Σελίδα 2 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 59

Θέμα: Triumph speed triple

  1. #16
    αν ήταν πιο σωστό για συνεπιβάτη το σκεφτόμουνα κι εγώ!!!!
    Αλλά ποιος μάπας σχεδίασε την πίσω θέση ήθελα ναξερα....βαρέθηκε να βάλει έστω λίγο χαμηλότερα τα μαρσιπιέ και να στενέψει λίγο τις εξατμίσεις ώστε να μπούν πιο μέσα??????? Ήμαρτον ρε γαμώτο!!!
    CALCULATOR ISLAND

  2. #17
    Αρχικά δημιουργήθηκε από jbear
    ε? πλακα κανεις εννοειται!!!

    Δεν είμαι και τόσο σίγουρος..... Σύμφωνα με ότι διαβάζω τα ΚΤΜ είναι μακράν τα καλύτερα, με δεύτερα τα Z.....

    Έχει πλάκα η ταύτιση με την μάρκα που έχουμε (κατά τα πρότυπα των ποδοσφαιρικών ομάδων) αλλά το να βγαίνουν μπρίκια όλα τα υπόλοιπα...........εεε απέχει λιγο.
    Πιθανόν ο SD να είναι λίγο πιο γρήγορος σε απόλυτα νούμερα, αν και η καμπύλη ροπής του speed triple είναι εντυπωσιακή.
    Σε καμμιά περίπτωση δεν πιστεύω πάντως ότι μεταξύ οδηγών ίδιων δυνατοτήτων θα υπάρχουν τόσο μεγάλες διαφορές. (2 βουνα και 3 λαγκάδια... )

  3. #18
    rolling fredo king Το avatar του/της DUKASII
    Εγγραφή
    11/07/2002
    Μηνύματα
    3.547

    καλά

    ρε παιδιά μια κουβεντα είπα.
    αν ειναι να βάλει κανεις τα κλάματα να τη διαγραψω.
    το sd ειναι καλό ΟΠΩς ΚΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΑΛΛΑ.
    οποιο σας βολεύει παρτε.

  4. #19
    πρωην μελος Το avatar του/της idi
    Εγγραφή
    13/08/2003
    Μηνύματα
    6.082
    ρε πονηρηδιδες ολο το Ζ1000 εχετε στο θάψιμο αλλα οι πωλησεις του (παγκοσμίως) σας βαζουν παντοφλα στο στομα... ΕΛΕΟΣ... εκτίθεστε οταν λετε μπουρδες! δε διαβαζουν μονο ασχετοι!

    στο θεμα μας... αν ηταν να επιλεξω μεταξυ superduke και speedtriple (μιας και ειναι το ιδιο χαλια αγορα σαν μεταπωληση - εξοδα χρησης - αξιπιστια κτλ) θα επρεπε να ειναι 2-3 χιλιαρικα φτηνοτερη αγορα το triumph για να εχω καποιο δίλημμα ...γιατι το superduke απλα... μαμαει...

    α και το triple εχει τον πιο ασχημο κωλο απο οσα μηχανακια εχουν βγει τα τελευταια 3 χρονια ΤΣΕ βαλε (εμπρος ειναι ομορφο IMO)

  5. #20
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της vassilis88
    Εγγραφή
    07/11/2004
    Μηνύματα
    1.703
    Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
    α και το triple εχει τον πιο ασχημο κωλο απο οσα μηχανακια εχουν βγει τα τελευταια 3 χρονια ΤΣΕ βαλε (εμπρος ειναι ομορφο IMO)
    +1

    ηχο 3κυλινδρου δν εχω ακουσει,καλος ειναι?
    ντιουκ κ ειδικα τουονο κανουν τρελο ηχο!μελωδια λεμε!
    ο Ι4 ειναι συνηθισμενος πλεον δν με εντυπωσιαζει .....μονο η αγκουστα ακουγοταν λιγο διαφορετικα.

  6. #21
    rolling fredo king Το avatar του/της DUKASII
    Εγγραφή
    11/07/2002
    Μηνύματα
    3.547
    Αρχικά δημιουργήθηκε από vassilis88
    +1

    ηχο 3κυλινδρου δν εχω ακουσει,καλος ειναι?
    ντιουκ κ ειδικα τουονο κανουν τρελο ηχο!μελωδια λεμε!
    ο Ι4 ειναι συνηθισμενος πλεον δν με εντυπωσιαζει .....μονο η αγκουστα ακουγοταν λιγο διαφορετικα.
    to sduke με τις μαμά εξατμίσεις κάνει σα τράτα στο Σαρωνικό που πάει για παραγάδι.

  7. #22
    daytona 675 : SS master Το avatar του/της jbear
    Εγγραφή
    17/11/2005
    Μηνύματα
    445
    Αρχικά δημιουργήθηκε από srx6
    Δεν είμαι και τόσο σίγουρος..... Σύμφωνα με ότι διαβάζω τα ΚΤΜ είναι μακράν τα καλύτερα, με δεύτερα τα Z.....

    Έχει πλάκα η ταύτιση με την μάρκα που έχουμε (κατά τα πρότυπα των ποδοσφαιρικών ομάδων) αλλά το να βγαίνουν μπρίκια όλα τα υπόλοιπα...........εεε απέχει λιγο.
    Πιθανόν ο SD να είναι λίγο πιο γρήγορος σε απόλυτα νούμερα, αν και η καμπύλη ροπής του speed triple είναι εντυπωσιακή.
    Σε καμμιά περίπτωση δεν πιστεύω πάντως ότι μεταξύ οδηγών ίδιων δυνατοτήτων θα υπάρχουν τόσο μεγάλες διαφορές. (2 βουνα και 3 λαγκάδια... )
    Ισως το ΚΤΜ να ειναι λιιιιγο καλυτερο... δεν εχω οδηγησει κανενα απ τα 2 για να μπορω να πω.
    Το θεμα ειναι αν γουσταρεις που καβαλας τη μηχανη που χεις, ειτε ειναι ΚΤΜ ειτε ειναι Aprilia ειτε ειναι Triumph ειτε ειναι ... Enfield!!!

    Aμα γουσταρεις τα αλλα δε σε νοιαζουν (ειδικα αν οι διαφορες ειναι πολυ μικρες)


    A! Kαι στο tuono η καμπυλη ροπης ειναι γραμμικοτατη, πραγματικα υποδειγματικη (το αντιθετο απ το νεο R6 )!!!
    Θελω ενα Ducati 1098 S ΤΩΡΑAAAA!!! :a07:

    ------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    "Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία" - Σωκρατης

  8. #23
    στο Speed Triple που εχω οδηγήσει ειναι ΠΟΛΥ καλό....αίσθηση...θόρυβος....θέση.....δέσιμο.....φρένα.....απλά κι εμενα με ξενερώνει η θέση (κυρίως λόγο εξατμίσεων μαρσιπιέ κι οχι ως σέλα) του συνεπιβάτη....πράγμα που πιστεύω οτι φτιάχνει αν ασχοληθείς λίγο και ντε και καλά θέλεις να κάθετε άνετα κι ο πίσω.
    Τώρα αισθητικά...περί ορέξεως κολοκυθόπιτα.....κι εμενα δεν μου αρέσει ο κόλος και ιδίως αυτό το κολοφάναρο.....ΕΔΩ μου κάθετε, άσε που ειναι και γενικά κοντός...και γενικά, αυτό το μηχανάκη είναι μεριές που το βλέπεις και γουστάρεις και άλλες που είναι χάλια.......
    Πάντως το SuperDuke μου αρέσει περισσότερο εμφανισιακά....
    Απο αξιοπιστία δεν ξέρω τι παίζει.....το Triumph δεν εχω ακούσει να παρουσιάσει τπτ, ειναι και το νεο μοτερ 1050!, το KTM ειναι ο 950 υπερκυβισμένος, τώρα τερτίπια περί κατανάλωσης λαδιού πχ ακούγονταν στον 950...για 990 δεν ξέρω.....και ειναι κι αυτο το μικρό ντεπόζιτο ρε παιδί μου που έχει κατι τρελλές αυτονομίες....αμάν πια....λυπήθηκαν να βάλουν ενα μεγαλύτερης χωρητικότητας????
    Πάντως όλα ειναι TOP στην κατηγορία!!! Δύσκολη επιλογή....κι ότι και να πάρεις....καλό θα είναι....
    CALCULATOR ISLAND

  9. #24
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    12/02/2005
    Μηνύματα
    18
    μεχρι πριν 3 εβδομαδες ειχα και γω το δειλημα. Super duke, Z1000, FZ1 or Speed Triple.

    Δεν ξερω τιμες στην Ελλαδα αλλα εδω το Super duke ειναι πανακριβο $22000 και τα service του επισης πανακρηβα, απο $600 και πανω. Μ'αυτα τα λεφτα καλυτερα να εβαζα αλλα $2000 και να παιρνα ενα K1200R.

    Υστερα απο test rides κτλ πηρα το S3. ακομα στο στρωσημο αλλα σαν μηχανημα ειναι φοβερο. οσο για το πισω καθησμα, αναλογα το ατομο που θα καθησει. Η κοπελα μου ειναι μικροκαμωμενη οποτε βολευεται ανετα- καλητερα απο οτι στο NSR που ειχα. Το μονο που λειπει ειναι 2-3 πραγματακια οπως fuel gauge και helmet hooks αλλα αυτα ειναι λεπτομεριες που ξεχνιουνται μολις ανοιξεις το γκαζι και ερθει η τρελη ροπη. αλλα και οταν ανεβασει λιγες στροφες και αρχισει αυτος ο πορωτικος ηχος και...καλητερα να σταματησω εδω.

    Γι αυτο που ζηταω απο μια μηχανη το S3 ειναι ιδανικο. Αλλα η διαφορα απο το fz1 κυριως ειναι τοσο μικρη. ολα τα γυμνα που κυκλοφωρουν αυτη τη στιγμη ειναι ωραια εργαλεια, οτι και να παρεις θα το ευχαριστηθεις

    λοιπον, γεια σας απο το Sydney (sorry για την εκθεση και τη χαλια ορθογραφια)

  10. #25
    Honda Innova 125 Το avatar του/της yiagt
    Εγγραφή
    11/03/2006
    Μηνύματα
    100

    !

    Καλορίζικη, καλοτάξιδι κ πάντα όρθιος!
    έκανες εξαιρετική επιλογή!
    βάλε κ καμμιά φώτο να γευτεί το μάτι μας

  11. #26
    Αρχικά δημιουργήθηκε από srx6
    Δεν είμαι και τόσο σίγουρος..... Σύμφωνα με ότι διαβάζω τα ΚΤΜ είναι μακράν τα καλύτερα, με δεύτερα τα Z.....

    Έχει πλάκα η ταύτιση με την μάρκα που έχουμε (κατά τα πρότυπα των ποδοσφαιρικών ομάδων) αλλά το να βγαίνουν μπρίκια όλα τα υπόλοιπα...........εεε απέχει λιγο.
    Πιθανόν ο SD να είναι λίγο πιο γρήγορος σε απόλυτα νούμερα, αν και η καμπύλη ροπής του speed triple είναι εντυπωσιακή.
    Σε καμμιά περίπτωση δεν πιστεύω πάντως ότι μεταξύ οδηγών ίδιων δυνατοτήτων θα υπάρχουν τόσο μεγάλες διαφορές. (2 βουνα και 3 λαγκάδια... )
    Φιλε εχεις το super εργαλειο! Τι συγκρινεις τωρα με τα KTM (Καθε Τριτη Μαστορα)???

  12. #27
    Los Toumpaneiros Το avatar του/της GIXXERAKIAS
    Εγγραφή
    02/05/2006
    Μηνύματα
    3.217
    Αρχικά δημιουργήθηκε από panjimnakos
    Φιλε εχεις το super εργαλειο! Τι συγκρινεις τωρα με τα KTM (Καθε Τριτη Μαστορα)???
    και γω νομιζα τοσο καιρο οτι ηταν


    ΚΑΘΕ ΤΕΤΑΡΤΗ ΜΑΣΤΟΡΑ



    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    Keep spamming!!!:a13:

  13. #28
    Και ΤΡΙΤΗ και ΤΕΤΑΡΤΗ θελουν μαστορα τα ΚΤΜ!!!:rotflmao:

  14. #29
    Αρχικά δημιουργήθηκε από panjimnakos
    Φιλε εχεις το super εργαλειο! Τι συγκρινεις τωρα με τα KTM (Καθε Τριτη Μαστορα)???
    Φίλε μου δεν έχω Speed Triple...... Tuono έχω. Απλά πιστεύω ότι οι μοτοσυκλέττες αυτής της κατηγορίας είναι κοντά σε αυτά που προσφέρουν.



  15. #30
    rolling fredo king Το avatar του/της DUKASII
    Εγγραφή
    11/07/2002
    Μηνύματα
    3.547

    πάλι

    καλα που υπάρχει και η καραμέλα οτι τα κτμ χαλάνε να λετε παιδιά και έχετε να πειτε και κατι άσχημο για αυτο το μηχανάκι...

Σελίδα 2 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Triumph Speed Triple 2008
    από BlaSen στο forum Triumph
    Απαντήσεις: 30
    Τελευταίο μήνυμα: 07/10/2008, 11:56

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF