Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 11 από 11

Θέμα: Για οσους χαθηκαν νωρις...

  1. #1

    Για οσους χαθηκαν νωρις...

    Για οσους χαθηκαν νωρις,
    η ψυχη μου αποψε δακρυζει

    και τωρα πια, να μιλησουν δεν μπορουν
    ο καθενας απο μας, γιαυτους ας μιλησει

    μπορει να κανουμε αγωνες
    μα η ζωη δεν ειναι αγωνας ταχυτητας
    γιαυτο χαλαρωσε, στασου και ακου τη μουσικη
    οταν τρεχεις σαν τρελλος, χανεις τη μιση χαρα, τη χαρα της διαδρομης.
    χαλαρωσε κ ακου τη μουσικη
    το τραγουδι αυτο δεν κρατα για παντα

    πριν μερικους μηνες χαθηκε Φιλος στον πολεμο της ασφαλτου με μηχανη...
    χτες το βραδυ εμαθα οτι πριν λιγες μερες χαθηκε Φιλος στον πολεμο της προσωπικης του ζωης...

    η ταχυτητα κ το αγχος σκοτωνει... γιατο προσοχη και στα δυο

    ας αναπαυθουν οι ψυχες τους,
    και ας ταξιδευουν πια
    με τα Αγγελικα τους φτερα.

  2. #2
    Κουφάλογες Γριές!!!! Το avatar του/της kapeos
    Εγγραφή
    16/05/2002
    Μηνύματα
    260
    www.exormisi.gr η πύλη στα ελληνικά αξιοθέατα...

  3. #3
    Admin, the ugly monster Το avatar του/της Alkis
    Εγγραφή
    16/05/2002
    Μηνύματα
    196
    Η διαδρομή είναι η ομορφιά της ζωής. Ας είναι για όλους από εδώ και πέρα ατελείωτη...
    Copyright Infinity - All Nights Reserved. The Bastard Administrator from Hell

  4. #4
    Αφροτζιξ Το avatar του/της afrotwin
    Εγγραφή
    08/12/2003
    Μηνύματα
    3.260
    oso -ke an exo ponesi oso ke an exo klapsi gia ton xamo an8ropon sta xronia pou perasan, an8ropon pou megalosa mazi tous pou tous megalosa ego tous didaksa pou miarastika ekxtisa pragmata mazi tous pou afisan ena terastio keno pou emine mono to xamogelo tous to agkigma tous ston omo i kales stigmes na 8imame ke na dakrizo xamogelontas afto me ekane an8ropo afto me didaski akoma perisotero afto mou 8imizi na xaidevo ton skilo mou na milao me ena pedaki pou den exi ar8rosi na mou 8imizi na ime aplos sinetos amesos na ime dipla....
    den pe8anan den efigan gia afton ton logo ala giati efigan?
    sixna pano apo mnimata i palies fotografies anarotieme giati efigan? giati?
    fantazome oti ine dikos tous logos afto to giati pou den exi apantisi para mono logia pou apalinoun ton pono afton pou minan piso. ala pote den 8a ma8oume den 8a kseperasoume tin agnia mas gia tin zoi ke ton 8anato akoma ke se ipopsies gia afto imaste epikritiki,den iparxi periptosi na ma8oume na eksikio8oume mono na poname mes tin agnia mas.
    ti alo mporoume na kanoume?

    as 8imomaste ti kalo ispraksame apo aftous pou xasame ke as to dosoume stous iparxontes giro mas isos etsi dieonisoume kati apo aftous ke otan er8i i sira mas na paroume ke emis tin 8esi mas stin kali mnimi tou alou isos afto mas kani olous a8anatous
    isos telika oli na xanomaste opos oi filoi pou kitao stis fotografies ke pou ine en zoi ala eksafanismeni ala oxi xameni gia panta
    ke den ime sigouros ala 8a tous ksanadoume olous kapote ke 8a smiksoun i psixes mas gia mia sinexia kapou alou se mia ali diastasi se alo xoro ke xrono

    min lipase imaste oloi edo

    Αφροτζιξ.kata tin nona druna

  5. #5
    Por donde saldra el sol? Το avatar του/της antares
    Εγγραφή
    21/06/2004
    Μηνύματα
    68
    Ναι...
    η μουσική
    το τραγούδι...
    τυχεροί όσοι μπόρεσαν να τα νιώσουν πριν φύγουν.
    Και ας αφήσουμε για λίγο τα υπόλοιπα, την καθημερινότητα, τα άγχη και τις εμμονές μας και ας μάθουμε να απολαμβάνουμε το πέρασμα μας πάνω στη γη.
    Όπως έλεγε και ο Ζορμπάς...
    να έχουμε ζήσει μέχρι την τελευταία στιγμή, να έχουμε ξεζουμίσει τη ζωή μας, και όταν πιά έρθει ο θάνατος, να μη βρει τίποτα να πάρει μαζί του, μόνο ένα τσουβαλάκι κόκκαλα και τίποτα άλλο.
    Θ' αποθάνω θ'αποθάνω
    στο τιμόνι μου απάνω

  6. #6
    afto me ekane an8ropo afto me didaski akoma perisotero afto mou 8imizi na xaidevo ton skilo mou na milao me ena pedaki


    φιλε μου συμφωνω απολυτα αν και ειμαι αρκετα νεος για να καταλαβω αυτη τη διαδικασια.Το πως δηλαδη μεσα απο το θανατο βγαζουμε μαθηματα ζωης, και παραλληλα γινομαστε περισοτερο ανθρωπινοι. Καταλαβαινουμε οτι ειμαστε αδυναμοι και θνητοι και αυτο μας κανει ανθρωπους.

    Απο τα περισσοτερα που συμβαινουν στον κοσμο αυτο, εχουμε την δυνατοτητα και ευκαιρια να βγαλουμε καποιο μαθημα. Αυτο ομως δεν συμβαινει παντα.
    Δε χωραει στο μυαλο μου πως και γιατι μπορει να φυγει απο τη ζωη ενα παιδι 22ετων χωρις να εχει προλαβει ακομα να κανει λαθοι, να αμαρτησει, να υποφερει εστω, και να μετανοησει.

    αν πεθανει καποιος σε ατυχημα λες θα προσεχω
    αν πεθανει απο καρκινο στα 60 κοβεις το καπνισμα
    αν κολλησει καποιος ΑΙDS δεν γ...ς οτι σου καθεται

    αν ομως καποιος πεθαινει απο ογκο στον εγεφαλο ενω δεν εχει καπνισει και δεν μιλα στο κινητο και ειναι μολισ στη δευτερη δεκαετια της ζωης του... τι κωλοσυμπερασμα πρεπει να βγαλεις και κατα ποσο σε βοηθα αυτο να γινεις καλυτερος ανθρωπος?

    το μονο συμπερασμα που βγαζω εγω ειναι οτι μια ζωη μου μαθαινουν πωσ να χρησιμοποιω τη λογικη μου και η ζωη στην πραγματικοτητα ερμηνευεται μονο με παραλογους συλλογησμους.

    ποτε δεν ξερεις τι θα σου ξημερωσει....και δεν υπαρχει τιποτα σταθεροτερο απο την μονιμη ασταθεια

  7. #7
    Οσο τραγικο και ειναι το να χανεις καποιο γνωστο, συγγενικο, αδελφικο, προσωπο, για μας, μην ξεχναμε οτι "εφυγε" καβαλα σε μια μεγαλη του ΑΓΑΠΗ .......ορθιος.

    Νικολα καλους χρονους στις πιστες του ουρανου.
    Warning!! Motorsports can be Dangerous....

  8. #8
    Αφροτζιξ Το avatar του/της afrotwin
    Εγγραφή
    08/12/2003
    Μηνύματα
    3.260
    Αρχικά δημιουργήθηκε από koufaloni
    afto me ekane an8ropo afto me didaski akoma perisotero afto mou 8imizi na xaidevo ton skilo mou na milao me ena pedaki


    φιλε μου συμφωνω απολυτα αν και ειμαι αρκετα νεος για να καταλαβω αυτη τη διαδικασια.Το πως δηλαδη μεσα απο το θανατο βγαζουμε μαθηματα ζωης, και παραλληλα γινομαστε περισοτερο ανθρωπινοι. Καταλαβαινουμε οτι ειμαστε αδυναμοι και θνητοι και αυτο μας κανει ανθρωπους.

    Απο τα περισσοτερα που συμβαινουν στον κοσμο αυτο, εχουμε την δυνατοτητα και ευκαιρια να βγαλουμε καποιο μαθημα. Αυτο ομως δεν συμβαινει παντα.
    Δε χωραει στο μυαλο μου πως και γιατι μπορει να φυγει απο τη ζωη ενα παιδι 22ετων χωρις να εχει προλαβει ακομα να κανει λαθοι, να αμαρτησει, να υποφερει εστω, και να μετανοησει.

    αν πεθανει καποιος σε ατυχημα λες θα προσεχω
    αν πεθανει απο καρκινο στα 60 κοβεις το καπνισμα
    αν κολλησει καποιος ΑΙDS δεν γ...ς οτι σου καθεται

    αν ομως καποιος πεθαινει απο ογκο στον εγεφαλο ενω δεν εχει καπνισει και δεν μιλα στο κινητο και ειναι μολισ στη δευτερη δεκαετια της ζωης του... τι κωλοσυμπερασμα πρεπει να βγαλεις και κατα ποσο σε βοηθα αυτο να γινεις καλυτερος ανθρωπος?

    το μονο συμπερασμα που βγαζω εγω ειναι οτι μια ζωη μου μαθαινουν πωσ να χρησιμοποιω τη λογικη μου και η ζωη στην πραγματικοτητα ερμηνευεται μονο με παραλογους συλλογησμους.

    ποτε δεν ξερεις τι θα σου ξημερωσει....και δεν υπαρχει τιποτα σταθεροτερο απο την μονιμη ασταθεια

    file mou i orgi sou ine megaliteri apo ka8e logo
    se katalaveno apolita ala ti mporoume na kanoume
    exo vrisi 8eous ke demones exo ipoferi oso den fantazese exo kani ta panta i kataliksi ine idia menis panta me tin aporia
    giati giati giati
    Αφροτζιξ.kata tin nona druna

  9. #9
    Τελικά όλα είναι ένα κλικ Το avatar του/της LINA
    Εγγραφή
    05/02/2004
    Μηνύματα
    1.898
    NA NAI ΚΑΛΑ ΑΥΤΟΣ Ο ΘΕΟΥΛΗΣ ΕΚΕΙ ΠΑΝΩ ΠΟΥ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙ ΤΙ ΤΟΥ ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΝΑΙ ΚΑΛΑ!!!!
    ΓΙΑΤΙ ΕΤΣΙ ΓΟΥΣΤΑΡΕΙ ΝΑ ΠΕΡΝΕΙ ΤΑ ΝΕΑ ΠΑΙΔΙΑ ΑΠ ΤΗΝΖΩΗ ΚΑΙ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΑΕΙ ΟΤΙ ΩΡΑ ΤΟΥ ΚΑΠΝΙΣΕΙ ΤΗΝ ΑΠΟΛΑΥΣΗ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΠΟΥ ΕΚΕΙΝΟΣ "ΥΠΟΤΙΘΕΤΑΙ" ΕΔΩΣΕ.
    ΝΑ ΝΑΙ ΚΑΛΑ ΠΟΥ ΠΗΡΕ ΚΟΝΤΑ ΤΟΥ ΤΟΝ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟ ΚΑΙ ΑΦΗΣΕ ΟΡΦΑΝΗ ΤΗΝ ΑΔΑΜΑΝΤΙΑ........

    ΤΩΡΑ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΧΑΡΟΥΜΕΝΟΣ ΠΟΥ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕ!!!!

    ΔΕΝ ΕΡΧΕΤΑΙ ΟΜΩΣ ΝΑ ΠΕΙ ΣΤΗΝ ΑΔΑΜΑΝΤΙΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Ο ΜΠΑΜΠΑΣ ΤΗΣ... ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟΝ ΞΑΝΑΔΕΙ.... ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟΝ ΞΑΝΑΦΙΛΗΣΕΙ.... ΝΑ ΝΑΙ ΚΑΛΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

    Γ@ΜΩΤΟ@@@@

  10. #10
    "ΟΤΑΝ ΜΙΛΑ Η ΟΡΓΗ,Η ΓΝΩΣΗ ΚΑΡΤΕΡΑ.."
    Η ΓΝΩΣΗ ΕΙΝΑΙ Η ΜΗΤΕΡΑ ΤΗΣ ΣΟΦΙΑΣ....
    ΚΑΙ Η ΣΟΦΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΚΟΡΗ ΤΗΣ ΖΩΗΣ.....

    ΑΣ ΤΙΣ ΑΦΟΥΓΚΡΑΖΟΜΑΣΤΕ ΟΛΕΣ....ΟΤΑΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ....
    ΚΑΙ ΑΣ ΚΡΑΤΑΜΕ ΖΩΝΤΑΝΟ ΤΟΝ ΑΕΝΑΟ ΚΥΚΛΟ ΤΟΥΣ...

    ΓΙΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΜΟΝΟ.....ΞΕΧΩΡΙΣΤΑ..!!!
    να κοιτας εκει που θες να
    πας,αλλοιως θα πας εκει που
    κοιτας....

  11. #11
    i aggelli anikoun ston ourano,ki akoma ki an ksefigan apo ki gia ligo....prepi na epistrepsoun




    giorgaki mou,gia mena tha se panta edo dipla mou.......
    den prolaves na me dis me tin mpempa!!!!!!

    se perimene alla de irthes.....
    ke tora den mporo na se rotiso giati ??????

    wish u were here
    pagina senza parole......la tua anima.
    tu seras pour toujours une flamme dans mon coeur mon cheri...
    wo bist du mein schatz?????wo????

Παρόμοια θέματα

  1. Για όσους ΔΕΝ αγαπάνε τα ζώα...Ξανασκεφτείτε το!!!
    από LillyFlower στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 06/10/2004, 01:39
  2. Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 01/10/2004, 10:07
  3. Για όσους ακούνε metal
    από tai στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 10/08/2004, 22:42
  4. Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 27/07/2004, 01:14
  5. Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 15/02/2004, 11:20

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF