Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 12 από 12

Θέμα: Μέχρι το 2020 ....

  1. #1
    Παρά ένα... Το avatar του/της gerodim
    Εγγραφή
    04/01/2006
    Μηνύματα
    393

    Μέχρι το 2020 ....

    Σύμφωνα με ένα άρθρο που διάβασε η κοπέλα μου έχει ξεκινήσει μία προσπάθεια μείωσης των ατυχημάτων στην Ε.Ε. η οποία έχει σαν στόχο μέχρι το 2020 να απαγορευθεί η χρήση μηχανής!
    Σύμφωνα με τα λίγα που έμαθα τηλεφωνικά, το πανηγύρι ξεκίνησε από τη Σουηδία... Ξέρει κανείς τίποτα;
    Χα! Το πήρα το μωρό...

  2. #2

    Re: Μέχρι το 2020 ....

    Αρχικά δημιουργήθηκε από gerodim
    Ξέρει κανείς τίποτα;
    πάρτε χωμάτινα!

  3. #3
    Βόριο Μέλος Το avatar του/της symvoulos
    Εγγραφή
    13/10/2006
    Μηνύματα
    124
    ΑΝ ΔΕΝΟΥΜΕ ΔΥΟ ΜΗΧΑΝΕΣ ΜΑΖΙ ΛΕΤΕ ΝΑ ΤΟΥΣ ΞΕΓΕΛΑΜΕ;:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    ΠΑΝΤΑ ΟΡΘΙΟΙ
    ΩΣ ΤΕΛΕΙΟΣ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΑΝΟΡΘΟΓΡΑΦΟΣ

  4. #4
    Και όλες οι εταιρείες μοτοσικλετών, ΚΤΜ, Honda, Yamaha, Suzuki, BMW και πάει λέγοντας θα το αφήσουν να συμβεί αυτό...

  5. #5
    CSS Lv.2 DONE/PSN ID:OST9 Το avatar του/της ktm640lc4
    Εγγραφή
    29/03/2005
    Μηνύματα
    970
    Αυτο ειναι αδυνατον.

    Απλα.

  6. #6
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της hidefnick
    Εγγραφή
    07/08/2005
    Μηνύματα
    1.586
    Στη Σουηδία για να κυκλοφορήσεις με μηχανή πρέπει να φοράς ΠΛΗΡΗ εξοπλισμό, αλλιώς "περάστε από το ταμείο" Να δείτε παραλία στο Malmo και να βγάζουν δέρματα και κόκκαλα για να μπουν στην θάλασσα, μια μαγία.

    Οπως είναι σαφές προτειμούν κουτί οι άνθρωποι εκεί επάνω, παντελώς απούσας και της κίνησης στους δρόμους. Αφού λοιπόν έχουμε λίγους μηχανόβιους και οι μηχανές σκοτώνουν, καταργήστε τις μηχανές. Οπότε δεν θα μου έκανε εντύπωση κάτι τέτοιο.

    Ενας από τους, λίγους ομολογουμένως, λόγους που δε μετοίκισα τότε ήταν η εικόνα ενός μοτοσυκλετιστή, Κυριακή μεσημέρι με ντάλα ήλιο, να πηγαίνει πάνω κάτω σε μία ΑΔΕΙΑ πόλη(πανεπιστημιούπολη) μόνος του.

    (Περιμένω σχόλια από οπαδούς των Banditos και των δεν θυμάμε πως λένε τους αντίπαλους)
    "Growing old is inevitable. Growing up is optional"...

  7. #7
    Ποσαδιστής Το avatar του/της el_hymador
    Εγγραφή
    09/09/2005
    Μηνύματα
    3.918
    Αρχικά δημιουργήθηκε από wiredgr
    Στη Σουηδία για να κυκλοφορήσεις με μηχανή πρέπει να φοράς ΠΛΗΡΗ εξοπλισμό, αλλιώς "περάστε από το ταμείο" Να δείτε παραλία στο Malmo και να βγάζουν δέρματα και κόκκαλα για να μπουν στην θάλασσα, μια μαγία.

    Οπως είναι σαφές προτειμούν κουτί οι άνθρωποι εκεί επάνω, παντελώς απούσας και της κίνησης στους δρόμους. Αφού λοιπόν έχουμε λίγους μηχανόβιους και οι μηχανές σκοτώνουν, καταργήστε τις μηχανές. Οπότε δεν θα μου έκανε εντύπωση κάτι τέτοιο.

    Ενας από τους, λίγους ομολογουμένως, λόγους που δε μετοίκισα τότε ήταν η εικόνα ενός μοτοσυκλετιστή, Κυριακή μεσημέρι με ντάλα ήλιο, να πηγαίνει πάνω κάτω σε μία ΑΔΕΙΑ πόλη(πανεπιστημιούπολη) μόνος του.

    (Περιμένω σχόλια από οπαδούς των Banditos και των δεν θυμάμε πως λένε τους αντίπαλους)
    Παντως απ ΄οσο ξερω μαζευονται την ανοιξη και μετα στο Σαλτσομπαντεν(δεν ξερω αν το λεω σωστα) και γινεται της πουτανας!!! Επισης υπαρχει ενα κεντρικος δρομος στην Στοκχολμη που τα βραδυα του Σαββατου η αστυνομια τον κλεινει απο την κυκλοφορια και λυσανε με την ησυχια τους.
    Οι πληροφοριες ειναι απο τον ξαδερφο μου , μονιμο κατοικο Στοκχολμης και κατοχου μιας Harley 883r , ενος ΚΤΜ DUKEII , ενος ΑΤV Yamaha grizly και ενος snow mobile (Γαμω το βιοτικο μας επιπεδο γαμω!!!!!)...α! ξεχασα να πω οτι δουλευει σαν πωλητης ρουχων....(για να σας λυθουν καποιες αποριες)
    Απλα οι ανθρωποι λογω κλιματος δεν χρησιμοποιουν την μηχανη για μετακινηση παρα μονο για διασκεδαση...μοτοσυκλετιστες υπαρχουν αρκετοι , και πιστευω οτι εχουν και μοτοσυκλετιστικη κουλτουρα αφου παραγουν σαν χωρα μοτοσυκλετες.
    Το γεγονος οτι σκανε για μπανιο ντυμενοι στα δερματα εχει να κανει με την νοοτροποια τους που την βρισκω απολυτα σωστη!!

  8. #8

    Re: Μέχρι το 2020 ....

    Αρχικά δημιουργήθηκε από gerodim
    Σύμφωνα με ένα άρθρο που διάβασε η κοπέλα μου έχει ξεκινήσει μία προσπάθεια μείωσης των ατυχημάτων στην Ε.Ε. η οποία έχει σαν στόχο μέχρι το 2020 να απαγορευθεί η χρήση μηχανής!
    Σύμφωνα με τα λίγα που έμαθα τηλεφωνικά, το πανηγύρι ξεκίνησε από τη Σουηδία... Ξέρει κανείς τίποτα;


    και τα τσιγάρα ΑΠΟΔΕΔΕΙΓΜΕΝΑ σκοτώνουν, έχεις δει να απαγορευονται?
    surfing the wild side

  9. #9
    Ωχώχ...τα πλευρά μου Το avatar του/της bonepeeler
    Εγγραφή
    20/04/2005
    Μηνύματα
    888
    Αυτό τον καιρό ακούς ένα σωρό πίπες.
    Και η RIAA θέλει να κλείσει το Internet για να αποφευχθεί η διακίνηση αντιγραμμένης μουσικής.:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    Όλες οι μνήμες είναι ίχνη δακρύων.

    Jurobei Chikanatsu


  10. #10
    SV 1000S K3 Το avatar του/της div400
    Εγγραφή
    29/04/2003
    Μηνύματα
    1.715

    Re: Re: Μέχρι το 2020 ....

    Αρχικά δημιουργήθηκε από morpheus


    και τα τσιγάρα ΑΠΟΔΕΔΕΙΓΜΕΝΑ σκοτώνουν, έχεις δει να απαγορευονται?
    ναι αλλα ποια τα εσοδα του κρατους (και της ΕΕ) απο τα τσιγαρα και ποια απο τις μηχανες (πωληση,ανταλλακτικα, αξεσουαρ κτλ)..... αυτα για τα τσιγαρα....


    δεν νομιζω οτι η πληρη απαγορευση της μοτοσυκλετας θα περασει πουθενα. αυτο που με ανχονει ειναι οι προτασεις καποιας ''σοφης'' επιτροπης για υποχρεωτικα δεδομενο πλεον(αν περασουν φυσκια) κυβισμο και ιπποδυναμης μοτοσυκλετες...
    για λογους ασφαλειας βεβαιως βεβαιως...

    κλεινω με μια φραση (που δεν θυμαμαι ποιος την ειπε):
    οποιος λαος ειναι διατεθιμενος να θυσιασει λιγη ελευθερια για χαρη της ασφαλειας, ειναι προορισμενος να χασει και τα δυο.....(για αλλο λογο τα ειπε βεβαια αλλα κολλαει και εδω)
    ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΥΠΟΓΡΑΦΗ ΜΟΥ!....ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΣΑΤΕ ΤΗΝ ΥΠΟΓΡΑΦΗ ΜΟΥ!

  11. #11
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της hidefnick
    Εγγραφή
    07/08/2005
    Μηνύματα
    1.586
    Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
    (Γαμω το βιοτικο μας επιπεδο γαμω!!!!!)...α! ξεχασα να πω οτι δουλευει σαν πωλητης ρουχων....(για να σας λυθουν καποιες αποριες)
    Απλα οι ανθρωποι λογω κλιματος δεν χρησιμοποιουν την μηχανη για μετακινηση παρα μονο για διασκεδαση...μοτοσυκλετιστες υπαρχουν αρκετοι , και πιστευω οτι εχουν και μοτοσυκλετιστικη κουλτουρα αφου παραγουν σαν χωρα μοτοσυκλετες.
    Το γεγονος οτι σκανε για μπανιο ντυμενοι στα δερματα εχει να κανει με την νοοτροποια τους που την βρισκω απολυτα σωστη!!
    Αστα με το βιοτικό επίπεδο γιατί θα χαλασούμε. Πάντως παίζει τρελή κλήση αν παρανομήσεις και ζώντας Ελλάδα μάζευα 1-2 την ημέρα. Ο εξοπλισμός νομίζω ότι είναι καταυποχρεωτικός πάντως.
    "Growing old is inevitable. Growing up is optional"...

  12. #12
    μια σκιά μ' ακολουθάει Το avatar του/της cityfly
    Εγγραφή
    07/05/2003
    Μηνύματα
    3.701
    Αρχικά δημιουργήθηκε από bonepeeler
    Αυτό τον καιρό ακούς ένα σωρό πίπες.
    Και η RIAA θέλει να κλείσει το Internet για να αποφευχθεί η διακίνηση αντιγραμμένης μουσικής.:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

    και η αγγλία απαγορεύει τον εορτασμό των χριστουγέννων (ή περίπου έτσι) για να μην πληγωθούν οι αλλόθρησκοι

Παρόμοια θέματα

  1. Μέχρι το 16ο Σαπίλα?
    από Hintro στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 21/02/2013, 12:54
  2. Ακουω γνωμες!!!Μεχρι και cafe racer το κανω!!!!!!
    από sv9cvk στο forum Μετατροπές (Customizing)
    Απαντήσεις: 33
    Τελευταίο μήνυμα: 21/08/2010, 06:55
  3. τα μπλοκα θα συνεχιστουν μεχρι το καλοκαιρι
    από kalgeorge στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 05/02/2009, 05:42
  4. Απαντήσεις: 86
    Τελευταίο μήνυμα: 14/11/2008, 08:27
  5. Απαντήσεις: 48
    Τελευταίο μήνυμα: 01/08/2005, 20:23

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF