Σελίδα 2 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 75

Θέμα: Θα ήθελα την γνώμη σας!

  1. #16
    Αρχικά δημιουργήθηκε από gloum
    Θα επιμείνω πως ΔΕΝ συμφωνώ με αυτό που κάνει η εταιρία αλλά έτσι λειτουργεί.Αν θες το κάνεις..Δυστυχώς αυτή είναι η κοινωνία που ζούμε
    Γενικά συμφωνώ με αυτό..

    Αφού δεν μπορείς να αποφύγεις μια τέτοια κατάσταση τουλάχιστον απόλαυσέ την.

    Βάλε πχ κανα βόα στην τσάντα σου, κανα καβουράκι στην τσέπη και κράτα και βιντεοκάμερα ν'αποθανατήσεις τη στιγμή που θα το δει ο ελεγκτής.


  2. #17
    old school gixxer Το avatar του/της alex14
    Εγγραφή
    27/01/2003
    Μηνύματα
    2.131
    Αρχικά δημιουργήθηκε από powerphot

    Αναρωτιέμαι αν έχουν αρχίσει να λειπουν τελικά τίποτα "σελοτέιπ", κουταλάκια, η και κολόχαρτο απο την εταιρία.

    Μη το γελας καθολου.
    Μπαμπα μην πεφτεις !!!!
    __________________
    suzuki bandit 650
    suzuki dr250 djebel
    piaggio medley 150

  3. #18
    Μέλος απο...τότε... Το avatar του/της powerphot
    Εγγραφή
    21/05/2004
    Μηνύματα
    2.332
    Αρχικά δημιουργήθηκε από maintenance
    Συμφωνώ, ή όχι δεν με ενοχλεί πάντως........στο αεροδρόμιο, δεν σε ξεσκίζουν στο ψάξιμο;
    Ναι ρε Αντώνη αλλά στα αεροδρόμια δεν έχει να κάνει μόνο με κλεψιά αλλά και με άλλα πράγματα.


    Και δηλαδή εγώ που έχω στραβώσει άσχημα τώρα τί είμαι ξαφνικά?
    Ανάποδος? η κλέφτης?
    Το ταξίδι του Ηλία Βροχίδη μπορείτε να το διαβάζετε και στην ιστοσελίδα του Madnomad.gr, στο Facebook Madnomad

  4. #19
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της airamhag
    Εγγραφή
    26/01/2006
    Μηνύματα
    696
    Αρχικά δημιουργήθηκε από powerphot
    Ναι ρε Αντώνη αλλά στα αεροδρόμια δεν έχει να κάνει μόνο με κλεψιά αλλά και με άλλα πράγματα.


    Και δηλαδή εγώ που έχω στραβώσει άσχημα τώρα τί είμαι ξαφνικά?
    Ανάποδος? η κλέφτης?

    αναποδος κλεφτης!!!


    Mη μου γαματε τη καρδια ειμαι παιδι ακομα..

  5. #20
    Βελτιωμένος Ύπνος...... Το avatar του/της maintenance
    Εγγραφή
    06/10/2004
    Μηνύματα
    1.504
    Αρχικά δημιουργήθηκε από powerphot
    Ναι ρε Αντώνη αλλά στα αεροδρόμια δεν έχει να κάνει μόνο με κλεψιά αλλά και με άλλα πράγματα.


    Και δηλαδή εγώ που έχω στραβώσει άσχημα τώρα τί είμαι ξαφνικά?
    Ανάποδος? η κλέφτης?

    Ρε Νίκ, δεν καταλαβαίνω γιατί έχεις στραβώσει.

    Αν είσουν εσύ εργοδότης, θα είχες την ΑΠΟΛΥΤΗ εμπιστοσύνη, στον καθένα που θα εργαζόταν για πάρτυ σου;

    Και εφόσον είμαστε σωστοί, δεν μας απασχολεί.

    Και σημείωσε και αυτό..... Ας πούμε ότι έχω ενδείξεις για κάποιον, ότι κάτι "τσιμπάει"
    Για να μήν γυρίσει μπουμεραγκ, ότι και καλά, τον κατηγόρησα, και με τρέχει......ελέγχω τούς πάντες, ώστε ή να σταματήσει, ή τον πιάσω.

    Πραγματικά, δεν βλέπω τον λόγο, ο "σωστός" να στραβώσει.


    αποψή μου.....ντάξ;

    η επιβίωση του Ηλιθίου!

    www.icon-decoration.gr

  6. #21
    Ένα φάντασμα πλανιέται...
    Εγγραφή
    22/02/2006
    Μηνύματα
    92
    Αρχικά δημιουργήθηκε από powerphot
    Ναι ρε Αντώνη αλλά στα αεροδρόμια δεν έχει να κάνει μόνο με κλεψιά αλλά και με άλλα πράγματα.


    Και δηλαδή εγώ που έχω στραβώσει άσχημα τώρα τί είμαι ξαφνικά?
    Ανάποδος? η κλέφτης?


    Και βέβαια έχεις δίκιο που έχεις στραβώσει. Σε λίγο θα σου ζητάν και δήλωση πολιτικών φρονημάτων, και αποκύρηξης όλων των δικαιωμάτων που έχεις σαν εργαζόμενος.

    Το παραμύθι "αφού εγώ είμαι σωστός, δεν με πειράζει", είναι αυτό ακριβώς που θέλουνε να περάσουνε. Δηλαδή όσοι δεν συμφωνούν με το παραπάνω μέτρο τι είναι? Πιθανοί κλέφτες? Ωραία λογική!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Έτσι και όλα όσα γίνονται γύρω μας, π.χ. χτύπημα του φοιτητή στην Θεσσαλονίκη, "μιας και εγώ είμαι σωστός", δεν μας πειράζουνε.

    Τελικά αυτό που γουστάρω πιο πολύ, είναι όταν οι συμπολίτες μας με αυτές τις απόψεις, βρεθούν στην δύσκολη θέση, να βιώσουν μια τέτοια κατάσταση. Τότε συνήθως κλαίνε και οδύρονται για την "κακούργα και άτιμη κοινωνία"

    Με τις υγείες μας.
    Αν πιάσεις τον άλλο από τα @ρχ@δ@ η καρδιά θα ακολουθήσει!!!!!

  7. #22
    Βελτιωμένος Ύπνος...... Το avatar του/της maintenance
    Εγγραφή
    06/10/2004
    Μηνύματα
    1.504
    Αρχικά δημιουργήθηκε από loukasfilm
    Και βέβαια έχεις δίκιο που έχεις στραβώσει. Σε λίγο θα σου ζητάν και δήλωση πολιτικών φρονημάτων, και αποκύρηξης όλων των δικαιωμάτων που έχεις σαν εργαζόμενος.

    Το παραμύθι "αφού εγώ είμαι σωστός, δεν με πειράζει", είναι αυτό ακριβώς που θέλουνε να περάσουνε. Δηλαδή όσοι δεν συμφωνούν με το παραπάνω μέτρο τι είναι? Πιθανοί κλέφτες? Ωραία λογική!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Έτσι και όλα όσα γίνονται γύρω μας, π.χ. χτύπημα του φοιτητή στην Θεσσαλονίκη, "μιας και εγώ είμαι σωστός", δεν μας πειράζουνε.

    Τελικά αυτό που γουστάρω πιο πολύ, είναι όταν οι συμπολίτες μας με αυτές τις απόψεις, βρεθούν στην δύσκολη θέση, να βιώσουν μια τέτοια κατάσταση. Τότε συνήθως κλαίνε και οδύρονται για την "κακούργα και άτιμη κοινωνία"

    Με τις υγείες μας.

    Το πας μακριά το θέμα....ενώ είναι τόσο απλό.

    Σου θέτει στην συμβαση έναν όρο. Ή τον δέχεσαι, ή όχι.

    Το να αναλύσουμε το πώς και το γιατί, σίγουρα θα διαφωνήσουν οι μισοί απο τους άλλους μισούς.

    Τις απόψεις μας λέμε, και τίποτα άλλο.

    Α!!!! όλοι είμαστε για τους εργοδότες μας, "εν δυνάμη κλέφτες" και ξέρουν πολύ καλά και την κάτωθι παροιμία: "χέρι που δεν μπορείς να δαγκώσεις, φίλα το"

    η επιβίωση του Ηλιθίου!

    www.icon-decoration.gr

  8. #23
    old school gixxer Το avatar του/της alex14
    Εγγραφή
    27/01/2003
    Μηνύματα
    2.131
    Να ρωτησω και εγω κατι αλλο ?

    Με τις καμερες (οχι κρυφες) μεσα στο γραφειο συμφωνειται ?
    Μπαμπα μην πεφτεις !!!!
    __________________
    suzuki bandit 650
    suzuki dr250 djebel
    piaggio medley 150

  9. #24
    Βελτιωμένος Ύπνος...... Το avatar του/της maintenance
    Εγγραφή
    06/10/2004
    Μηνύματα
    1.504
    Αρχικά δημιουργήθηκε από alex14
    Να ρωτησω και εγω κατι αλλο ?

    Με τις καμερες (οχι κρυφες) μεσα στο γραφειο συμφωνειται ?

    κάτσε να λύσουμε το παραπάνω θέμα, και τα συζητάμε...
    η επιβίωση του Ηλιθίου!

    www.icon-decoration.gr

  10. #25
    Προβοκάστορας Το avatar του/της gloum
    Εγγραφή
    17/11/2006
    Μηνύματα
    307
    Αρχικά δημιουργήθηκε από alex14
    Να ρωτησω και εγω κατι αλλο ?

    Με τις καμερες (οχι κρυφες) μεσα στο γραφειο συμφωνειται ?
    Επίσης όχι..Αν και σε κάτι site έχω δει μερικά πολύ ενδιαφέροντα βίντεο από τον χώρο της δουλειάς
    I love deadlines.I love the whoosing sound they make as they go by. Douglas Noel Adams


    Σε περίπτωση που σας ενδιαφέρει δείτε εδώ http://bilaguras.blogspot.com/

  11. #26
    Ένα φάντασμα πλανιέται...
    Εγγραφή
    22/02/2006
    Μηνύματα
    92
    Αρχικά δημιουργήθηκε από maintenance
    Το πας μακριά το θέμα....ενώ είναι τόσο απλό.

    Σου θέτει στην συμβαση έναν όρο. Ή τον δέχεσαι, ή όχι.

    Το να αναλύσουμε το πώς και το γιατί, σίγουρα θα διαφωνήσουν οι μισοί απο τους άλλους μισούς.

    Τις απόψεις μας λέμε, και τίποτα άλλο.

    Α!!!! όλοι είμαστε για τους εργοδότες μας, "εν δυνάμη κλέφτες" και ξέρουν πολύ καλά και την κάτωθι παροιμία: "χέρι που δεν μπορείς να δαγκώσεις, φίλα το"


    Δυστυχώς δεν είναι "τοσο απλό". Δηλαδή με την λογική αυτή, οτιδήποτε μας προτείνουν σε μια σύμβαση, θα πρέπει να το δεχτούμε αν έχουμε ανάγκη να δουλέψουμε. Τότε τι προφυλάσσει τον εργαζόμενο απέναντι στην απαξίωση της αξιοπρεπειάς του?

    Μήπως αν ζητάγανε σε μια σύμβαση, ότι για να δουλέψεις στην τάδε εταιρεία, πρέπει να στηθείς στα τέσσερα, για να σε περάσουνε ένα "χέρι", πάλι "απλά" θα το δεχόσουνα ή όχι?

    Πολύ "απλά" τελικά είναι τα πράγματα.


    Αν πιάσεις τον άλλο από τα @ρχ@δ@ η καρδιά θα ακολουθήσει!!!!!

  12. #27
    Βελτιωμένος Ύπνος...... Το avatar του/της maintenance
    Εγγραφή
    06/10/2004
    Μηνύματα
    1.504
    Αρχικά δημιουργήθηκε από loukasfilm


    Μήπως αν ζητάγανε σε μια σύμβαση, ότι για να δουλέψεις στην τάδε εταιρεία, πρέπει να στηθείς στα τέσσερα, για να σε περάσουνε ένα "χέρι", πάλι "απλά" θα το δεχόσουνα ή όχι?

    Πολύ "απλά" τελικά είναι τα πράγματα.



    Αν δεν το έχεις καταλάβει το 95% των εργαζομένων, τους έχουν περάσει "ένα χέρι", κάποιος, και απλά δεν το έχουν πάρει χαμπάρι.

    Και για αυτό, δεν είναι σε καμιά σύμβαση.

    Αν θές να ανοίξουμε κουβέντα, για εργατικό δίκαιο, να πάμε όσοι θέλουμε για έναν καφέ, να πουμε τις απόψεις μας, για τις άδειες, προαγωγές, αμοιβές, ωράρια.......και θα δείς πόσα "χέρια" μας έχουν ρίξει, και μάλιστα χωρίς σάλιο......

    Υπο αυτή την ένοια, ο προβληματισμός του Νίκου, είναι πταίσμα.
    η επιβίωση του Ηλιθίου!

    www.icon-decoration.gr

  13. #28
    Ένα φάντασμα πλανιέται...
    Εγγραφή
    22/02/2006
    Μηνύματα
    92
    Αρχικά δημιουργήθηκε από maintenance
    Αν δεν το έχεις καταλάβει το 95% των εργαζομένων, τους έχουν περάσει "ένα χέρι", κάποιος, και απλά δεν το έχουν πάρει χαμπάρι.

    Και για αυτό, δεν είναι σε καμιά σύμβαση.

    Αν θές να ανοίξουμε κουβέντα, για εργατικό δίκαιο, να πάμε όσοι θέλουμε για έναν καφέ, να πουμε τις απόψεις μας, για τις άδειες, προαγωγές, αμοιβές, ωράρια.......και θα δείς πόσα "χέρια" μας έχουν ρίξει, και μάλιστα χωρίς σάλιο......

    Υπο αυτή την ένοια, ο προβληματισμός του Νίκου, είναι πταίσμα.

    Διαφωνεί κανείς ότι αυτό που λες για τους εργαζόμενους ισχύει? Την λογική του "το δέχεσαι ή όχι", κατακρίνω. Ακριβώς αυτή η λογική είναι που έφερε τα πράγματα σε αυτό το σημείο, μαζί με το "αφού εγώ είμαι σωστός τι με νοιάζει".

    Το να κουβεντιάσουμε για όλα αυτά που λες με βρίσκει σύμφωνο. Το θέμα όμως εδώ, και διαφωνώ ότι ο "συλλογισμός του Νίκου", είναι πταίσμα, θίγει ουσιαστική πτυχή της αξιοπρέπειάς μας. Ακόμα και ο χειρότερος εγκληματίας θεωρείται Αθώος μέχρι αποδείξεως του εναντίου. Εδώ καταπατούνται τα πάντα. Χώρια η τρομοκρατία που περνάει στον εργαζόμενο, με μια τέτοια διαδικασία.

    Μια απλή ερώτηση, εσύ αν δεις να παίρνουνε ένα συνάδελφό σου για σωματική έρευνα, δεν θα σου περάσει από το μυαλό, ότι κάτι μπορεί να έκανε? Και αν αυτό του το κάνουνε χωρίς κανένα λόγο, άλλες δύο ή τρείς φορές, με την λογική του ότι "άμα είσαι σωστός δεν σε πειράζουνε", δεν θα σιγουρευτείς ότι κάτι έχει κάνει?

    Είδες πόσο "απλό" είναι?
    Αν πιάσεις τον άλλο από τα @ρχ@δ@ η καρδιά θα ακολουθήσει!!!!!

  14. #29
    Βελτιωμένος Ύπνος...... Το avatar του/της maintenance
    Εγγραφή
    06/10/2004
    Μηνύματα
    1.504
    Αρχικά δημιουργήθηκε από loukasfilm
    Διαφωνεί κανείς ότι αυτό που λες για τους εργαζόμενους ισχύει? Την λογική του "το δέχεσαι ή όχι", κατακρίνω. Ακριβώς αυτή η λογική είναι που έφερε τα πράγματα σε αυτό το σημείο, μαζί με το "αφού εγώ είμαι σωστός τι με νοιάζει".

    Το να κουβεντιάσουμε για όλα αυτά που λες με βρίσκει σύμφωνο. Το θέμα όμως εδώ, και διαφωνώ ότι ο "συλλογισμός του Νίκου", είναι πταίσμα, θίγει ουσιαστική πτυχή της αξιοπρέπειάς μας. Ακόμα και ο χειρότερος εγκληματίας θεωρείται Αθώος μέχρι αποδείξεως του εναντίου. Εδώ καταπατούνται τα πάντα. Χώρια η τρομοκρατία που περνάει στον εργαζόμενο, με μια τέτοια διαδικασία.

    Μια απλή ερώτηση, εσύ αν δεις να παίρνουνε ένα συνάδελφό σου για σωματική έρευνα, δεν θα σου περάσει από το μυαλό, ότι κάτι μπορεί να έκανε? Και αν αυτό του το κάνουνε χωρίς κανένα λόγο, άλλες δύο ή τρείς φορές, με την λογική του ότι "άμα είσαι σωστός δεν σε πειράζουνε", δεν θα σιγουρευτείς ότι κάτι έχει κάνει?

    Είδες πόσο "απλό" είναι?


    Ανοιξες μεγάαααααλο κεφάλαιο........Συμφωνώ, αλλά είμαστε "αναγκασμένοι", να διαφωνήσουμε.........


    αν γίνομαι κατανοητός!

    η επιβίωση του Ηλιθίου!

    www.icon-decoration.gr

  15. #30
    Ένα φάντασμα πλανιέται...
    Εγγραφή
    22/02/2006
    Μηνύματα
    92
    Αρχικά δημιουργήθηκε από maintenance
    Ανοιξες μεγάαααααλο κεφάλαιο........Συμφωνώ, αλλά είμαστε "αναγκασμένοι", να διαφωνήσουμε.........


    αν γίνομαι κατανοητός!



    Κατανοητός δεν παίρνω και όρκο ότι γίνεσαι, αλλά να το κουβεντιάσουμε καμμιά μέρα.

    Αν πιάσεις τον άλλο από τα @ρχ@δ@ η καρδιά θα ακολουθήσει!!!!!

Σελίδα 2 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. θα ηθελα την γνωμη σας...
    από hurricane στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 26/02/2013, 18:27
  2. Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 18/05/2011, 23:07
  3. Θα ηθελα την γνωμη σας (αγορά cbr 600RR 08)
    από smooth criminal στο forum Honda CBR series
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 23/10/2009, 19:29
  4. θα ηθελα την γνωμη σας...
    από xtreme69 στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 08/12/2006, 21:12
  5. Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 29/07/2004, 19:00

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF