Σελίδα 3 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 75

Θέμα: Θα ήθελα την γνώμη σας!

  1. #31
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της airamhag
    Εγγραφή
    26/01/2006
    Μηνύματα
    696
    Αρχικά δημιουργήθηκε από alex14
    Να ρωτησω και εγω κατι αλλο ?

    Με τις καμερες (οχι κρυφες) μεσα στο γραφειο συμφωνειται ?

    βαλε κ τις παρακολουθησεις των τηλεφωνων...



    αλλα να ερωτηξω κ κατιτις αλλο...



    την λεξη ρουφιανο την εχουμε ξεχασει ? γιατι στο δικο μου χωρο εργασιας τρως καμπανακι εανδεν αναφερεις πως κ τι ...


    το αστειο (?) ειναι οτι πριν απαντησεις συμπληρωνει πως " μην το παιρνεις για καρρφωμα..."

    δεν ξερω...να ή να
    Mη μου γαματε τη καρδια ειμαι παιδι ακομα..

  2. #32
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της airamhag
    Εγγραφή
    26/01/2006
    Μηνύματα
    696
    Αρχικά δημιουργήθηκε από loukasfilm
    Διαφωνεί κανείς ότι αυτό που λες για τους εργαζόμενους ισχύει? Την λογική του "το δέχεσαι ή όχι", κατακρίνω. Ακριβώς αυτή η λογική είναι που έφερε τα πράγματα σε αυτό το σημείο, μαζί με το "αφού εγώ είμαι σωστός τι με νοιάζει".

    Το να κουβεντιάσουμε για όλα αυτά που λες με βρίσκει σύμφωνο. Το θέμα όμως εδώ, και διαφωνώ ότι ο "συλλογισμός του Νίκου", είναι πταίσμα, θίγει ουσιαστική πτυχή της αξιοπρέπειάς μας. Ακόμα και ο χειρότερος εγκληματίας θεωρείται Αθώος μέχρι αποδείξεως του εναντίου. Εδώ καταπατούνται τα πάντα. Χώρια η τρομοκρατία που περνάει στον εργαζόμενο, με μια τέτοια διαδικασία.

    Μια απλή ερώτηση, εσύ αν δεις να παίρνουνε ένα συνάδελφό σου για σωματική έρευνα, δεν θα σου περάσει από το μυαλό, ότι κάτι μπορεί να έκανε? Και αν αυτό του το κάνουνε χωρίς κανένα λόγο, άλλες δύο ή τρείς φορές, με την λογική του ότι "άμα είσαι σωστός δεν σε πειράζουνε", δεν θα σιγουρευτείς ότι κάτι έχει κάνει?

    Είδες πόσο "απλό" είναι?

    κ σιγουρα αυτο θα γινει για να βγει καποιος αλλος λαδι...
    δεν ειναι ολοι ισοι απεναντι στον εργοδοτη.
    Mη μου γαματε τη καρδια ειμαι παιδι ακομα..

  3. #33
    old school gixxer Το avatar του/της alex14
    Εγγραφή
    27/01/2003
    Μηνύματα
    2.131
    Αρχικά δημιουργήθηκε από airamhag
    βαλε κ τις παρακολουθησεις των τηλεφωνων...



    αλλα να ερωτηξω κ κατιτις αλλο...



    την λεξη ρουφιανο την εχουμε ξεχασει ? γιατι στο δικο μου χωρο εργασιας τρως καμπανακι εανδεν αναφερεις πως κ τι ...


    το αστειο (?) ειναι οτι πριν απαντησεις συμπληρωνει πως " μην το παιρνεις για καρρφωμα..."

    δεν ξερω...να ή να
    θα ελεγα

    Μπαμπα μην πεφτεις !!!!
    __________________
    suzuki bandit 650
    suzuki dr250 djebel
    piaggio medley 150

  4. #34
    Αφροτζιξ Το avatar του/της afrotwin
    Εγγραφή
    08/12/2003
    Μηνύματα
    3.260

    Re: Θα ήθελα την γνώμη σας!

    Αρχικά δημιουργήθηκε από powerphot
    Δουλεύω σε μια εταιρία που αυτές τις μέρες αποφάσισε να αναπροσαρμόσει την σύμβαση εργασίας. Μέσα στα γνωστά και λογικά σημεία όπως έγκαιρη προσέλευση, καθαριότητα χώρων, κλπ κλπ, υπάρχει και μια παράγραφος που λεει ότι:
    Yπογράφοντας την νέα σύμβαση ο εργαζόμενος δίνει το δικαίωμα στην εταιρία να προβαίνει σε σωματικό έλεγχο και έλεγχο των προσωπικών του αντικειμένων κατά την αποχώρηση του από την εταιρία όποτε και όταν αποφασίζει έστω και χωρίς λόγο.
    Και για να γλυκάνει την "καραμέλα" αυτό λεει θα γίνεται σε "κλειστό" μέρος ιδιωτικά κι όχι μπροστά σε άλλους!

    Σας έχει τύχει ποτέ αυτό? Πραγματικά θα ήθελα να ακούσω και μια τρίτη γνώμη μια και απ’ τα νεύρα μου ακόμα δεν μπορώ να σκεφτώ λογικά απ’ την στιγμή που συνειδητοποίησα ότι με βάζει κάποιος να υπογράψω ότι όποτε θέλει θα με ψάχνει σωματικά σαν ΚΛΕΦΤΗ!

    Y.Γ. Δεν δουλεύω στο Νομισματοκοπείο!
    re file se ixa gia tzimani pedi
    pare ena tilefono stin dief8insi ergasias tis perioxis sou ke rota ana epitrepete afto
    ke an den epitrepete astous na se psaksoun meta kane katagkelia pigene tous dikastika an mporis partous ke kana fragko
    ke astous meta na dagkononte na mpoun tipota elenktes ke na tous kopsoun ton kolo

    apo oti ksero to sintagma mas leei oti apagorevete somatiki erevna ke prosopikon idon xoris idiko engrafo apo isagkelia

    asxeta an i mpatsi ton kseskizoun ton nomo...

    tora ama akous gnomes apo avoula plasmata edo mesa tou tipou e! ti na kanis etsi ine ke ala trela
    min dinis simasia
    afti ine i maza ke elenxonte efkola:rotflmao: :rotflmao:

    den vlepis ti tous kanane me tis kameres
    tous ferane ta big brother ke apo eki pou apex8anontan tis kameres tora den pane pou8ena xoris kamera akoma ke stous dromous tis 8eloune...:rotflmao:

    milame gia provata
    Αφροτζιξ.kata tin nona druna

  5. #35
    Ένα φάντασμα πλανιέται...
    Εγγραφή
    22/02/2006
    Μηνύματα
    92
    Αρχικά δημιουργήθηκε από alex14
    Να ρωτησω και εγω κατι αλλο ?

    Με τις καμερες (οχι κρυφες) μεσα στο γραφειο συμφωνειται ?

    Εμείς διαφωνήσαμε και καταφέραμε να μην βάλουμε. Και υπάρχουν σε όλους τους άλλους χώρους.

    Αν πιάσεις τον άλλο από τα @ρχ@δ@ η καρδιά θα ακολουθήσει!!!!!

  6. #36
    Lord of the Strings Το avatar του/της SPORAKIAS
    Εγγραφή
    26/02/2005
    Μηνύματα
    931
    Αρχικά δημιουργήθηκε από alex14
    Να ρωτησω και εγω κατι αλλο ?

    Με τις καμερες (οχι κρυφες) μεσα στο γραφειο συμφωνειται ?
    απο οτι ξερω απαγορευεται απο το νομο...

    μπαινουν μονο σε κοινοχρηστους χωρους (σκαλες,διαδρομοι,κ.λ.π) και με ειδικη σημανση....

    οσο για το θεμα του φιλου...τι να του πει η επιθεωρηση..??

    και του λεει..... οχι κυριε μου δεν επιτρεπετε..και δεν το δεχεται ο φιλος μας...

    μετα απο λιγο καιρο θα βρουν μια δικαιολογια να τον σουταρουν...

    ετσι ειναι και δεν μπορεις να κανεις τπτ....
    Don't and drive just :a44: and fly

    ο καγκουρας...



  7. #37
    Αρχικά δημιουργήθηκε από SPORAKIAS
    απο οτι ξερω απαγορευεται απο το νομο...

    μπαινουν μονο σε κοινοχρηστους χωρους (σκαλες,διαδρομοι,κ.λ.π) και με ειδικη σημανση....

    οσο για το θεμα του φιλου...τι να του πει η επιθεωρηση..??

    και του λεει..... οχι κυριε μου δεν επιτρεπετε..και δεν το δεχεται ο φιλος μας...

    μετα απο λιγο καιρο θα βρουν μια δικαιολογια να τον σουταρουν...

    ετσι ειναι και δεν μπορεις να κανεις τπτ....

    Συμφωνω!Δυστηχως ετσι ειναι...η αγορα ειναι ελευθερη...καποιος αλλος που θα το δεχτει...θα παρει τη θεση σου! μην εκνευριζεσαι αδικα παντως μπορει και να μην το κανουν ποτε... προειδοποιουν με αυτη την ανακοινωση, ετσι ωστε να ειναι καλυμενοι οτι εισαι ενημερος..για οποτε τυχει!

  8. #38
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της airamhag
    Εγγραφή
    26/01/2006
    Μηνύματα
    696
    Αρχικά δημιουργήθηκε από SPORAKIAS
    απο οτι ξερω απαγορευεται απο το νομο...

    μπαινουν μονο σε κοινοχρηστους χωρους (σκαλες,διαδρομοι,κ.λ.π) και με ειδικη σημανση....

    οσο για το θεμα του φιλου...τι να του πει η επιθεωρηση..??

    και του λεει..... οχι κυριε μου δεν επιτρεπετε..και δεν το δεχεται ο φιλος μας...

    μετα απο λιγο καιρο θα βρουν μια δικαιολογια να τον σουταρουν...

    ετσι ειναι και δεν μπορεις να κανεις τπτ....
    μπορεις...


    πως δεν μπορεις...


    μια ειναι η μαγικη λεξη που μας ενωνει..

    δημοσιοτητα


    αλλα ποιος κανει την αρχη ειναι το θεμα..
    οταν εχεις να σκεφτεις ενα σωρο προσωπικα οικονομικα θεματα θα ασχοληθεις με τον καλο του αλλου ?

    αυτα ειναι για του γερμανους που εχουν λυσει το οικονομικο προβλημα της ζωης τους.

    ελα ομως που εδω ειναι που δεν μπορεις να κανεις διαφορετικα...πρεπει να μην ταφηνουμε να περνανε ετσι ...διαφορετικα μια ζωη θα κλαιμε την μοιρα μας για τα χαλια που εχουμε φτασει..

    προσωπικα...( γιατι στα λογια χτιζουμε ανωγεια) δεν ξερω τι θα εκανα..ουτε τωρα κανω τιποτα...
    κ ισως αυτο ειναι το χειροτερο.οτι βρισκουν κ τα κανουν..




















    τι επαθα ?
    Mη μου γαματε τη καρδια ειμαι παιδι ακομα..

  9. #39
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της airamhag
    Εγγραφή
    26/01/2006
    Μηνύματα
    696
    Αρχικά δημιουργήθηκε από KaterinaX
    Συμφωνω!Δυστηχως ετσι ειναι...η αγορα ειναι ελευθερη...καποιος αλλος που θα το δεχτει...θα παρει τη θεση σου! μην εκνευριζεσαι αδικα παντως μπορει και να μην το κανουν ποτε... προειδοποιουν με αυτη την ανακοινωση, ετσι ωστε να ειναι καλυμενοι οτι εισαι ενημερος..για οποτε τυχει!
    ο καθενας αποφασιζει για τον εαυτο του...το θεμα δεν ειναι αν θα βρει αλλος την θεση...
    Mη μου γαματε τη καρδια ειμαι παιδι ακομα..

  10. #40
    Ένα φάντασμα πλανιέται...
    Εγγραφή
    22/02/2006
    Μηνύματα
    92
    Αρχικά δημιουργήθηκε από SPORAKIAS
    απο οτι ξερω απαγορευεται απο το νομο...

    μπαινουν μονο σε κοινοχρηστους χωρους (σκαλες,διαδρομοι,κ.λ.π) και με ειδικη σημανση....

    οσο για το θεμα του φιλου...τι να του πει η επιθεωρηση..??

    και του λεει..... οχι κυριε μου δεν επιτρεπετε..και δεν το δεχεται ο φιλος μας...

    μετα απο λιγο καιρο θα βρουν μια δικαιολογια να τον σουταρουν...

    ετσι ειναι και δεν μπορεις να κανεις τπτ....

    Ωραία!!!!!!

    Αφού δεν μπορούμε να κάνουμε τίποτα, χαλαρώστε και απολαύστε το.

    Οπότε δεν υπάρχει λόγος να λέμε και να δείχνουμε, τα στραβά που μας περιβάλλουν, γιατί "απλά" δεν μπορούμε να κάνουμε τίποτα.
    Οπότε το τραβάμε ακόμα λίγο, και καταλήγουμε ότι δεν δικαιούμαστε, να μιλάμε και να προσπαθούμε να κάνουμε την ζωή μας καλύτερη, γιατί το μόνο που πετυχαίνουμε, είναι να δυσκολεύουμε την ζωή των γύρω μας, (με πορείες, απεργίες κ.λ.π.), και τους χαλάμε την υπέρωχη ραστώνη στον όμορφο και αγγελικό μας κόσμο.

    Μμμμμ!!!!!!!!! Πονάω αλλά μου αρέσειιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι, αλλά και να μην μ' αρέσει μην ανησυχείς, σπρώξε εσύ δεν μπορώ να κάνω τίποτααααααααααααααα.

    Αν πιάσεις τον άλλο από τα @ρχ@δ@ η καρδιά θα ακολουθήσει!!!!!

  11. #41
    Αρχικά δημιουργήθηκε από airamhag
    ο καθενας αποφασιζει για τον εαυτο του...το θεμα δεν ειναι αν θα βρει αλλος την θεση...

    δεν ειπα εγω αυτο.... αλλο ειπα... ξαναδιαβασε το!

  12. #42
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της airamhag
    Εγγραφή
    26/01/2006
    Μηνύματα
    696
    Αρχικά δημιουργήθηκε από KaterinaX
    Συμφωνω!Δυστηχως ετσι ειναι...η αγορα ειναι ελευθερη...καποιος αλλος που θα το δεχτει...θα παρει τη θεση σου!

    αυτο δεν ειπες ?





    Αρχικά δημιουργήθηκε από KaterinaX
    μην εκνευριζεσαι αδικα παντως μπορει και να μην το κανουν ποτε... προειδοποιουν με αυτη την ανακοινωση, ετσι ωστε να ειναι καλυμενοι οτι εισαι ενημερος..για οποτε τυχει!
    αυτο ειναι ακομα χειροτερο ...μοιαζει σαν εκφοβισμος...

    γιατι ΜΠΟΡΕΙ να το κανουν...μεσα στις εταιρειες παιζονται διαφορα παιχνιδια...
    κ τοτε ανετα φτανουμε στο


    σαυτο:
    Αρχικά δημιουργήθηκε από loukasfilm
    ...Μια απλή ερώτηση, εσύ αν δεις να παίρνουνε ένα συνάδελφό σου για σωματική έρευνα, δεν θα σου περάσει από το μυαλό, ότι κάτι μπορεί να έκανε? Και αν αυτό του το κάνουνε χωρίς κανένα λόγο, άλλες δύο ή τρείς φορές, με την λογική του ότι "άμα είσαι σωστός δεν σε πειράζουνε", δεν θα σιγουρευτείς ότι κάτι έχει κάνει?

    Mη μου γαματε τη καρδια ειμαι παιδι ακομα..

  13. #43
    Νέο μέλος Το avatar του/της k600
    Εγγραφή
    07/08/2006
    Μηνύματα
    22
    Αρχικά δημιουργήθηκε από alex14
    Να ρωτησω και εγω κατι αλλο ?

    Με τις καμερες (οχι κρυφες) μεσα στο γραφειο συμφωνειται ?


    Απαγορευονται κρυφες η φανερες!!!Απο την επιθεωρηση εργασιας!!!

    Στο χωρο εργασιας!Μονο σε εξωτερικο χωρο επιτρεπεται!

  14. #44
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της airamhag
    Εγγραφή
    26/01/2006
    Μηνύματα
    696
    εμεις στο καταστημα εχουμε καμερες...


    ο οποιοσδηποτε του κανει μηνυση ... ακομα κ οι λατρευτοι κ πολιτιμοι πελατες του.


    απο τη στιγμη που δεν εχει ταμπελιτσα που να λεει οτι παρακολουθειται το καταστημα...
    Mη μου γαματε τη καρδια ειμαι παιδι ακομα..

  15. #45
    Νέο μέλος Το avatar του/της k600
    Εγγραφή
    07/08/2006
    Μηνύματα
    22
    Για να ειστε κ εσεις παντως καλυμενοι τραβηξτε καμια φωτογραφια με το κινητο σας τις καμερες κ αν ποτέ χρειαστει χρησιμοποιειστε τις!

Σελίδα 3 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. θα ηθελα την γνωμη σας...
    από hurricane στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 26/02/2013, 18:27
  2. Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 18/05/2011, 23:07
  3. Θα ηθελα την γνωμη σας (αγορά cbr 600RR 08)
    από smooth criminal στο forum Honda CBR series
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 23/10/2009, 19:29
  4. θα ηθελα την γνωμη σας...
    από xtreme69 στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 08/12/2006, 21:12
  5. Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 29/07/2004, 19:00

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF