Σελίδα 5 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345
Προβολή αποτελεσμάτων 61 έως 74 από 74

Θέμα: Video με αντοχές αντικλεπτικών αλυσίδων

  1. #61
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/07/2018
    Μηνύματα
    913
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από aris xj Προβολή μηνύματος
    μεχρι 14mm μπορεις να κοψεις...μετα δεν...δεν κλεινει ο κοφτης
    κοβω αλυσιδες καθε μερα
    18mm ειναι ενα καλο μεγεθος..αλλα πρεπει καπως να την ντυσεις γιατι θα κανει κολος το μηχανακι.
    αυτα ...οτι θετε ρωτατε
    ============================
    Πολυ χρησιμη η πληροφορια...σε ευχαριστω φιλε!
    θα πηγαινα να επερνα γμτ...αλλα εχω πολλα σφιξιματα με τα οικονομικα αυτο τον καιρο..και τα μετραω.ενα-ενα.
    Οσοι εχετε μεγαλυτερα παιδια καταλαβαινετε ..απο φροντηστηρια--ξενες γλωσσες--προπονησεις--συμμετοχες αγωνων.
    Δεν πειραζει ομως..καλα να ειναι ολατ απαιδια του κοσμου...και πιστευω θα βρω το ποσο αγορας
    πριν χρειαστει να την αφηνω εξω !

  2. #62
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    26/11/2012
    Μηνύματα
    1.458
    καποιες δεν κοβονται καθόλου εύκολα η καθόλου γενικά.

    https://www.youtube.com/watch?v=P3_nhPliIu0
    πχ
    https://upsidedown.gr/AUVRAY-SRA-X-t...torcycle-chain

    ψαχνω και το video απο ενα τούρκικο καναλι με την
    http://www.lockitnow.gr/abus-granit-...e-plus-59.html

    που παλι δεν κοβοταν με τίποτα μονο τροχος λεπτος δισκος και πολύ πολύ πολύ ωρα και 3-4 δισκακια μετα την καταφεραν

  3. #63
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/07/2018
    Μηνύματα
    913
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SONone Προβολή μηνύματος
    καποιες δεν κοβονται καθόλου εύκολα η καθόλου γενικά.

    https://www.youtube.com/watch?v=P3_nhPliIu0
    πχ
    https://upsidedown.gr/AUVRAY-SRA-X-t...torcycle-chain

    ψαχνω και το video απο ενα τούρκικο καναλι με την
    http://www.lockitnow.gr/abus-granit-...e-plus-59.html

    που παλι δεν κοβοταν με τίποτα μονο τροχος λεπτος δισκος και πολύ πολύ πολύ ωρα και 3-4 δισκακια μετα την καταφεραν
    ==========================
    Ωραιος !!

  4. #64
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της mangalord
    Εγγραφή
    10/09/2008
    Μηνύματα
    115
    Έχει παραγγείλει κάποιος απο almax? Θέλω να παραγγείλω μια 16mm αλλα σου λέει να στείλεις email και να μιλήσεις μαζί τους στο checkout. Έχω στείλει Mail αλλα ακομα τπτ.

  5. #65
    Banned
    Εγγραφή
    01/04/2018
    Μηνύματα
    42
    μονο απο facebook για να αγορασεις almax δεν απαντανε σε email

  6. #66
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/07/2018
    Μηνύματα
    913
    Σε περιπτωση που η αλυσιδα πρεπει να μπει σε τροχο με ακτινες οι 20mm εαν τις εχεις επενδυσει εξωτερικα δυσκολα και
    μπορει να μην περναει απο το κενο των ακτινων.
    Η δικη μου 16mm επενδυση αρμαφλεξ και υφασμα και ειναι οριακα
    Παντως σε ατσαλινη πιο χοντρη δεν βρηκα σταμαγαζια που κοιταξα στον πειραια ολοι μου ειπαν οτι εχουν μεχρι 16αρα
    Για αγκυροβολιο ομως εχει μεχρι 26mm....με 15 κιλα στο μετρο

  7. #67
    Banned
    Εγγραφή
    01/04/2018
    Μηνύματα
    42
    αυτες οι αλυσιδες που λες για αγκυροβολιο ειναι μεν τεραστιες αλλα δεν νομιζω οτι εχουν υποστει κατεργασια σκληρυνσης και κοβονται με απλη σιδηρολαμα η σπανε με σφυρι αν τους ριξεις λιγο φρεον και τις παγωσεις για δες εδω

    All Almax Immobiliser Series III/ IV chains are case hardened and tempered back to retain maximum ductility rather than leaving the chain through hardened and brittle. This maximises resistance against both sledge hammer and wedge techniques. We still however guarantee protection against hacksaws and Irwin record 42” bolt croppers as standard.

    εκτος απο almax υπαρχει και η pragamasis και αυτες πολυ καλες αλυσιδες ,εχω μια 22mm απο την πρωτη και μια 19mm απο την δευτερη.
    Να εχεις υποψη οτι χρειαζεται και καλο λουκετο αλλιως τζαμπα η αλυσιδα οπως επισης και σταθερη αγκυρωση και να μην ακουμπαει στο εδαφος (αλυσιδα λουκετο για να μην μπορει να κοπει ευκολα με τροχο)
    Τελευταία τροποποίηση από gjp; 14/02/2020 στις 21:52.

  8. #68
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/07/2018
    Μηνύματα
    913
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από gjp Προβολή μηνύματος
    αυτες οι αλυσιδες που λες για αγκυροβολιο ειναι μεν τεραστιες αλλα δεν νομιζω οτι εχουν υποστει κατεργασια σκληρυνσης και κοβονται με απλη σιδηρολαμα η σπανε με σφυρι αν τους ριξεις λιγο φρεον και τις παγωσεις για δες εδω

    All Almax Immobiliser Series III/ IV chains are case hardened and tempered back to retain maximum ductility rather than leaving the chain through hardened and brittle. This maximises resistance against both sledge hammer and wedge techniques. We still however guarantee protection against hacksaws and Irwin record 42” bolt croppers as standard.

    εκτος απο almax υπαρχει και η pragamasis και αυτες πολυ καλες αλυσιδες ,εχω μια 22mm απο την πρωτη και μια 19mm απο την δευτερη.
    Να εχεις υποψη οτι χρειαζεται και καλο λουκετο αλλιως τζαμπα η αλυσιδα οπως επισης και σταθερη αγκυρωση και να μην ακουμπαει στο εδαφος (αλυσιδα λουκετο για να μην μπορει να κοπει ευκολα με τροχο)
    αν εχεις αυτες τις 2 εισαι κορυφη !

  9. #69
    Banned
    Εγγραφή
    01/04/2018
    Μηνύματα
    42
    και λουκετα abloy pl 362

  10. #70
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της george.S
    Εγγραφή
    22/09/2014
    Μηνύματα
    724
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από athandim Προβολή μηνύματος
    ...τελείως αποκαρδιωτικό

    http://www.youtube.com/watch?v=VC3hFr8p2ck


    Σημ: Το βιντεάκι είχε παίξει στο b.net ( μέλος:Latrodectus). Sorry, αν έχει ξαναμπεί εδώ...
    Εντάξει όλοι λένε για την αλυσίδα
    Εγώ ψαρωσα με τον κόφτη...

  11. #71
    Banned
    Εγγραφή
    01/04/2018
    Μηνύματα
    42
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από george.S Προβολή μηνύματος
    Εντάξει όλοι λένε για την αλυσίδα
    Εγώ ψαρωσα με τον κόφτη...
    κανεις δεν προκειται να ερθει με κοφτη του ενος μετρου να σου παρει μηχανακι ,υπαρχουν μικροτεροι υδραυλικοι

  12. #72
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    09/07/2021
    Μηνύματα
    8
    Καλησπέρα .Έχει προχωρήσει κάποιος σε αγορα αλυσίδας ναυτιλιακής 20mm + αξίζει η σπάνε εύκολα;

    Αντίστοιχα αλυσίδα από ατσάλι ασφάλειας μέχρι 100 ευρώ κοντά κάποιος κατέληξε κάπου;Και ποια κλειδαριά αντίστοιχα ;

    Συναγερμό .Πέρα τον παρά πολύ ακριβών pandora scorpio έχει τοποθετήσει κάποιος κάτι ποιο φτηνό και να είναι ικανοποιημένος ;
    Και τελικα εφόσον δένε ‘χω σταθερό σημείο να περάσω αλυσίδα τι κάνω;έχω βρει βάσεις τοίχου που με ξεβιδώνουν εύκολα.Ένας φίλος ανέφερε για τέτοιες βάσεις χωρίς κεφάλι.Έχει βάλει Κάνεις;

  13. #73
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.007
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Kostasgr10_ Προβολή μηνύματος
    Καλησπέρα .Έχει προχωρήσει κάποιος σε αγορα αλυσίδας ναυτιλιακής 20mm + αξίζει η σπάνε εύκολα;

    Αντίστοιχα αλυσίδα από ατσάλι ασφάλειας μέχρι 100 ευρώ κοντά κάποιος κατέληξε κάπου;Και ποια κλειδαριά αντίστοιχα ;

    Συναγερμό .Πέρα τον παρά πολύ ακριβών pandora scorpio έχει τοποθετήσει κάποιος κάτι ποιο φτηνό και να είναι ικανοποιημένος ;
    Και τελικα εφόσον δένε ‘χω σταθερό σημείο να περάσω αλυσίδα τι κάνω;έχω βρει βάσεις τοίχου που με ξεβιδώνουν εύκολα.Ένας φίλος ανέφερε για τέτοιες βάσεις χωρίς κεφάλι.Έχει βάλει Κάνεις;
    Η ασφαλεια ενος συστηματος οριζεται απο την αντοχη του ασθενεστερου κρίκου του.Και βαπορισια αλυδιδα να βαλεις ,που ΔΕΝ μπορουν να κοψουν, θα κοψουν ή θα ξεκλειδωσουν-παραβιασουν το λουκετο που θα την κλειδωσεις.
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  14. #74
    Π@ΥΤΑΝΑ ΕΥΣΤΡΟΦΙΑ Το avatar του/της S705
    Εγγραφή
    23/03/2007
    Μηνύματα
    1.495
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Kostasgr10_ Προβολή μηνύματος
    Καλησπέρα .Έχει προχωρήσει κάποιος σε αγορα αλυσίδας ναυτιλιακής 20mm + αξίζει η σπάνε εύκολα;

    Αντίστοιχα αλυσίδα από ατσάλι ασφάλειας μέχρι 100 ευρώ κοντά κάποιος κατέληξε κάπου;Και ποια κλειδαριά αντίστοιχα ;

    Συναγερμό .Πέρα τον παρά πολύ ακριβών pandora scorpio έχει τοποθετήσει κάποιος κάτι ποιο φτηνό και να είναι ικανοποιημένος ;
    Και τελικα εφόσον δένε ‘χω σταθερό σημείο να περάσω αλυσίδα τι κάνω;έχω βρει βάσεις τοίχου που με ξεβιδώνουν εύκολα.Ένας φίλος ανέφερε για τέτοιες βάσεις χωρίς κεφάλι.Έχει βάλει Κάνεις;
    https://www.moto.gr/forums/showthrea...highlight=s705

    post 28
    Η ΚΑΛΗ Η ΠΑΝΤΑ ΕΙΝΑΙ
    ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΘΑ ΤΡΟΜΑΞΕΙ...
    ....ΤΟΝ ΠΑΠΠΟΥ
    ΣΤΟ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΠΕΖΟΔΡΟΜΙΟ!!!!!

Σελίδα 5 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 19/02/2019, 09:32
  2. Video με το νεο VFR 1200
    από el_hymador στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 194
    Τελευταίο μήνυμα: 11/10/2009, 00:25
  3. Video από ατυχήματα με μοτό !!!!
    από SeNNinhA στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 29
    Τελευταίο μήνυμα: 03/05/2007, 22:15
  4. Ενα πολυ ενδιαφερον site με video-test
    από AFTER στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 26/02/2006, 13:24
  5. Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 03/05/2005, 14:25

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF