Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 8 από 8

Θέμα: fazer και ταξίδι

  1. #1

    fazer και ταξίδι

    Καλησπέρα αγαπητοί συνάδελφοι. Μιας και σχεδιάζω αγορά Fz6 fazer εντός ολίγων μηνών, αναρωτιόμουν πως τα πάει με τον αέρα σε ταξίδια 150-160 km/h. Υπόψιν οτί δεν είμαι και το πρώτο μπόι 1.75. Επίσης έχω αυτή την στιγμή μία v-strom 650 και εφόσων δεν με ενθουσιάζει ο on-off χαρακτήρας της και νιώθω μεγαλύτερη ασφάλεια και άνεση σε streetakia θα θέλα να μου πείτε και την άποψη σας για το αν είναι σόφο να την αλλάξω όπως κι έχω σχεδιάσει.

    Ευχαριστώ προκαταβολικά

  2. #2
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της THEOD
    Εγγραφή
    12/04/2003
    Μηνύματα
    2.220
    Η κάλυψη από τον αέρα μέχρι τα 150-160 είναι αρκετά καλή και δεν θα χρειαστείς κάτι άλλο.
    Πάνω από αυτά τα χιλιόμετρα αρχίζουν κάποιοι στροβιλισμοί αλλά εκεί παίζει μεγάλο ρόλο και η αεροδυναμική του κράνους σου...

  3. #3
    Μαυρομιχάλης. .. Το avatar του/της stavrobeis
    Εγγραφή
    14/05/2003
    Μηνύματα
    150
    Γεια και απο μενα φιλαρακι...

    Εχω κανει αρκετα ταξιδακια και με νορμαλ καιρικες συνθηκες (χωρις πολυ αερα κλπ) μεχρι τα 180-200 δεν ειχα κανενα προβλημα (και παραπανω...)
    Με υψος 1.87....και μανισια FZ6 σε ολα...
    ΑΛΛΑ τεραστια σημασια εχει το κρανος που θα παρεις, οποτε δωσε τουλαχιστον 250-300 Ε για καλο κρανος...
    Με κρανακι τον 70 Ευρο τα προβληματα αρχιζουν απο τα 120 και πανω.....
    Χ

    (δε ξέρω να υπογράφω)

    www.xristopistoi.tk

  4. #4
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    13/04/2006
    Μηνύματα
    15
    γεια σου φιλε...ακου την αποψη του THEOD μιας και τα ειχε και τα δυο,,,για εμενα παντος ,εαν κανεις μεγαλες αποστασεις πολυ συχνα ,το v-strig ειναι ποιο ανετο απο οτι θυμαμαι ,απο μια μικρη βολτα που το ειχα παρει.Με την μαμα ζελατινα ειναι δυσκολα τα πραγματα και ειμαι μονο 1.82...Εγω εχω την μεγαλυτερη ζελατινα της yamaha ανετα με 150-160klm αλλα οχι την σταθεροτητα που εχει μετην μικρη.
    Τι εγινε ρε φιλε?

  5. #5
    Εγώ με 1,90 ύψος έχω ταξιδέψει αρκετές φορές αλλά σε αποστάσεις περίπου στο 1 τεπόζιτο πάνε και στο καπάκι πίσω. Οπότε μιλάμε για 4 περίπου ώρες ταξιδιού με 1 στάση. Ενάμιση χρόνο τώρα δεν έχω παρατηρήσει κάποιο εργονομικό ή άλλο πρόβλημα.

    Πάει άνετα και είσαι άνετος, ή τουλάχιστον αυτό μπορώ να πω για μένα.
    Ευχαριστώ τους Ιάπωνες για τα γαμηστερά εν σειρά τετρακύλινδρα που απλόχερα προσέφεραν στον πτωχό και ταπεινό τούτο πλανήτη.

  6. #6
    Εκκολαπτόμενος βρωμιάρης Το avatar του/της johnpan
    Εγγραφή
    20/05/2002
    Μηνύματα
    1.721
    Για να γράφεις μέσα στα fazer σημαίνει ότι έχεις πάρει την απόφασή σου να το αγοράσεις ε?
    Δεν είναι η δόξα /
    δεν είναι τα λεφτά /
    είναι του δρόμου η χαρά !

    Το μηχανόβιο άλμπουμ μου



  7. #7
    Σας ευχαριστώ όλους παιδιά. johnpan είναι 60/40 το πράγμα (προς την μερία της fazer δλδ). Θα δείξει γιατί δεν ξέρω αν θα με συμφέρει και οικονομικά εφόσων την v-strom την έχω 3 μήνες. by the way john είμαι ο ΤhM που είχε την cbf250 αν με θυμάσαι

  8. #8
    Εκκολαπτόμενος βρωμιάρης Το avatar του/της johnpan
    Εγγραφή
    20/05/2002
    Μηνύματα
    1.721
    Αρχικά δημιουργήθηκε από mavroforemenos
    Σας ευχαριστώ όλους παιδιά. johnpan είναι 60/40 το πράγμα (προς την μερία της fazer δλδ). Θα δείξει γιατί δεν ξέρω αν θα με συμφέρει και οικονομικά εφόσων την v-strom την έχω 3 μήνες. by the way john είμαι ο ΤhM που είχε την cbf250 αν με θυμάσαι
    Ασφαλώς και σε θυμάμαι βρε φίλε! Τα λέγαμε και στον messanger πού και πού αν θυμάμαι καλά. Θα σου έλεγα μην πάρεις fazer και θα κάναμε μεγάλη κουβέντα, αλλά ένεκα γιορτινές μέρες... πάντως αν θες να με ακούσεις κοίτα προς er-f που βγαίνει και καλύτερο σε σχετικό συγκριτικό στο mcn...
    ( ή versys αν θες ψηλό street)

    Ο,τι και να πάρεις, πάντα όρθιος και χρόνια πολλά εύχομαι
    Δεν είναι η δόξα /
    δεν είναι τα λεφτά /
    είναι του δρόμου η χαρά !

    Το μηχανόβιο άλμπουμ μου



Παρόμοια θέματα

  1. Μουσικη και ταξιδι
    από Hillbilly στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 33
    Τελευταίο μήνυμα: 02/03/2010, 20:03
  2. ρελαντί και ταξίδι
    από peter86 στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 01/05/2008, 01:13
  3. ΧΤ και ταξίδι
    από Operater στο forum Yamaha XT series
    Απαντήσεις: 29
    Τελευταίο μήνυμα: 02/01/2008, 23:57
  4. Fazer1000 και ταξίδι
    από aquatic στο forum Yamaha Fazer
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 10/03/2007, 17:05
  5. CBF-600 και ταξίδι
    από kokkios στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 27/02/2006, 19:27

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF