Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 5 από 5

Θέμα: Αντιθαμβωτικη ζελατινα Pinlock.

  1. #1
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    08/06/2006
    Μηνύματα
    118
    απο που μπορω να αγορασω ενα πινλοκ για αραι? ποσο κανει και ποιος κανει την τοποθετηση? ειναι μπελας η θελει τρυπες? εχω 2 ζελατινες προφανως θελω και 2 πινλοκ?
    GSXR 600 K6

  2. #2
    Έχει σίγουρα ο Τζωρτζόπουλος.
    Καμιά από τις ζελατίνες σου δεν έχει τα κουμπάκια για το pinlock; μάλλον είναι λίγο παλιές, γιατί μου φαίνεται ότι οι καινούργιες τα έχουν.
    Δεν ξέρω πόσο μπελάς είναι η εγκατάσταση μιας και η ζελατίνα μου είχε τα κουμπιά (είναι shoei), πάντως πρέπει να κάνεις τρύπες στις ζελατίνες σου. Φαντάζομαι ότι μπορούν να στο βάλουν εκεί.
    Θα πρέπει να πάρεις δύο ή τουλάχιστον να βάλεις κουμπιά και στις δύο ζελατίνες και να μπαινοβγάζεις το pinlock (δεν ξέρω κάθε πότε αλλάζεις ζελατίνες και αν σε συμφέρει/βολεύει αυτό).

  3. #3
    FZS600 Fazer Το avatar του/της schumacher_
    Εγγραφή
    13/05/2006
    Μηνύματα
    220
    Εγώ είχα βάλει στο δικό μου Arai αντιθαμβωτική από το Τζωρτζόπουλο... είναι δουλειά 5' το πολύ, μπορεί να την κάνει και ο ίδιος, αλλά αν σου πει ότι το τρυπανάκι του είναι αφόρτιστο, θα περιμένεις καμια ώρα χαλαρά... εμένα έτσι μου είπε και περίμενα πόση ώρα, γιατί με πήγαινε από 5λεπτο σε 5λεπτο...

    Δύσκολο πάντως δεν πρέπει να είναι, απ'ότι είπε και ο ίδιος (αν πάρεις τη συσκευασία με το τρυπανάκι μέσα) έχει ένα οδηγό, για να γίνουν οι τρύπες στο σωστό σημείο... εγώ επειδή δεν έχω ξανασχοληθεί με τρυπανάκια κλπ του το έδωσα και μου το έφτιαξε τέλειο!

  4. #4
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    08/06/2006
    Μηνύματα
    118
    ευχάριστο παιδιά
    GSXR 600 K6

  5. #5
    Ένα μέλος... Το avatar του/της Aggelos_SV
    Εγγραφή
    07/08/2006
    Μηνύματα
    1.533
    Εγω 2 ζελατινες εχω τρυπησει και ειναι τζιτζι με το pinlock.Πααααααρα παρα παρα παρα πολυ δυσκολα να θαμπωσει.....Δεν μου εχει θαμπωσει ακομα και σε οδηγηση με χιονι
    Μην απορείτε γιατί κάποιοι καβαλάν χωρίς κράνος...το κάνουν για να μη χαλάσει το τυρί που έχουν μεσ'το κεφάλι τους

Παρόμοια θέματα

  1. Ζελατίνα
    από vestanpan στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 15/01/2004, 14:04

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF