Σελίδα 1 από 5 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 70

Θέμα: ΟΤΕ.... ΝΑ ΠΟΥΛΗΘΗ ΕΔΩ ΚΑΙ ΤΩΡΑ.....

  1. #1

    ΟΤΕ.... ΝΑ ΠΟΥΛΗΘΗ ΕΔΩ ΚΑΙ ΤΩΡΑ.....

    μπας και δουλεψει τιποτε σε αυτη την χωρα.

    απο το σαββατο το πρωι τα μισα φιλαδελφεια ειναι χωρεις τηλεφωνα.

    τα σπιτια

    τα καταστηματα που εχουν παθει πανολεθρεια. να σκευτητε οτι το μαγαζι της κατερινας δουλευει με παραγκελειες με τηλεφωνα η φαξ απο ολη την αθηνα και οχι μονο . ο δυπλανος μας εχει χοντρικη εργαλεια και περνει με φαξ παραγκελειες (οπως και εμεις) και πρεπει να στηλει ξανα φαξ με της τημες να του το υπογραψουν στην αποδοχη παραγκεειας και αν του το ξαναστηλουν. γιατι φανταστητε να στηλετε εμπορευματα στην επαρχεια και να σας πουν οτι δεν ειναι αυτα που ζητησαμε η δεν ειναι αυτες οι τιμες.

    στην εφορια φιλαδελφειας μονο ξυλο που δεν παιζουν γιατι πολλοι θελουν να τριπισουν βιβλια και δεν μπορουν λογο του οτι δεν εχουν τηλεφωνα .

    στην τραπεζα δεν μπορουν να γινουν συναλαγες.

    και γενικα ενα κομφουζιο

    ο οτε θα παρει το παγειο του βρεξει χιωνισει αλλα αλημονο σε εμας

    και να κηνηθεις νομικα προς τον οτε?

    πιασε το αυγο και κουρευτο.

    στης βλαβες δεν βγενει κανεις αλλα και να βγη κανεις τι να κανεις?

    και να τον απηλησεις οτι θα κηνηθης νομικα χεστηκε.

    αν ηταν ιδιοτικη επηχηριση την ιδια στιγμη θα ερχοταν συνεργειο να φτιαξη την βλαβη γιατι καθε λεπτο που περναει θα εχανε χρημα απο της κλησεις που δεν θα γηνοντουσαν.

    ενω οι δημοσιοθεσιτες βρεξει χιωνησει ο χρημα θα πεσει τελος του μηνα και ας μην εχει εσοδα η επηχηριση.

    και σιγα μην τους νιασει αν εσυ καταστρεφεσε η περιμενες της γιωρτες (οπως μια δηπλανη επιχηριση ) για να βγαλεις τα σπαζμενα της χρωνιας.

    ρε μπορει να μην υπαρξει τιποτε διμοσιο? τοτε μονο θα παει μπροστα η ελλαδα. με τα καλα και τα κακα του ιδιοτηκου τομεα.

    ΙΔΙΟΤΗΚΗ ΠΡΟΤΟΒΟΥΛΙΑ ΚΥΡΙΟΙ

    αν ηταν ο οτε ιδιοτηκος θα ετρεμαν μην μηνουν στον δρομο και θα τσακιζοντουσαν να φτιαξουν σε χρονο ντε τε την βλαβη μην τους απολησει ο σκληρος και ακαρδος εργοδοτης.......

  2. #2
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της hidefnick
    Εγγραφή
    07/08/2005
    Μηνύματα
    1.586
    +1000000000
    "Growing old is inevitable. Growing up is optional"...

  3. #3
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της alximistis
    Εγγραφή
    03/10/2005
    Μηνύματα
    3.093
    Ναι ναι ναι ναι...
    λέτε εσείς...
    δεν μπορώ να μιλήσω τώρα γιατί ότι και να πω δεν πρόκειται ν αακούσετε.
    Θα μιλήσω στο μέλλον. Θα δείτε και την ιδιωτική και τότε θα καταλάβετε...
    να θυμάστε μόνο:
    Τίποτα δεν έχει μόνο μία πλευρά και τίποτα δεν είναι όπως φαίνεται!!!!!
    Την καλημέρα μου...

  4. #4
    μα τι συζητηση ειναι αυτη τωρα, δεν σοβαρευεστε λιγο?

    πειτε για καμια ομαδα ρε...

    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


  5. #5
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της hidefnick
    Εγγραφή
    07/08/2005
    Μηνύματα
    1.586
    Αρχικά δημιουργήθηκε από kalant
    μα τι συζητηση ειναι αυτη τωρα, δεν σοβαρευεστε λιγο?

    πειτε για καμια ομαδα ρε...

    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

    Για την Sweedish Bikini Team ίσως?
    "Growing old is inevitable. Growing up is optional"...

  6. #6
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Trickster
    Εγγραφή
    15/07/2006
    Μηνύματα
    658
    Εγώ ένα έχω να πω, είναι λάθος να περάσει το εθνικό τηλεπικοινωνιακό δίκτυο σε ξένα χέρια.. Τότε μπορεί να διορθωθεί η Φιλαδέλφεια αλλά σίγουρα τα νησάκια γύρω γύρω θα τα εκμεταλλεύονται ανάδοχοι και τηλέφωνο δεν θα έχουν..

    και αυτό φυσικά είναι κάτι πολύ απλοικό σε σχέση με την νέα πραγματικότητα που θα δημιουργηθεί αν πουληθεί.. (ο νοών νοήτω)


    FAMOUS LAST WORDS:
    "Helmet? I don need no steenking helmet!"



  7. #7
    Μονολυκος Το avatar του/της crs-k
    Εγγραφή
    02/06/2004
    Μηνύματα
    12.224
    Μηπως πεφτετε στο τρυπακι πιθανης προβοκατσιας?


    Λεω εγω τωρα ...
    ... να ευχεσαι να 'ναι μακρυς ο δρομος.

  8. #8
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της alximistis
    Εγγραφή
    03/10/2005
    Μηνύματα
    3.093
    Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
    Μηπως πεφτετε στο τρυπακι πιθανης προβοκατσιας?


    Λεω εγω τωρα ...

    Να τυ συζητήσουμε. Αλλά... ποιοι από όλους χρηστάκη μου;

  9. #9
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    22/11/2005
    Μηνύματα
    15
    ΤΙ ΝΑ ΠΟΥΛΗΘΕΙ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ;Ο ΗΔΗ ΠΟΥΛΗΜΕΝΟΣ;ΤΟ ΜΟΝΟ ΚΑΛΟ ΜΕ ΤΟ ΜΑΝΑΤΖΜΕΝΤ ΣΕ ΙΔΙΩΤΗ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΡΕΙ Ο ΚΑΘΕ ΕΡΓΑΤΟΠΑΤΕΡΑΣ ΝΑ ΜΑΣ ΑΦΗΝΕΙ ΧΩΡΙΣ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΓΙΑ ΤΑ ΣΥΝΤΕΧΝΙΑΚΑ ΤΟΥ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ.
    ΕΞΩ ΟΙ ΚΥΦΗΝΕΣ.
    ΝΑ ΦΟΡΑΣ ΤΟ ΚΡΑΝΟΣ ΣΟΥ

  10. #10
    Κληρονομικό χάρισμα Το avatar του/της dukeandthecity
    Εγγραφή
    27/09/2004
    Μηνύματα
    1.085
    Johnspy σε προσκυνώ

    απο τα 158 σου μηνύματα η συντριπτική πλειοψηφία ειναι στις διαμαχες και τα υπόλοιπα στα kawasaki z.

    είσαι ο μρ. Διαμάχη

  11. #11
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της hidefnick
    Εγγραφή
    07/08/2005
    Μηνύματα
    1.586
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Trickster
    Εγώ ένα έχω να πω, είναι λάθος να περάσει το εθνικό τηλεπικοινωνιακό δίκτυο σε ξένα χέρια.. Τότε μπορεί να διορθωθεί η Φιλαδέλφεια αλλά σίγουρα τα νησάκια γύρω γύρω θα τα εκμεταλλεύονται ανάδοχοι και τηλέφωνο δεν θα έχουν..

    και αυτό φυσικά είναι κάτι πολύ απλοικό σε σχέση με την νέα πραγματικότητα που θα δημιουργηθεί αν πουληθεί.. (ο νοών νοήτω)
    Με ένα σκασμό παροχους, με το τεχνολογίες που ο ΟΤΕ ούτε στον ύπνο του κλπ κλπ δεν νομίζω να έχουν πρόβλημα τα νησιά. Μήπως θα τραβήξει ζόρι η ΔΕΗ, που βρίσκετε παντού, να βάλει τηλέφωνα. Ασε που στα εξωτερικά η Vogaphone ήδη πουλάει ασύρματο 4mbps σε λογική τιμή. Και μην ξεχνάμε ότι η κάλυψη στην κινητή είναι σχεδόν στο 100% (πλυθισμιακή και όχι γεωγραφική θα μου πείτε, οκ αλλά μην τρελαθούμε κιόλας)

    Την ίδια πιπίλα ακούγαμε και για την Ολυμπιακή, και πηγαίνετε δείτε τις πληρότητες Ολυμπακής και τις αντίστοιχες της AEGEAN.

    Όταν επίσης απαλλαγούμε και από μονοπώλια σε λιμάνια και λιμενεργάτες μπορεί να δούμε και κανένα καράβι της προκοπής. Χαρακτηριστικό παράδειγμα η γραμμή Πάτρα-Ιταλία, που δουλεύει ο ανταγωνισμός.

    Σίγουρα δεν είναι πανάκεια η ιδιοτηκοποίηση, αλλά έλεος με τους χάλιες που ταλαιπωρούν την Ελλάδα τόσα χρόνια.
    "Growing old is inevitable. Growing up is optional"...

  12. #12
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της alximistis
    Εγγραφή
    03/10/2005
    Μηνύματα
    3.093
    Αρχικά δημιουργήθηκε από wiredgr
    Με ένα σκασμό παροχους, με το τεχνολογίες που ο ΟΤΕ ούτε στον ύπνο του κλπ κλπ δεν νομίζω να έχουν πρόβλημα τα νησιά. Μήπως θα τραβήξει ζόρι η ΔΕΗ, που βρίσκετε παντού, να βάλει τηλέφωνα. Ασε που στα εξωτερικά η Vogaphone ήδη πουλάει ασύρματο 4mbps σε λογική τιμή. Και μην ξεχνάμε ότι η κάλυψη στην κινητή είναι σχεδόν στο 100% (πλυθισμιακή και όχι γεωγραφική θα μου πείτε, οκ αλλά μην τρελαθούμε κιόλας)

    Την ίδια πιπίλα ακούγαμε και για την Ολυμπιακή, και πηγαίνετε δείτε τις πληρότητες Ολυμπακής και τις αντίστοιχες της AEGEAN.

    Όταν επίσης απαλλαγούμε και από μονοπώλια σε λιμάνια και λιμενεργάτες μπορεί να δούμε και κανένα καράβι της προκοπής. Χαρακτηριστικό παράδειγμα η γραμμή Πάτρα-Ιταλία, που δουλεύει ο ανταγωνισμός.

    Σίγουρα δεν είναι πανάκεια η ιδιοτηκοποίηση, αλλά έλεος με τους χάλιες που ταλαιπωρούν την Ελλάδα τόσα χρόνια.

    Μην βλέπεις μόνο τη μία πλευρά!!!!!!
    Και μην συγκρίνεις ανόμοια πράγματα. Η Ολυμπιακή είναι άλλη περίπτωση.
    Ο ΟΤΕ δεν είναι το ίδιο! Μεγάλο κομμάτι του ήδη δεν ανήκει στο δημόσιο. Επίσης τα τελευταία χρόνια έχει κάνει πλήθος επενδύσεις και ανοίγματα στις ξένες αγορές.
    Αλλά το θέμα μου εμένα δεν είναι αυτό γιατί είναι και πως το βλέπει ο καθένας το κομμάτι των επενδύσεων, παροχών κλπ.
    Εγώ βάζω δύο θέματα:
    1). Ποιος θα πληρώσει το μάρμαρο; Κοινώς, έχεις την εντύπωση ότι θα έρθει κάποιος ιδιώτης θα τα βελτιώσει όλα και συ θα πληρώνεις φτηνά; Με χαμηλό κόστος;
    2). Το κομμάτι των τηλεπικοινωνιών είναι πάρα πολύ ευαίσθητο. Δεν θέλω να ελέγχει τον κεντρικό φορέα, τον κεντρικό "πομπό" κανένας ιδιώτης, καμί αγαμημένη εταιρεία.
    Γιατί μετά... ΠΟΙΟΣ θα τους ελέγχει αυτούς;;;;;;;;;;;;;
    Να το θυμάστε ΟΛΟΙ σας:
    Θα τρέχουμε να ζητάμε από το κράτος έλεγχο αλλά θα είναι πολύ αργά!!!!!!!!!!

  13. #13
    ένα πράγμα να πω μόνο...

    οτι πολλοί απο τους υποψήφιους "μνηστήρες" του ΟΤΕ είναι

    δημόσιες εταιρίες άλλων χωρών.

    άρα μιλάμε για ιδιωτικοποίηση, ή απλά να φύγει απο πάνω μας να τσεπώσουμε κανα φράγκο απο τα "ασημικά της οικογένειας";

    Έχει δίκιο ο Χρήστος όταν λέει για προβοκάτσια...

    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  14. #14
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της alximistis
    Εγγραφή
    03/10/2005
    Μηνύματα
    3.093
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
    ένα πράγμα να πω μόνο...

    οτι πολλοί απο τους υποψήφιους "μνηστήρες" του ΟΤΕ είναι

    δημόσιες εταιρίες άλλων χωρών.

    άρα μιλάμε για ιδιωτικοποίηση, ή απλά να φύγει απο πάνω μας να τσεπώσουμε κανα φράγκο απο τα "ασημικά της οικογένειας";

    Έχει δίκιο ο Χρήστος όταν λέει για προβοκάτσια...


    μα βέβαια Ηλία μου για να τσεπώσουμε κανά φράγκο γίνεται η όλη ιστορία. Σε αυτό δεν είμαι αντίθετος, στην ιδέα του εκποιούμε κάτι για να βγάλει το κράτος χρήματα.
    Αλλά να υπάρχουν και κάποια εχέγγυα ρε γαμώτο!
    Χύμα στο κύμα πάρτε κόσμε...
    και ειδικά σε δημόσιες εταιρείες άλλων χωρών;;;;;;;;;;;;;;;;;
    θα την πατήσουμε παίδες! πανηγυρικότατα!!!!!!!!!!!!!!

  15. #15
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της hidefnick
    Εγγραφή
    07/08/2005
    Μηνύματα
    1.586
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
    ένα πράγμα να πω μόνο...

    οτι πολλοί απο τους υποψήφιους "μνηστήρες" του ΟΤΕ είναι
    δημόσιες εταιρίες άλλων χωρών.
    άρα μιλάμε για ιδιωτικοποίηση, ή απλά να φύγει απο πάνω μας να τσεπώσουμε κανα φράγκο απο τα "ασημικά της οικογένειας";

    Γιατα ασημικά δεν νομίζω ότι διαφωνεί κανείς, αλλά προσωπικά τα θεωρώ αναγκαίο κακό. Για τις "δημόσιες" υπηρεσίες άλλων χωρών νομίζω ότι όλες πια οι ευρωπαικές είναι ιδιωτικοποιημένες. Και ότι όσες δεν είναι έχουν τα χάλια.

    Οσον αφορά την ασφάλεια των δικτύων....... Είναι πολύ πρόσφατο το συμβάν και ακόμα πιό πρόσφατη η έκθεση (:rotflmao: :rotflmao: ) της ΑΔΑΕ.
    "Growing old is inevitable. Growing up is optional"...

Σελίδα 1 από 5 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. και τωρα τι να παρω?
    από tkata στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 20/05/2012, 18:35
  2. Το πρωινό κρύο σήμερα... να δούμε και τώρα το απόγευμα.
    από Gandalf dr685sm στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 75
    Τελευταίο μήνυμα: 27/01/2011, 18:43
  3. Ledάκια εδώ και τώρα....
    από THEOD στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 34
    Τελευταίο μήνυμα: 01/05/2009, 13:22
  4. ΕΛΕΟΣ!!!ΔΙΚΑΙΩΣΗ ΕΔΩ ΚΑΙ ΤΩΡΑ!!
    από MitsosNaked στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 15/10/2007, 20:39
  5. ΑΡΨΑΜ εδω και τωρα
    από tifoefs στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 23/01/2006, 16:14

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF