Σελίδα 4 από 16 ΠρώτοΠρώτο 12345678914 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 60 από 228

Θέμα: hornet 600

  1. #46
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    17/12/2006
    Μηνύματα
    253
    emena mou eipe to magazi pou tha tin eperna oti den vgainei akrivws i alisida opws i mama alla me ena kriko parapanw, auto einai kalo-kako?

    episis epeidi thelw ligi ekkinisi parapanw skeftomai na valw alla granazia

    alla na min allaxw to mprosta kai arxizei kai klevei to konter, alla kana dio dontia to pisw, sinistate auto ?

  2. #47
    ελα σορυ που αργησα, αλα επεσε η γραμμη γαμω την τελλας.το 2000 μοντελο εχω,ναι εφοσον εβαλες φιλτρο και εξατμιση επρεπε να το ζιγκλερωσεις,εχεις φτωχο μιγμα,λογου που βελτιωσες την αναπνοη του κινητηρα σου και την εκπνοη,επρεπε να του δωσεις να φαει κιολας.
    ναι ε λες?και τα εχω παρει στο κρανιο που μου βγαζει 140χλμ και μετα γυρναω ρεζερβα,το λεω αυτο γιατι οταν το ζιγκλερωσα τον πρωτο χρονο μου εβγαζε γυρω στα 155-αντε 160χλμ και μετα γυρναγα ρεζερβα,αλλα μετα απο ενα χρονο και 4 μηνες αρχιζε και μου εβγαζε λιγοτερο.
    σκασιματα οχι δεν μου κανει αντε καμια φορα να πεταξει καμια φλογα,αρε ακραπα ακραπα

  3. #48
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    17/12/2006
    Μηνύματα
    253
    tou 20000000000000000000?

    einai dinaton na kaiw tosa parapanw?

    logw ftwxoterou meigmatos den tha eixa kaliteri katanalwsi?

    ama sou evgaze 160 ton prwto xrono tou zigleromatos tote prin to zigleroma posa evgaze???????

    tha paw na to koitaxw epigontws totes

    exw valei mia remus grand prix apo tdm panw
    kai k n filtro

    telika o τσεσμελης pou einaiiiiiiiiii???????

  4. #49
    κατσε να σου απαντησω στο πρωτο πρωτα.να βαλεις δυο δοντια πισω μεγαλυτερα,θα δεις γαμω την διαφορα,θα σκοτωνει η μηχανη,οσο για τον τσεσμελη επειδη διευνηνση δεν θυμαμε ακριβως,θα ρωτησω αυριο και θα σου πω.

  5. #50
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    17/12/2006
    Μηνύματα
    253
    poia i diafora dio dontia perissotera pisw kai poia mprosta? mporei na valw ena donti etsi gia ligo kalitera

    thelw na valw pisw megalitero granazi gia na min klevei to konter parapanw mias kai tha ginei auto ama valw mprosta megalitero logw tis ntizas pou pernei kinisi apo to mprostino granazi

  6. #51
    Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing
    Αυτό που λες, οτι δηλαδή η X ring σου μειωσε τις επιδόσεις, δεν ισχύει.
    Εκτός και αν έβαλες αλλου τύπου αλυσίδα (διαφορετικες διαστάσεις).
    Οι X Ring αλυσίδες γενικώς βγάζουν περισσότερα χιλιόμετρα από τις O Ring.

    και ομως τις μειωσε,διασταση δεν αλλαξα την 525 εβαλα που εχει και η μανα του,εγω ειδα διαφορα και στις ρεμπριζ και στην τελικη,πρεπει να εχασα το μεγιστο 5χλμ,και φοραω το μαμα γραναζωμα που ειναι και καλα για τελικες.
    εγω που ρωτησα αρκετους μαστορες,μου ειπαν η χ-ring δεν κανει για τα 600αρια,προσεξε τυπου χορνετ και fazer,γιατι ειναι πιο βαρια απο την ο-ring,πως σαν αλυσιδα ειναι καλυτερη σαν ποιοτητα απο την ο-ring το ξερουμε και σου βγαζει παραπανω χλμ.
    αλλο δεν μπορω να φανταστω,γιατι οπως ειπα η μηχανη μου ειναι πρωτου σταδιου φτιαγμενη,εκτος αμα εχει καποιο αλο προβλημα που θα το ειχα εντωπισει.

  7. #52
    Αρχικά δημιουργήθηκε από X-SFIGA
    poia i diafora dio dontia perissotera pisw kai poia mprosta? mporei na valw ena donti etsi gia ligo kalitera

    thelw na valw pisw megalitero granazi gia na min klevei to konter parapanw mias kai tha ginei auto ama valw mprosta megalitero logw tis ntizas pou pernei kinisi apo to mprostino granazi
    οταν αλαζεις τρια δοντια παραπανω η λιγοτερα αντιστοιχει με ενα δοντι μποστα και το αντιστροφο,για εμενα αλλαξε δυο δοντια μεγαλυτερο πισω.
    εγω στην επομενη αλλαγη,γραναζοαλυσιδα θα το κανω γιατι το μαμα δεν παλευετε.

  8. #53
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    17/12/2006
    Μηνύματα
    253
    Αρχικά δημιουργήθηκε από X-SFIGA
    tou 20000000000000000000?

    einai dinaton na kaiw tosa parapanw?

    logw ftwxoterou meigmatos den tha eixa kaliteri katanalwsi?

    ama sou evgaze 160 ton prwto xrono tou zigleromatos tote prin to zigleroma posa evgaze???????

    oso gia auto ti les?

    mono dio dontia parapanw sto pisw tha valw, to mprosta den to peirazw e?

  9. #54
    ναι το μπροστα μην το πειραξεις καθολου,πισω οπως ειπαμε δυο δοντια μεγαλυτερα.
    ρωτα και τον nikonian αμα ειναι μεσα στο site το εχει κανει στο χορνετ του και εχει διαφορα μεγαλη

  10. #55
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    17/12/2006
    Μηνύματα
    253
    wraia tha ton vrw, oso gia to meigma einai logiko xwris ziglerwma na kaiei parapanw?

  11. #56
    λογικα οχι,αλα μηπως εχει βουλωσει κανενα φιλτρο αερος?μονο απο τι ξερω απο φιλτρο αερος το κανει,βεβαια επειδη εχουμε καρμπιρατερ θελουν ρυθμισμα καθε 24.000χλμ και καθαρισμα.

  12. #57
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    17/12/2006
    Μηνύματα
    253
    to filtro thelei katharisma opws mou eipe o mixanikos, exei poiasei foveri mpixla, tha parw tis kn to katharistiko, poia einai i diadikasia?

    evala granazia (ekkinisis, 2 dontia pisw+) kai alisida 0ring telika anti gia xring

    wraia pigainei, kai sikwnetai poli poio eukola kai poio psila me to gazi mono, porwsi einai, auti einai ladwmeni apo tin mana tis etsi? se kamia 500ara pali ladwma?


    milisa me to palikari file power pou mou eipes kai mou eipe na proxwrisw oti to mixanaki einai poio neuriko se oles tis sxeseis kai oti akoma tha dw ligo megaliteri teliki, alla kai to konter tha deixnei 5 % panw, mikro to kostos

    yparxei periptwsi na vrw kapws ton proigoumeno idioktiti tis mixanis mou? apo tin astinomia mipws? einai o pateras mou astinomikos ama ginetai apo astinomia mporw na vrw akri, na ton rwtisw gia tis valvides to kerato mou, 250 mou zitise o mixanikos ergasia

  13. #58
    αμα εχεις kn η διαδικασια, ειναι σε ενα κουβα βαζεις αρκετο νερο ψιλοχλιαρο για καλυτερα,μετα βαζεις λιγο απο το καθαριστικο της kn,τωρα δεν θυμαμαι ποσο,πρεπει να γραφει,το αφηνεις για κανενα 15 λεπτο,μετα το βγαζεις το ξεπλενεις με μπολικο νερο,το τιναζεις να φυγουν τα πολλα νερα απο το φιλτρο και μετα το αφηνεις στον ηλιο να στεγνωσει,αφου στεγνωσει το περνας με το λαδακι της κν,το αφηνεις να κατσει καλα το λαδακι για κανενα 10λεπτο και μετα βαλτο στην μηχανη,μην φυγεις αμεσως και πας καμια βολτα αστο καλυτερα για καμια ωρα και μετα πηγαινε βολτα λεμε τωρα.

  14. #59
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της hornetakias
    Εγγραφή
    18/08/2005
    Μηνύματα
    115
    Αρχικά δημιουργήθηκε από X-SFIGA

    yparxei periptwsi na vrw kapws ton proigoumeno idioktiti tis mixanis mou? apo tin astinomia mipws? einai o pateras mou astinomikos ama ginetai apo astinomia mporw na vrw akri, na ton rwtisw gia tis valvides to kerato mou, 250 mou zitise o mixanikos ergasia
    Μην σε πιασει κοροιδο....Ρυθμιση βαλβιδων και καθαρισμο καρμπιρατερ 100 με 120 ευρω το πολυ.Λαμογια υπαρχουν παντου....!!!!!

  15. #60
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    17/12/2006
    Μηνύματα
    253
    antiproswpeia tis honda file mou, mia xara mou fainetai i timi pou les, alla tha koitaxw na vrw ton idioktiti prwta kai meta na kanw oti kanw, pros to paron tha katharisw to filtro


    signwmi, allo to sprei gia ton katharismo allo to ladi pou einai panw? ti xrwma exei to ladi?

    emena einai kafe auti ti stigmi pros to skati ena prama, mesa stin mpixla

    times gia ta ylika? kai kathe posa km thelei katharisma?

    euxaristw

Σελίδα 4 από 16 ΠρώτοΠρώτο 12345678914 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Βελτίωση για Hornet 600
    από nikonian στο forum Honda CB series
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 20/08/2016, 13:14
  2. Hornet 600 Kai Taksidia.
    από anixneyths στο forum Honda CB series
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 23/07/2016, 00:49
  3. Πώληση HORNET 600 (01)
    από gispy στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 14/04/2005, 15:57
  4. service manuals fazer 600 2004 και hornet 600 2003
    από lousou76 στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 28/03/2005, 10:15
  5. new HORNET 600
    από liospi στο forum Honda CB series
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 07/01/2005, 12:46

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF