Σελίδα 6 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456
Προβολή αποτελεσμάτων 76 έως 83 από 83

Θέμα: κινεζικα παπια (Lifan,Shineray,Baotian,Zhongshen κτλ .Αποψεις

  1. #76
    Ο καφετζης Το avatar του/της teogtp
    Εγγραφή
    27/07/2011
    Μηνύματα
    5.395
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SARENE Προβολή μηνύματος
    Απο προσωπική άποψη και μόνο, θα κάνω κι εγώ μια σύντομη περιγραφή για το Kenbo 50 κυβικών (Παπί - κινέζικο)

    Να τονίσω ότι είναι ακόμα πολύ νωρίς καθώς έχω κάνει "μόνο" 1600 χιλιόμετρα.

    Απλά μία σύντομη κατάθεση της άποψης μου για την μέχρι τώρα συμπεριφορά του, το ξεκίνησα χωρίς δεύτερο άτομο μέχρι τα 1100 χιλιόμετρα, αλλαγή λαδιών στα 500 χιλιόμετρα και επίσης αλλαγή στα 1000 χιλιόμετρα (με μια μικρή ποσότητα λαδιού για καθαρισμό του μοτέρ πριν μπουν τα καινούρια)
    Ταχύτητες το πολύ μέχρι 45 χιλιόμετρα χωρίς σπάσιμο 1ης - 2ας κτλ μέχρι τα 1000 χιλιόμετρα, αποτέλεσμα αν και "πολύ νωρίς" στα 1600 πλέον χιλιόμετρα, συμπεριφορά άψογη, παίρνει μπροστά πριν καλά καλά φτάσει το κουμπί της μίζας στο τέλος, με λιγότερο από μισό γκάζι 60 χιλιόμετρα πολύ εύκολα, μεγάλη οικονομία καυσίμων.

    Αυτά για την ώρα αγαπητοί φίλοι.
    Αυτό δεν το κατάλαβα.
    Τι εννοείς μικρή ποσότητα λαδιού;
    Gagourus agamitus Parthenopipitsus!

  2. #77
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    15/09/2016
    Μηνύματα
    5
    Εννοώ ότι αφού άφησα να τρέξουν τα παλιά λάδια, έριξα μια ποσότητα περίπου των 300ml λάδι στην μηχανή του οποίο λάδι όμως άφησα επίσης να φύγει.
    Ύστερα έβαλα την ποσότητα που αναγράφεται από τον κατασκευαστή και τέλος.
    Κάτι που ίσως δεν χρειαζόταν αλλά από προσωπική μου επιλογή το έκανα στις δύο πρώτες αλλαγές λαδιών.

  3. #78
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SARENE Προβολή μηνύματος
    Εννοώ ότι αφού άφησα να τρέξουν τα παλιά λάδια, έριξα μια ποσότητα περίπου των 300ml λάδι στην μηχανή του οποίο λάδι όμως άφησα επίσης να φύγει.
    Ύστερα έβαλα την ποσότητα που αναγράφεται από τον κατασκευαστή και τέλος.
    Κάτι που ίσως δεν χρειαζόταν αλλά από προσωπική μου επιλογή το έκανα στις δύο πρώτες αλλαγές λαδιών.
    Καλύτερα θα ήταν αν έβαζες την κανονική ποσότητα και το έκανες μια μικρή βόλτα πριν την κανονική αλλαγή.

  4. #79
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    15/09/2016
    Μηνύματα
    5
    Πιστεύω κι αυτό συνέβαλε λίγο στον καθαρισμό τυχών υπολειμμάτων.

  5. #80
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    15/09/2016
    Μηνύματα
    5
    Ενημερωτικά λοιπόν και "μόνο" από προσωπική γνώμη - άποψη..

    Μετά από πλέον 9.000 χιλιόμετρα ένα σύντομο tour..

    Μετά από αυτά τα χιλιόμετρα λοιπόν οι εντυπώσεις είναι αρκετά θετικές θα έλεγα, η μόνη ζημιά αν μπορώ να την πω έτσι, είναι που στις 8.500 χιλιόμετρα αντιμετώπισα ένα πρόβλημα με την ένδειξη της βενζίνης στο κοντέρ.

    Άλλαξα το φλοτέρ σε συνεργείο (με ημιτασιόν) του innova, βέβαια και που το αλλάξαμε δεν λειτούργησε..

    Ο μηχανικός μου είπε (δεν ξέρω δεν βλέπω κάτι άλλο αλλά έχει και υγρασία στο κοντέρ)

    Έφυγα λοιπόν, αλλά μετά από λίγο δούλευε κανονικά (μετά από περίπου μια ώρα) τώρα τι να πω; δούλεψε το φλοτέρ; στέγνωσε το σημείο που είχε υγρασία "καθώς είχε βγάλει ορισμένα πλαστικά;" δεν γνωρίζω..

    Αυτό μπορώ να πω ήταν η ζημιά του στα περίπου 8.500 χιλιόμετρα.

  6. #81
    The coffee Vampire
    Εγγραφή
    23/01/2017
    Μηνύματα
    916
    Κινέζος αλλά όχι παπί.
    2008 Αγορά απο αντιπροσωπεία με 0 στο κοντέρ.
    Jinlun JL-125R (euromotors) Νέος Κόσμος.
    Σύνολο χιλιομετρων 13.000 και κατι ψιλά.
    Πολύ κακή ποιότητα πλαστικών (ειδικά η μάσκα κάθε μήνα ήθελε 20ρι για αλλαγή).
    Ντεπόζιτο σκούριασε στον πρώτο χρόνο διότι ....μπαίναν τα βρόχινα νερά...(Το είχα παρατήσει άδειο για 2 μήνες γιατί έλειπα εκτός).
    Στις 13.000 χλμ ήθελε απο ότι μου είπε ο μάστορας σινεμπλόκ ψαλιδιού.Υπολόγιζε μου λέει κόστος επειδή δεν ξέρω τα ανταλλακτικά τους περίπου 20-30 ευρώ και εργατικά ένα καφέ διότι θα το κάνουμε μαζί.Πάω ο καψερός να πάρψ τα σινεμπλόκ και μου λέει ο τύπος ξέρεις πάει όλο το ψαλίδι σετ πίσω 130 γιούρα...
    Κατάληξη...χάρισα το μοτοσακό στην τότε γκόμενα και έμαθε εκεί.
    Μοτερικά...σκυλί για τα χλμ αυτά.

  7. #82
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    16/11/2016
    Μηνύματα
    111
    Μια φορά μου χαν χαρίσει ένα Bαotian 125 scooter.το δικό μου ήταν σε χαλιά κατάσταση και το πέταξα ενώ ένας φίλος με ίδιο που το χε πάρει καινούργιο είχε κάνει 100000χιλιόμετρα χωρίς κανένα προβλημα

  8. #83
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.037
    μια φορα επεσε στα χερια μου ενα falcom 100.καρακινεζαρα το παπι.οσοι ξερουν απο κρητη εκανα τισ εξησ διαδρομεσ.ηρακλειο λουτρο και πισο(350 χλμ).ιεραπετρα ηρακλειο(220χλμ)ηρακλειο ματαλα (160χλμ) .χανια,ρεθημνο,νοτια παραλια.παρα πολυ κρητη.παντα δικαβαλος και παντα μονοημερεσ εκδρομεσ.μεσα στιν πολη ολη μερα και αν το πιστευετε το ειχα και εκανα και κανα χοματοδρομο για βολτα.το ειχα ενα χρονο.του εκανα 14.000χλμ.παντα δεν του ειχα εμπιστοσυνη και παντα πιστευα οτι σε καποια βολτα θα με προδονε.το τελικο αποτελεσμα ειναι οτι ΠΟΤΕ ΠΟΤΕ δε μου ζητησε ΤΙΠΟΤΑ.ουτε κιχ.ειμαι τησ αποψησ οτι οτι και να εχεισ αμα το προσεχεισ και το αγαπασ θα σου φερθει αναλογοσ.σασ παραθετω μια φοτογραφια απο ενα toyr στη δυτικη κρητη.Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	081.jpg 
Προβολές:	138 
Μέγεθος:	104,3 KB 
ID:	379672

Σελίδα 6 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456

Παρόμοια θέματα

  1. ''ΧΑΖΕΣ'' τουμπες,χυμες κτλ.
    από AFTER στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 287
    Τελευταίο μήνυμα: 08/07/2015, 17:38
  2. Αποψεις για το Modenas KRISS II
    από Spoky στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 25/10/2004, 02:12
  3. Παπια Η Μπομποσ ?
    από Spazz στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 23
    Τελευταίο μήνυμα: 20/03/2004, 03:00
  4. Powercommander αποψεις απο γνωστες.
    από ioannou_b στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 10/12/2003, 01:52
  5. Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 29/10/2003, 20:15

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF