Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 42

Θέμα: "Και θα κρεμαστεί στη πλατεία και θα το δει όλος ο κόσμ

  1. #16
    Μια κατω ! Το avatar του/της STOYBI
    Εγγραφή
    19/12/2004
    Μηνύματα
    4.100

  2. #17
    μοναχικός καβαλλάρης Το avatar του/της kostisthegreek
    Εγγραφή
    23/05/2006
    Μηνύματα
    521
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Respect
    Δε θα αργήσει πολύ η ώρα που θα ακούσουμε "στο όνομα του Σαντάμ.." και θα πάθουμε τη πλάκα μας.
    Εχουν αρχίσει κιόλας εκεί κάτω τα αντίποινα από τους οπαδούς του.
    Πήρα τη strada κι έρχομαι...

  3. #18
    Εγειρεσθε αγωμεν εντευθεν Το avatar του/της soundstorm
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    175
    Καλα μην βαφτισουμε και τον Σανταμ τωρα αγιο.Ενας εγκληματιας και τιποτα παραπανο δεν ηταν...Το θεμα ειναι ποιοι τον δικαζουν....αυτοι που τον διορισαν και τον οπλισαν.....
    Οσο για την αποκαλυψη,ακομα δεν ειμαστε ουτε καν στον προλογο.Μην βιαζεστε να δωσετε ημερομηνιες.Και τελος η αποκαλυψη πολυ διαφερει απο το χολιγουντ.Το τελος της θε φερει την ημερα της κρισης.Με την μεγαλη διαφορα οτι αυτη τη μερα θα ζησουν οι ανθρωποι σε ενα καλυτερο κοσμο,σε ενα καθαρο και υγειες τοπο.Αρα η αποκαλυψη και το τελος της ειναι κατι καλο και ευλογημενο.Δεν θα ειναι ο 3ος παγκοσμιος.Αν πιστευετε οτι ειμαστε κοντα τοτε συνεχιστε το διαβασμα μεχρι το τελος του βιβλιου....
    www.tsakosart.gr
    Νοιωθω καλα που ειμαι απο τη χωρα σου Σωκρατη και ας εχω τσιμπλα στο ενα ματι.

  4. #19
    ninjaki the dragon Το avatar του/της EVI
    Εγγραφή
    02/02/2006
    Μηνύματα
    2.504
    Αρχικά δημιουργήθηκε από alximistis
    Με συγχωρείρε πολύ αλλά αν ο απόστολος Πέτρος επανήλθε στη ζωή ως Σαντάμ...
    ε το ήθελε το κρεμασματάκι του!!!
    Είπαμε άγνωσται αι βουλαί του κυρίου αλλά όχι κι έτσι.
    οκ δεκτο αυτο για το Σανταμ αλλα...

    ο Bush τι θελει τοτε? μαμισι μεχρι θανατου?
    i am ninja you can't see me
    Revvin' up your engine ,Listen to her howlin' roar , Metal under tension ,Beggin' you to touch and go , Ride into the Danger Zone

  5. #20
    καμμένος.. Το avatar του/της ronin1
    Εγγραφή
    04/06/2005
    Μηνύματα
    567
    Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI
    οκ δεκτο αυτο για το Σανταμ αλλα...

    ο Bush τι θελει τοτε? μαμισι μεχρι θανατου?
    μπορώ να έχω την τιμη να το κανω εγω αυτό?

  6. #21
    Αρχικά δημιουργήθηκε από ronin1
    μπορώ να έχω την τιμη να το κανω εγω αυτό?

    ανωμαλος εισαι?????
    Dorsoduro 750 & Norton 16H

  7. #22
    Αρχικά δημιουργήθηκε από soundstorm
    Καλα μην βαφτισουμε και τον Σανταμ τωρα αγιο.Ενας εγκληματιας και τιποτα παραπανο δεν ηταν...Το θεμα ειναι ποιοι τον δικαζουν....αυτοι που τον διορισαν και τον οπλισαν.....
    Οσο για την αποκαλυψη,ακομα δεν ειμαστε ουτε καν στον προλογο.Μην βιαζεστε να δωσετε ημερομηνιες.Και τελος η αποκαλυψη πολυ διαφερει απο το χολιγουντ.Το τελος της θε φερει την ημερα της κρισης.Με την μεγαλη διαφορα οτι αυτη τη μερα θα ζησουν οι ανθρωποι σε ενα καλυτερο κοσμο ,σε ενα καθαρο και υγειες τοπο .Αρα η αποκαλυψη και το τελος της ειναι κατι καλο και ευλογημενο.Δεν θα ειναι ο 3ος παγκοσμιος.Αν πιστευετε οτι ειμαστε κοντα τοτε συνεχιστε το διαβασμα μεχρι το τελος του βιβλιου....
    Διάβασε πρώτα τα κόκκινα γράμματα. Σκέψου τώρα τον πλανήτη που ζούμε χωρίς τον άνθρωπο. Εγώ πάντως εδώ θα ήθελα να μένω.

    Μετά διάβασε τα μπλέ. Άρα κάπου πρέπει να ζήσουμε αφού υπάρχουμε.

    Και τώρα διάβασε τα πράσινα. Μήπως τελικά για όσο έχουμε ζήσει εδώ δεν χρειαζόμαστε καλύτερο κόσμο, απλός πρέπει να τον καταλάβουμε ώστε να τον διαχειριστούμε βέλτιστα?

    Π.χ. τι θα μας βοηθήσει να πιάσουμε την ταχύτητα του φωτός και να ταξιδέψουμε μακρυά (ξοδεύοντας το καλύτερο θεωρητικά ανθρώπινο δυναμικό και και φυσικούς πόρους) όταν δεν γνωρίζουμε τον εαυτό μας. Δηλαδή να φύγουμε μακριά από εδώ να ξεχάσουμε (τι να ξεχάσουμε, τον άλλο μας εαυτό, ή απλώς να είμαστε σε μιά μόνιμη αναζήτηση για να ξεχνάμε τον εαυτό μας)? Ή μήπως αέναα σε δουλειά να βρισκόμαστε και να είμαστε απασχολημένοι συνέχεια με έναν άσχετο στόχο, διότι αλλιώς αργία μύτηρ πάσης κακίας..........όπως λένε και στο internet, this is such a waste of bandwidth.
    Ευχαριστώ τους Ιάπωνες για τα γαμηστερά εν σειρά τετρακύλινδρα που απλόχερα προσέφεραν στον πτωχό και ταπεινό τούτο πλανήτη.

  8. #23
    Αναλλοίωτος Το avatar του/της Akatanomastos
    Εγγραφή
    28/04/2005
    Μηνύματα
    1.260
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Respect
    Δε θα αργήσει πολύ η ώρα που θα ακούσουμε "στο όνομα του Σαντάμ.." και θα πάθουμε τη πλάκα μας.

    file mou giati oxi?
    o kathe laos exei tous iroes tou, oi opadoi tou sto onoma tou tha skotonontai kai einai poli logiko..
    toulaxiston aftoi den pethainoun gia dollaria opos oi misthoforoi tou buss alla gia tin aneksartisia tous

    OLA ta parapano den simenoun pos o Santam den itan fonias kai eglimatias polemou..
    -It's 106 miles to Chicago. We've got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark, and we're wearing sunglasses.
    - Hit it.
    -------------------------------------------------------------------------------
    όλα αυτά, είναι απλά μέρος του πανυγηριού που λέγεται ζωή..
    ------------------------------------------------------------------------------
    νέα προσθήκη

    Definition of a bad boy



  9. #24
    Ερχομαι!!!! Το avatar του/της zephyr1
    Εγγραφή
    01/12/2005
    Μηνύματα
    2.880
    Αρχικά δημιουργήθηκε από H.A.Balafoutre
    Διάβασε πρώτα τα κόκκινα γράμματα. Σκέψου τώρα τον πλανήτη που ζούμε χωρίς τον άνθρωπο. Εγώ πάντως εδώ θα ήθελα να μένω.

    Μετά διάβασε τα μπλέ. Άρα κάπου πρέπει να ζήσουμε αφού υπάρχουμε.

    Και τώρα διάβασε τα πράσινα. Μήπως τελικά για όσο έχουμε ζήσει εδώ δεν χρειαζόμαστε καλύτερο κόσμο, απλός πρέπει να τον καταλάβουμε ώστε να τον διαχειριστούμε βέλτιστα?

    Π.χ. τι θα μας βοηθήσει να πιάσουμε την ταχύτητα του φωτός και να ταξιδέψουμε μακρυά (ξοδεύοντας το καλύτερο θεωρητικά ανθρώπινο δυναμικό και και φυσικούς πόρους) όταν δεν γνωρίζουμε τον εαυτό μας. Δηλαδή να φύγουμε μακριά από εδώ να ξεχάσουμε (τι να ξεχάσουμε, τον άλλο μας εαυτό, ή απλώς να είμαστε σε μιά μόνιμη αναζήτηση για να ξεχνάμε τον εαυτό μας)? Ή μήπως αέναα σε δουλειά να βρισκόμαστε και να είμαστε απασχολημένοι συνέχεια με έναν άσχετο στόχο, διότι αλλιώς αργία μύτηρ πάσης κακίας..........όπως λένε και στο internet, this is such a waste of bandwidth.
    Εμενα μου φτανει να πιασω την ταχυτητα του φωτος.

  10. #25
    Εγειρεσθε αγωμεν εντευθεν Το avatar του/της soundstorm
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    175
    [QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από H.A.Balafoutre
    . Μήπως τελικά για όσο έχουμε ζήσει εδώ δεν χρειαζόμαστε καλύτερο κόσμο, απλός πρέπει να τον καταλάβουμε ώστε να τον διαχειριστούμε βέλτιστα?

    Τι το ιδανικοτερο?Αλλα εχεις την εντυπωση πως θα γινει ποτε κατι τετοιο?
    Ποιανου ο λογος θα περασει?Ο δικος μου η του βιομηχανου που εκμεταλευεται τα δαση του αμαζονιου?
    Ο δικος μου ή των κατασκευαστων πυρινικων?
    Ο δικος μου ή των πρεζεμπορων?
    Και παει λεγοντας......
    www.tsakosart.gr
    Νοιωθω καλα που ειμαι απο τη χωρα σου Σωκρατη και ας εχω τσιμπλα στο ενα ματι.

  11. #26
    Αρχικά δημιουργήθηκε από zephyr1
    Εμενα μου φτανει να πιασω την ταχυτητα του φωτος.

    Αυτή τη γιορτή τη γιορτάζουμε το Σάββατο 6 Ιανουαρίου, ΤΑ ΦΩΤΑ..........:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    Ευχαριστώ τους Ιάπωνες για τα γαμηστερά εν σειρά τετρακύλινδρα που απλόχερα προσέφεραν στον πτωχό και ταπεινό τούτο πλανήτη.

  12. #27
    [QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από soundstorm
    Αρχικά δημιουργήθηκε από H.A.Balafoutre
    . Μήπως τελικά για όσο έχουμε ζήσει εδώ δεν χρειαζόμαστε καλύτερο κόσμο, απλός πρέπει να τον καταλάβουμε ώστε να τον διαχειριστούμε βέλτιστα?

    Τι το ιδανικοτερο?Αλλα εχεις την εντυπωση πως θα γινει ποτε κατι τετοιο?
    Ποιανου ο λογος θα περασει?Ο δικος μου η του βιομηχανου που εκμεταλευεται τα δαση του αμαζονιου?
    Ο δικος μου ή των κατασκευαστων πυρινικων?
    Ο δικος μου ή των πρεζεμπορων?
    Και παει λεγοντας......
    Δεν είπα πως είναι εύκολο. Αλλά τα τελευταία χρόνια όλο και περισσότεροι είναι με το μέρος οργανόσεων για την προστασία των δασών, όλο και περισσότεροι επιστήμονες βρίσκουν "καθαρές" πηγές ενέργειας. Ίσως θα έπρεπε να παραδειγματιστούμε από την αγώνα που κάνουν οι ναρκωμανείς για να απεξερτηθούν. Και τα τελευταία χρόνια αλλάζει η νοοτροπία απέναντί τους, πλέον είναι άρρωστοι και όχι εγκληματίες. Δεν πρέπει να σταματήσουμε να προσπαθούμε. Πλέον έχουμε τις γνώσεις για να κάνουμε το σωστό.
    Ευχαριστώ τους Ιάπωνες για τα γαμηστερά εν σειρά τετρακύλινδρα που απλόχερα προσέφεραν στον πτωχό και ταπεινό τούτο πλανήτη.

  13. #28
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Akatanomastos
    file mou giati oxi?
    o kathe laos exei tous iroes tou, oi opadoi tou sto onoma tou tha skotonontai kai einai poli logiko..
    toulaxiston aftoi den pethainoun gia dollaria opos oi misthoforoi tou buss alla gia tin aneksartisia tous

    OLA ta parapano den simenoun pos o Santam den itan fonias kai eglimatias polemou..
    Ασφαλώς και δε σημαίνει κάτι τέτοιο.. Όσο για το λογικόν...εγώ απλά επισημαίνω τη λογική του παραλόγου που επικρατεί μεταξύ τυράνων-δυναστών.
    Ασε που αν το τραβήξουμε λιγάκι θα δούμε πως αυτή η λογική (της τυρανίας) μας έχει κάτσει στο σβέρκο και έχει μπει για τα καλά μες το πετσί μας!!
    More Techno..More Dijital!!
    This way please...www.di.fm


  14. #29
    Μαγαζατουρας Το avatar του/της warlord
    Εγγραφή
    01/05/2006
    Μηνύματα
    106

    ...και η ημερα της κρισεως ηρθε και ρωτησε ο Αγιος
    -το επλενες?
    -το επλενα
    -του εβαζες λαδι?
    -του εβαζα
    -το πηγενες βραδι?
    -το πηγενα
    -μπουζια σου εκαιγε?
    -μου εκαιγε
    -ηταν αριθμηστο?
    -σχεδον παντα
    -ανατριχιαζες καθε φορα που το αγγιζες?
    -ανατριχιαζα
    -σιγα ρε ανθρωπε σε λιγο θα μας πεις οτι καβαλουσες και Bandit
    -Bandit καβαλουσα αγγελε
    -Ε,τοτε περνα

    Bandit,το μηχανακι που κρατα τα κλειδια του παραδεισου,επι της γης και του ουρανου
    Ο πυργος της Βαβελ

  15. #30
    μια σκιά μ' ακολουθάει Το avatar του/της cityfly
    Εγγραφή
    07/05/2003
    Μηνύματα
    3.701
    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


    μόνο που δεν κρεμάστηκε σε πλατεία


    άσε που δεν είναι ο μόνος που κρεμάστηκε


Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. πως θα κανουμε διακοπες φετος! (και οχι μονο)
    από mikes στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 26/03/2010, 20:28
  2. Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 24/04/2008, 22:17
  3. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 04/10/2006, 07:54
  4. Θα παω στη ζουγκλα με τον Ταρζαν!!!
    από Boxer στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 05/11/2004, 20:10
  5. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 17/09/2004, 15:05

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF