Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 5 από 5

Θέμα: καλες γιορτες εστω και χωρις μηχανη

  1. #1

    καλες γιορτες εστω και χωρις μηχανη

    καλά Χριστούγεννα σε όλους !!

    φέτος την Πρωτοχρονιά ελπίζω ο Αι Βασίλης να μου φέρει ένα service manual του kawasaki el 250 του 95 που έχω.

    και αυτό για να μπορώ επιτέλους να σκαλίζω μόνος μου το μηχανάκι μου
    (χωρις αυτό, είναι λίγο δύσκολο μιας και δεν εχω φαει τη ζωή μου πάνω απο διάφορα μοτόρια)

    επίσης θα το ήθελα πολύ και για έναν ακόμα λόγο.
    για να σταματήσουν να βάζουν χέρι διάφοροι άσχετοι που τους πληρώνω και απο πάνω ενώ τα αποτελέσματα είναι σαν να το σκάλισα εγώ !!!


    το παράπονό μου βασίζεται στην παρακάτω διέυθυνση όσοι περίεργοι διαβάστε

    http://www.moto.gr/forums/showthread...threadid=32590

    και αφού επιστρέψατε θέλω να σας πώ οτι αυτά τα χριστούγεννα δεν θα κάνω βόλτες με το μηχανάκι μου αφού και την δεύτερη δουλειά που έκανε ο κύριος μάλλον σκατά την έκανε.

    σήμερα που ξαναέβαλα μπρος το μηχανάκι μετά απο το φιάσκο του χαλανδρίου (βλ παραπομπή) με χαρά (λόγω Χριστουγέννων) είδα ότι ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΡΜΠΥΡΑΤΈΡ ΣΤΆΖΕΙ απο την υπερχείληση σε διάφορες φάσεις και κυρίως όταν κινούμαι.

    καταπληκτικό !!!!!!!!! δύο στα δύο !!!!!! 100 % επιτυχία !!!! εάν έβαζε χέρι και πουθενά αλλού σίγουρα και αυτό θα χάλαγε.

    μερικοί μπορεί να πούν οτι εντάξει μπορεί να ήταν ήδη χαλασμένοι οι πλωτήρες σου ή οτι άλλο και να φάνηκε τώρα. ίσως αλλά από το φεβρουάριο που μου έιχαν καθαρίσει το carb έκανα 8000 χλμ χωρίς να στάξει τίποτα.

    1ον εάν μπορεί κάποιος εν συντομία να μου εξηγήσει γιατί μετά απο καθάρισμα τρέχεί έτσι

    2ον τι να πάω και να πώ στον μάστορα που το έκανε αυτό? (μετά τις γιορτές μην τσακωθούμε άγιες μέρες)

    3ον εάν έχει κανείς κολλητό τον αγιο βασίλη να του πεί καμιά καλή κουβέντα μπάς και με θυμηθεί.
    (τα microfitches και το manual τα έχω το service manual χρειάζομαι.)


  2. #2
    εχεις ερθει 6ος ή 7ος σε ανοιγμα συζητησης για ευχες κλπ, αλλα μπορω να πω οτι εχει κατι το διαφορετικο η δικια σου...



  3. #3
    Δοκίμασε να πάρεις ένα μακρύ και γερό κατσαβίδι και με ένα ελαφρύ σφυράκι ή μια πένσα, χτύπισε ελαφρά το καρμπυρατέρ στο κάτω μέρος του. Είναι πολύ συχνό φαινόμενο να κολάει το φλοτέρ όταν το καρμπυρατέρ εχει αδειάσει. Με το χτύπημα (είναι κολλημένο) θα ξεκολλήσει αμέσως...


    άντε και καλές γιορτές
    2004 BMW R1100S
    Boxer Cup Replika
    Randy Mamola
    Limited

  4. #4
    sosTa? ..... paliaaaa :-)
    Εγγραφή
    03/05/2006
    Μηνύματα
    2.386
    Αρχικά δημιουργήθηκε από darnich
    Δοκίμασε να πάρεις ένα μακρύ και γερό κατσαβίδι και με ένα ελαφρύ σφυράκι ή μια πένσα, χτύπισε ελαφρά το καρμπυρατέρ στο κάτω μέρος του. Είναι πολύ συχνό φαινόμενο να κολάει το φλοτέρ όταν το καρμπυρατέρ εχει αδειάσει. Με το χτύπημα (είναι κολλημένο) θα ξεκολλήσει αμέσως...


    άντε και καλές γιορτές

    εναλλακτικά....


    να το πας σε κάνα μηχανικό της προκοπής....



  5. #5
    Αναλλοίωτος Το avatar του/της Akatanomastos
    Εγγραφή
    28/04/2005
    Μηνύματα
    1.260

    Re: καλες γιορτες εστω και χωρις μηχανη

    Αρχικά δημιουργήθηκε από nikforos


    μην τσακωθούμε άγιες μέρες)


    na tsakothite.giati oxi agies meres? afou AFTOI den exoun oute iero oute osio.
    ante kai kales giortes file


    p.s. oso gia to manual psaxe na to vreis monos.o aivasilis DEN iparxei
    -It's 106 miles to Chicago. We've got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark, and we're wearing sunglasses.
    - Hit it.
    -------------------------------------------------------------------------------
    όλα αυτά, είναι απλά μέρος του πανυγηριού που λέγεται ζωή..
    ------------------------------------------------------------------------------
    νέα προσθήκη

    Definition of a bad boy



Παρόμοια θέματα

  1. Και Καλες Γιορτες
    από LsKostas στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 17/12/2009, 18:45
  2. Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 14/09/2006, 06:49
  3. Ευχομαι καλές γιορτές σε όλους!!
    από petridist στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 23/12/2003, 14:33
  4. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 10/12/2003, 14:37
  5. ΣΚ χωρίς μηχανή
    από SeNNinhA στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 02/11/2003, 19:52

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF