Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 18

Θέμα: Yamaha FZ6 Fazer

  1. #1
    Νεκταριος

    Yamaha FZ6 Fazer

    Καλησπερα παιδες και καλως σας βρηκα.

    (δεν μπορω να γραψω με τονους γιατι καπου εχει μπλοκαρει το συστημα μου)

    Εχω το εξης διλλημα, εχω ηδη "παραγγειλει" την κοκκινη FZ6 την γυμνη και οχι αυτην με το semi-fairing για τους εξης λογους:

    1. Γιατι ειναι πολυ κουκλα η κοκκινη. (μακραν ομορφοτερη των αλλων)
    2. Γιατι δεν υπαρχει fazer με fairing αυτη την στιγμη στην αγορα και απο οτι ειδα δεν θα υπαρχει για πολλους ακομα μηνες. Κατι που για εμενα ειναι ακρως αποτρεπτικος παραγοντας. Γιατι πολυ απλα θελω την μηχανη μου να την εχω στην Αυγουστιατικη μου αδεια.
    3. Με τα fairing θα τρεχω πιο πολυ ενω η γυμνη τουλαχιστον κατι θα κανει να με αποτρεπει. (νεος οδηγος ειμαι)
    4. Εχουν καποιες μικρες διαφορες που μου αρεσουν πιο πολυ στην γυμνη παρα στην fairing.

    Βεβαια ομως αυτη με τα bikini-fairing φαινεται καπως πιο μεγαλη/ακριβη απο την κλασικη γυμνη και αυτο με κανει καπως να το σκεφτομαι. Επισης βλεπω και την μεγαλη ζητηση που εχει η αυτη η fazer και το σκεφτομαι ακομα περισσοτερο, "μηπως κανω βλακεια που παιρνω την γυμνη;" Αν το μετανοιωσω υπαρχει αραγε τροπος να της κολησω aftermarket τα fairing της; Η μηπως θα ειναι ασυμφορο;

    Και κατι ακομα, πριν καταληξω σε αυτην κοιταγα την CBF600, μηπως θα ηταν καλυτερο να γυρισω παλι εκει;

    Σας ευχαριστω ολους για την πολυτιμη βοηθεια σας!

    Καλες βολτες σας ευχομαι.

  2. #2
    Γενικα αμα τα ''σκασεις'' ολα γινονται!
    Παντως γενικα δεν νομιζω να συμφερει να βαλεις το φερινγκ μετα!
    Καλυτερα να δοκιμασεις κανενα μπικινι φερινγκ της GIVI!

    Και οχι,μην παρεις το CBF

  3. #3
    πρωην μελος Το avatar του/της idi
    Εγγραφή
    13/08/2003
    Μηνύματα
    6.082
    καλοσηρθες

    καλοριζικο το εργαλειο. κουκλα ειναι. ξερω τι γουσταρεις στη γυμνη: τις μαυρες ζαντες και τη μαυρη ματ ουρα(και μενα μου αρεσαν) ουτε να το σηζητας για CBF, αν και εγω θα ελεγα να παρεις το Fazer να κανεις ταξιδακια να γουσταρεις...

    """"Με τα fairing θα τρεχω πιο πολυ ενω η γυμνη τουλαχιστον κατι θα κανει να με αποτρεπει.""""
    αυτο ξαναπεστο... ειναι 100% ετσι, οσο και αν ακουγετε κουφο!

    να βαλεις το μικρο φεριγκακι της yamaha για "προστασια" και κανε κατι με τους νικελ καθρεφτες (αλλαξε τους, βαψε τους...ξερω γω)

    προσοχη στην αρχη και να ερχεσαι σε καμια βολτα μαζι μας...ετσι?

  4. #4
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της THEOD
    Εγγραφή
    12/04/2003
    Μηνύματα
    2.220
    Φίλε μου η απόφαση είναι δική σου.
    Γιαυτό υπάρχουν και τα δύο μοντέλα για να διαλέξεις ΕΣΥ ανάλογα τα γούστα σου και τις ανάγκες σου.
    Το μόνο σίγουρο είναι ότι το φαιρινγκάτο ταξιδεύει πολύ πιό άνετα, ενώ το γυμνό θα σου βγάλει την ψυχή μόλις ξεμυτίσεις από την Αθήνα. Και μεταξύ μας είναι κρίμα, γιατί το ταξίδι με την μηχανή είναι θαυμάσια εμπειρία.

    Τώρα για aftermarket μετατροπή σίγουρα δεν συμφέρει οικονομικά και δεν ξέρω και κατά πόσο είναι εύκολη.

    Όσο αφορά το δίλλημα fz6 η cbf τι να πώ. Και τα δύο καλά μηχανάκια είναι. Το cbf είναι Honda με ότι αυτό συνεπάγεται - ελαφρά καλύτερη ποιότητα κατασκευής αλλά μπλέκεις και με τον Σαρακάκη...

    Εγώ πάντως προτίμησα το FZ6 για πολλούς λόγους...

  5. #5
    Νεκταριος
    Γενικα αμα τα ''σκασεις'' ολα γινονται!

    Τι εννοεις; Μπορεις να επεκταθεις;

    ξερω τι γουσταρεις στη γυμνη: τις μαυρες ζαντες και τη μαυρη ματ ουρα(και μενα μου αρεσαν)

    Ω ναι! Ειδικα το κοκκινο με το μαυρο ματ ειναι ολα τα λεφτα για μενα! Και δεν ξερω φαινεται και πιο πολυ ο κινητηρας στην γυμνη παρα στην fairingατη.

    Φίλε μου η απόφαση είναι δική σου.

    Χμμ δεν θα το ελεγα γιατι οπως ειπα η μια ειναι ετοιμοπαραδοτη και η αλλη μετα απο μηνες και την θελω για την αυγουστιατικη μου αδεια. Αν δεν την εχω και στην αδεια μου τοτε να την βρασω!


    Παιδια σας ευχαριστω ΠΑΡΑ πολυ για τις γνωμες σας!

  6. #6
    Οντως το κοκκινο μαμαει!
    Μακαρι να εβγαζε και το fazer σε αυτο το χρωμα!

    Εννοω πως αν πας σε ενα εξουσιοδωτημενο και τους πεις θελω να βαλω το φερινγκ και πληρωνω οσο οσο,φυσικα και θα στο κανουν,ομως θα σου κοστισει ο κουκος αηδονη...

  7. #7

    oso oso

    oso oso , tha sou paei panw apo 2 xiliarika!
    Baseis , fairing , fanaria, flash , kalymata fairing , zelatina .....
    Bilias aka Fazer 1000

  8. #8
    Νέο μέλος Το avatar του/της tony29
    Εγγραφή
    08/01/2004
    Μηνύματα
    19

    Ωραία και sexy!

    Ισως η καλύτερη αγορά στην κατηγορία Νεκτάριε, αν και εγώ θα προτιμούσα αυτην με το fairing για τα ταξιδάκια και μόνο.

    Πάντως είναι και οι δύο κούκλες!

    Και κάτι άλλο, τό 'χω απορία...

    Τι έχει η CBF και δεν το συζητάτε, φίλτατοι?

  9. #9
    Νεκταριος
    Φιλοι μου αλητες μηχανοβιοι τσαντακηδες. :rotflmao: :rotflmao:

    Οπου ναναι γινομαι και εγω ενας!

    Λοιπον, εχουμε και λεμε.

    Το aftermarket fairing το ξεχναω.

    Δε με πολυνοιαζουν τα ταξιδακια οσο το ποσο "μουρη" ειναι και δεν ξερω αν η fairingaτη ειναι πιο "κακια" απο την streetfighter.

    Αν και ολοι μου λενε οτι πιο "κακια" ειναι η naked.

    Δεν ξερω εγω θελω ο γυναικειος πλυθησμος να μαθω πως το βλεπει, if you know what I mean. εχχεχεεχεχεχ
    :wacko: :wacko:



    Θα μπορω επισης να επιταχυνω αποτομα με την naked; Η η θα βλεπω με τα κυαλια την fairingατη... μηπως θα βλεπω και τις πινακιδες των παπιων;;;;;;;;;

    :hypnotize

    After τελικα ναι πρεπει να ειναι η "καλυτερη" στην κατηγορια της. Και χαιρομαι που εκανα αυτη την επιλογη!

  10. #10
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της cbanthropos
    Εγγραφή
    14/05/2004
    Μηνύματα
    209
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Νεκταριος
    Οπου ναναι γινομαι και εγω ενας!
    Αντε με το καλο..

    Δε με πολυνοιαζουν τα ταξιδακια
    Πιστευω, θα σε νοιαξουν λιγο λιγο. Και μια Χαλκιδα να πας για καφε, ταξιδακι ειναι..

    Θα μπορω επισης να επιταχυνω αποτομα με την naked; Η η θα βλεπω με τα κυαλια την fairingατη... μηπως θα βλεπω και τις πινακιδες των παπιων;;;;;;;;;
    Τι λες αγορι μου? Ενα fairing θα σου λειπει οχι τα @@ της μηχανης. Το naked ειναι αντρικο !! Θα εχεις 'μπαμ' να φανε και οι κοτες, μοτερ στη μοστρα και ολα τα σχετικα..
    Χωρις πλακα τωρα, και απο ταχυτητες, μεχρι και 160,170 πας με το γυμνο. Μετα ο αερας και τα μυγακια χτυπανε τρελά.
    Αλλα και ποσο να πας σε ενα ταξιδι. Θα πηγαινεις με 160 συνεχεια? Με 140? Εγω ταξιδευω με 120 και απολαμβανω διαδρομη μια χαρα. Και σε προσπερασεις η αμα γουσταρεις ανοιγεις και παραπανω για λιγο. Δε χρειαζεται να πηγαινεις και δαγκωτος.

    Καλη αγορα να εχεις, να εισαι παντα προσεκτικος και να τη χαρεις!
    -------------
    I don't kill flies, but I like to mess with their minds. I hold them above
    globes. They freak out and yell "Whooa, I'm *way* too high."
    -- Bruce Baum

    CB400SF '97
    CBR600F '03

  11. #11
    Φίλε το fairing είναι μόνο ψηλά, το μοτέρ είναι έξω και στα δυο μοντέλα.

    Από κακία κατά τη γνώμη μου έχει περισσότερη η ντυμένη λόγω των προβολέων.

    Επειδή είναι και θέμα μούρης και ματαιοδοξίας... να σε ενημερώσουν ότι υπάρχουν αρκετές κοπελίτσες που μπλέκουν τη γυμνή με κόκκινο χόντα 20ετίας... sorry... (κάνε παρέα με ψαγμένες!!!)

    Τα 140άρια είναι ρουτίνα για την ντυμένη (ακόμα είναι στο στρώσιμο) μέχρι και στην Μεσογείων από φανάρι σε φανάρι (μάλλον το μηχάνημα έχει τα 200 για την πλάκα του)!! Ούτε μύγες, ούτε σφήγκες, ούτε κουνούπια!!! Γιατί??? μια λέξη: ΚΡΑΝΟΣ!!!!!!!!

    ...το ίδιο ισχύει και για τη γυμνή!!!

    Εγώ πάντως χρησιμοποιώ το fairing για να βάζω τα DVD από το video-club!!!!

  12. #12
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της cbanthropos
    Εγγραφή
    14/05/2004
    Μηνύματα
    209
    Αρχικά δημιουργήθηκε από morpheus
    Ούτε μύγες, ούτε σφήγκες, ούτε κουνούπια!!! Γιατί??? μια λέξη: ΚΡΑΝΟΣ!!!!!!!!
    ...το ίδιο ισχύει και για τη γυμνή!!!
    Συμφωνω με το κρανος. ΠΑΝΤΑ!
    Ερωτηση:
    Γιατι στο κρανος δεν κολανε οι μυγες?
    Σε μια αποσταση αθηνα-τριπολη οτι μαζευει το fairing σου εγω το τρωω στη στολη και στο κρανος. Ειναι υπολογισιμη βρωμια πως να το κανουμε...
    -------------
    I don't kill flies, but I like to mess with their minds. I hold them above
    globes. They freak out and yell "Whooa, I'm *way* too high."
    -- Bruce Baum

    CB400SF '97
    CBR600F '03

  13. #13
    Γυρολόγος-Λασπολόγος! Το avatar του/της adam_tsouk
    Εγγραφή
    03/10/2003
    Μηνύματα
    5.430
    Φίλε, καλώς ήρθες και με το καλό να το αποκτήσεις.
    Το fz6 είναι ένα κορυφαίο μηχανάκι στη κατηγορία του και το μόνο με το οποίο μπορώ να το συγκρίν ω είναι το.... z750!!! μόνο και μόνο επειδή θέλω να το πάρω. Είμουν ανάμεσα σε αυτά τα δύο στην τελική απόφαση αλλά ποτέ στο θέμα fairing.
    Έχω ένα ΚΤΜ και όπως καταλαβαίνεις fairing ούτε για δείγμα!! Κανένα πρόβλημα, εξάλου αν θες να πηγαίνεις με 200 θα πρέπει να πας σε άλλη κατηγορία μηχανών.


    Και πάλι καλοτάξιδο. Άριστη επιλογή...
    kawasaki street warriors


    "δεν είναι η πτώση είναι η σύγκρουση..."
    One more dies one more lives
    One baby cries one mother grieves
    For all the sins you will commit
    You'll beg forgiveness and none I'll give

    Δεν θα πεθάνουμε ποτέ κουφάλα νεκροθάφτη!!!


  14. #14
    πρωην μελος Το avatar του/της idi
    Εγγραφή
    13/08/2003
    Μηνύματα
    6.082
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Νεκταριος
    Δε με πολυνοιαζουν τα ταξιδακια οσο το ποσο "μουρη" ειναι και δεν ξερω αν η fairingaτη ειναι πιο "κακια" απο την streetfighter.
    Αν και ολοι μου λενε οτι πιο "κακια" ειναι η naked.
    Δεν ξερω εγω θελω ο γυναικειος πλυθησμος να μαθω πως το βλεπει, if you know what I mean. εχχεχεεχεχεχ
    Θα μπορω επισης να επιταχυνω αποτομα με την naked; Η η θα βλεπω με τα κυαλια την fairingατη... μηπως θα βλεπω και τις πινακιδες των παπιων;;;;;;;;;After τελικα ναι πρεπει να ειναι η "καλυτερη" στην κατηγορια της. Και χαιρομαι που εκανα αυτη την επιλογη!

    1. πιο "μουρη" και "κακια" ειναι η γυμνη. αλλα πιο μουρη και απο τις 2 ΤΟ Ζ... (η καλυτερη της κατηγοριας)
    2. ειχα το Fazer και τραβαγε τα βλεματα σα... στριγκακι στη παραλια. ειδικα τα οργανα
    3. Fazer και Naked εχουν ακριβως το ιδιο γκαζι. μετα τα 200 ομως θα το χανεις λογο ...πονου! και ειναι πιο σταθερο στα πολλα το fazer
    4. ασε τις πινακιδες και κοιτα να μαθεις φιλε να τη στριβεις! αν θες να μαθεις 2 πραγματα σοβαρα να πας στο "0-300 RIDING SCHOOL"

    σε πειριμενουμε σε βολτες και συναντισεις... και καλα ξεμπερδεματα..

  15. #15
    Νεκταριος
    Παιδια οι συμβουλες σας ειναι υπερπολιτιμες!

    Φυσικα και θα ερχομαι οπου πατε! Χανω εγω τετοια;;;

    Σας ευχαριστω ολους!


Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Honda CBF-600S ABS vs Yamaha Fz6 Fazer
    από anixneyths στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 14/04/2005, 10:18
  2. Yamaha Fz6 Fazer Vs Honda Civic Type R
    από kostasfazer στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 53
    Τελευταίο μήνυμα: 04/09/2004, 01:01

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF