Σελίδα 19 από 23 ΠρώτοΠρώτο ... 914151617181920212223 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 271 έως 285 από 343

Θέμα: Versys Vs Vstrom

  1. #271
    Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI
    θα συμφωνουσα σε ολα αλλα να που στο τελος μου τα χαλασες φιλε

    γιατι και τα ΤΑ ειναι πολλα αλλα ειναι γτπ


    και εκτος αυτου θα σου πω οτι εχω κανει ενα μικρο ταξιδακι (μαλλον οχι ταξιδι βολτουλα) μεχρι την Χαλκιδα και .................βαρεθηκα τη ζωη μου ρε φιλε! δε παει βημα λεμε το στρομ εξω απο την πολη τι να πω!!!! η πηγαινε γρηγορα αλλα τα επιανε τοσο αργα που περναγε τοση ωρα που συνήθιζα δε ξερω !


    εμενα το βερσυς εμφανισιακα δε μου αρεσει! και δε μπορω να το οδηγησω γιατι ειναι ψηλο και δε το φτανω καλα ετσι μονο σαν συνεπιβατης ανεβηκα για να δω πως ειναι

    δεν ειναι ασχημο για μες την πολη ! ειναι παρα μα παρα πολυ καλο! οπως επισεις και το στρομ!

    μονο που το ενα ειναι ον οφ (στρομα) ενω το αλλο ειναι το μελλον (versys - tiger1050 )για μενα ειναι ΟΤΙ καλυτερο στις μηχανες πασπαρτου......


    προσωπικη μου γνωμη
    Ρε EVI!!!
    Eίπαμε να πετάμε στρακαστρούκες αλλά όχι και έτσι!!
    More Techno..More Dijital!!
    This way please...www.di.fm


  2. #272
    ninjaki the dragon Το avatar του/της EVI
    Εγγραφή
    02/02/2006
    Μηνύματα
    2.504
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Respect
    Ρε EVI!!!
    Eίπαμε να πετάμε στρακαστρούκες αλλά όχι και έτσι!!
    μου το εξηγησεις αυτο λιγο σε παρακαλω?

    τι θεωρεις λαθος ? σε τι διαφωνεις?γιατι αν διαφωνεις οτι σε παιρνει ο υπνος πανω στο στρομα δε μπορεις να μου αλλαξεις γνωμη γουστα ειναι αυτα
    i am ninja you can't see me
    Revvin' up your engine ,Listen to her howlin' roar , Metal under tension ,Beggin' you to touch and go , Ride into the Danger Zone

  3. #273
    Αρχικά δημιουργήθηκε από snatch
    .............
    Επειδη και εγω τα εχω οδηγησει και τα δυο, βασικα το vstrom εχει πιο πολυ δυναμη ψηλα, και το versys ειναι πιο ροπατο
    Δεν μπορω να καταλαβω πως ειδες το αντιθετο
    Γιατι τρωτε κολλημα με την διαταξη κυλινδρων?
    Δεν εχει καμια σχεση σε οτι αφορα τον τροπο της αποδοσης
    Μπορει να γινει απο υπεροπατο μεχρι ηψηλοστροφο, αναλογα πως θα το ρυθμισει ο κατασκευαστης

    Σε οτι αφορα οδικη συμπεριφορα, δεν θα σταθω σε ποιο κραταει καλυτερα, αλλα στο fun factor
    Το ενα ειναι ενα τουρισταδικο, και το αλλο ενα βαρυ supermotard
    Επιλεγεις και παιρνεις

    7500? πολλα για πολη?
    Αλλοι παιρνουν σκουτερ που ειναι και ακριβοτερα και μεγαλυτερα, τα 7500? σε χαλασανε?
    Καλυτερα με την ασφαλεια της μοτοσυκλετας, παρα με παπι

    Το ποσα v-strom κυκλοφορουνε, αφορα 2 πραγματα
    Πρωτον το v-strom ηρθε ΠΟΛΥ πριν στην αγορα, απο το versys
    Δευτερον, στα ματια τον περισσοτερων, το vstrom 650 ειναι ενα φτηνο varadero
    Νομιζετε οτι οι περισσοτεροι θα το επελεγαν αν εμοιαζε στο multistrada?

    Και πολλα translap κυκλοφορουν, ακυρο το παραδειγμα
    Και εγω θα μπορουσα να λεω οτι εχει γεμισει ο τοπος Ζ αρα ειναι καλυτερο, αλλα ψαχνω αλλα προτερηματα

    Για τελος, θα ξαναπω
    Ξεκολληστε με την διαταξη κυλινδρων, τιποτα δεν ειναι δεδομενο
    Η πλακα ειναι οτι πολλοι θεωρουν οτι ο in-line-2 ειναι λιγοτερο ροπατος απο εναν V ή εναν boxer,μονο και μονο λογω διαταξης


  4. #274
    Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI
    μου το εξηγησεις αυτο λιγο σε παρακαλω?

    τι θεωρεις λαθος ? σε τι διαφωνεις?γιατι αν διαφωνεις οτι σε παιρνει ο υπνος πανω στο στρομα δε μπορεις να μου αλλαξεις γνωμη γουστα ειναι αυτα
    Σαφώς και είναι γούστα! ( )
    Στη Χαλκίδα από που πήγες; Γιατί αν πήγες από Θήβα είναι βέβαιο πως και να ήθελες να σε πάρει ο ύπνος δε θα τα κατάφερνες.

    (Το ίδιο φυσικά και αν το ακολουθούσες με το Ζ... γαρίδα το μάτι! )

    Τώρα πάλι αν πήγες από Αθηνών - Λαμίας.. ε τι να σου πω.. και εγώ κάποιες φορές στα 200+ ξεχνιέμαι.. έχει τύχει να κρατάω το τιμόνι με ένα χέρι κλπ.

    More Techno..More Dijital!!
    This way please...www.di.fm


  5. #275
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Respect
    και εγώ κάποιες φορές στα 200+ ξεχνιέμαι.. έχει τύχει να κρατάω το τιμόνι με ένα χέρι κλπ.

    Kαι που να κουμπωσεις και δευτερα ε?




  6. #276
    ninjaki the dragon Το avatar του/της EVI
    Εγγραφή
    02/02/2006
    Μηνύματα
    2.504
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Respect
    Σαφώς και είναι γούστα! ( )
    Στη Χαλκίδα από που πήγες; Γιατί αν πήγες από Θήβα είναι βέβαιο πως και να ήθελες να σε πάρει ο ύπνος δε θα τα κατάφερνες.

    (Το ίδιο φυσικά και αν το ακολουθούσες με το Ζ... γαρίδα το μάτι! )

    Τώρα πάλι αν πήγες από Αθηνών - Λαμίας.. ε τι να σου πω.. και εγώ κάποιες φορές στα 200+ ξεχνιέμαι.. έχει τύχει να κρατάω το τιμόνι με ένα χέρι κλπ.



    αθηνων - λαμιας


    αυτο με το γαριδα ματι τι εννοεις? ΠΕΣ ΜΟΥ ΤΩΡΑ ΟΤΙ ΔΕ ΦΤΑΝΕΙ ΤΟ Ζ ΤΟ ΣΤΡοΜΑ



    Ολα καλα ειναι! οτι μας αρεσει στο τελος παιρνουμε ολα τα αλλα ειναι(τα λεμε) για να περναμε την ωρα μας !
    i am ninja you can't see me
    Revvin' up your engine ,Listen to her howlin' roar , Metal under tension ,Beggin' you to touch and go , Ride into the Danger Zone

  7. #277
    Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER
    Kαι που να κουμπωσεις και δευτερα ε?



    Εκεί αρχίζουν τα καλύτερα!

    (Το έχω κάνει και έχω φάει καρπαζιά στο κράνος.. )
    More Techno..More Dijital!!
    This way please...www.di.fm


  8. #278
    Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI
    αθηνων - λαμιας


    αυτο με το γαριδα ματι τι εννοεις? ΠΕΣ ΜΟΥ ΤΩΡΑ ΟΤΙ ΔΕ ΦΤΑΝΕΙ ΤΟ Ζ ΤΟ ΣΤΡοΜΑ



    Ολα καλα ειναι! οτι μας αρεσει στο τελος παιρνουμε ολα τα αλλα ειναι(τα λεμε) για να περναμε την ωρα μας !
    Αν το φτάνει σε τελικές;.. άνετα!

    Θα στο θέσω διαφορετικά..

    Θεωρείς το V-strom εύκολο αντίπαλο;
    More Techno..More Dijital!!
    This way please...www.di.fm


  9. #279
    ninjaki the dragon Το avatar του/της EVI
    Εγγραφή
    02/02/2006
    Μηνύματα
    2.504
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Respect
    Αν το φτάνει σε τελικές;.. άνετα!

    Θα στο θέσω διαφορετικά..

    Θεωρείς το V-strom εύκολο αντίπαλο;
    :hypnotize

    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:





    δε θα κανω αυτην την κουβεντα διοτι πρώτων ξεφευγουμε απο το θεμα του θρεντ
    και δευτερον γιατι ειναι χαζομαρα να πιστευεις κατι τετοιο

    ναι θεωρω καμια σχεση αντιπαλο το στρομ με το Ζ (ειτε το 650 με το 750 ειτε το 1000 με το 1000)

    και μας βλεπουν

    i am ninja you can't see me
    Revvin' up your engine ,Listen to her howlin' roar , Metal under tension ,Beggin' you to touch and go , Ride into the Danger Zone

  10. #280
    Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI
    :hypnotize

    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:





    δε θα κανω αυτην την κουβεντα διοτι πρώτων ξεφευγουμε απο το θεμα του θρεντ
    και δευτερον γιατι ειναι χαζομαρα να πιστευεις κατι τετοιο

    ναι θεωρω καμια σχεση αντιπαλο το στρομ με το Ζ (ειτε το 650 με το 750 ειτε το 1000 με το 1000)

    και μας βλεπουν

    Σα μηχανάκια συμφωνούμε, καμία σχέση!

    Εγώ άλλο σε ρώτησα.

    Υ.Γ. Οι τελικές που λέω πιο πάνω είναι υπέρ του Ζ.
    More Techno..More Dijital!!
    This way please...www.di.fm


  11. #281
    ninjaki the dragon Το avatar του/της EVI
    Εγγραφή
    02/02/2006
    Μηνύματα
    2.504
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Respect
    Σα μηχανάκια συμφωνούμε, καμία σχέση!

    Εγώ άλλο σε ρώτησα.
    σε αυτο που με ρωτησες απαντησα! μην το συνεχιζεις σε παρακαλω ειμαστε εκτος θεματος.

    και ουτε με ενδοιαφερει να σε πεισω οτι το V-STROM ειναι πιο αργο σε ΟΛΑ απο το Ζ

    ειναι τουλαχιστον χαζομαρα να το πιστευεις η εστω να το σκεφτεσε

    μην ακους τι σου λενε οι αλλοι μην σκεφτεσε το ενα η 2 κουλαδια που βρηκες στο δρομο

    δες αρχικα τα τεχνικα χαρακτηριστικά των 2 μηχανων και μετα σκεψου πως ενα ονοφ μπορει να συναγονιστει ενα στριτ η ενα γυμνο-στριτ ενα σουπερσπορτ κλπ κλπ κλπ και ας το λειξουμε εδω νταξη?
    i am ninja you can't see me
    Revvin' up your engine ,Listen to her howlin' roar , Metal under tension ,Beggin' you to touch and go , Ride into the Danger Zone

  12. #282
    Κοιταξτε, για να πουμε και την αληθεια, αν βγουν οι κοφτες απο το vstrom 1000 τοτε η τελικη ανεβαινει πολυ, και ισως πλησιαζει και τα 230(απλα τα λαστιχα δεν αντεχουν)
    Το μονο οτι λογω μεγαλης μετωπικης επιφανειας και βαρους, θα αργησει να τα πιασει

  13. #283
    Ok το λήγουμε!
    Όπως είπες και εσύ (που το έχεις κάνει και βόλτα) το V-strom είναι ένα καλό on-off για τη πόλη!!! :rotflmao:
    More Techno..More Dijital!!
    This way please...www.di.fm


  14. #284
    Καλησπέρα παιδιά,

    Θέλω με το καλό να πάρω μηχανή μόλις μαζέψω τα χρήματα(θέλω να τα δώσω όλα ή αν όχι όλα τότε τουλάχιστον το 70-80% της τιμής) που υπολογίζω μέχρι τα Χριστούγεννα θα τα έχω μαζέψει.

    Η εμπειρία μου μέχρι στιγμής περιορίζεται στα.... παπάκια. Δεν έχω ανέβει ΠΟΤΕ πάνω σε μηχανή ούτε καν σαν συνεπιβάτης. Όπως καταλαβαίνεται ενδιαφέρομαι για μια πολυχρηστική μηχανή η οποία θα είναι κατά κύριο λόγω για μέσα στην πόλη αλλά θα μπορεί να με πάει και ένα 2-3ωρο ταξιδάκι δλδ Verys vs V-strom. Με αυτά τα κριτήρια και διαβάζοντας όλα τα ποστς του θρεντ (μου πρήξατε τα @@ με τις διαμάχες για το ποιος κινητήρας είναι καλύτερος και ποια μηχανή θα πουλήσει περισσότερο) Κατέληξα στο Versys αλλά έχω κάποιους ενδοιασμούς γιατί βλέπετε είμαι και..... ΚΟΝΤΟΣ. Ύψος 1.65 οπότε όπως καταλαβαίνετε είναι λίγο σκούρα τα πράγματα. Μπορεί κάποιος να μου πει αν μπορώ να σταθώ στα πόδια ΟΡΘΙΟΣ πάνω στο Versys???

    Υπάρχει βέβαια και κάθισμα αξεσουάρ από την KAWASAKI http://www.kawasaki.co.uk/product.as...4AF5E884&S=501 με το αζημίωτο φυσικά 378?!!!! το οποίο μειώνει το ύψος κατά 5 εκατοστά δλδ από 840mm θα γίνει 790mm. Θα το φτάνω λέτε?

    EVI ανέφερες πως δεν φτάνεις το Versys, αν γίνεται μπορείς να πεις τι ύψος έχεις? Είναι προσωπικές πληροφορίες οπότε αν δεν θες να το πεις δημόσια μπορείς να μου πεις με πμ? Επίσης ένα άλλο παιδί είπε πως με ύψος 1.90 πατούσε με τι μύτες των ποδιών κατώ λόγω όμως των μαρσπιέ που τον εμπόδιζαν(τα μαρσπιέ έιναι τα στηρίγματα των ποδιών έτσι??? (είπαμε ΑΣΧΕΤΟΣ) ). Αν με το κακό δεν φτάνω στο Versys ελπίζω με το V-strom να έχω καλύτερη τύχη.... με λίγη βοήθεια V-strom Low Seat

    Ξέρω πως το καλύτερο που μπορώ να κάνω είναι να πάω σε μια αντιπροσωπεία και να ζητήσω ένα test drive ή έστω να ανέβω στη μηχανή, αλλά δεν έχω ιδέα από κανονικές μηχανές οπότε το test drive αποκλείεται και να ανέβω πάνω σε ψηλή μηχανή φοβάμαι γιατί αν πέσω θα πληρώνω αποζημιώσεις και δεν έχω τα λεφτά μου για πέταμα.


    Τέλος αν δεν κάτσει με τα v-strom και versys υπάρχουν και τα πιο κοντά kawasaki er-6F και yamaha fz6 fazer S2 με το yamaha ναι είναι πιο δελεαστικό.


    Σας έπρηξα λίγο με τις ερωτήσεις έτσι? Δεν πειράζει γι'αυτο είναι τα forum εξάλου :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

  15. #285
    Αρχικά δημιουργήθηκε από sotos2004
    Καλησπέρα παιδιά,

    Θέλω με το καλό να πάρω μηχανή μόλις μαζέψω τα χρήματα(θέλω να τα δώσω όλα ή αν όχι όλα τότε τουλάχιστον το 70-80% της τιμής) που υπολογίζω μέχρι τα Χριστούγεννα θα τα έχω μαζέψει.

    Η εμπειρία μου μέχρι στιγμής περιορίζεται στα.... παπάκια. Δεν έχω ανέβει ΠΟΤΕ πάνω σε μηχανή ούτε καν σαν συνεπιβάτης. Όπως καταλαβαίνεται ενδιαφέρομαι για μια πολυχρηστική μηχανή η οποία θα είναι κατά κύριο λόγω για μέσα στην πόλη αλλά θα μπορεί να με πάει και ένα 2-3ωρο ταξιδάκι δλδ Verys vs V-strom. Με αυτά τα κριτήρια και διαβάζοντας όλα τα ποστς του θρεντ (μου πρήξατε τα @@ με τις διαμάχες για το ποιος κινητήρας είναι καλύτερος και ποια μηχανή θα πουλήσει περισσότερο) Κατέληξα στο Versys αλλά έχω κάποιους ενδοιασμούς γιατί βλέπετε είμαι και..... ΚΟΝΤΟΣ. Ύψος 1.65 οπότε όπως καταλαβαίνετε είναι λίγο σκούρα τα πράγματα. Μπορεί κάποιος να μου πει αν μπορώ να σταθώ στα πόδια ΟΡΘΙΟΣ πάνω στο Versys???

    Υπάρχει βέβαια και κάθισμα αξεσουάρ από την KAWASAKI http://www.kawasaki.co.uk/product.as...4AF5E884&S=501 με το αζημίωτο φυσικά 378?!!!! το οποίο μειώνει το ύψος κατά 5 εκατοστά δλδ από 840mm θα γίνει 790mm. Θα το φτάνω λέτε?

    EVI ανέφερες πως δεν φτάνεις το Versys, αν γίνεται μπορείς να πεις τι ύψος έχεις? Είναι προσωπικές πληροφορίες οπότε αν δεν θες να το πεις δημόσια μπορείς να μου πεις με πμ? Επίσης ένα άλλο παιδί είπε πως με ύψος 1.90 πατούσε με τι μύτες των ποδιών κατώ λόγω όμως των μαρσπιέ που τον εμπόδιζαν(τα μαρσπιέ έιναι τα στηρίγματα των ποδιών έτσι??? (είπαμε ΑΣΧΕΤΟΣ) ). Αν με το κακό δεν φτάνω στο Versys ελπίζω με το V-strom να έχω καλύτερη τύχη.... με λίγη βοήθεια V-strom Low Seat

    Ξέρω πως το καλύτερο που μπορώ να κάνω είναι να πάω σε μια αντιπροσωπεία και να ζητήσω ένα test drive ή έστω να ανέβω στη μηχανή, αλλά δεν έχω ιδέα από κανονικές μηχανές οπότε το test drive αποκλείεται και να ανέβω πάνω σε ψηλή μηχανή φοβάμαι γιατί αν πέσω θα πληρώνω αποζημιώσεις και δεν έχω τα λεφτά μου για πέταμα.


    Τέλος αν δεν κάτσει με τα v-strom και versys υπάρχουν και τα πιο κοντά kawasaki er-6F και yamaha fz6 fazer S2 με το yamaha ναι είναι πιο δελεαστικό.


    Σας έπρηξα λίγο με τις ερωτήσεις έτσι? Δεν πειράζει γι'αυτο είναι τα forum εξάλου :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    ο 1.90 φιλε μπορει να μην φτανει επειδη τα ποδια του οταν καθεται μπορει να πεφτουν ακριβως πανω στα μαρσπιε, αλλα και παλι δεν ειναι δυνατον να μην φτανει να πατησει, απλα τον εμποδιζουν λιγο τα μαρσπιε...

    δεν ειναι δα και τοσο ψηλο...

    τωρα με 1.65 δεν ξερω αλλα οπως ειπες μπορεις να το δοκιμασεις, στην τελικη αν φοβασαι μην πεσεις πες του υπαλληλου να καθεται εκει διπλα μπας και γλιτωσετε την στραβη...

    δεν ειναι ντροπη...

    αλλιως περιμενε να σου πει καποιος απο δω οταν το παρει και ειναι στο υψος σου...

Παρόμοια θέματα

  1. cbf-600 abs Vs Vstrom-650 ABS
    από p_sapelas στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 11/08/2010, 16:32
  2. Ktm 660 vs Vstrom 650, Σημειώσατε 1 !!!
    από ktm640lc4 στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 01/07/2010, 04:20
  3. Bandit vs faser vs vstrom vs cbf
    από kkobits στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 28/05/2008, 20:29
  4. Versys vs V'Strom
    από veagle στο forum Kawasaki
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 12/05/2008, 22:17
  5. Bmw Gs1100 Vs Vstrom 6,5
    από φατα μουτρα στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 29/05/2006, 15:09

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF