Σελίδα 3 από 9 ΠρώτοΠρώτο 12345678 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 123

Θέμα: Ανοίγει ο δρόμος για την κατασκευή πίστας στην Πάτρα

  1. #31
    DOT SAE E1778JY32 μέλος Το avatar του/της lampros_fazer
    Εγγραφή
    16/07/2005
    Μηνύματα
    1.623
    Αρχικά δημιουργήθηκε από johnpan
    Τα 'παμε, δε θα γίνει στην Πάτρα.... όλες οι προσπάθειες θα ναυαγήσουν
    Οι κάτοικοι αντιδρούν και ζητάνε πάρα πολλά πράγματα από τον επενδυτή για να συμφωνήσουν,
    Και συ που 'τα'πες' ποιός είσαι,ο Έκλεστοουν..;;

    Εγώ δεν περπατάω στα σύννεφα αλλά πιστεύω οτι αργά ή γρήγορα η πίστα θα γίνει..

    ΚΑι ποιοι κάτοικοι αντιδρούν..;; Της Χαλανδρίτσας..;; Απο τα λεφτά που θα βγάλουν από το πουθενά αν γίνει η πίστα τι θέλουν;θέλουν και παραπάνω..;; Το 'ποιός του γαμεί αυτούς' σου είναι άγνωστη φράση..;;


    edit. (γενικό σχόλιο) Δεν καταλαβαίνω γιατί πρέπει σώνει και καλά να συνδεουμε την κατασκευή της πίστας με τη Φόρμουλα 1..!!
    [size=4pt]έχω μεγάλο ταλέντο στα χείλη[/size]


    [FONT=courier new]tennis365.gr [/FONT]

  2. #32
    DOT SAE E1778JY32 μέλος Το avatar του/της lampros_fazer
    Εγγραφή
    16/07/2005
    Μηνύματα
    1.623
    Αρχικά δημιουργήθηκε από MikeG
    !!ΚΡΗΤΗ!!Ήδη έχει συσταθεί η εταιρία και έχουν μπει τα κεφάλαια..
    Όπως έχει γίνει στην Πάτρα εδώ και χρόοοονια..

    (και εμείς μαθαίναμε πάντα καλά λόγια 'εκ των των έσω'..)
    [size=4pt]έχω μεγάλο ταλέντο στα χείλη[/size]


    [FONT=courier new]tennis365.gr [/FONT]

  3. #33
    Αρχικά δημιουργήθηκε από srx6
    Μια πίστα στο μέγεθος των Σερρών, θα ήταν ότι πρέπει. Είχα κάνει ποστ παλαιότερα ένα αρθρο του 0-300 σχετικά με το νομοσχέδιο που ορίζει τις προδιαγραφές που πρέπει να έχουν τα αυτοκινητοδρόμια (τρομάρα μας) στην Ελλάδα. Φυσικά οι Σέρρες και Μέγαρα ήταν εκτός συζήτησης , αλλα εντύπωση μου είχε κάνει ότι με το νομσχέδιο έβγαιναν εκτός προδιαγραφών 3-4 πίστες του παγκοσμίου (!).
    Το θυμάμαι εκείνο το θέμα που είχες ανοίξει, όπως επίσης είχα διαβάσει και αλλού για τις προδιαγραφές που ακυρώνουν παγκόσμιες πίστες......τσ τσ τσ εμείς οι έλληνες ξέμε καλύτερα.....

    Κατά τα άλλα θα συμφωνήσω με το σκεπτικό σου.

    Είναι πολύ δύσκολο πάντως να συντηρήσουμε πίστα τέτοιων προδιαγραφών. Πρόσφατα με την ανασκόπηση του 2006 έπεσε το μάτι μου σε ένα θέμα ενός τρελαμένου που έκανε ένα απίστευτο ταξιδάκι στο Misano & Mugello. 320ευρά για το Mugello και ευρώ και λεπτό στο Misano. Εδώ πιστεύετε θα είναι φθηνότερα?

    Πιστεύω πως πλέον το καλύτερο για την Ελλάδα θα ήταν να κατασκευαστεί μια πίστα(ες?) βιώσιμη, με μοναδική χάραξη ώστε να θέλουν να έρθουν οι άλλοι σε μας κι όχι το ανάποδο, οπότε θα πρέπει να τους συμφέρει και οικονομικά.

    Να είναι απαιτητική για λάστιχα και αναρτήσεις και πλαίσια, ψιλομακρυά από τα περίεργα μάτια (να κάνουν δοκιμές εξέλιξης στα κρυφά εννοώ) και να μην μας βγαίνει κι εμάς τους ερασιτέχνες ο κούκος αηδόνι, αλλά κυρίως για τους αγωνιζόμενους (μην τους ξεχνάμε κι αυτούς) και τις ομοσπονδίες τους που αυτοί κρατάνε τον μηχανοκίνητο αθητισμό, με μεγάλες θυσίες κάποιες φορές, ενεργό στην Ελλάδα.

    Κι αν δεν καταλαβαίνετε τι θέλω να πω, ψάξτε λίγο να δείτε τι συμβαίνει με τα STUDIO παραγωγής ταινιών και του Hollywood παρακαλώ. Θα καταλάβαιτε τότε τι πάει να πει παγκόσμιος ανταγωνισμός σε τέτοιου είδους ειδικά προϊόντα και υπηρεσίες.
    Ευχαριστώ τους Ιάπωνες για τα γαμηστερά εν σειρά τετρακύλινδρα που απλόχερα προσέφεραν στον πτωχό και ταπεινό τούτο πλανήτη.

  4. #34
    Εκκολαπτόμενος βρωμιάρης Το avatar του/της johnpan
    Εγγραφή
    20/05/2002
    Μηνύματα
    1.721
    Αρχικά δημιουργήθηκε από lampros_fazer
    Και συ που 'τα'πες' ποιός είσαι,ο Έκλεστοουν..;;

    Εγώ δεν περπατάω στα σύννεφα αλλά πιστεύω οτι αργά ή γρήγορα η πίστα θα γίνει..

    edit. (γενικό σχόλιο) Δεν καταλαβαίνω γιατί πρέπει σώνει και καλά να συνδεουμε την κατασκευή της πίστας με τη Φόρμουλα 1..!!
    Δεν τα είπα εγώ ρε Λάμπρο, και άσε το ειρωνικό υφάκι στην άκρη γιατί μπορώ κι εγώ να το δοκιμάσω. Τα είπε ο Μάρκος Καπετανάκης, πρόεδρος της επιτροπής Αυτοκιν/μίου Χαλανδρίτσας: "ΠΙΣΤΑ Φ1 ΣΤΗΝ ΠΑΤΡΑ ΞΕ-ΧΑ-ΣΤΕ ΤΟ" ... Να κάνω και κακά?

    Οσο για πίστα εκτός προδιαγραφών Φ1, έχουν που το λένε από 1980, είχαν κάνει και τη χάραξη, -που υπάρχει ακόμα αν δεις στο google earth και από μήνα σε μήνα θα ρίχνανε άσφαλτο....

    Θα σου έβαζα στοίχημα για το αν θα γίνει, αλλά δεν το κάνω 1. από ιδεολογία εναντίον των στοιχημάτων και 2. γιατί όπως ξαναείπα δε σταματάω βαθιά -πολύ βαθιά όμως - μέσα μου να ελπίζω

    Φιλικά,
    JohnPan

    Υ.Γ. Δεν έχουμε τίποτα να χωρισουμε
    Δεν είναι η δόξα /
    δεν είναι τα λεφτά /
    είναι του δρόμου η χαρά !

    Το μηχανόβιο άλμπουμ μου



  5. #35
    DOT SAE E1778JY32 μέλος Το avatar του/της lampros_fazer
    Εγγραφή
    16/07/2005
    Μηνύματα
    1.623
    Αρχικά δημιουργήθηκε από johnpan
    Δεν τα είπα εγώ ρε Λάμπρο, και άσε το ειρωνικό υφάκι στην άκρη γιατί μπορώ κι εγώ να το δοκιμάσω. Τα είπε ο Μάρκος Καπετανάκης, πρόεδρος της επιτροπής Αυτοκιν/μίου Χαλανδρίτσας: "ΠΙΣΤΑ Φ1 ΣΤΗΝ ΠΑΤΡΑ ΞΕ-ΧΑ-ΣΤΕ ΤΟ" ... Να κάνω και κακά?
    Ο Καπετανάκης..Τι να πω και γι'αυτόν..Όσο ήταν διευθύνων σύμβουλος μας κάθε τόσο διαβεβαιώνε ότι όλα πάνε καλά και πάντα περίμεναν ένα γαμημένο προεδρικό διάταγμα (που συντάχτηκε,είχε λάθος διατύπωση και ξαναγύρισε πίσω.. )..Κάθε τρείς και λίγο έβγαινε και έλεγε οτι θα παραιτηθεί..και τώρα που παραιτήθηκε λέει να ξεχάσουμε την πίστα..

    (μήπως ΓΙΑ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ μπαίνει ο προσωπικός εγωισμός πάνω απ'το συμφέρον της πόλης..(; ) )
    [size=4pt]έχω μεγάλο ταλέντο στα χείλη[/size]


    [FONT=courier new]tennis365.gr [/FONT]

  6. #36
    Εκκολαπτόμενος βρωμιάρης Το avatar του/της johnpan
    Εγγραφή
    20/05/2002
    Μηνύματα
    1.721
    και ποιος πήρε τη θέση του? ξέρεις τίποτα εξελίξεις?

    Δεν είμαι ενήμερος, αλλά για καλό μου φαίνεται η παραίτηση! Θα έρθει κάποιος μου λογικά θα έχει περισσότερη όρεξη...
    Δεν είναι η δόξα /
    δεν είναι τα λεφτά /
    είναι του δρόμου η χαρά !

    Το μηχανόβιο άλμπουμ μου



  7. #37
    Τυχαία σήμερα μου άνοιξε τη κουβέντα ένας συνάδελφος σχετικά με το θέμα 'πίστα' και μου είπε πως είδε το Φούρα (δήμαρχος) στη tv (σε Αθηναϊκό κανάλι) να λέει πως βρέθηκε κάποιος, ο οποίος τα "έσκασε" ή θα΄ τα "σκάσει" για τη κατασκευή της πίστας.
    Αληθεύει κάτι τέτοιο;
    More Techno..More Dijital!!
    This way please...www.di.fm


  8. #38
    DOT SAE E1778JY32 μέλος Το avatar του/της lampros_fazer
    Εγγραφή
    16/07/2005
    Μηνύματα
    1.623
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Respect
    Τυχαία σήμερα μου άνοιξε τη κουβέντα ένας συνάδελφος σχετικά με το θέμα 'πίστα' και μου είπε πως είδε το Φούρα (δήμαρχος) στη tv (σε Αθηναϊκό κανάλι) να λέει πως βρέθηκε κάποιος, ο οποίος τα "έσκασε" ή θα΄ τα "σκάσει" για τη κατασκευή της πίστας.
    Αληθεύει κάτι τέτοιο;
    Ήταν προχτές νομίζω στο πρωινό της ΝΕΤ..Τώρα όταν λες βρέθηκε κάποιος να τα σκάσει τι εννοείς..;;Έχει υπογραφεί συμφωνια με κατασκευαστική,αλλά είναι ακόμα 2-3 πράγματα που πρέπει να γίνουν..


    @ johnpan

    Δεν μπορώ με τίποτα να θυμηθώ ποιός είναι (και τι είναι) Μου φαίνεται οτι είναι κάποιος από το Επιμελτήριο..
    [size=4pt]έχω μεγάλο ταλέντο στα χείλη[/size]


    [FONT=courier new]tennis365.gr [/FONT]

  9. #39
    Αρχικά δημιουργήθηκε από lampros_fazer
    Ήταν προχτές νομίζω στο πρωινό της ΝΕΤ..Τώρα όταν λες βρέθηκε κάποιος να τα σκάσει τι εννοείς..;;Έχει υπογραφεί συμφωνια με κατασκευαστική,αλλά είναι ακόμα 2-3 πράγματα που πρέπει να γίνουν..


    @ johnpan

    Δεν μπορώ με τίποτα να θυμηθώ ποιός είναι (και τι είναι) Μου φαίνεται οτι είναι κάποιος από το Επιμελτήριο..
    Ό,τι βρέθηκε και θα βάλει ή έβαλε τα χρήματα για τη κατασκευή της, κάποιος ιδιώτης. (Σύμφωνα με το συνάδελφο..διότι προσωπικά δε το έχω παρακολουθήσει το θέμα)
    More Techno..More Dijital!!
    This way please...www.di.fm


  10. #40
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της maniak.
    Εγγραφή
    26/05/2006
    Μηνύματα
    126
    Αρχικά δημιουργήθηκε από srx6
    +1 στα λογια του gcrook. Προσωπικά μου φαίνεται παράλογο να φτιαχτεί μια πίστα οπουδήποτε αλλού εκτός από κάποια περιοχή σχετικά κοντά στην Αθήνα. Πόσοι Αθηναίοι, που θελουν να κάνουν 1 trackday μπορούν να προγραμματίσουν ένα ταξιδάκι στην Κρήτη, εκτός από 1-2 φορές τον χρόνο;

    Είναι τρελλό να φτιαχτεί μια πίστα τόσο μακριά από εκει που βρίσκεται το 70% των μοτοσυκλεττών.

    Τώρα αν η Κρήτη εξυπηρετεί τις ομάδες (του Παγκοσμίου προφανώς εννοείς) μου είναι αδιάφορο. Για τον μέσο αναβάτη η συμμετοχή του σημαίνει ένα 5ωρο ταξίδι με το καράβι (σε ? δεν ξέρω το κόστος, αλλά το καλοκαίρι Σίφνος 2 άτομα+scooter=185?), να οδηγήσει 60-70 χλμ + ξενοδοχείο αν δεν το κάνει αυθημερόν.

    Σύγκρινε το κόστος που (300? ; ) με το κόστος του νά πάει κάποιος Άγγλος στην Jerez για 4 ημέρες με ξενοδοχείο και μεταφορά μοτοσυκλέττας

    Τέσπα, ας φτιαχτεί κάπου μόνο και μόνο για να δούμε τον Rossi & σια. (Αν και πιστεύω ότι μάλλον θα έχουν βγεί σε σύνταξη μέχρι τότε)


    :a16: ΜΠΡΑΒΟ ΠΟΛΥ ΣΩΣΤΑ ΤΑ ΓΡΑΦΕΙΣ ΦΙΛΕ

    ΚΑΝΕ ΜΙΑ ΑΙΤΗΣΗ ΝΑ ΣΟΥ ΦΤΙΑΞΟΥΝ ΜΙΑ ΠΙΣΤΑ ΔΙΠΛΑ ΑΠΟ ΣΠΙΤΙ ΣΟΥ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΕΙΣ ΚΑΝΕΝΑ
    ΠΡΟΒΛΗΜΑ. Η ΝΑ ΓΚΡΕΜΙΣΟΥΝ ΜΟΝΑΣΤΙΡΑΚΙ , ΟΜΟΝΕΙΑ ΚΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΙΡΕΤΕΡΟ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ
    ΚΟΥΡΑΖΕΤΕ ΤΟ 70%. :a24:

    ΕΧΕΤΕ ΜΑΖΕΥΤΗ 5.000.000 ΑΤΟΜΑ ΣΕ ΜΙΑ ΠΕΡΙΟΧΗ ΚΑΙ ΖΗΤΑΤΕ ΤΗΝ ΜΑΝΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΤΟΝ
    ΠΑΤΕΡΑ ΣΑΣ.

    ΕΛΛΑΔΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ Η ΑΘΗΝΑ ΑΛΛΑ ΜΕ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΣΟΥ ΛΟΓΙΚΗ ΠΡΕΠΕΙ ΜΑΛΛΟΝ ΝΑ
    ΜΑΖΕΥΤΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΠ@@@%^^&^ΛΟ ΠΟΥ ΤΟ ΛΕΤΕ ΠΟΛΗ.

    :a31:

  11. #41
    Ερχομαι!!!! Το avatar του/της zephyr1
    Εγγραφή
    01/12/2005
    Μηνύματα
    2.879
    Αρχικά δημιουργήθηκε από maniak.
    :a16: ΜΠΡΑΒΟ ΠΟΛΥ ΣΩΣΤΑ ΤΑ ΓΡΑΦΕΙΣ ΦΙΛΕ

    ΚΑΝΕ ΜΙΑ ΑΙΤΗΣΗ ΝΑ ΣΟΥ ΦΤΙΑΞΟΥΝ ΜΙΑ ΠΙΣΤΑ ΔΙΠΛΑ ΑΠΟ ΣΠΙΤΙ ΣΟΥ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΕΙΣ ΚΑΝΕΝΑ
    ΠΡΟΒΛΗΜΑ. Η ΝΑ ΓΚΡΕΜΙΣΟΥΝ ΜΟΝΑΣΤΙΡΑΚΙ , ΟΜΟΝΕΙΑ ΚΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΙΡΕΤΕΡΟ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ
    ΚΟΥΡΑΖΕΤΕ ΤΟ 70%. :a24:

    ΕΧΕΤΕ ΜΑΖΕΥΤΗ 5.000.000 ΑΤΟΜΑ ΣΕ ΜΙΑ ΠΕΡΙΟΧΗ ΚΑΙ ΖΗΤΑΤΕ ΤΗΝ ΜΑΝΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΤΟΝ
    ΠΑΤΕΡΑ ΣΑΣ.

    ΕΛΛΑΔΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ Η ΑΘΗΝΑ ΑΛΛΑ ΜΕ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΣΟΥ ΛΟΓΙΚΗ ΠΡΕΠΕΙ ΜΑΛΛΟΝ ΝΑ
    ΜΑΖΕΥΤΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΠ@@@%^^&^ΛΟ ΠΟΥ ΤΟ ΛΕΤΕ ΠΟΛΗ.

    :a31:
    Καλα εσυ απο το απο πανω,αυτο καταλαβες?

    Εχουμε την πιστα των Σερρων 600 χιλιομετρα μακρια,μια πιστα στην Κρητη μας λειπει και ειμαστε οκ.

  12. #42
    Αρχικά δημιουργήθηκε από maniak.
    :a31:

    Όντως πολύ :a31: έπεσε εδώ μέσα......

    (φαντάσου ότι σε όλα τα ποστ μου υπερασπίζομαι την κατασκευή της πίστας στην πόλη σου.)
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  13. #43
    Να σας προσέχετε Το avatar του/της nktR
    Εγγραφή
    27/03/2004
    Μηνύματα
    1.894
    καλησπέρα και καλό μήνα.
    Ακόμα δεν πάρθηκε απόφαση για το πού και στήσατε κοκορομαχία....?
    Πιστεύω ότι για να γίνει πίστα f1 πρέπει να υπάρχουν 3 προυποθέσεις:

    Αεροδρόμιο >>>>
    Λιμάνι >>>> = ΠΑΤΡΑ
    Ξενοδοχεία >>>>

    και εγώ θα ήθελα το Ελληνικό που με βολεύει τρελά γιατί μένω στον Άλιμο και βλέπω την πίστα από το μπαλκόνι

    αλλά ας γίνει και στην Πάτρα ή στον Ορχομενό (χλωμό) ή ακόμα και στην αγαπημένη Κρήτη
    τουλάχιστον ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΠΟΥ ΓΑΜΩ ΤΗ ΖΟΥΛΤΑΝΑ ΜΟΥ γιατί μας τα έχουν κάνει ΤΟΥΜΠΑΝΑ
    και ΦΩΣ δεν βλέπουμε. ΑΣ ΓΙΝΕΙ ΚΑΠΟΥ ΛΟΙΠΟΝ τουλάχιστον να γλυτώσω και γλυτώσουμε
    την προετοιμασία των Σερρών που μου παίρνει σχεδόν 1 εβδομάδα για ΜΟΝΟ 2 φορές το χρόνο.
    ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ ...!!!!!!!
    φτιαξτε τη γιατί από τα 22 μου μέχρι τα 36 μου,τώρα, ακούω μαλακίες και σε λίγα χρόνια το μοναδικό που βλέπω να κάνουμε καλά να παίζουμε κάνα τάβλι με τις καλές ζαριές που θα φέρνουμε (λόγω πάρκινσον...!!!!):rotflmao:

    ΞΕΚΙΝΗΣΤΕ ΤΗ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΤΗΝ ΠΟΥΤΑΝΑ....ΝΑ ΜΠΑΙΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗ ΒΓΑΙΝΟΥΜΕ....καλό ε ?


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	serres 2575.jpg 
Προβολές:	191 
Μέγεθος:	82,7 KB 
ID:	76588

  14. #44
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της maniak.
    Εγγραφή
    26/05/2006
    Μηνύματα
    126
    Αρχικά δημιουργήθηκε από zephyr1
    Καλα εσυ απο το απο πανω,αυτο καταλαβες?

    Εχουμε την πιστα των Σερρων 600 χιλιομετρα μακρια,μια πιστα στην Κρητη μας λειπει και ειμαστε οκ.

    TO ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΟΣΟ ΜΑΚΡΙΑ Η ΠΟΣΟ ΚΟΝΤΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΚΑΛΗ ΠΙΣΤΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΘΗΝΑ? ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕΣ ΚΑΛΙΣΤΑ ΝΑ ΠΕΙΣ ΓΙΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΤΗΣ ΠΙΣΤΑΣ ΤΩΝ ΜΕΓΑΡΩΝ ΓΙΑ ΠΟΙΟ ΑΣΦΑΛΗ TRACKDAY ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΟΤΕ ΜΑΖΙ ΣΟΥ.

  15. #45
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gcrook
    Εγγραφή
    22/03/2003
    Μηνύματα
    6.231
    Αρχικά δημιουργήθηκε από maniak.
    TO ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΟΣΟ ΜΑΚΡΙΑ Η ΠΟΣΟ ΚΟΝΤΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΚΑΛΗ ΠΙΣΤΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΘΗΝΑ? ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕΣ ΚΑΛΙΣΤΑ ΝΑ ΠΕΙΣ ΓΙΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΤΗΣ ΠΙΣΤΑΣ ΤΩΝ ΜΕΓΑΡΩΝ ΓΙΑ ΠΟΙΟ ΑΣΦΑΛΗ TRACKDAY ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΟΤΕ ΜΑΖΙ ΣΟΥ.
    Εγω προσωπικα καταλαβαινω τον διακαη ποθο σου να θελεις η ιδιαιτερη πατριδα σου να τονωθει οικονομικα, καθως και την αναγκη σου να πεις στην υπολοιπη Ελλαδα, "ειμαι και εγω εδω και μπορω".

    Αλλα το θεμα ειναι πολυπλευρο.
    Τιθεται σοβαρο θεμα υποδομης καθως και σχετικου κυρους, και καλως η κακως η Αθηνα ειναι η πρωτευουσα.

    Εγω αν ημουν επιχειρηματιας θα γουσταρα να φτιαξω πιστα στην Φωκιδα.
    Νομιζεις οτι απο επιχειρηματικη αποψη θα εκανα καλα που πηρα τετοια αποφαση;

    Βεβαια τωρα μιλαμε για ουτοπικες καταστασεις.
    Εχω αρχισει να πιστευω οτι ουσιαστικα εργα δεν θα δουν ουτε τα εγγονια μου, και δεν φταιει το κρατος για αυτο.
    Μηπως θα ηταν καλυτερα να κοιταμε ολοι μας το κοινο καλο και να αφηνουμε τις προσωπικες μας βλεψεις στην ακρη;
    -Have you any famous last words?
    -..Not Yet!
    -"Not yet"!? Is that famous?

Σελίδα 3 από 9 ΠρώτοΠρώτο 12345678 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Συνεργείο για CBR 600 FS στην Πάτρα
    από Oblivion στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 24/07/2013, 12:24
  2. Απαντήσεις: 39
    Τελευταίο μήνυμα: 22/07/2011, 11:06
  3. Ο δρόμος για την Ιθάκη.....
    από Ιznogood στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 07/05/2010, 07:43
  4. Απαντήσεις: 31
    Τελευταίο μήνυμα: 25/08/2005, 09:24

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF