από perastikos
    Εκτός από δικαιώματα έχεις και υποχρεώσεις...
    Π.χ. δεν παίζω με το πουλ... με το κινητό μου μέσα στο μάθημα αλλά προσέχω.

    Επίσης μην παραβλέπουμε τους λόγους υγείας


    :a19:


    και το ότι το μυαλό τους έχει "παγώσει"
    και δεν αναλώνεται πλέον σε έξυπνο χιούμορ ή οτι άλλο ,
    αλλά έχουν αποβλακωθεί με τα sms ???
    .....you may say i'm a dreamer......
    ....but i'm not the only one....
    ....i hope some day you'll join us...
    ....and the world will live as one....

  10. #25
    απολυμένο μέλος..... Το avatar του/της melenia
    Εγγραφή
    30/03/2006
    Μηνύματα
    71
    Αρχικά δημιουργήθηκε από mumbler
    Το απαγορευμένο είναι πάντα πιο γλυκό.
    Όλα ξεκινουν απο το σπίτι και τη σωστη διαπαιδαγώγηση.


    συμφωνώ ......
    αλλά σ'αυτές της ηλικίες οι επιλογές γίνονται συνήθως μέσω της μίμησης
    κι αυτό δεν μπορεί να ελεγθεί!!!
    γι'αυτό και δεν αποκτούν γρήγορα κριτική σκέψη ,και δυνατότητα
    επιλογής.....
    για άλλη μια φορά η πλειοψηφεία τους λειτουργεί ως μάζα, υποκινούμενη
    απ'τις επιλογές άλλων...
    .....you may say i'm a dreamer......
    ....but i'm not the only one....
    ....i hope some day you'll join us...
    ....and the world will live as one....

  11. #26
    ενω οσοι ενηλικιωθηκαν δεν πανε σαν αγελη.........

    Μηπως το θεμα ειναι γιατι να ειναι βαρετο το μαθημα? Οταν μου βαζουν μεσα στην ταξη να μου κανει μαθημα μια ψυχοπαθης (με χαπια ηταν), ενας που δεν ενδιαφερεται για το τι θα μαθεις, ενας που σου διαφημηζει το φροντιστηριο στο οποιο θα πας μετα κτλ (εχω ακουσει απειρα παραδειγματα γενικοτερα) τοτε εγω θα δειξω σεβασμο? Εμενα με αυτα που κανουν με σεβονται ?

    Η νεολαια εχει αποβλακωθει γιατι και το σχολειο εχει καταντησει μια πηγη αστειρευτης βλακειας.

    Φυσικα υπαρχουν και ορισμενοι καθηγητες που κανουν καλα την δουλεια τους και μερικοι μαθητες που οντως δεν εχουν καλη συμπεριφορα,μην τα ισοπεδωνουμε ολα.

    Α, το εξυπνο humor εν ωρα μαθηματος το πληρωνεις τουλαχιστον με ωριαια αποβολη...
    You know that when I hate you, it is because I love you to a point of passion that unhinges my soul - Julie de Lespinasse

  12. #27
    Περαστικό μέλος Το avatar του/της perastikos
    Εγγραφή
    10/01/2006
    Μηνύματα
    212
    Αρχικά δημιουργήθηκε από ^Deadly_Sin^
    ενω οσοι ενηλικιωθηκαν δεν πανε σαν αγελη.........

    Μηπως το θεμα ειναι γιατι να ειναι βαρετο το μαθημα? Οταν μου βαζουν μεσα στην ταξη να μου κανει μαθημα μια ψυχοπαθης (με χαπια ηταν), ενας που δεν ενδιαφερεται για το τι θα μαθεις, ενας που σου διαφημηζει το φροντιστηριο στο οποιο θα πας μετα κτλ (εχω ακουσει απειρα παραδειγματα γενικοτερα) τοτε εγω θα δειξω σεβασμο? Εμενα με αυτα που κανουν με σεβονται ?

    Η νεολαια εχει αποβλακωθει γιατι και το σχολειο εχει καταντησει μια πηγη αστειρευτης βλακειας.

    Φυσικα υπαρχουν και ορισμενοι καθηγητες που κανουν καλα την δουλεια τους και μερικοι μαθητες που οντως δεν εχουν καλη συμπεριφορα,μην τα ισοπεδωνουμε ολα.

    Α, το εξυπνο humor εν ωρα μαθηματος το πληρωνεις τουλαχιστον με ωριαια αποβολη...
    Επομένως εσύ κάνεις την επανάστασή σου και αντί να προσπαθήσεις να τα βελτιώσεις αυτά (που υπάρχουν χρόνια), αδιαφορείς και απλά θες να παίξεις με το κινητό σου

    Αν παραθέσουμε εδώ τα προβλήματα της εκπαίδευσης σήμερα παίζει να 'σκάσει' η MySQL του forum

    To θέμα είναι πως το κινητό τα βελτιώνει αυτά? Δεν τα βελτιώνει μου φαίνεται.... Απλά χειρότερεύει την ήδη κακή (κατά εσένα) κατάσταση.

  13. #28
    χεχεχε...οχι το κινητο δεν αποτελει μερος της επαναστασης φυσικα. Γενικα μιλαω οπως και γενικη ηταν η αποψη σου κτλ. Ο ωχαρδεφισμος ομως της πλειοψηφιας των παιδιων ειναι ΚΑΘΑΡΑ αποτελεσμα διαπαιδαγωγησης....και χαλιναγωγησης. Αλλωστε στο σχολειο ή θα σε τιμωρησουν ή θα αδιαφορησουν αν εκφερεις μια γνωμη σαν αυτη...στην καλυτερη των περιπτωσεων θα σου πουν το κλασσικο "ναι μεν αλλα...."

    Οσον αφορα την υγεια δεν νομιζω πως αν εχουν 7 ωρες λιγοτερες το κινητο μαζι τους θα σωθουν...αρα δεν το κανουν για την υγεια των παιδιων

    Οταν εισαι λοιπον σε μια αποπνικτικη ταξη με εναν απο τους προαναφερθεντες καθηγητες τοτε το κινητο γινεται πολυ καλος φιλος για να περασεις την ωρα σου χωρις να ενοχλεις κανεναν....Δεν βελτιωνει τιποτα επι της ουσιας απλα κανει μια κατασταση σαν αυτη πιο υποφερτη
    You know that when I hate you, it is because I love you to a point of passion that unhinges my soul - Julie de Lespinasse

  14. #29
    Περαστικό μέλος Το avatar του/της perastikos
    Εγγραφή
    10/01/2006
    Μηνύματα
    212
    Αρχικά δημιουργήθηκε από ^Deadly_Sin^
    Γενικα μιλαω... αρα δεν το κανουν για την υγεια των παιδιων [/B]
    Ας μιλήσουμε τότε συγκεκριμένα.

    Στο παραπάνω post μου (που δεν νομίζω να είναι γενικό) προσθέτω: Τι το χρειάζεσαι το κινητό μέσα στην αίθουσα?

    Γιατί πιστεύεις ότι το κάνουν?

  15. #30
    Με την παραπανω επεξεργασια του προηγουμενου ποστ μου νομιζω απαντω στην παραπανω ερωτηση

    Το κανουν επειδη μερικοι μαθητες μαλλον εχουν προβλημα να βαλουν το κινητο τους στο αθορυβο και πρεπει να σπανε τα νευρα των υπολοιπων και επειδη εγινε τοσος ντορος με τις τσοντες....οσον αφορα το δευτερο ειναι κλασσικη περιπτωση που προσπαθουν να λυσουν το προβλημα ετσι απλα και γρηγορα....(σαν να σου λενε να σταματας στο πορτοκαλι ενω δεν σου ειπαν ποτε για οδηγικη παιδεια).

    Επισης οπως εχουν βγει ερευνες που λενε πως η ακτινοβολια κανει κακο στον εγκεφαλο εχουν βγει και αλλες που λενε πως δεν τον επηρεαζει. Ο δεικτης SAR της συσκευης δειχνει την ακτινοβολια που εκπεμπει και αν δεν κανω λαθος ολες οι συσκευες που κυκλοφορουν εχουν SAR μικροτερο απο το οριο. (αυτες ηταν γενικες πληροφοριες και επιδειξη γνωσεων )

    Και να δεχτουμε οτι κανει κακο το κινητο τοτε πες μου εσυ πως θα με σωσουν αν μου το απογορευσουν για 7 ωρες την μερα (φυσικα την υπολοιπη μερα θα το χρησιμοποιω)

    Και να το ξαναγενικευσουμε....αν τους ενοιαζε η υγεια των παιδιων δεν θα βλεπαμε κατι ρεπορταζ για σχολεια με σοβαδες που πεφτουν, ελλειψη θερμανσης κτλ
    You know that when I hate you, it is because I love you to a point of passion that unhinges my soul - Julie de Lespinasse

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Κατά-χρηση κινητών τηλεφώνων;
    από notakos600 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 26/06/2008, 16:16
  2. Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 02/11/2006, 10:49
  3. Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 15/09/2006, 14:34
  4. Απαντήσεις: 25
    Τελευταίο μήνυμα: 12/09/2006, 16:39
  5. Μαθ. κυκλ/κης αγωγής στα σχολεία !
    από takiskan στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 08/12/2004, 20:42

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF