Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 25

Θέμα: kavasaki versys

  1. #1

    kavasaki versys

    endiaferome na to paro kai opiadipote pliroforia apo atoma poy thn exoyn parei i thn odigisan einai politimi

  2. #2

    Re: kavasaki versys

    Αρχικά δημιουργήθηκε από smlakis
    endiaferome na to paro kai opiadipote pliroforia apo atoma poy thn exoyn parei i thn odigisan einai politimi
    ρωτα τον AFTER...

    ξερει πολλα αυτος...


  3. #3
    Παραθεση απο τις εντυπωσεις μου

    Λοιπον παιδες, σημερα οδηγησα το versys

    Εντυπωσεις θετικοτατες
    Ο κινητηρας τραβαει απο πολη χαμηλα, τολμω να πω ''σχεδον'' σαν μονοκυλινδρο
    Δοκιμασα να τον κανω να σκορτσαρει αλλα δεν τα καταφερα(μεσα σε λογικα πλαισια, οχι 6η και 20χλμ/ω)
    Η επιταγχυνση ειναι συνεχης και δυνατη και τα 100 ερχονται πολυ γρηγορα με 2-3 πολυ γρηγορες αλλαγες
    Πανω απο τις 8000 στροφες/λ δεν εχει νοημα να το πηγαινεις, ειναι ολοφανερο οτι δεν εχει σχεδιαστει για να οδηγειται ετσι, καλυτερα μια πανω και να τραβαει στις μεσαιες.
    Παρολα αυτα, το versys ΕΧΕΙ δυναμη, και τραβηγμα απο χαμηλα που σου κολλαει το στομαχι στην πλατη.Σιγουρα δεν θυμιζει 650cc δικυλινδρο αλλα πολυ μεγαλυτερο
    Τολμω επισης να πω οτι ειναι πιο δυνατο απο v-strom 650 που εχω οδηγησει, τουλαχιστον δινει πιο ''στεγνα'' την δυναμη(πιο διασκεδαστικα)

    Τωρα για στροφιλικια δεν μπορω να πω, γιατι το οδηγησα μεσα στην πολη
    Ενα μπορω να πω:
    Aν κλεισετε τα ματια και βαλετε καποιον τα το οδηγησει, αποκλειεται να σας πει οτι οδηγησε 650cc δικυλινδρο
    Το μηχανακι ειναι πουπουλο!!

    Η σελα αν και κανει τα ποδια να κλεινουν πολυ στην οδηγηση, οταν τα κατεβαζετε ανοιγουν και ισως δυσκολεψουν στα φαναρια
    Παντως το τιμονι κοβει ΠΟΛΥ

    Το στησιμο του ειναι καθαρα στριταδικο, φαινεται οτι οι αναρτησεις ουτε που θελουν να δουνε χωμα. Ειναι το ιδιο σφηχτες με του Ζ

    Η ζελατινα μου φαινεται λιγο μικρη(υπαρχουν after market), αλλα μεχρι τα 120 που το πηγα, δεν εδειξα να ενοχλουμε απο το αερα, βοηθαει και το τεποζιτο παντως που ειναι πολυ ψηλο

    Το μονο ελατωμα που του βρηκα ειναι οτι το τιμονι ειναι πολυ ψηλο και πλατυ,...αλλαγη γρηγορα

    Παντως χαιρομουν να χουφτωνω το γκαζι στις χαμηλες στροφες με 30-40 χλμ/ω, και να με κολλαει πισω απο την ΔΥΝΑΤΗ και συνεχη επιταγχυνση
    Απολαυση θα ειναι στα στροφιλικια ή για να ξεφευγεις απο δυσκολες καταστασεις μεσα στην πολη
    Αυτο που μου αρεσε ομως ειναι οτι κινητηρας αυτος σε αφηνει να ΔΙΑΣΚΕΔΑΣΕΙΣ.
    Νιωθεις το γκαζι του, δεν ειναι ηρεμη δυναμη, οπως εχουν πει για το F800S, ή οπως ειναι το translap ας πουμε...
    Απο οτι μου ειπανε φτανει ευκολα τα 200χλμ/ω, στην κορυφη δηλαδη της κατηγοριας οπως και το v-strom

  4. #4
    Καλή χρονιά σε όλους σας.
    Θέλω να αγοράσω το versys από τον τερζη στην Θεσσαλονίκη είναι αξιόπιστο το μαγαζί η να πάω στον ερμιδη που είναι ο αντιπρόσωπος της Kawasaki?
    Ο τερζης δίνει καλυτέρα δώρα

  5. #5
    HUSKY TE450 Το avatar του/της SeNNinhA
    Εγγραφή
    29/10/2002
    Μηνύματα
    2.019
    ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΤΕΡΖΗ

  6. #6
    Αρχικά δημιουργήθηκε από smlakis
    Καλή χρονιά σε όλους σας.
    Θέλω να αγοράσω το versys από τον τερζη στην Θεσσαλονίκη είναι αξιόπιστο το μαγαζί η να πάω στον ερμιδη που είναι ο αντιπρόσωπος της Kawasaki?
    Ο τερζης δίνει καλυτέρα δώρα
    αν το δινει και ο τερζης με εγγυηση αντιπροσωπειας παρτο απο αυτον που δινει καλυτερα δωρα...

    μετα αμα θες για το service το πηγαινεις και στον επισημο αντιπροσωπο...


  7. #7
    Αρχικά δημιουργήθηκε από SeNNinhA
    ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΤΕΡΖΗ
    για να το λες κατι θα ξερεις εσυ...

  8. #8
    Αρχικά δημιουργήθηκε από SeNNinhA
    ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΤΕΡΖΗ
    Γιατι ρε?
    Ειναι καλος τραγουδιστης ο Πασχαλης....

  9. #9
    Γιατί μακριά από τερζη?

  10. #10
    δινει 600 ευρο

  11. #11
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    01/09/2002
    Μηνύματα
    102
    Καλησπέρα και καλή χρονιά. Όταν λες καλύτερα δώρα τι ακριβώς εννοείς; Στην kawasaki στην Μπότσαρη πήγες; Ψήνομαι και εγώ για το συγκεκριμένο αλλά από ότι μου είπαν ακόμα δεν υπάρχουν ετοιμοπαράδοτα versys στην αγορά. Τα λέμε...

  12. #12
    TL1000S....ΜΑΣ ΤΕΛΕΙΩΣΕ Το avatar του/της kostom
    Εγγραφή
    22/05/2004
    Μηνύματα
    663
    Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER



    Το στησιμο του ειναι καθαρα στριταδικο, φαινεται οτι οι αναρτησεις ουτε που θελουν να δουνε χωμα. Ειναι το ιδιο σφηχτες με του Ζ

    Από πότε τα Ζ έχουν σφιχτές αναρτήσεις?????



    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	tl1000ss.jpg 
Προβολές:	4352 
Μέγεθος:	5,1 KB 
ID:	73741

  13. #13
    Αρχικά δημιουργήθηκε από kostom
    Από πότε τα Ζ έχουν σφιχτές αναρτήσεις?????

    Ειπα, ειναι το ιδιο σφιχτες!
    Δηλαδη,τοσο σφιχτες, οσο του Ζ.

    Σαν να λεμε, οτι ενα παπι ειναι τοσο γρηγορο, οσο ενα αλλο.
    Αυτο ομως δεν σημαινει οτι ειναι γρηγορο

    :rotflmao:

  14. #14
    Μου υποσχέθηκε 600 ευρώ δώρα όλα αυτά βεβαία από το τηλέφωνο γιατί μένω Σέρρες και δεν έχω χρόνο για βόλτες και έρευνα αγοράς χωρίς να υπάρχει το μηχανάκι.
    Με άλλους που μίλησα στο τηλ (ερμιδη-new motoland) μου έδωσαν την ίσια τιμή(7190)και από δώρα ο πρώτος θα δούμε και ο δεύτερος μπουφάν κράνος και βαλίτσα.



    Δεν ξέρω τι παίζει με την παραεισαγωγη και με την εγγυηση

  15. #15
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    01/09/2002
    Μηνύματα
    102
    Καλημέρα. Μια και είσαι στις Σέρρες γιατί δεν πετάγεσαι και μέχρι την Δράμα ή την Καβάλα να δεις και εκεί τι παίζεί; Στην Καβάλα Kawasaki φέρνει ο Γιαγκουδάκης , για Δράμα δεν είμαι σίγουρος αλλά καμιά φορά στις μικρότερες πόλεις παίρνεις και καλύτερη τιμή. Τα λέμε...

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Versys Vs Vstrom
    από X_NR750 στο forum Suzuki V-Strom series
    Απαντήσεις: 342
    Τελευταίο μήνυμα: 05/08/2021, 10:00
  2. test ride VERSYS 650
    από kalant στο forum Kawasaki Versys
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 27/02/2007, 12:26
  3. ΓΝΩΜΕΣ ΓΙΑ Versys
    από FZMAN στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 22/01/2007, 22:50
  4. VERSYS 650 Test Video
    από kalant στο forum Kawasaki Versys
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 09/12/2006, 12:14

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF