Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 6 από 6

Θέμα: διαρροη υγρων φρενων

  1. #1
    βρουουουουουμμ Το avatar του/της h_m_akis
    Εγγραφή
    05/05/2003
    Μηνύματα
    617

    διαρροη υγρων φρενων

    τις τελευταιες μερες το φρενα του KLR600 μου εχουν εξασθενισει αρκετα σε σημειο να δημιουργουν προβληματα! η μανετα λειτουργουσε σαν συμπλεκτης! πρωτα διεκρινα μια διαρροη στην δαγκανα και αλλαξα τσιμουχακια και τακακια. το προβλημα λυθηκε αλλα για 1 μερα μονο! την επομενη ειχα παλι τα ιδια και διεκρινα παλι μια διαρροη στο ιδιο σημειο (ο δισκος ειναι συνεχεια βρεγμενος) και επισης αλλη μια κατω απ'την δεξια μανετα. εβαλα σωληνακι υψιλης πιεσης αλλα το μονο που εκανε ηταν να μεταφερει πιο "εξω" την ωφελιμη διαδρομη της μανετας. νομιζω πως θελει αλλαγη η τρομπα αλλα δεν ειμαι και σιγουρος (...πλεον...δεν θελω να πεταξω αλλα λεφτα)

    μηπως ειναι και η δαγκανα? πως αλλιως εξηγειται η διαρροη χαμηλα?

    αν θελει αλλαγη η τρομπα λεω να μην βαλω kawasaki, δεν την θεωρω αξιοπιστη λυση. καποιος μου προτεινε να βαλω απο africa.
    "Δυστηχώς μονο όποιος έχει δοκιμάσει την οδήγηση στο χώμα καταλαβαινει τις συγκινήσεις, την μαγεία , την δυσκολία και την τεχνική που σε βοηθά να αναπτύξεις !" KaTaNaS!!!


    ...και να σε κοινηγαει ο μπατσος σαν τρελος.......................αυτο ρε μαγκα ειν'αθλητισμος!!!


  2. #2
    ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙΣ ΤΑ ΤΣΙΜΟΥΧΑΚΙΑ ΣΤΑ CALIPER ΠΟΥ ΣΠΡΩΧΝΟΥΝ ΤΑ ΤΑΚΑΚΙΑ.ΕΠΕΙΔΗ ΛΕΣ ΟΤΙ ΒΡΕΧΟΥΝ ΤΙΣ ΔΙΣΚΟΠΛΑΚΕΣ.ΑΠΛΑ ΝΑ'ΣΑΙ ΑΠΟ ΠΑΝΩ ΤΟΥ ΟΤΑΝ ΤΑ ΑΛΛΑΖΕΙ ΓΙΑΤΙ ΜΕΡΙΚΑ ΛΑΜΟΓΙΑ ΒΑΖΟΥΝ ΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΜΕΝΑ....

  3. #3
    It seems to me that Το avatar του/της OldMan
    Moderator
    Εγγραφή
    24/11/2004
    Μηνύματα
    17.659
    Αρχικά δημιουργήθηκε από h_m_akis
    μηπως ειναι και η δαγκανα? πως αλλιως εξηγειται η διαρροη χαμηλα?
    Υπάρχει περίπτωση να "τρέχουν" τα υγρά της τρόμπας από την διαρροή στην μανέτα πάνω στο σωληνάκι και να καταλήγουν στην δαγκάνα !!!

    Ελεγξε αν το σωληνάκι σου είναι "βρεγμένο" εξωτερικά ...
    Όμορφα παιδιά, η περιπέτεια πέθανε...

  4. #4
    Italian Μελος Το avatar του/της Xrider
    Εγγραφή
    09/05/2006
    Μηνύματα
    1.138
    Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
    Υπάρχει περίπτωση να "τρέχουν" τα υγρά της τρόμπας από την διαρροή στην μανέτα πάνω στο σωληνάκι και να καταλήγουν στην δαγκάνα !!!

    Ελεγξε αν το σωληνάκι σου είναι "βρεγμένο" εξωτερικά ...
    +1
    if anything just cannot go wrong, it will anyway -Murphy's law

  5. #5
    βρουουουουουμμ Το avatar του/της h_m_akis
    Εγγραφή
    05/05/2003
    Μηνύματα
    617
    Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
    Υπάρχει περίπτωση να "τρέχουν" τα υγρά της τρόμπας από την διαρροή στην μανέτα πάνω στο σωληνάκι και να καταλήγουν στην δαγκάνα !!!

    Ελεγξε αν το σωληνάκι σου είναι "βρεγμένο" εξωτερικά ...


    δεν ειναι εξωτερικα βρεγμενο. τελικα ο μαλακας ο μηχανικος δεν μου ειχε αλλαξει τα τσιμουχακια! τον ξεχεσα και θα τα αγορασει αυριο απο την teomoto και θα τα αλλαξει μπροστα μου. χωρις φραγκα εννοειτε

    τα υγρα που βρηκα στην μανετα ηταν επιδη δε ειχε βιδωσει καλα το καπακι της τρομπας:a31:

    θα τον κραξω να μου αλλαξει και τακακια ξανα γιατι αυτα λογικα βραχικαν και αν και καινουργια δεν νομιζω να δουλεψουν σωστα,ετσι δεν ειναι?
    "Δυστηχώς μονο όποιος έχει δοκιμάσει την οδήγηση στο χώμα καταλαβαινει τις συγκινήσεις, την μαγεία , την δυσκολία και την τεχνική που σε βοηθά να αναπτύξεις !" KaTaNaS!!!


    ...και να σε κοινηγαει ο μπατσος σαν τρελος.......................αυτο ρε μαγκα ειν'αθλητισμος!!!


  6. #6
    It seems to me that Το avatar του/της OldMan
    Moderator
    Εγγραφή
    24/11/2004
    Μηνύματα
    17.659
    Αρχικά δημιουργήθηκε από h_m_akis
    θα τον κραξω να μου αλλαξει και τακακια ξανα γιατι αυτα λογικα βραχικαν και αν και καινουργια δεν νομιζω να δουλεψουν σωστα,ετσι δεν ειναι?
    Πολύ σωστά, αλλά με τον π@ύστη που έμπλεξες μάλλον θα πρέπει να είσαι "από πάνω" του συνέχεια...
    Όμορφα παιδιά, η περιπέτεια πέθανε...

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 13/05/2008, 06:01
  2. Μέγεθος ρεζερβουάρ υγρών φρένων
    από motaba στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 05/03/2008, 09:44
  3. Απαντήσεις: 85
    Τελευταίο μήνυμα: 22/11/2006, 10:41

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF