Σελίδα 1 από 6 123456 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 83

Θέμα: κινεζικα παπια (Lifan,Shineray,Baotian,Zhongshen κτλ .Αποψεις

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    09/12/2006
    Μηνύματα
    18

    κινεζικα παπια (Lifan,Shineray,Baotian,Zhongshen κτλ .Αποψεις

    Θελω να μαθω τι αποψεις και εμπειριες εχετε για τα διαφορα παπακια που ερχονται τελευτεα απο την Κινα.

  2. #2
    το τελευταιο εχω ακουστα μονο, γενικα δεν θα τα εμπιστευομουν με τιποτα...

    και καλα λογια να μου ελεγαν κατοχοι δεν θα επαιρνα γιατι δεν ξερεις τι ακριβως θα βγαλουν σε βλαβη (ειναι σιγουρο οτι κατι θα παθουν) και ποτε, το σημαντικοτερο...

    ασε που δεν μπορεις να τα πουλησεις μετα με τιποτα...

    δωσε κατι παραπανω αμα ειναι και παρε καποιο επωνυμο...

  3. #3
    καμμένος.. Το avatar του/της ronin1
    Εγγραφή
    04/06/2005
    Μηνύματα
    567
    μακριά...

    εκτός αν είσαι ο ίδιος μάστορας...

    αλλά κ πάλι θα βαρεθείς να λύνεις κ να δενεις,,

  4. #4
    φτηναδουρα .....οτι δινεις παιρνεις ....το φτηνο σου βγαινει ακριβο στην πορεια... ......δεν θα επαιρνα σε καμια περιπτωση ....

    εδω τιθεται και θεμα σωματικης ακεραιοτητας .......αλλο κινεζικη ντουλαπα (που αν διαλυθει δεν σε νοιαζει ) ......και αλλο η ζωη σου πανω σε κινεζικο μοτερ

  5. #5
    Εγώ πιστεύω πως είναι μεγάλο λάθος να αγοράζουμε αυτά τα επικίνδυνα κινεζικά μοτοσακά.

    Λάθος, διότι οι κινέζοι τα φτιάχνουν για να πουλήσουν φθηνά ένα ακόμη προϊόν που σε σχέση με τους ιάπωνες πρίν κάποια χρόνια, είναι πολύ χειρότεροι σε όλους τους τομείς, από όταν ήταν οι ιάπωνες όταν αυτοί αντέγραφαν.

    Κι επικίνδυνα διότι δεν ξέρεις πότε θα χαλάσουν. Δεν τα συντηρεί κανείς, σου λέει τι περιμένεις με 500ευρά να αγοράσεις? Και τι θα κάνουμε δηλαδής τις χώρες μας κινεζικούς σκουπιδότοπους? Γιατί? Διότι είναι φθηνά? Κι αυτό είναι επικίνδυνο αν το πάμε λίγο παραπέρα.
    Ευχαριστώ τους Ιάπωνες για τα γαμηστερά εν σειρά τετρακύλινδρα που απλόχερα προσέφεραν στον πτωχό και ταπεινό τούτο πλανήτη.

  6. #6
    Ρακό - μέλος Το avatar του/της villy
    Εγγραφή
    30/04/2006
    Μηνύματα
    291

    Re: κινεζικα παπια (Lifan,Shineray,Baotian,Zhongshen κτλ .Αποψεις

    Αρχικά δημιουργήθηκε από pantofla
    Θελω να μαθω τι αποψεις και εμπειριες εχετε για τα διαφορα παπακια που ερχονται τελευτεα απο την Κινα.

    1

    2

    3

    Παίζουμε?

    Θέλω...
    Θέλω κι άλλες...
    Θέλω κι άλλες διακοπές...
    Θέλω κι άλλες διακοπές στη Κρήτη............
    Θέλω κι άλλες διακοπές στη Κρήτη το καλοκαίριιιιιιιιιιιι......

  7. #7
    Ρε σεις...



    Είναι που είναι τα παπιά σκοτώστρες, παπιά που κάνουν όσο ένα καλό ποδήλατο τι περιμένετε να είναι;
    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  8. #8
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
    Ρε σεις...

    Είναι που είναι τα παπιά σκοτώστρες, παπιά που κάνουν όσο ένα καλό ποδήλατο τι περιμένετε να είναι;
    Και λιγότερο δε λες ;

    Συμφωνώ με τους προλαλήσαντες !


  9. #9
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/12/2006
    Μηνύματα
    169
    Εγώ πήρα πέρισυ το καλοκαίρι όταν ήμουν φαντάρος ένα baotian 110cc από το Alex Pack με 850?, γιατί το προηγούμενο στρογγυλοφάναρο παρέδωσε το πνεύμα και δεν είχα σκοπό να κάτσω να το φτιάξω.

    Σε σύγκριση με τα λοιπά παπάκια έχω να πώ το εξής:

    Για τα λεφτά του ΜΙΑ ΧΑΡΑ.

    Σε σύγκριση με το supra toy αδερφού μου φαίνεται να έχει πιό στιβαρό πλαίσιο και σίγουρα είναι πιο σταθερό στις τελικές του. Το μοτέρ δεν θα έλεγα πως είναι τόσο δυνατό όσο θα έπρεπε, τα ίδια με τα 97cc του supra. Τα crypton και τα innova δεν τα πιάνει κάν. To δισκοφρενάκι του επίσης μια χαρα, ενώ τα πλαστικά του όσον αφορά βάψιμο και τρίξιμο είναι αξιοπρεπέστατα, πολύ καλύτερα δε από τα honda. Με 2 καλοκαίρια στον ήλιο είναι σαν καινούρια.

    To μόνο που με χάλασε ήταν το ελεϊνό πλαστικό του κατράν και το γεγονός ότι ο δείκτης της βενζίνης μερικές φορές κολλάει στην μέση και πρέπει να πέσω σε καμιά λακούβα για να ξεκολλήσει.

    Σίγουρα δεν συγκρίνεται συνολικά με τα υπόλοιπα "επώνυμα" παπιά, αλλά τα λεφτά που έδωσα τα έχει βγάλει ήδη χωρίς να βγάλει ούτε ένα κίχ.

  10. #10
    Ειναι γλυκο το γκαζι... Το avatar του/της PriestBecause
    Εγγραφή
    01/06/2006
    Μηνύματα
    57
    Μακρια μου εχουν πει πολλοι φιλοι μου που εχουν κινεζικα πως τα μοτερ ειναι για τον π_____ο.ολο προβληματα...

  11. #11
    Αρχικά δημιουργήθηκε από johnnyestia
    Για τα λεφτά του ΜΙΑ ΧΑΡΑ.


    .
    πλακα κανεις ?? εδω δοκιμασα κομοδινο 4Χ4,με κινεζικες ροδες και κλαταρισε στη στροφη ........με δυο ροδες μονο αν εισαι παππας το παιρνεις και κανεις λιτανειες

  12. #12
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/12/2006
    Μηνύματα
    169
    Επειδή κλάταρε το λάστιχο σημαίνει πως είναι για τα πανηγύρια? Στα άλλα παπιά δεν κλατάρουνε λάστιχα? Εγώ που πάτησα μια πρόκα τις προάλλες και πίτταρε το πίσω λές να το πετάξω?

    Τέλος πάντων, την εποχή που το πήρα δεν είχα χρόνο για να ψάξω για μεταχειρισμένο, οπότε προτίμησα ενδεχομένως να πιαστώ κορόιδο με 850 ευρώ παρά να πιαστώ σίγουρα με 2000, τα οποία και θεωρώ υπερβολικά πολλά για παπί.

  13. #13
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    09/12/2006
    Μηνύματα
    18
    Thelo kai ego na paremvo sti syzitisi legontas oti kai ego theoro ypervoliko to kostos ton 2000 eyro gia ena eponimo papi . Apla thelo na proskomiso apopseis kai empeiries apo atoma pou eixan i exoun kapoio apo ayta ta (kinezika) papia , kai poso aksiopista (i provlimatika) apodeixthikan. Episis theoro oti i kinezoi ayti ti stigmi vriskontai sto stadio tis antigrafis (opos i japones to 60) kai ithela na matho poso kala fototipika exoun.(alloste i texnologia einai palia kai dokimasmeni, den tha ksanaanakalipsoun ton troxo ) Ayta.....pantos eyxaristo olous pou symeyexoun sti sizitisi

  14. #14
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    29/08/2005
    Μηνύματα
    15
    Ρε παιδιά, το "εντάξει, κινέζικα είναι", δεν είναι άποψη.
    Το θέμα σε κάθε προιόν είναι αν έχει καλό "value for money".
    Άποψη μπορούν να εκφέρουν μόνο οι χρήστες αυτών των παπιών και οι επισκευαστές.
    Ας μιλήσει κάνας χρήστης.

  15. #15
    Ρακό - μέλος Το avatar του/της villy
    Εγγραφή
    30/04/2006
    Μηνύματα
    291
    Αρχικά δημιουργήθηκε από aetosa
    Ρε παιδιά, το "εντάξει, κινέζικα είναι", δεν είναι άποψη.
    Το θέμα σε κάθε προιόν είναι αν έχει καλό "value for money".
    Άποψη μπορούν να εκφέρουν μόνο οι χρήστες αυτών των παπιών και οι επισκευαστές.
    Ας μιλήσει κάνας χρήστης.


    Φίλε μου δεν είναι πάντα το θέμα μας το "value for money"

    Ξέρεις με τι προδιαγραφες φτιάχτηκαν αυτά τα παπιά; Το φθηνό κόστος δεν οφείλεται μόνο στα φθηνά εργατικά χέρια...

    Και να σε ρωτήσω και κάτι άλλο, εντάξει τρέχει λιγότερο από τα υπόλοιπα ("value for money"),
    την ασφάλειά σου την βάζεις στο moto: "value for money";


    Παίζουμε?

    Θέλω...
    Θέλω κι άλλες...
    Θέλω κι άλλες διακοπές...
    Θέλω κι άλλες διακοπές στη Κρήτη............
    Θέλω κι άλλες διακοπές στη Κρήτη το καλοκαίριιιιιιιιιιιι......

Σελίδα 1 από 6 123456 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. ''ΧΑΖΕΣ'' τουμπες,χυμες κτλ.
    από AFTER στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 287
    Τελευταίο μήνυμα: 08/07/2015, 17:38
  2. Αποψεις για το Modenas KRISS II
    από Spoky στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 25/10/2004, 02:12
  3. Παπια Η Μπομποσ ?
    από Spazz στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 23
    Τελευταίο μήνυμα: 20/03/2004, 03:00
  4. Powercommander αποψεις απο γνωστες.
    από ioannou_b στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 10/12/2003, 01:52
  5. Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 29/10/2003, 20:15

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF