Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 42

Θέμα: καταστροφη σήματος

  1. #1
    Προβοκάστορας Το avatar του/της gloum
    Εγγραφή
    17/11/2006
    Μηνύματα
    307

    καταστροφη σήματος

    Για δώστε τα φώτα σας ρε παιδιά.Έπεσε φίλος(όλα καλά) και του γδάρθηκε το σημείο που είχε κολλήσει το σήμα τελών κυκλοφορίας(το εξυπνοπούλι είχε ήδη κολλήσει του 2007).Το σήμα κοίνως επηδήχθην.Έχει βέβαια την απόδειξη ακόμα.Μπορεί να κυκλοφορεί έτσι η πρέπει να πάρει καινούργιο?Αν ναι θα σκάσει τα 38 ευρά πάλι?
    I love deadlines.I love the whoosing sound they make as they go by. Douglas Noel Adams


    Σε περίπτωση που σας ενδιαφέρει δείτε εδώ http://bilaguras.blogspot.com/

  2. #2
    αν εχει την απόδειξη παραλαβής των τελών δεν νομίζω να εχει πρόβλημα....εγω ουτος ή άλλως δεν κολλάω τέλη ουτε σε μοτο ουτε σε αμάξι!!!
    CALCULATOR ISLAND

  3. #3
    Περαστικό μέλος Το avatar του/της perastikos
    Εγγραφή
    10/01/2006
    Μηνύματα
    212
    Να ρωτήσω και εγώ κάτι σχετικό με την ευκαιρία.

    Αν δεν το έχουμε κολλημένο (Το 06 δεν το έχω κολλήσει , το 07 το αγόρασα ήδη ) αλλά μαζί με τα χαρτιά (ώστε σε έλεγχο να το δείξουμε μαζί με την απόδειξη) παίζει να φάμε καμιά κλήση?

    Γενικά που το κολλάτε? Στην πινακίδα?

    edit: @gian_nykt: Στο αυτοκίνητο καλύτερα να το κολλάς. Π.χ. στη μηχανή μπορείς να ισχυρισθείς ότι δεν το έβαλα για να μη βραχεί, γιατί έχω τσογλάνια γείτονες κλπ ενώ οι οδηγίες λένε να κολληθεί σε σημείο που δεν μπορεί να αφαιρεθεί...
    Για το αυτοκίνητο είμαι σίγουρος ότι αν θέλουν σε γράφουν κανονικά!

  4. #4
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της airamhag
    Εγγραφή
    26/01/2006
    Μηνύματα
    696
    Αρχικά δημιουργήθηκε από gian_nykt
    εγω ουτος ή άλλως δεν κολλάω τέλη ουτε σε μοτο ουτε σε αμάξι!!!
    γιατι ?
    Mη μου γαματε τη καρδια ειμαι παιδι ακομα..

  5. #5
    Αρχικά δημιουργήθηκε από perastikos
    Να ρωτήσω και εγώ κάτι σχετικό με την ευκαιρία.

    Αν δεν το έχουμε κολλημένο (Το 06 δεν το έχω κολλήσει , το 07 το αγόρασα ήδη ) αλλά μαζί με τα χαρτιά (ώστε σε έλεγχο να το δείξουμε μαζί με την απόδειξη) παίζει να φάμε καμιά κλήση?

    Γενικά που το κολλάτε? Στην πινακίδα?

    edit: @gian_nykt: Στο αυτοκίνητο καλύτερα να το κολλάς. Π.χ. στη μηχανή μπορείς να ισχυρισθείς ότι δεν το έβαλα για να μη βραχεί, γιατί έχω τσογλάνια γείτονες κλπ ενώ οι οδηγίες λένε να κολληθεί σε σημείο που δεν μπορεί να αφαιρεθεί...
    Για το αυτοκίνητο είμαι σίγουρος ότι αν θέλουν σε γράφουν κανονικά!
    εχω ακουσει οτι μπορει να σου παρει τροχαια το οχημα και παρκαρισμενο, χωρις σημα
    ΖΗΤΩ ΟΙ ΕΚΔΡΟΜΕΣ!!!!

    www.symofe.gr

  6. #6
    δε παθαινει τιποτα απο βροχη
    ΖΗΤΩ ΟΙ ΕΚΔΡΟΜΕΣ!!!!

    www.symofe.gr

  7. #7
    Προβοκάστορας Το avatar του/της gloum
    Εγγραφή
    17/11/2006
    Μηνύματα
    307
    Συμφωνώ με το παιδί πιο πάνω.Στην μηχανή ούτε εγώ το έχουν.Μπορεί να καταστραφεί όπως του φίλου μου,να στο φάνε κλπ.Αλλά στο αμάξι γιατί?Από μέσα το βάζεις ούτως η άλλως.2 φορές που με έχουν σταματήσει τους έδειξα το σήμα και όλα καλά
    I love deadlines.I love the whoosing sound they make as they go by. Douglas Noel Adams


    Σε περίπτωση που σας ενδιαφέρει δείτε εδώ http://bilaguras.blogspot.com/

  8. #8
    old school gixxer Το avatar του/της alex14
    Εγγραφή
    27/01/2003
    Μηνύματα
    2.131
    Αρχικά δημιουργήθηκε από perastikos
    Να ρωτήσω και εγώ κάτι σχετικό με την ευκαιρία.

    Αν δεν το έχουμε κολλημένο (Το 06 δεν το έχω κολλήσει , το 07 το αγόρασα ήδη ) αλλά μαζί με τα χαρτιά (ώστε σε έλεγχο να το δείξουμε μαζί με την απόδειξη) παίζει να φάμε καμιά κλήση?

    Γενικά που το κολλάτε? Στην πινακίδα?

    edit: @gian_nykt: Στο αυτοκίνητο καλύτερα να το κολλάς. Π.χ. στη μηχανή μπορείς να ισχυρισθείς ότι δεν το έβαλα για να μη βραχεί, γιατί έχω τσογλάνια γείτονες κλπ ενώ οι οδηγίες λένε να κολληθεί σε σημείο που δεν μπορεί να αφαιρεθεί...
    Για το αυτοκίνητο είμαι σίγουρος ότι αν θέλουν σε γράφουν κανονικά!
    Φιλος εφαγε κληση στις 2 Ιανουαριου γιατι δεν ειχε κολλημενο το σημα. Το χειροτερο ειναι οτι του αφαιρεσανε και την πινακιδα. Το σημα και την αποδειξη τα ειχε μαζι του. Αλλα φταιει και αυτος. Ας το κολαγε επιτοπου, τι θα του κανανε ? Θα του αφαιρουσαν την πινακιδα με κολλημενο σημα ?
    Μπαμπα μην πεφτεις !!!!
    __________________
    suzuki bandit 650
    suzuki dr250 djebel
    piaggio medley 150

  9. #9
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της airamhag
    Εγγραφή
    26/01/2006
    Μηνύματα
    696
    Αρχικά δημιουργήθηκε από alex14
    Φιλος εφαγε κληση στις 2 Ιανουαριου γιατι δεν ειχε κολλημενο το σημα. Το χειροτερο ειναι οτι του αφαιρεσανε και την πινακιδα. Το σημα και την αποδειξη τα ειχε μαζι του. Αλλα φταιει και αυτος. Ας το κολαγε επιτοπου, τι θα του κανανε ? Θα του αφαιρουσαν την πινακιδα με κολλημενο σημα ?
    θα τον πηγαιναν μεσα για αντισταση κατα της αρχης!


    (κατι τετοιο τελοσπαντων!)


    στο αυτοκινητο γιατι να μην το βαζουμε το σημα ???
    Mη μου γαματε τη καρδια ειμαι παιδι ακομα..

  10. #10
    γενικά δεν μου αρέσουν τα αυτοκόλλητα οποιουδήποτε τύπου σε αμάξια και μοτο, εννοείται οτι ουτε καν την ασφάλεια δεν εχω στο τζάμι, πέραν κάποιον ίσως βελτιώσεων που μπωρεί να έχω κάνει και βάλω του κατασκευαστή το όνομα για την πλάκα κι αυτό αν ειναι διακριτικό, οχι κανα αυτοκόλλητο ΝΑ με το συμπάθιο.........ασε που δεν μου αρέσουν οι ταπετσαρίες που βλέπω σε άλλους και εχουν σήματα τελών, ή και καλά βελτιώσεων στην σειρά στο παρμπρίζ και στο αμάξωμα!
    Συμφωνω βέβαια οτι τα τέλη τουλάχιστον μπωρείς να τα βάλεις εστω σε ενα πίσω πλαϊνο τζάμι που δεν ανοίγει πχ....αλλά ντάξ......θαααα το σκεφτώ για φέτος να του κολλήσω το 1ο του σήμα εδω και 2 χρόνια!
    CALCULATOR ISLAND

  11. #11
    old school gixxer Το avatar του/της alex14
    Εγγραφή
    27/01/2003
    Μηνύματα
    2.131
    Αρχικά δημιουργήθηκε από airamhag


    στο αυτοκινητο γιατι να μην το βαζουμε το σημα ???
    Ποιος ειπε να μην το κολλαμε ?

    Εαν δεν επρεπε να το κολλησουμε δεν θα το εβγαζαν αυτοκολλητο αλλα με μια τρυπα και σχοινακι να το κρεμαμε στο λαιμο :rotflmao:

    Περα απο την πλακα, κανονικα πρεπει να τα κολλαμε. Τωρα, τι κανει ο καθενας ειναι δικο του θεμα.
    Μπαμπα μην πεφτεις !!!!
    __________________
    suzuki bandit 650
    suzuki dr250 djebel
    piaggio medley 150

  12. #12
    σωστό!!
    CALCULATOR ISLAND

  13. #13
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της zzr2005
    Εγγραφή
    23/05/2005
    Μηνύματα
    450
    1ον υπαρχει πρόστιμο εφόσον δεν το έχεις κολημένο..τυπικά πρέπει να το έχεις κολλημένο κ να έχεις και την απόδειξη μαζί (αλλά πρέπει να είναι πολύ κεφτές ο μπατσος για να σου ζητήσει απόδειξη εφόσον το έχεις κολλημένο)....

    2ον αν κολλήσει δεν ξεκολλάει με βροχές κτλ...ούτε φυσικά μπορούν να στο κλέψουν....

    3ον αν το κολλήσεις στην πινακίδα προσπαθώ να σκεφτώ ένα τρακάρισμα που να μπορεί να καταστρέψει το σήμα.. (εκτός αν καεί όλη η μηχανή)...
    "δυο πραγματα είναι άπειρα: το Σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία και για το πρώτο δεν είμαι απόλυτα σίγουρος"....
    ....Αλμπερτ Αϊνστάιν

  14. #14
    Μέλος Το avatar του/της nasos75
    Εγγραφή
    10/04/2006
    Μηνύματα
    88
    Και ομως εμενα μια χρονια μου το ειχαν κλεψει απο την πινακιδα το σηματακι, οποτε καλυτερα σε σημειο που να μην ξεκολα ευκολα...


  15. #15
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της zzr2005
    Εγγραφή
    23/05/2005
    Μηνύματα
    450
    Αρχικά δημιουργήθηκε από nasos75
    Και ομως εμενα μια χρονια μου το ειχαν κλεψει απο την πινακιδα το σηματακι, οποτε καλυτερα σε σημειο που να μην ξεκολα ευκολα...

    μας πως φίλε???εγώ προσπαθώ 10 λεπτά να το ξεκολήσω κάθε χρόνο και βγαίνει κομματάκια...πως μπορουν να στο πάρουν και να το ξαναχρησιμοποιήσουν???
    δεν έχω καταφέρι ποτέ να το βγάλω σε ένα κομματι...
    "δυο πραγματα είναι άπειρα: το Σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία και για το πρώτο δεν είμαι απόλυτα σίγουρος"....
    ....Αλμπερτ Αϊνστάιν

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Η καταστροφη των βουνων
    από crs-k στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 124
    Τελευταίο μήνυμα: 20/12/2006, 21:33
  2. Acs σημαίνει...καταστροφή
    από Alchimistis στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 22/07/2005, 09:15
  3. Ολική καταστροφή
    από Dean στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 05/05/2005, 16:38
  4. Θεε Μου,καταστροφη!!!!
    από AFTER στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 05/06/2004, 16:06

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF