Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 31

Θέμα: Αμ δεν παιρνει...

  1. #1
    Μέλος Το avatar του/της possidi
    Εγγραφή
    16/07/2006
    Μηνύματα
    90

    Αμ δεν παιρνει...

    ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΜΕ ΥΓΕΙΑ ΚΑΙ ΧΑΡΑ!

    Λοιπον τα φωτα σας: Εχω το CBF 600 ΑΒS και πριν απο κανα δυο ωρες μου μεινε στη μεση του πουθενα. Δεν θα μακρυγορησω με το πως και γιατι...[μπορει να μπουκωσε-μπορει και να επεσε η μπαταρια] το θεμα ομως ειναι οτι ουτε και οταν καρφωνω τη δευτερα σε κατηφορα και ατομο που σμπρωχνει παιρνει...

    Λετε να επαθα καμια ζημια? Πειτε καμια ιδεα γιατι θα μου την φανε εκει που την εχω...

    Ευχαριστω πολυ παιδες!!!

  2. #2
    Los Toumpaneiros Το avatar του/της GIXXERAKIAS
    Εγγραφή
    02/05/2006
    Μηνύματα
    3.217
    δηλαδη οταν τραβας μιζιες δεν παιρνει?Εχει μπαταρια και δεν παιρνει παρα μονο με σπρωξιμο?Πηνια βολαν μου μυριζεται η φαση,την ειχε πατησει και φιλος παλι με χοντα.Ελπιζω να ειναι τιποτα πιο απλο και να μην μπλεξεις γιατι ο φιλος ετρεχε στον σαρακακη 2 με 3 μηνες για τα ανταλακτικα!Αλλος κανεις μηπως ξερει κατι?Καλα ξεμπερδεματα
    Keep spamming!!!:a13:

  3. #3
    Μέλος Το avatar του/της possidi
    Εγγραφή
    16/07/2006
    Μηνύματα
    90
    Μπαταρια και να μην ηταν τωρα πια δεν εχει σημασια μιας και εχει ξελιγαδει πια απο τις προσπαθειες...

    Η ερωτηση μου ομως ειναι η εξης: Ειναι δυνατον να μην παιρνει με "καρφωτη" δευτερα και τρελλο σμπρωξιμο σε κατηφορα...?

    Εννοειται πως ο διακοπτης Run ειναι ανοιχτος...

    Τι εγινε ρε παιδια.... ..... ..... .....?

  4. #4
    Los Toumpaneiros Το avatar του/της GIXXERAKIAS
    Εγγραφή
    02/05/2006
    Μηνύματα
    3.217
    Αρχικά δημιουργήθηκε από possidi
    Μπαταρια και να μην ηταν τωρα πια δεν εχει σημασια μιας και εχει ξελιγαδει πια απο τις προσπαθειες...

    Η ερωτηση μου ομως ειναι η εξης: Ειναι δυνατον να μην παιρνει με "καρφωτη" δευτερα και τρελλο σμπρωξιμο σε κατηφορα...?

    Εννοειται πως ο διακοπτης Run ειναι ανοιχτος...

    Τι εγινε ρε παιδια.... ..... ..... .....?
    Καλα πιο πανω γραφεις οτι παιρνει με ζπρωξιμο απο 2ο ατομο γιατι δεν την πηρες ετσι και να την πηγαινες στο σπιτι σου η σε καποιο συνεργειο που ξερεις?Πντως για εκει ειναι η δουλεια,ρευματα και ισως και ανορθωτης.Αν εχεις διαβασει εδω μεσα τα χοντα πασχουν σε πηνια βολαν και ανορθωτες.Ειναι αρκετα παιδια που το εχουν παθει!Ειναι αργα για πολλες απαντησεις τωρα,απο αυριο θα μπουν οι 'ειδικοι'

    Καλα ξεμπερματα σου ευχομαι και παλι
    Keep spamming!!!:a13:

  5. #5
    Μέλος Το avatar του/της possidi
    Εγγραφή
    16/07/2006
    Μηνύματα
    90
    ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΕΙ..... ........ ....... ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΕΙ ΟΥΤΕ ΜΕ ΣΚΑΣΤΗ ΤΗ ΔΕΥΤΕΡΑ Α Α Α Α...... Ευχομαι αυριο το πρωι να ειναι εκει... ... ... Ας οψεται ο συναγερμος... ... ... ...

  6. #6
    Los Toumpaneiros Το avatar του/της GIXXERAKIAS
    Εγγραφή
    02/05/2006
    Μηνύματα
    3.217

    Εγω παντως θα εχτιζα σκοπια εκει η ακομα καλυτερα θα ζηταγα απο ενα φιλο με φορτηγακι να την παρει,αν δεν θες να πληρωσεις την μεταφορα της 50ε απο οπου και αν ειναι παρε ενα τηλ και κανε την καλη να μην σε τρωει το αγχος και πηγαινε την σπιτι σου!

    Μοτο service 6944 541411
    και τηλ αναγκης 210 4971887 24ωρη εξυπηρετηση

    Ειχαμε μεινει με ενα φιλαρακι απο λαστιχο και δεν υπηρχε εκει κοντα βουλκανιζατερ,ουτε ειχαμε κιτ επισκευης οποτε ειχε ο φιλαρακος το τηλ και μας εσωσε απο πολυ ζπρωξιμο βραδυατικα και πηρα και γω μια καρτα του,δηλ αυτοκολητο και το εχω στο βιβλιαρακι για το διπλωμα μου παντα κολλημενο
    Keep spamming!!!:a13:

  7. #7
    A.I.R.P. Το avatar του/της pissaman
    Affiliate
    Εγγραφή
    26/05/2005
    Μηνύματα
    641
    Φυσικά και δεν μπορεί να πάρει με σκαστή δευτέρα γιατί δεν έχει ξεμπλοκάρει το immobilizer. Τουλάχιστον τώρα που δεν έχει μπαταρία!
    Do You Ride? Ανταλλακτικά Μοτο
    Τα πάντα είναι εφικτά! Είναι απλά θέμα χρόνου και χρήματος!
    Videos

  8. #8
    Αρχικά δημιουργήθηκε από pissaman
    Φυσικά και δεν μπορεί να πάρει με σκαστή δευτέρα γιατί δεν έχει ξεμπλοκάρει το immobilizer. Τουλάχιστον τώρα που δεν έχει μπαταρία!
    Το CBF-600 δεν έχει immobilizer καρντιά μου !


  9. #9
    A.I.R.P. Το avatar του/της pissaman
    Affiliate
    Εγγραφή
    26/05/2005
    Μηνύματα
    641
    :hypnotize
    Σήμερα δεν ξύπνησα καλά!
    Γράψτε λάθος!
    όντως δεν έχει immobilizer!
    Do You Ride? Ανταλλακτικά Μοτο
    Τα πάντα είναι εφικτά! Είναι απλά θέμα χρόνου και χρήματος!
    Videos

  10. #10
    Ποσαδιστής Το avatar του/της el_hymador
    Εγγραφή
    09/09/2005
    Μηνύματα
    3.918
    δωσε λιγο παραπανω data

    ...προφανως η μιζα γυρναει(γυρνουσε μαλλον)....ρευμα εχεις παντου? τσεκαρες αν δινει στα μπουζοκαλωδια? καλα ετσι στα καλα καθουμενα σε αφησε?
    εν κινηση , η το ειχες σταματησει και δεν ξαναπηρε?

  11. #11
    sosTa? ..... paliaaaa :-)
    Εγγραφή
    03/05/2006
    Μηνύματα
    2.386
    με ελλιπείς πληροφορίες δε πρόκειται να βγάλουμε άκρη....



    μπορεί να είναι από κάτι πολύ απλό εώς μαλακία έως και κάποια βλάβη... το τελευταίο είναι λίγο χλωμό...

  12. #12
    It seems to me that Το avatar του/της OldMan
    Moderator
    Εγγραφή
    24/11/2004
    Μηνύματα
    17.659
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Nostra
    με ελλιπείς πληροφορίες δε πρόκειται να βγάλουμε άκρη....
    Ενώ με πλήρεις πληροφορίες, θα βάλετε μπροστά το μηχανάκι με τηλεχειρισμό ...!!! :a31:
    Όμορφα παιδιά, η περιπέτεια πέθανε...

  13. #13
    Μέλος Το avatar του/της possidi
    Εγγραφή
    16/07/2006
    Μηνύματα
    90
    Καλημερα και ευχαριστω για τις απαντησεις!

    1. Ρευμα δεν υπαρχει καθολου πλεον αφου ξελιγωθηκε η μπαταρια απο τις προσπαθειες. Επομενως δεν παει ρευμα στα μπουζοκαλωδια...

    2. Σην αρχη η μιζα γυρνουσε καπως αλλα μαλλον νωχελικα και αυτο με οδηγει στο συμπερασμα-υποθεση οτι η μπαταρια ηταν εξαρχης καπως "πεσμενη" λογω μιας σχετικης ακινησιας η μαλλον περιορισμενων χιλιομετρικων αποστασεων....τι να πω?

    3. το θεμα ειναι οτι ΔΕΝ ΕΠΑΙΡΝΕ ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΑΚΟΜΑ ΠΑΙΡΝΕΙ ΜΕ ΣΚΑΣΤΗ ΤΗ ΔΕΥΤΕΡΑ... αυτο ειναι και το θεμα που με απασχολει... με αλλα λογια δε με πολυενδιαφερει το γιατι και πως με αφησε ρε παιδια... στο φιναλε την παω συνεργειο αφου την ξεκοκαλισω μονος μου... ΓΙΑΤΙ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΕΙ ΣΚΑΣΤΗ? ειναι λογικο?... ανησυχω...

    4. Τωρα το πιο σημαντικο...ψαχνω καλωδια για να προσπαθησω να τη βαλω μπροστα με μπαταρια αυτοκινητου. Μπορει κανποιος να μου θυμησει που και πως θα κανω τη γειωση δεδομενου του οτι αν θυμαμαι καλα μονο ο ενας πολος της λιλιπουτιας μπαταριας μας ειναι προσβασιμος αμεσα... .... σωστα?

    Ευχαριστω που διαβασατε μεχρι εδω !!!

    Περιμενω online παιδες...

  14. #14
    It seems to me that Το avatar του/της OldMan
    Moderator
    Εγγραφή
    24/11/2004
    Μηνύματα
    17.659
    Αρχικά δημιουργήθηκε από possidi
    ...ψαχνω καλωδια για να προσπαθησω να τη βαλω μπροστα με μπαταρια αυτοκινητου. Μπορει κανποιος να μου θυμησει που και πως θα κανω τη γειωση δεδομενου του οτι αν θυμαμαι καλα μονο ο ενας πολος της λιλιπουτιας μπαταριας μας ειναι προσβασιμος αμεσα... .... σωστα?
    Δυστυχώς θα πρέπει να ενώσεις το Θετικό πόλο της μπαταρίας σου (αυτόν που ΔΕΝ είναι προσβάσιμος) με τον Θετικό πόλο της βοηθητικής μπαταρίας !!

    Για τον αρνητικό, υπάρχουν 3 επιλογές:

    (-) με (-) απευθείας (δεν συνίσταται, αλλά το έχω κάνει άπειρες φορές χωρίς πρόβλημα)

    (-) δικιάς σου με γείωση της βοηθητικής (αν είναι πάνω σε όχημα, εννοείται..)

    γείωση δικιά σου με (-) βοηθητκής (strongly recommended !!)

    Όμορφα παιδιά, η περιπέτεια πέθανε...

  15. #15
    sosTa? ..... paliaaaa :-)
    Εγγραφή
    03/05/2006
    Μηνύματα
    2.386
    αν έχει μπλοκάρει ο συναγερμός όσο και να σπρώχνεις... ξέρεις τι θα πάρεις...

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΕΙ ΜΠΡΟΣΤΑ
    από orizontas στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 97
    Τελευταίο μήνυμα: 19/01/2012, 07:03
  2. Δεν παιρνει μπρος...
    από possidi στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 04/10/2006, 07:39
  3. γιατι δεν παιρνει μπροστά ?
    από as_pino στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 22
    Τελευταίο μήνυμα: 02/02/2006, 22:09
  4. Πρόβλημα! Δεν παίρνει μπρος!! (CBF-250)
    από SnakeMJK στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 04/10/2005, 17:39

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF