Σελίδα 1 από 4 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 59

Θέμα: Triumph speed triple

  1. #1

    Triumph speed triple

    H γνώμη σας.....?????????

  2. #2
    Κληρονομικό χάρισμα Το avatar του/της dukeandthecity
    Εγγραφή
    27/09/2004
    Μηνύματα
    1.085
    θα σου ελεγα να παρεις το z1000 αλλα εχω ακουσει οτι ειναι ψοφιο και βγαζει και προβληματα.

  3. #3
    εχω άδικο επ' αυτού ή εχεις να μου αντιπαραθέσεις?

  4. #4
    HUSKY TE450 Το avatar του/της SeNNinhA
    Εγγραφή
    29/10/2002
    Μηνύματα
    2.019
    SUPER ΜΗΧΑΝΗ

    μοναδικό μειωνέκτημα η ανύπαρκη προστασία από τον αέρα

  5. #5
    Πέρυσι έκανα test ride και το Speed Triple και το 675 και το Sprint ST.

    Το γυμνό της Triumph μου άρεσε πολύ σε εμφάνιση, είναι μικροσκοπικό σχεδόν δεν πιστεύεις πως είναι 1050c.c., μου άρεσε κι ο ήχος του κινητήρα, το τράβηγμα του κινητήρα στις μεσαίες, αν και το 675 στα ψηλά δεν παίζεται. Επίσης σε πολύ καλή τιμή. Για το δίκτυο δεν ξέρω, διότι το μεγαλύτερο πρόβλημα στις συνειδήσεις των ελλήνων είναι τα συνεργεία που υποστιρίζουν την Triumph. Αν και τα τελευταία χρόνια έχουν κάνει μεγάλη προσπάθεια να το αλλάξουν αυτό. Πιστεύω μια πολύ καλή γυμνή μηχανή. Πάντως αν θες προστασία από τον αέρα, το Sprint ST είναι πολύ πιο άνετο.


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	triumph03medium2dn.jpg 
Προβολές:	919 
Μέγεθος:	96,8 KB 
ID:	71791
    Ευχαριστώ τους Ιάπωνες για τα γαμηστερά εν σειρά τετρακύλινδρα που απλόχερα προσέφεραν στον πτωχό και ταπεινό τούτο πλανήτη.

  6. #6
    Honda Innova 125 Το avatar του/της yiagt
    Εγγραφή
    11/03/2006
    Μηνύματα
    100
    Το μηχανάκι είναι απλά ΚΟΡΥΦΑΙΟ ! ! !
    Θέμα σύγκρισης με το Ζ1000 είναι απλά ιεροσυλία
    μπορεί να δίνεις γύρω στα 12000 ευρώ αλλά τα λεφτά του τα κερδίζει πανάξια!
    Πραγματικό streetfighter, μέσα στην πόλη δεν έχει αντίπαλο με τον κινητήρα του να αποδίδει από το ρελαντί και με αποθέματα ροπής για να έχεις να δίνεις...και στους άτυχους που θα βρεις στο δρόμο σου. Μάλιστα σε συγκριτικό σχεδιάγραμμα ροπής με Ζ1000, FZ1, KTM κτλ. νομίζεις οτι τη στιγμή που σχεδιαζόταν η γραμμή έγινε σεισμός κ αυτή ξέφυγε 2-3kg παραπάνω (δεν έγινε κανένας σεισμός)
    Μειονεκτήματα θα βρει μόνο ο συνεπιβάτης αφού χώρος για 2ο άτομο απλά σχεδόν δεν υπάρχει
    Αν δε, σου αρέσει και η αισθητική των μπροστά φαναριών (που η θα σε ξετρελλάνουν ή θα τα μισήσεις, κάτι ενδιάμεσο δεν υπάρχει) τότε να ευχαριστείς την Triumph γι'αυτό το θεϊκό εργαλείο που προσφέρει στον απλό κόσμο

  7. #7
    Παλαιουρας :) Το avatar του/της Lazio
    Εγγραφή
    22/04/2005
    Μηνύματα
    548
    Αρχικά δημιουργήθηκε από dukeandthecity
    θα σου ελεγα να παρεις το z1000 αλλα εχω ακουσει οτι ειναι ψοφιο και βγαζει και προβληματα.
    Πιο συγκεκριμενος δεν μπορεις να γινεις? Ετσι πεταμε ενα 'βγαζει προβληματα' . Δεν ειναι κριμα να επηρρεαζουμε λαθος καποιους ανθρωπους που επροκειτο να χαλασουν ενα σεβαστο ποσο για να αγορασουν κατι? Αλλωστε για το speed triple ρωτησε ο ανθρωπας που κολλαει το Ζ1000 σε αυτο το ποστ?

    Φιλικα
    Νικος

  8. #8
    HUSKY TE450 Το avatar του/της SeNNinhA
    Εγγραφή
    29/10/2002
    Μηνύματα
    2.019
    Όλα τα μηχανάκια βγάζουν προβλήματα. Το θέμα είναι να είναι επουσιώδης και όχι τίποτε σοβαρά ακόμη και μέσα στην εγγύηση. Αν και νομίζω ότι τώρα πια ακόμη και τα κινέζικα ελλάχιστα προβλήματα έχουν. Εγώ έχω συνέχεια μεταχειρισμένα και όλοι μου έλεγαν οχι οχι οχι και τελικά κανένα απούτως πρόβλημα δεν είχα. Μάλιστα είχα λιγότερα από άλλους με ολοκαίνουργια. Θέλει και λίγο τύχη. Αν το φροντίζεις το μηχανάκι τότε λίγα έχεις να φοβηθείς είδικά όταν έχει και εγγύηση.

    Πάντως το Ζ1000 με το speed Triple είναι μέρα με την νυχτα. Εκτός και αν δεν σου αρέσει οπτικά. Από κάλυψη αέρα το ίδιο χάλια είναι και α δύο και λυπόμουνα κάποιους που έβλεπα στν εθνική με 170 να ταλαιπωρούνται και να μην μπορούν να αξιοποιήσουν την δυναμη του κινητήρα. Στις στροφές όμως το Triple το πιάνει μονο το Super Duke και τίποτε άλλο.

    Απο εμφάνιση το Triple είναι απλά SUPER και όλος ο κόσμος το κοιτάει και το γουστάρει. Και από ήχο πάντως ΣΚΙΖΕΙ. Θα το ήθελα χαλαρά στο γκαράζ μου.

  9. #9
    rolling fredo king Το avatar του/της DUKASII
    Εγγραφή
    11/07/2002
    Μηνύματα
    3.547
    Αρχικά δημιουργήθηκε από SeNNinhA
    Όλα τα μηχανάκια βγάζουν προβλήματα. Το θέμα είναι να είναι επουσιώδης και όχι τίποτε σοβαρά ακόμη και μέσα στην εγγύηση. Αν και νομίζω ότι τώρα πια ακόμη και τα κινέζικα ελλάχιστα προβλήματα έχουν. Εγώ έχω συνέχεια μεταχειρισμένα και όλοι μου έλεγαν οχι οχι οχι και τελικά κανένα απούτως πρόβλημα δεν είχα. Μάλιστα είχα λιγότερα από άλλους με ολοκαίνουργια. Θέλει και λίγο τύχη. Αν το φροντίζεις το μηχανάκι τότε λίγα έχεις να φοβηθείς είδικά όταν έχει και εγγύηση.

    Πάντως το Ζ1000 με το speed Triple είναι μέρα με την νυχτα. Εκτός και αν δεν σου αρέσει οπτικά. Από κάλυψη αέρα το ίδιο χάλια είναι και α δύο και λυπόμουνα κάποιους που έβλεπα στν εθνική με 170 να ταλαιπωρούνται και να μην μπορούν να αξιοποιήσουν την δυναμη του κινητήρα. Στις στροφές όμως το Triple το πιάνει μονο το Super Duke και τίποτε άλλο.

    Απο εμφάνιση το Triple είναι απλά SUPER και όλος ο κόσμος το κοιτάει και το γουστάρει. Και από ήχο πάντως ΣΚΙΖΕΙ. Θα το ήθελα χαλαρά στο γκαράζ μου.
    το πιάνει το πάει λίγο κωλοφεράτζα..και το αφήνει μετα πισω κανα 2 βουνα.


    ρε ξεκολάτε με τα μπρίκια λέμε.παρτε ενα σουπερ ντουπερ ντουκ.

  10. #10
    Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
    το πιάνει το πάει λίγο κωλοφεράτζα..και το αφήνει μετα πισω κανα 2 βουνα.


    ρε ξεκολάτε με τα μπρίκια λέμε.παρτε ενα σουπερ ντουπερ ντουκ.


    Γεια σου ρε Κυριε Αντικειμενικε

    Πες τα να μαθουμε οι νεοι

    Warning!! Motorsports can be Dangerous....

  11. #11
    HUSKY TE450 Το avatar του/της SeNNinhA
    Εγγραφή
    29/10/2002
    Μηνύματα
    2.019
    Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
    το πιάνει το πάει λίγο κωλοφεράτζα..και το αφήνει μετα πισω κανα 2 βουνα.


    ρε ξεκολάτε με τα μπρίκια λέμε.παρτε ενα σουπερ ντουπερ ντουκ.
    Ρε συ παλιοπετούγια DUKA II τι μιλάς? Εσύ πάντα ένα citybike ήσουνα. Πότε βγήκες από το αυγό και ξέρεις και από βουνά? Αντε πιες κανα καφέ και πήγαινε και καμια βόλτα μέχρι τα λιμανάκια το πολύ πολύ. Τα υπόλοιπα είναι για ΑΝΤΡΕΣ.

    χε χε χε χε χε χε...... :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

  12. #12
    Ο Βασιλιάς των Streetfighters κατά την ταπεινή μου γνώμη.Βγαλμένο από το Mad Max και προσαρμοσμένο στην εποχή μας.Που θα μου πάει.......

  13. #13
    Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
    ρε ξεκολάτε με τα μπρίκια λέμε.παρτε ενα σουπερ ντουπερ ντουκ.
    Γιατί δεν τά λεγες ρε duka νωρίτερα, και πήγα και πήρα το 3μπούρδελο........

  14. #14
    rolling fredo king Το avatar του/της DUKASII
    Εγγραφή
    11/07/2002
    Μηνύματα
    3.547

    ....

    αλλα νέα??

  15. #15
    daytona 675 : SS master Το avatar του/της jbear
    Εγγραφή
    17/11/2005
    Μηνύματα
    445
    Αρχικά δημιουργήθηκε από srx6
    Γιατί δεν τά λεγες ρε duka νωρίτερα, και πήγα και πήρα το 3μπούρδελο........

    :hypnotize :wacko:


    ε? πλακα κανεις εννοειται!!!
    Θελω ενα Ducati 1098 S ΤΩΡΑAAAA!!! :a07:

    ------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    "Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία" - Σωκρατης

Σελίδα 1 από 4 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Triumph Speed Triple 2008
    από BlaSen στο forum Triumph
    Απαντήσεις: 30
    Τελευταίο μήνυμα: 07/10/2008, 12:56

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF