Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 21

Θέμα: Σύγκρουση μοτοσικλέτας με το υπηρεσιακό όχημα του υπουργού Εσωτερικών

  1. #1
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της GeorgeFZR
    Εγγραφή
    08/06/2005
    Μηνύματα
    175

    Σύγκρουση μοτοσικλέτας με το υπηρεσιακό όχημα του υπουργού Εσωτερικών

    Μοτοσικλέτα στην οποία επέβαιναν δύο άτομα συγκρούστηκε έξω από το υπουργείο Εσωτερικών με υπηρεσιακό όχημα στο οποίο επέβαινε ο Προκόπης Παυλόπουλος. Οι επιβάτες της μοτοσικλέτας τραυματίστηκαν ελαφρά. Προανάκριση διενεργεί η Τροχαία.

    Όπως ανακοινώθηκε από τη Γενική Αστυνομική Διεύθυνση Αττικής, λίγο μετά τις 3 το μεσημέρι ο ειδικός φρουρός και ένας αστυνομικός με μηχανή διέκοψαν την κυκλοφορία επί της οδού βασ. Σοφίας, προκειμένου να εξέλθει από το χώρο στάθμευσης του υπουργείου το όχημα με τον υπουργό.

    Τη στιγμή εκείνη δίκυκλη μηχανή στην οποία επέβαιναν δύο άτομα και κινείτο προς την πλατεία Συντάγματος προσέκρουσε στο όχημα ,με αποτέλεσμα να προκληθούν υλικές ζημιές. Οι δύο επιβάτες τραυματίστηκαν ελαφρά.

    news.in.gr, με πληροφορίες από ΑΠΕ


    Έμαθα Να Αγαπώ Τον Εαυτό Μου,Να Τον Σέβομαι,Και Να Τον Καρφώνω Σε Οποιο Ντουβάρι θέλω....

    ------------------------------------------------------

  2. #2
    παλιος αναγνωστης ... Το avatar του/της Themis_81
    Εγγραφή
    20/11/2006
    Μηνύματα
    92
    Ηθελα να ξερα θα παθει τιποτα ο κwλ..s του υπουργου αν περιμενει 2' ??? Μια φορα παραλιγο να με παρει μαζι ενας Π@π@ρας ασφαλιτης απο την συνοδεια καποιου με κοψιμο μαλλον αν κρινω το πως πηγαιναν στην Αλεξανδρας ... και μεχρι να καταλαβω τι εγινε μου ερχεται ενας αλλος διπλα και μου γκαριζει κανε στην ακρη ΡΕΕΕΕΕ .... Το καντηλακι του το εφαγε ..... Εχε χαρη που τοτε ημουν με το CB και πινακιδα αλλιως θα γελαγα λιγο .... με τους καραγκιοζηδες ....

  3. #3
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της DimChios
    Εγγραφή
    24/01/2006
    Μηνύματα
    11.607
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Themis_81
    Ηθελα να ξερα θα παθει τιποτα ο κwλ..s του υπουργου αν περιμενει 2' ???



    Μπορεί να του κόψουν από το μισθό του γιατί άργησε ρε μεγάλε!

    Εσύ δηλαδή που τό ξέρεις? Έχει οικογένεια ο άνθρωπος να θρέψει!

    Άμ πώς....



  4. #4
    Τωρα εγω φταιω αν ισχυριστω πως αυτη η ειδηση ειναι για τον π0^τ$0.

    Δηλαδη πρεπει να χτυπησει υπουργος με μοτοσυκλετιστη για να γινει ειδηση.

    Ολα τα αλλα τα καθημερινα γιατι τα αφηνουνε?

    Και μη μου πειτε οτι ολο αυτο εχει γινει για να βρει το δικιο του ο μοτοσυκλετιστης

    ΜΑΛΑΚΙΕΣ
    In Thrust We Trust

    Turn To Burn

  5. #5
    Σωστά!

    Αμα ειναι να γίνοντε ρόμπα ας γίνουν ολοι οι Ι.Χ.δες υπουργοί και βουλευτες μπάς και συγκινηθεί κανείς απο τις μαμακίες τους!!!!
    Αντι να περιμένει ο Υπουργός-Βουλευτης τον λαό που τον ψηφίζει να περάσει...........γίνετε το αντίθετο...κατάλαβες......!!!!
    CALCULATOR ISLAND

  6. #6
    Ένα φάντασμα πλανιέται...
    Εγγραφή
    22/02/2006
    Μηνύματα
    92
    Εν τω μεταξύ και ο μοτοσυκλετιστής ήταν αστυνομικός. Και να μην ήταν τα πράγματα όπως τα είπε η τηλεόραση, (η ασφάλεια του υπουργού, είχε κλείσει τον δρόμο), σίγουρα δεν πρόκειται να μαθαίναμε τίποτα.
    Αν πιάσεις τον άλλο από τα @ρχ@δ@ η καρδιά θα ακολουθήσει!!!!!

  7. #7
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της simeon
    Εγγραφή
    05/08/2005
    Μηνύματα
    178
    Αρχικά δημιουργήθηκε από loukasfilm
    Εν τω μεταξύ και ο μοτοσυκλετιστής ήταν αστυνομικός
    Μηπως γι αυτο εγραψε στα π@π@ρια του τον συναδελφο????
    πιοι αλλοι εκτος απο αυτους και τους ταριφες βγαινουν στο δρομο και οποιον παρει ο χαρος???

    και αν πηγαινε καποιος απο εσας και οχι υπουργος να περασει και τρακαρε με αστυνομικους καλα ξεμπερδεματα..... μην τα ξεχναμε αυτα...

  8. #8
    Ένα φάντασμα πλανιέται...
    Εγγραφή
    22/02/2006
    Μηνύματα
    92
    Αρχικά δημιουργήθηκε από simeon
    Μηπως γι αυτο εγραψε στα π@π@ρια του τον συναδελφο????
    πιοι αλλοι εκτος απο αυτους και τους ταριφες βγαινουν στο δρομο και οποιον παρει ο χαρος???

    και αν πηγαινε καποιος απο εσας και οχι υπουργος να περασει και τρακαρε με αστυνομικους καλα ξεμπερδεματα..... μην τα ξεχναμε αυτα...

    Τώρα να σου πω ότι έχεις και άδικο? Θα πέσει φωτιά να μας κάψει.


    Αν πιάσεις τον άλλο από τα @ρχ@δ@ η καρδιά θα ακολουθήσει!!!!!

  9. #9
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της alximistis
    Εγγραφή
    03/10/2005
    Μηνύματα
    3.093
    Παιδιά δεν θέλω να φανώ ο... περίεργος της ιστορίας ούτε έχω κάτι υπέρ των ασφαλιτών και αστυνομικών.
    Ωστόσο ο άνθρωπος αυτός, ο οδηγός του υπουργού, εκτελεί διαταγές και εντολές.
    Έτσι του είπαν έτσι έκανε.
    Του είπε ο κατά τα άλλα καθηγητής συνταγματικού δικαίου ναι αυτός που πρέπει να σέβεται πρώτος το νόμο, τρέχα βιαζόμαστε φύγε και το έκανε.
    δυστυχώς στη χώρα μας ορισμένες θέσεις είναι καλές πολύ καλές βισματικές που λέμε αλλά την ίδια στιγμή αν ασυμβεί κάτι δεν θα πάρει ποτέ την ευθύνη ο άμεσα υπεύθυνος ο κ. παπαρουπουργός στην προκειμένη περίπτωση.

    Από την άλλη τώρα αυτοί οι ηλίθιοι-ΠΑΝηλίθιοι που έκοψαν υποτίθεται την κυκλοφορίοα δεν έβλεπαν;;;

  10. #10
    Αρχικά δημιουργήθηκε από alximistis
    Παιδιά δεν θέλω να φανώ ο... περίεργος της ιστορίας ούτε έχω κάτι υπέρ των ασφαλιτών και αστυνομικών.
    Ωστόσο ο άνθρωπος αυτός, ο οδηγός του υπουργού, εκτελεί διαταγές και εντολές.
    Έτσι του είπαν έτσι έκανε.
    Του είπε ο κατά τα άλλα καθηγητής συνταγματικού δικαίου ναι αυτός που πρέπει να σέβεται πρώτος το νόμο, τρέχα βιαζόμαστε φύγε και το έκανε.
    δυστυχώς στη χώρα μας ορισμένες θέσεις είναι καλές πολύ καλές βισματικές που λέμε αλλά την ίδια στιγμή αν ασυμβεί κάτι δεν θα πάρει ποτέ την ευθύνη ο άμεσα υπεύθυνος ο κ. παπαρουπουργός στην προκειμένη περίπτωση.

    Από την άλλη τώρα αυτοί οι ηλίθιοι-ΠΑΝηλίθιοι που έκοψαν υποτίθεται την κυκλοφορίοα δεν έβλεπαν;;;
    Βασικά αυτός που έκλεισε την κυκλοφορία ήταν ,λέει ο ειδικός φρουρός του υπουργείου(Δεν ήταν τροχονόμος και δεν είναι στα καθηκοντά του να κλείνει δρόμους) ... και σε δρόμο με διπλή διαχωριστική γραμμή ο άλλος έκανε αναστροφή.... χεχ ότι νάναι !!!!Δηλαδή εφόσον είναι βουλευτής!! έχει δικό του κώδικα οδικής κυκλοφορίας ΕΤΣΙΙΙΙΙ!!!!

    Somewhere in my soul
    there’s always Rock ‘n’ Roll.
    Yeahhh..

  11. #11
    Χιλιομετροφάγος Το avatar του/της SF
    Εγγραφή
    14/05/2002
    Μηνύματα
    2.903
    Και ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ότι δεν είναι η πρώτη φορά που βουλευτικό ή διπλωματικό αυτοκίνητο ή αυτοκίνητο συνοδείας προκαλεί ατύχημα.......... αλλά αυτά τα νέα θάβονται άμεσα και αποτελεσματικά. @@...
    ---
    Προσέχουμε για να τρέχουμε

  12. #12
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της alximistis
    Εγγραφή
    03/10/2005
    Μηνύματα
    3.093
    Αρχικά δημιουργήθηκε από SF
    Και ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ότι δεν είναι η πρώτη φορά που βουλευτικό ή διπλωματικό αυτοκίνητο ή αυτοκίνητο συνοδείας προκαλεί ατύχημα.......... αλλά αυτά τα νέα θάβονται άμεσα και αποτελεσματικά. @@...

    Όχι ρε φίλε. Δεν θάβονται.
    Πως το μάθαμε τότε; ΟΚ ίσως κανά ατύχημα από βουλευτή σε χωριό ή απομακρυσμένη περιοχή ίσως όντως να αποκρυφθεί.
    Αλλά δεν πιστεύω ότι θάβονται. Απόδειξη ότι το ξέρουμε και το συζητάμε.

  13. #13
    i love you 80's Το avatar του/της zoropatra
    Εγγραφή
    16/11/2004
    Μηνύματα
    1.026
    Αρχικά δημιουργήθηκε από alximistis
    Όχι ρε φίλε. Δεν θάβονται.
    Πως το μάθαμε τότε; ΟΚ ίσως κανά ατύχημα από βουλευτή σε χωριό ή απομακρυσμένη περιοχή ίσως όντως να αποκρυφθεί.
    Αλλά δεν πιστεύω ότι θάβονται. Απόδειξη ότι το ξέρουμε και το συζητάμε.


    κρυβονται αδερφε!!!!απλα τα μαθαινουμε οταν θελυν αυτοι!!!

    π.χ οταν θελουν να πικαρουν εναν βουλευτη υπουργο ή οποιον αλλο θελουν το μαθαινουμε!!!

    εγω πιστευω οτι οταν θελουν να δειξουν καποιον κακο και στραβα να κατουρισει θα το μαθουμε!!!!


    ειναι πολλα τα συμφεροντα αρη!!!!!
    Ο ΔΡΟΜΟΣ ΠΟΥ ΟΔΗΓΕΙ ΣΤΗΝ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΑ ΥΠΟΚΑΤΑΣΚΕΥΗ

    ΤΑΧΥΤΗΤΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΧΑΠΙ ΠΟΥ ΤΟ ΠΕΡΝΕΙΣ ΜΙΚΡΟΣ ΚΑΙ ΜΕΝΕΙ.....

    μην ακολουθείς το μονοπάτι...πήγαινε εκεί που δεν υπάρχει μονοπάτι και άφησε τα ίχνη σου.....



  14. #14
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της alximistis
    Εγγραφή
    03/10/2005
    Μηνύματα
    3.093
    Αρχικά δημιουργήθηκε από zoropatra
    κρυβονται αδερφε!!!!απλα τα μαθαινουμε οταν θελυν αυτοι!!!

    π.χ οταν θελουν να πικαρουν εναν βουλευτη υπουργο ή οποιον αλλο θελουν το μαθαινουμε!!!

    εγω πιστευω οτι οταν θελουν να δειξουν καποιον κακο και στραβα να κατουρισει θα το μαθουμε!!!!


    ειναι πολλα τα συμφεροντα αρη!!!!!

    Όχι φίλε μου! 1000% ΟΧΙ!
    Δεν υπάρχει λόγος να κρυφτεί γιατί έχουν την άνεση να μην τους αγγίζει κανείς.
    Άσε που είναι τώρα πια τόσες πολλές οι πλευρές από τις οποίες μπορείς να μάθεις πράγματα που εκ των πραγμάτων δεν παίζει τέτοιο πράγμα.
    Να αλλάξουν τα γεγονότα να κρύψουν λεπτομέρειες να "πιάσουν" μάρτυρες ναι.
    Να θάψουν εντελώς ένα γεγονός όχι!

  15. #15
    το διάβασα το πρωί...

    Από City Press (σημερινό φύλλο):

    Σε αυτοκινητιστικό ατύχημα ενεπλάκη άθελά του ο υπουργός Eσωτερικών Π. Παυλόπουλος, το υπηρεσιακό αυτοκίνητο του οποίου, εξερχόμενο από το υπουργείο Eσωτερικών στην οδό Bασιλίσσης Σοφίας, συγκρούστηκε με διερχόμενη μοτοσικλέτα, η οποία κατευθυνόταν προς το Σύνταγμα, με αποτέλεσμα να τραυματιστούν ελαφρά οι δύο επιβάτες της. Σε δημοσίευμα της εφημερίδας «Έθνος» αναφέρεται ότι το ατύχημα προκλήθηκε όταν το αυτοκίνητο στο οποίο επέβαινε ο κ. Παυλόπουλος, επιδιώκοντας να «κόψει δρόμο», αντί να ακολουθήσει το ρεύμα κυκλοφορίας βγαίνοντας από το υπουργείο, κατευθύνθηκε στον αντίθετο προορισμό διασχίζοντας κάθετα τη λεωφόρο, ενώ ο ειδικός φρουρός που φυλάσσει το υπουργείο επιχείρησε να διακόψει την κυκλοφορία και στις δύο λωρίδες, αν και αρμόδιοι για να κόβουν την κυκλοφορία σε κεντρικές οδικές αρτηρίες είναι μόνο οι αστυνομικοί της Tροχαίας.
    Στο ίδιο δημοσίευμα σημειώνεται ότι επιχειρήθηκε να αποδοθεί ευθύνη για το ατύχημα αποκλειστικά στον οδηγό της μοτοσικλέτας, ενώ η σχετική ανακοίνωση της ΓAΔA ήταν λακωνική.
    Μικρό κορίτσι με τα βήματα χαμένα
    Τυχαία γόνατα ξεκούρασαν τα οστά μου
    Μα πάντα θα 'ρχομαι από τ' άπειρο σε σένα
    Με το χαμόγελό σου στη ματιά μου...

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Η μαχη του καλου με το κακο
    από EKEINOS στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 87
    Τελευταίο μήνυμα: 04/02/2006, 19:55
  2. Απαντήσεις: 25
    Τελευταίο μήνυμα: 16/11/2005, 11:07
  3. Κρυφες δοκιμες του Rossi με το νεο Yamaha του 2006.....
    από gmakris στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 27/08/2005, 10:40
  4. ΣΧετικα Με Το ΑτυΧημα Και Την Υγεια Του Διονυση
    από fire στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 62
    Τελευταίο μήνυμα: 01/06/2005, 16:38

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF