Σελίδα 1 από 4 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 54

Θέμα: Yamaha Fz6 Fazer Vs Honda Civic Type R

  1. #1

    Yamaha Fz6 Fazer Vs Honda Civic Type R

    YAMAHA FZ6 FAZER VS HONDA CIVIC TYPE R


    Είναι Κυριακή πρωί και έχω ξεκινήσει για μια μικρή βολτουλα μέχρι τα Μέγαρα να δω ένα φίλο. Κινούμαι σε πολύ χαμηλούς ρυθμούς να απολαύσω την διαδρομή. Πάνω στην λεωφόρο καβάλας και ενώ είμαι σταματημένος σε ένα φανάρι ακούω δίπλα μου ένα μοτέρ να στροφαρει πολύ ψηλά και με εκκωφαντικό θόρυβο λόγω εισαγωγής και ελευθερας (εξάτμισης). Γυρνώντας να δω και περιμένοντας κανένα 600αρι η 1000αρι να ανεβάζει τόσες στροφές βλέπω ένα Honda civic type r 2000 (αυτό με τα 200 άλογα ατμόσφαιρα) με δυο πιτσιρικάδες περίπου στα 18. Ανάβει πράσινο και το Honda ξεκινάει τσίτα αφήνοντας και το μισό λάστιχο κάτω. Εγώ κυριλέ συνεχίζω ως το επόμενο φανάρι και αργά αργά φτάνω δίπλα του, τότε βγάζει το κεφάλι του το παράθυρο και μου λέει

    -πόσα άλογα είναι ρε φίλε το μοτέρ σου?
    - περίπου 100 λέει ο κατασκευαστής του απαντάω ‘’μην έχοντας καμία όρεξη για τέτοια κουβέντα πρωί πρωί’’
    -Εγώ είμαι 230 τροχό με πρόγραμμα, φίλτρο, εξάτμιση, έξω καταλύτες ‘’και κάτι άλλες μαλακίες που δεν θυμάμαι’’ και μου το βελτιώνει ο @#$@@#$ που είναι στις κόντρες (ίσως ήθελε να πει dragster) γι αυτό πάει έτσι.
    -μπράβο ρε φίλε του λέω(και κλίνω την ζελατίνα μου για να αποφύγω περαιτέρω κουβέντα)

    Πράσινο ο τύπος ξανά κομμάτια τα λάστιχα να βγάζουν καπνό και στην αλλαγή για τρίτη. Εγώ χαλαρά την βολτουλα μου, στο επόμενο φανάρι ‘’ένα η δυο πριν το Δαφνί δεν θυμάμαι ακριβώς’’ ξανά δίπλα δίπλα. Ανοίγει πάλι το παράθυρο και μου λέει

    -Εσύ δεν το πατάς η δεν πάνε αυτά γιατί προχτές στη Βουλιαγμένης πήρα ένα με δυο μεγάλες εξατμίσεις και ακόμα με ψάχνει(και μηχανολογικές γνώσεις το παλικάρι). Αυτό πάει καθόλου γιατί μου είπες μόνο 100 άλογα.

    -τι να σου πω ρε μεγάλε έτσι λένε ότι πάει.

    Αυτό ήταν, λες και του είπα να τα στήσουμε, κλίνει το παράθυρο, αρχίζει τις ξερογκαζιες και με κοιτάει επίμονα.

    Τότε σκάει αυτό το κόκκινο διαβολάκι δίπλα στον ώμο μου και μου λέει, δειξε του αδαούς τι σημαίνουν 100 άλογα σε μοτο μπας και μάθει να σέβεται τις επιδόσεις που θα δει μόνο αν καταφέρει και τον κάνει 600 άλογα τον κουβά του.
    Πριν προλάβω καλά καλά να καταλάβω τι γίνεται σκάει και το αγγελάκι από τον άλλο ώμο να επαναφέρει την τάξη και την λογική, αλά έκπληκτος ακούω να μου ψιθυρίζει στο αυτί ρίχτου τα αλά μην ανοίξεις από πρώτες να χαρεί για λίγο.

    Τότε παίρνω και εγώ τα πάνω μου και γυρνάω και τον κοιτάω μέσα από την ψαρωτηκη ημηφημε ζελατίνα του uvex.
    Κουμπωμένη πρώτη στροφές σχεδόν 3500 και περιμένω το πράσινο, το Hondaκι να κάνει σκασίματα σε κάθε αφημα του γκαζιού

    Πράσινο..

    Το Honda πετάγεται μπροστά λες και του σκάσανε κλοτσιά και εγώ μένω μ@λ@κ@ς τι έγινε εδώ? αφήνω το συμπλεχτη σχετικά απαλά και ανοίγοντας το γκάζι, με το που περνάει το στροφόμετρο τις 7000 το μοτέρ αρχίζει να ουρλιάζει, 10000 και αλλαγή σε δευτέρα, το Honda 10 μέτρα περίπου ποιο μπροστά το γκάζι τσίτα ,το λάστιχο προσπαθεί να γαντζώσει στην άσφαλτο, τα τρία διαπασών σε πλήρη αρμονία και το exup να έχει μεταμορφώσει το όμορφο γουργουρητό του τετρακύλινδρου σε ξυρό και επιθετικό , το στροφόμετρο περνάει τις 10000 και τότε περνάω δίπλα από το άμοιρο Hondaκι με πολλά χιλιόμετρα συν αφήνοντας τον τύπο να θαυμάζει τα διπλά τελικά μου απορώντας γιατί τον ήπιε (τον καφέ) με τόσο μεγάλη διαφορά.
    Αφήνουμε και οι δυο το γκάζι ρολαροντας μέχρι το επόμενο φανάρι που είναι ακριβός μπροστά από το Δαφνί. τότε σηκώνω αργά αργά την ζελατίνα και του λέω

    -Όταν θα μάθεις τι σημαίνει αναλογία κιλού/ ίππο και μετωπική επιφάνεια θα καταλάβεις τι σημαίνουν 100 άλογα σε μηχανή.(τσσσ τι ειπα παλι ο π@υ$τη$)

    Και συνέχισα το ταξίδι μου για τα Μέγαρα απολαμβάνοντας τον όμορφο ήλιο


    Ελπίζω η μικρή ιστοριούλα μου να σας άρεσε είναι 100% αληθινή (εξάλλου δεν είναι και κανένα κατόρθωμα) απλά προσπάθησα να την κάνω πιο περιγραφική και εντυπωσιακή.

    Δεν θεωρώ ότι κόντρες σε δημόσιους δρόμους είναι κάτι που δεν πρέπει να γίνεται και το θεωρώ τη μέγιστη ανωριμότητα ελπίζω να μην κριθώ αυστηρά γι αυτό

    ….O αναμάρτητος πρώτος το λίθο βαλέτω…..

    ΥΓ:Το fazer μπορεί να πάει πολύ καλύτερα στα χέρια ενός γνώστη μιας και εγώ έχω πολλά χιλιόμετρα να κάνω και πολλά πράγματα ακόμα να μάθω.



    Οι μεγαλύτερες απολαύσεις της ζωής οφείλονται σε μια και μόνο κίνηση την παλινδρομική

  2. #2
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της THEOD
    Εγγραφή
    12/04/2003
    Μηνύματα
    2.220
    Αν το FZ6 κρατήσει όλες τις ταχύτητες στην περιοχή 9-13000 στροφών πολύ δύσκολα θα βρεθεί αυτοκίνητο (αλλά εδώ που τα λέμε και λίγες μοτοσυκλέτες - των soupersport εξαιρουμένων) που να μπορει να κρατηθεί μπροστά του. Στο λέω εκ πείρας.

    Το μόνο πρόβλημα είναι η καλή εκκίνηση μιας και η Ελληνική άσφαλτο δεν επιτρέπει το άμεσο τσαρούχωμα της πρώτης ταχύτητας. Από εκεί και πάνω με αλλαγές γύρω στις 12-13000 στροφές απλά το μηχανάκι δεν πιάνεται

  3. #3
    Δεν ηξερε δεν ρωταγε???

    Αν και δεν υπαρχει λογος να συγκρινουμε ανομια πραγματα.......

    Αυτο το "ρημαδι" το type-r ετυχε να το οδηγησω και εμεινα μα$%κας...το "καρο" ειναι αλλου!!!
    Warning!! Motorsports can be Dangerous....

  4. #4
    Trip master Το avatar του/της hornet
    Moderator
    Εγγραφή
    20/05/2002
    Μηνύματα
    2.039
    Ανεξαρτητου αποτελεσματος η ιστορια ειναι καλα εξιστορημενη.

    Χαχαχα αυτο το διαβολακι που λες ειναι πανταχου παρων σε ολους μας ανεξαρτητου ηλικιας αλλα και εμπειριας....ιδιως αν πεσεις σε τιποτα πιτσιρικαδες που ειναι και ασχετοι απλα θελει προσοχη γιατι ειναι και λιγο επικινδυνοι.

    Ωραια το γραψες παντως εσκασα στα γελια!

  5. #5
    Έτσι κι αλλιώς δεν τίθεται θέμα σύγκρισης μεταξύ μηχανής και αυτοκίνητου μιας και η τεχνολογία και τα υλικά κατασκευής μιας μηχανής supersport (ανθρακονήματα, Kevlar, μαγνήσιο, τιτάνιο) χρησιμοποιούνται μόνο σε αυτοκίνητα όπως η Ferrari, Lamborghini κτλ

  6. #6
    go copana... copacabana! Το avatar του/της periklisk
    Εγγραφή
    21/12/2003
    Μηνύματα
    2.403
    Πολύ ωραία η περιγραφή!!!! χεχε καλά του έκανες του πιτσιρικά! Άσε που νομίζουν ότι με τα κουτιά περνάνε τα πάντα.....

    Να ξέρεις πάντως πως μπορείς να ξεφτυλίσεις και πολύ δυνατότερο αυτοκίνητο..... Προσεκτικά όμως.....
    ΟΞΩ ΠΑΤΣΑΒΟΥΡΙΕΝ!!!!

  7. #7
    Tamis o Fazerakias Το avatar του/της tamis
    Εγγραφή
    21/04/2004
    Μηνύματα
    183

    Talking HAHAHAHA

    loiponnnn etsi gia na min kokoreuetai mono o kostasfazer erxete kai o allos Tamisfazer na kokoreutei prin kana 2 mino kontra me BMW m3 ethniko dromo apo carefour salonikis pros xalkidiki.... H kouta opws tin eipes einai kouta.... to... emfanizete opws eipes kai su me to pou blepeis nearo me filo na thelei na stin pei edw kai kana 3 km apo paraliaki thesalonikis.... Eimai kai egw paidia pou lete paraliaki salonikis apolaumano tin bolta mou kai xenxniemai o m@l@kas kai den blepw to kokkino fanari me apotelesma o apo pisw mazi me emena na plakwthoume sta frena erxete dipla mou katevazei to parathiro kai me brizei pou stamataw apotoma les kai o malak@s den mporei na krataei apostasei i na paei se mia alli apo tis 5 lwrides... telospanton gkazonei marsarei ligo akomi kai tha kratouse ta pistonia tou sto xeri o tupos mou feugei fwtobolida sto prwto fanari... koloi mpandes skoupes stamataei sto epomeno kokkino egw kirile dipla tou marsarww..... marsareiiii..... kai oxi to diabolaki itan ekei ston omo mou poly prin ton ftasw.... aggelaki den eida ta eida omws prwta kokkina meta prasina kai meta den eblepa mprosta mou... o tupos me exase kanonika an kai.... prospathise:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: egw feugw pros xalkidiki kai autos mesa apo tin kinisi san na trexei se rally pigainontas zw paithenw me ftanei sta carefour egw me kana 60 km mesa kai 5i taxitita milame gia XALARH bolta kai xalarwmatos apo ta proigoumena stin paraliaki... ekei san diamageias o tupos me to mple gialismeno M3 erxete dipla mou ligo prin bgoume stin ethniki.... marsarei kai pali kai feugei.... blepw dipla mou itan ena diabolaki na mou kanei noima na marsarw 5i -> 4i->3i->2era.... kai meta mono sta kokkina o tupos eixe idi probadisma arketo.... kolisa pisw tou meta apo liga 100ades metra tou anapsa tous proboleis na paei stin akri den pigaine.... twra tha mou peite kontra kai eugenies epsaxna? e ton efaga apo ta dexia.... to mono pragma pou prolaba na dw itan na steinei ena terastio tileskopio gia na mporesei na me diakrinei mesa apo tin skoni pou etrwge..... kai nai tha simfwnisw oti liga polu liga autokinita exoun tin dinami na perasoun ena 600ari.... axxxxx latreuw na rixnw p$olies stis koutes kai eidika an einai ftiagmenes kai exoun gkomenes gia sinodigous.!!!!!!!!!! HAHAHAHAAHHAHA
    Με μια λέξη... Ταξιδιώτης των 2 τροχών

  8. #8
    Επειδή όμως εμείς είμαστε υπεράνω... (χε χε χε) θα πρέπει να καταγράψουμε μερικούς κανόνες fair play...!!!

    1. Δεν θα πρέπει να ξεφτιλίζουμε κουτιά με γυναίκες συνοδηγούς γιατί ενδέχεται να χαλάσουμε την μάτσο εικόνα του οδηγού και να μην φάει κοκό εκείνη τη βραδιά .Είναι κρίμα το παλικάρι.. Εξαιρείται η περίπτωση που η γκόμενα είναι πιο όμορφη από τη δική μας

    2. Δεν θα πρέπει να τα στήνουμε με saxoralla γιατί δεν έχουν στον ήλιο μοίρα... άσε που μπορεί να πέσουν στη δίνη των τελικών μας και να φύγουν από το δρόμο...

    3. Δεν τους "αφήνουμε" να περάσουν και μετά ροπιάζουμε και εξαφανιζόμαστε. Δεν θα πρέπει να τους δημιουργούμε ψεύτικες ελπίδες, άσε που μπορεί στην προσπάθεια να κάνουν καμιά μαμακία και να φάνε το κεφάλι τους. Η διαδικασία πρέπει να είναι σύντομη, απλή και να μην αφήνει περιθώρια για επαναλήψεις...

    4. Είμαστε σοβαροί, δεν γελάμε και δεν κοροϊδεύουμε μέσα από το κράνος. Είμαστε πιλότοι και όχι κοντράκηδες.

    5. Αν αντιληφθούμε ότι το έτερο ήμισυ στο κουτί μας "παρατηρεί" περισσότερο από το κανονικό και αναμενόμενο, αποσυρόμαστε διακριτικά. Είμαστε κύριοι, χαμογελάκια με τη συνοδηγό στο φανάρι ΑΠΑΓΟΡΕΥΟΝΤΑΙ!!! Εξαιρείται η περίπτωση που αναφέρεται στο (1).

    Άντε καλημέρα!!!

  9. #9
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    20/07/2004
    Μηνύματα
    4
    Χαίρετε παλικάρια! Πρώτο μου post εδώ!

    Ώστε τόσο ζόρικο το FAZER; Αυτό που μου αρέσει είναι το σχέδιό του! Πολύ μουράκλα (αυτό με το fairing) .
    Το ότι μπορείς να "πατήσεις" boostαρισμένο Type R και Μ3 είναι πολύ σημαντικό ειδικά για μια μοτοσικλέτα που δεν είναι κατεξοχήν Superbike. Θα ήθελα να το "χτυπήσω" αλλά... για πρώτη μηχανή μετά από... ποδήλατο ( ) είναι καλά; Αρκετά φιλική;

  10. #10
    Tamis o Fazerakias Το avatar του/της tamis
    Εγγραφή
    21/04/2004
    Μηνύματα
    183

    Talking Yeap

    poio filiko den ginete mono simeio anaforas gia thema sinitheias einai to oti exei to fairing kai den blepeis tin roda en poreia i otan pas na xwtheis pouthena opws kai sto.... podilato sou i se kathe mixani pou den exei fairing... kata ta alla nai einai zoriko mixanaki kala pali an kai den to perimena prepei na to omologisw...! :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    Με μια λέξη... Ταξιδιώτης των 2 τροχών

  11. #11
    .
    Εγγραφή
    10/09/2003
    Μηνύματα
    916
    Αλλη μια Υamaha που κερναει Honda!!!!! - την αλλη φορα να αναψεις τα alarm (νομιζω οτι εχει το νεο FZ6) :rotflmao:

    Kαλως ηρθες Alexel
    Το μηχανακι δεν ειναι καλο για ξεκινημα - πρεπει να ξεκινησεις απο κατι ελαφρυ-λιγοτερα αλογα-ποιο απλο - για παραδειγμα ενα enduro 250. Τα street και ιδιως τα sport ειναι ποιο απαιτητικα και δυσκολα στην οδηγηση και συνεπως ποιο επικινδυνα.

    Εαν διαβασεις ιστοριες στο forum θα διαπιστωσεις οτι συναδελφοι ειχαν ατυχημα προσφατα (μαζι και γειτονας μου που απο τα 100 αλογα του ZX 636 πηγε στα 160 του CBR1000) με την αλλαγη moto σε λιγες μολις ημερες κυριως επειδη δεν προλαβαν να μαθουν καλα το μηχανακι και σε στιγμη πανικου δεν προλαβαν να αντιδρασουν παρα το γεγονος οτι ειχαν μεγαλυτερη εμπειρια απο εσενα!

    Kατα την αποψη μου ειναι θεμα εμπειριας και οχι τυχης (ή ατυχιας) Καλυτερα λοιπον να αποκτησεις την εμπειρια με κατι που μπορεις να το μαθεις με ευκολοτερα για να μην καταληξεις να μας στελνεις και εσυ post με την πτωση που ειχες.....

  12. #12
    Απώτερος σκοπός της ιστοριουλας αυτής δεν είναι να δείξει ότι το fazer περνάει ότι έχει ρόδες και κινείται, απλά είναι μια απόδειξη ότι η ιπποδύναμη, η ροπή, ο κυβισμός κτλ παίζουν σημαντικό ρόλο μόνο αν συνδυαστούν με ένα ελαφρύ πλαίσιο είτε αυτό είναι αυτοκινήτου είτε μηχανής. Επίσης η ευχαρίστηση που νιώθεις όταν γελοιοποιείς κάποιον ημιμαθή που παπαγαλίζει τις λιγοστές λέξεις που έχει αποστηθίσει από περιοδικά βελτιώσεων και μηχανικούς της γειτονιάς του.


    Alexel καλώς ήρθες, δεν θα σου πρότεινα σε καμία περίπτωση σαν πρώτο μηχανάκι ένα street, supersport και γενικά ότι έχει τέτοιες επιδόσεις. Αν θες την γνώμη μου πάρε κάτι μικρού κυβισμού 250 το πολύ και ελαφρύ όπως πολύ σωστά είπε και ο φίλος gmakris.
    Μια μηχανή 600 κυβικά 100 άλογα σε άπειρα χέρια είναι φονικό όπλο.

  13. #13
    go copana... copacabana! Το avatar του/της periklisk
    Εγγραφή
    21/12/2003
    Μηνύματα
    2.403
    Αρχικά δημιουργήθηκε από gmakris

    Εαν διαβασεις ιστοριες στο forum θα διαπιστωσεις οτι συναδελφοι ειχαν ατυχημα προσφατα (μαζι και γειτονας μου που απο τα 100 αλογα του ZX 636 πηγε στα 160 του CBR1000) με την αλλαγη moto σε λιγες μολις ημερες κυριως επειδη δεν προλαβαν να μαθουν καλα το μηχανακι και σε στιγμη πανικου δεν προλαβαν να αντιδρασουν παρα το γεγονος οτι ειχαν μεγαλυτερη εμπειρια απο εσενα!
    poies htan autes oi istories???
    ΟΞΩ ΠΑΤΣΑΒΟΥΡΙΕΝ!!!!

  14. #14
    .
    Εγγραφή
    10/09/2003
    Μηνύματα
    916

    Exclamation

    Οι πτωσεις συναδελφων (εντος και εκτος forum) ειναι για ολους δυσαρεστη συζητηση Περικλη.
    Αναφορα σε αυτες γινεται με σκοπο να μαθαινουν οι υπολοιποι (οπως μαθαμε και εμεις) ποσο ευκολα μπορει να συμβει στον καθενα μας - ωστε να φυλαγομαστε οσο αυτο ειναι εφικτο.

    Αυτο που πρεπει να κρατησει ο Alexel ειναι οτι ακομη και ο εμπειρος αναβατης με την αλλαγη της moto με καποια αλλη (ποιο απαιτητικη) δεν ειναι σε θεση να γνωριζει την απολυτη συμπεριφορα στο γκαζι, αποτομο φρεναρισμα, στριψιμο απο την πρωτη που οδηγησει το νεο μηχανακι διοτι απλα δεν γινεται.

    Αυτο σημαινει οτι χρειαζεται χρονος και επειδη τα street δεν συγχωρουν τετοια λαθη καλυτερα πτωση με το enduraki παρα με το πανακριβο street....

  15. #15
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    20/07/2004
    Μηνύματα
    4
    Ευχαριστώ όλους σας για τις απαντήσεις.
    Πιστεύω πως πράγματι η εμπειρία παίζει ρόλο και μάλιστα πολύ σημαντικό.
    Το θέμα είναι το εξής. Δεν έχω την $€ άνεση να αλλάζω μηχανήματα. Άμα πάρω κάτι θα μείνω με αυτό για πάνω από πέντε χρόνια. Μια καλή αρχή θα συμφωνούσα πως θα μπορούσα να είναι ακόμη και ένα CBR 125 που δεν είναι παπί και κάνει γύρω στα 2800€, δηλαδή μια προκαταβολή για το FAZER. Με 13 άλογα όμως πάμε στον αντίποδα. Δεν υπάρχει ασφάλεια λόγο έλλειψης γκαζιού.
    Μια οικονομική σχετικά λύση είναι ένα παλιό Town Mate ( ) που έχουμε καταχωνιασμένο κάπου και που με λίγα λεφτά θα μπορούσε να "σιαχτεί". Όμως ούτε λόγος για ασφάλεια εδώ...
    Το θέμα είναι πως έχω το κεφάλι μου μέσα στο κρανίο και όχι έξω από αυτό. Εννοώ πως δεν είμαι ο μ@λ@κ@ς που μόλις βρει γκάζι το εξαντλεί όλο μέχρι να τον σταματήσει κάποιο εμπόδιο. Άλλωστε μια γρήγορη μηχανή μπορεί να πάει αργά. Μια αργή όμως; Στα χέρια κάποιου που θα προσέχει ούτως ή άλλως πολύ (είτε ως έμπειρος είτε ως άπειρος όπως εγώ) και που δεν παίρνει μηχάνημα για κόντρες, σούζες και άλλα stunts πόσο επικύνδυνο μπορεί να είναι;
    gmakris, τι στιγμή πανικού ήταν αυτή του γείτονά σου; Μήπως πήγαινε να δοκιμάσει τα όρια της μοτοσικλέτας βασισμένος στην μεγάλη εμπειρία που έχει; Το 95% των περιπτώσεων πτώσης (κατά δική μου εκτίμηση) οφείλεται σε μ@λ@κια που έκανε ο οδηγός. Λίγο πήγε να το ζορίσει, λίγο πήγε να το τρέξει εκεί που δεν έπρεπε (σε στροφή πχ) και να σου! :hypnotize
    Ο φόβος αποδεικνύεται ο καλύτερος σύμβουλος σε τέτοιες περιπτώσεις. Φοβάμαι να πάω γρήγορα σε μια στροφή γιατί γνωρίζω πως δεν ξέρω να το κάνω σωστά. Δεν τρέχω σε βροχή γιατί ξέρω πως γλυστράει. Δεν τρέχω γενικώς γιατί ξέρω ότι δεν μπορώ να το κάνω με ασφάλεια. Πάω σαν κότα κάνοντας μικρά βήματα κάθε φορά ( κοτόπουλο --> κότα --> κόκορας --> ... ). Δεν είμαι τρελός. Σίγουρα είναι πιο δύσκολο από το να μαθαίνω από κάτι μικρότερο. Είναι όμως ακατόρθωτο (χωρίς να χρειαστεί να πάθω για να μάθω);
    Τέλος πάντων έχω κάμποσο καιρό για να το σκεφτώ.

    Και ξανά σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις σας!

Σελίδα 1 από 4 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 30/12/2009, 00:16
  2. Honda CBF-600S ABS vs Yamaha Fz6 Fazer
    από anixneyths στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 14/04/2005, 10:18
  3. Yamaha FZ6 Fazer
    από Νεκταριος στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 14/07/2004, 22:14

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF