Σελίδα 1 από 5 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 66

Θέμα: ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΘΑΙΝΟΥΜΕ ΑΠΟ ΤΑ ΛΑΘΗ ΜΑΣ!!!

  1. #1
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.592

    ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΘΑΙΝΟΥΜΕ ΑΠΟ ΤΑ ΛΑΘΗ ΜΑΣ!!!

    περασμενο σαββατο και πηγαινω στη καλλιροης, στη dainese με το αμαξι (που θα φορτωνα αυτα που θα επαιρνα???).
    φτανοντας για να μην τα πολυλογουμε με ανοιχτη πορτα του συνοδηγου (δεν το ειδα καν οτι ητανε ανοιχτη η πορτα γιατι γυρισα το κεφαλι αριστερα προσπαθοντας να δω μη μου ρχεται κανενας και με βιασυνη), κανω οπισθεν και βρισκω το v-strom που ητανε κανονικα παρκαρισμενο ΜΕ ΤΗ ΠΟΡΤΑ!!!!
    πεφτει κατω και τρελενομαι με τη μαλακια που εκανα!!!!
    αμεσως κατεβαινω,και ενω ερχεται τι παιδι που ειχε το μηχανακι εγω ηδη το σηκωνω και ψαχνω να δω τι ζημια του εκανα!!!
    δεξι πλαστικο,δεξι αντιβαρο,δεξι καθρεφτη,δεξι φλασ,αριστερα μπροστα το μουτρο με μια πρωτη ματια!!!!
    φυσικα φωναξα αστυνομια προκυμενου να καταγραψει το περιστατικο και εννοειτε οτι εκανα δηλωση τη δευτερα στο παλικαρι ο οποιος με ειδε να αρωσταινω απο τη στεναχωρια και το γαμωτο και προσπαθουσε να με παρηγορησει κιολας (να σαι καλα ρε δημητρη, σορρυ κιολας ξανα!!!)

    απλα το εβαλα γιατι θεωρω οτι οπως λεμε για τις μαλακιες των αλλων πρεπει να μιλαμε και για τις δικες μας !!!
    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

  2. #2


    εχετε αναρωτηθει ποτε αν, λεω αν, αλλαζει η οδικη μας,σας δλδ,γιατι εγω δεν οδηγω μηχανη..,
    η οδικη συμπεριφορα..οταν οδηγουμε αυτοκινητο απ οταν οδηγουμε τη μηχανη..?

  3. #3

    Re: ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΘΑΙΝΟΥΜΕ ΑΠΟ ΤΑ ΛΑΘΗ ΜΑΣ!!!

    Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
    περασμενο σαββατο και πηγαινω στη καλλιροης, στη dainese με το αμαξι (που θα φορτωνα αυτα που θα επαιρνα???).
    φτανοντας για να μην τα πολυλογουμε με ανοιχτη πορτα του συνοδηγου (δεν το ειδα καν οτι ητανε ανοιχτη η πορτα γιατι γυρισα το κεφαλι αριστερα προσπαθοντας να δω μη μου ρχεται κανενας και με βιασυνη), κανω οπισθεν και βρισκω το v-strom που ητανε κανονικα παρκαρισμενο ΜΕ ΤΗ ΠΟΡΤΑ!!!!
    πεφτει κατω και τρελενομαι με τη μαλακια που εκανα!!!!
    αμεσως κατεβαινω,και ενω ερχεται τι παιδι που ειχε το μηχανακι εγω ηδη το σηκωνω και ψαχνω να δω τι ζημια του εκανα!!!
    δεξι πλαστικο,δεξι αντιβαρο,δεξι καθρεφτη,δεξι φλασ,αριστερα μπροστα το μουτρο με μια πρωτη ματια!!!!
    φυσικα φωναξα αστυνομια προκυμενου να καταγραψει το περιστατικο και εννοειτε οτι εκανα δηλωση τη δευτερα στο παλικαρι ο οποιος με ειδε να αρωσταινω απο τη στεναχωρια και το γαμωτο και προσπαθουσε να με παρηγορησει κιολας (να σαι καλα ρε δημητρη, σορρυ κιολας ξανα!!!)

    απλα το εβαλα γιατι θεωρω οτι οπως λεμε για τις μαλακιες των αλλων πρεπει να μιλαμε και για τις δικες μας !!!
    Να ρωτήσω: θυμάσαι αν φόραγε κάγκελα το vstrom;
    More Techno..More Dijital!!
    This way please...www.di.fm


  4. #4
    Το σίγουρο είναι οτι οτι οδηγώντας μοτο αλλάζει η συμπεριφορά μας ΩΣ προς τις μοτο οταν οδηγάμε Ι.Χ.!!! Πράγμα που δυστυχώς δεν μπορούν να καταλάβουν κάποιοι οδηγοί ΙΧ που δεν εχουν κάτσει σε μοτο ποτέ τους!!! Λες και δεν υπάρχουμε ή λες και δεν ειμαστε τοσο σημαντικοί ως ζωές αν δεν καβαλάμε αμάξι.....κι όπως λέει κι ο Σταρόβας κλείνωντας ενα τραγούδι : "....άνθρωποι ειναι κι αυτοί...δεν ειναι ζώα!!"
    CALCULATOR ISLAND

  5. #5

    Thumbs up

    Αρχικά δημιουργήθηκε από gian_nykt
    Το σίγουρο είναι οτι οτι οδηγώντας μοτο αλλάζει η συμπεριφορά μας ΩΣ προς τις μοτο οταν οδηγάμε Ι.Χ.!!! Πράγμα που δυστυχώς δεν μπορούν να καταλάβουν κάποιοι οδηγοί ΙΧ που δεν εχουν κάτσει σε μοτο ποτέ τους!!! Λες και δεν υπάρχουμε ή λες και δεν ειμαστε τοσο σημαντικοί ως ζωές αν δεν καβαλάμε αμάξι.....κι όπως λέει κι ο Σταρόβας κλείνωντας ενα τραγούδι : "....άνθρωποι ειναι κι αυτοί...δεν ειναι ζώα!!"
    ειπα δεν οδηγω,οχι οτι δεν ανεβαινω.. τις μηχανες τις αγαπαμε ,τις προσεχουμε,δινουμε παντα προτεραιοτητα, αυτα για να μη παρεξηγηθω..... απλα αναρωτηθηκα πριν ...



    ΥΓ. ..ΔΕΝ ΙΣΧΥΟΥΝ ΒΕΒΑΙΑ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ΑΥΤΑ... ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΕΙΝΑΙ ΑΚΑΤΑΛΛΗΛΟΙ ΓΙΑ ΔΡΟΜΟΥΣ ΠΟΥ ΚΥΚΛΟΦΟΡΟΥΝ ΚΑΙ ΜΗΧΑΝΕΣ!!

  6. #6
    Είναι προς τιμήν σου που βγήκες και το είπες.Είναι καλό να παραδεχόμαστε τα λάθη μας και να τα αναγνωρίζουμε,δείχνουμε ότι είμαστε,τουλάχιστον,ακομπλεξάριστοι.Εγώ να δεις πως τρελλάθηκα όταν ανοίγοντας την πόρτα του συνοδηγού έριξα κάτω 2 παλλικάρια με ένα scooteraki.Δεν μπορούσα να κοιμηθώ το βράδυ αν και ορκίζομαι πως κοίταξα 2 φορές τον καθρέφτη.Πρέπει να ξεκίνησαν πίσω ακριβώς από το αυτοκίνητο...
    Fortis Fortuna Adiuvat

  7. #7
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της airamhag
    Εγγραφή
    26/01/2006
    Μηνύματα
    696

    Re: ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΘΑΙΝΟΥΜΕ ΑΠΟ ΤΑ ΛΑΘΗ ΜΑΣ!!!

    Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
    περασμενο σαββατο και πηγαινω στη καλλιροης, στη dainese με το αμαξι (που θα φορτωνα αυτα που θα επαιρνα???).
    φτανοντας για να μην τα πολυλογουμε με ανοιχτη πορτα του συνοδηγου (δεν το ειδα καν οτι ητανε ανοιχτη η πορτα γιατι γυρισα το κεφαλι αριστερα προσπαθοντας να δω μη μου ρχεται κανενας και με βιασυνη), κανω οπισθεν και βρισκω το v-strom που ητανε κανονικα παρκαρισμενο ΜΕ ΤΗ ΠΟΡΤΑ!!!!
    πεφτει κατω και τρελενομαι με τη μαλακια που εκανα!!!!
    αμεσως κατεβαινω,και ενω ερχεται τι παιδι που ειχε το μηχανακι εγω ηδη το σηκωνω και ψαχνω να δω τι ζημια του εκανα!!!
    δεξι πλαστικο,δεξι αντιβαρο,δεξι καθρεφτη,δεξι φλασ,αριστερα μπροστα το μουτρο με μια πρωτη ματια!!!!
    φυσικα φωναξα αστυνομια προκυμενου να καταγραψει το περιστατικο και εννοειτε οτι εκανα δηλωση τη δευτερα στο παλικαρι ο οποιος με ειδε να αρωσταινω απο τη στεναχωρια και το γαμωτο και προσπαθουσε να με παρηγορησει κιολας (να σαι καλα ρε δημητρη, σορρυ κιολας ξανα!!!)

    απλα το εβαλα γιατι θεωρω οτι οπως λεμε για τις μαλακιες των αλλων πρεπει να μιλαμε και για τις δικες μας !!!

    :a19: :a19:

    νομιζω πως αυτο το θρεντ πρεπει να μεινει γιαυτο το σκοπο .
    Mη μου γαματε τη καρδια ειμαι παιδι ακομα..

  8. #8

    Thumbs up

    Ο TROOPER ανοιξε πολυ σοβαρη συζητηση!!!

  9. #9
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της airamhag
    Εγγραφή
    26/01/2006
    Μηνύματα
    696
    κ εγω εχω χτυπησει μηχανακι -σκουτερ...

    ευτυχως ισα που την ακουμπησα ( κοπελια ηταν ) με μηδεν ταχητητα σχεδον , κ οι δυο..


    ενα μικρο κοψιμο στο ποδι της , πηγαμε αμεσως σε φαρμακειο για αντιτετανικο ορο...
    Mη μου γαματε τη καρδια ειμαι παιδι ακομα..

  10. #10
    ΝΑ ΜΗ ΒΡΕΘΕΙΣ ΣΤΗ ΔΥΣΚΟΛΗ ΘΕΣΗ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΔΕΞΙΑ ΤΟΝ ΑΣΥΝΕΙΔΗΤΟ ΠΟΥ ΑΝΟΙΓΕΙ ΤΗ ΠΟΡΤΑ... ΚΑΙ ΣΤ ΑΡΙΣΤΕΡΑ ΑΚΡΙΒΩΣ ΔΙΠΛΑ ΣΟΥ ΝΑ ΠΡΟΣΠΕΡΝΑΕΙ ΜΗΧΑΝΗ!! ΔΙΛΛΗΜΑ....ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΤΗ ΠΟΡΤΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟΝ ΠΟΥ ΤΗΝ ΑΝΟΙΞΕ ΜΑΖΙ.....? ... ΝΑΙ...! ΝΑΙ..! ΓΙΑΤΙ ΑΛΛΙΩΣ ΘΑ ΠΕΤΑΞΕΙΣ ΤΗ ΜΗΧΑΝΗ ΚΑΤΩ ΣΤΟ ΑΝΤΙΘΕΤΟ ΡΕΥΜΑ!


    ΑΥΤΟ ΕΤΥΧΕ ΣΕ ΜΕΝΑ!

  11. #11
    ΤΗ ΜΗΧΑΝΗ ΔΕΝ ΤΗΝ ΠΕΤΑΞΑ ΠΑΝΤΩΣ!! ΜΗΔΕΝ ΕΛΙΓΜΟΣ! ΠΡΟΛΑΒΑ ΚΑΙ ΤΟ ΚΟΚΑΛΛΩΣΑ ΕΓΚΑΙΡΩΣ! ΑΛΛΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩς ΘΑ ΕΠΑΙΡΝΑ ΤΗ ΠΟΡΤΑ ΤΟΥ ΑΛΛΟΥΝΟΥ..... ΜΗ ΣΑΣ ΠΩ ΟΤΙ ΔΕ ΘΑΧΑ ΤΥΨΕΙΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΙΔΙΟ....

  12. #12
    κοιμώμενος άγρυπνα Το avatar του/της Gandalf dr685sm
    Εγγραφή
    25/04/2004
    Μηνύματα
    1.755
    Trooper, αν είχαμε όλοι συνείδηση του τι εστί να οδηγείς μηχανή και αυτοκίνητο , να είσαι πιο σίγουρος οτι αρκετά λιγότερα ατυχήματα θα είχαμε και αρκετά καλύτερη συμπεριφορά ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΙΣ ΔΥΟ ΠΛΕΥΡΕΣ.

    Γιατί ας μην ξεχνάμε οτι και εμείς είμαστε λίγο "κάφροι" όταν ανεβαίνουμε σε μηχανή και αλλάζουμε απο δεξιά αριστερά, βασιζόμενοι στις δικές μας ικανότητες, αλλά μην γνωρίζοντας πως μπορεί να αντιδράσει ο τύπος/τύπισσα στο προπορευόμενο αυτοκίνητο.

    όλα είναι θέμα παιδείας... Μάθημα έδωσε ο φίλος Trooper με την συμπεριφορά του, όσον αφορά το συμβάν. Θα το έκαναν πολλοί απο εμάς;... αναρρωτηθείτε σοβαρά τώρα!!!


    Gandalf
    Στην Ελλάδα θέλουμε να λειτουργούν τα πάντα υπέρ του ατόμου , έστω και εις βάρος του συνόλου.

  13. #13
    Λαθος μπορει να κανουμε ολοι σε καποια στιγμη .

    Το θεμα ειναι πως το αντιμετωπιζουμε.

    Συγχαρητηρια στο φιλο για την σταση του η οποια πρεπει να αποτελει παραδειγμα προς μιμηση για πολους
    ΑΞΙΖΕΙ ΦΙΛΕ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙΣ ΓΙΑ ΕΝΑ ΟΝΕΙΡΟ ΚΙ΄ΑΣ ΕΙΝΑΙ Η ΦΩΤΙΑ ΤΟΥ ΝΑ ΣΕ ΚΑΨΕΙ!!!

  14. #14
    Καραμελος Το avatar του/της kalesin
    Εγγραφή
    30/09/2005
    Μηνύματα
    1.083
    Δυστυχως εχουμε φτασει στο σημειο να λεμε μπραβο στα αυτονοητα...

    Ευτυχως που βγηκε ο trooper κ παραδεχτηκε ενα λαθος που εκανε απο απροσεξια, απο την κακια στιγμη οτιδηποτε.. ειχα αρχισει να πιστευω οτι κανενας δεν κανει λαθος εδω μεσα, οτι ολοι ειμαστε οι αψεγαδιαστοι...


    Μπραβο ρε trooper, οχι τοσο για το οτι εκανες αυτο που επρεπε να κανεις με τη μηχανη του παιδιου, αλλα πιο πολυ γιατι ειχες τα .. αυγα να μην κανεις τον μαλακα



  15. #15
    Αρχικά δημιουργήθηκε από KaterinaX
    ειπα δεν οδηγω,οχι οτι δεν ανεβαινω.. τις μηχανες τις αγαπαμε ,τις προσεχουμε,δινουμε παντα προτεραιοτητα, αυτα για να μη παρεξηγηθω..... απλα αναρωτηθηκα πριν ...



    ΥΓ. ..ΔΕΝ ΙΣΧΥΟΥΝ ΒΕΒΑΙΑ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ΑΥΤΑ... ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΕΙΝΑΙ ΑΚΑΤΑΛΛΗΛΟΙ ΓΙΑ ΔΡΟΜΟΥΣ ΠΟΥ ΚΥΚΛΟΦΟΡΟΥΝ ΚΑΙ ΜΗΧΑΝΕΣ!!
    Μην ανησυχείς...δεν αναφέρθηκα σε σένα....γενικά το έγραψα γιατί όντως ισχύει σε αρκετά μεγάλο ποσοστό οδηγών ΙΧ!
    CALCULATOR ISLAND

Σελίδα 1 από 5 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Να μαθαινεις απο τα λαθη σου !!
    από yannis24 στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 26/06/2010, 12:28
  2. ποιο να πάρω από τα 3?
    από giorgosxristou στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 07/03/2008, 09:34
  3. ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΘΑΙΝΟΥΜΕ...
    από tilo_wolff στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 16/07/2007, 19:26
  4. Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 10/09/2006, 10:00
  5. Για Να Αναψουν Λιγο Τα Αιματα.....
    από kalgeorge στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 26
    Τελευταίο μήνυμα: 16/01/2004, 15:37

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF