Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 15

Θέμα: apo kei kai pera ti na peis

  1. #1
    Krish proswpikothtas
    Εγγραφή
    14/05/2002
    Μηνύματα
    31

  2. #2
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.818
    Δεν ξέρεις τι να πεις αν δεν ήσουν παρών να δείς μόνος σου τι έγινε...

    Το μόνο που είναι σίγουρο είναι ότι χαθήκανε 5 παιδιά άδικα..
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  3. #3
    Αφροτζιξ Το avatar του/της afrotwin
    Εγγραφή
    08/12/2003
    Μηνύματα
    3.260
    na sou po ego ti na pis
    oti an itan pedia afton pou vgalane aftin tin ipokritiki ke ekseftelistiki apofasi proton den 8a tin vgazane i idioi ke defteron an ali vgazane tin apofasi gia aftous 8a trogane ta lisaka tous mexri na dikeo8oun

    asto dialo me ta ka8ikia

    na sapisoune tous efxome
    Αφροτζιξ.kata tin nona druna

  4. #4
    Admin, the ugly monster Το avatar του/της Alkis
    Εγγραφή
    16/05/2002
    Μηνύματα
    196
    Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
    na sou po ego ti na pis
    oti an itan pedia afton pou vgalane aftin tin ipokritiki ke ekseftelistiki apofasi proton den 8a tin vgazane i idioi ke defteron an ali vgazane tin apofasi gia aftous 8a trogane ta lisaka tous mexri na dikeo8oun

    asto dialo me ta ka8ikia

    na sapisoune tous efxome
    Έτσι ακριβώς.
    Copyright Infinity - All Nights Reserved. The Bastard Administrator from Hell

  5. #5
    Banned
    Εγγραφή
    10/01/2004
    Μηνύματα
    354
    na sas pw ti phga kai ekana egw kai na to skefthte parallhla me auto pou ekanan ta paidia. phga na ka8arisw thn alusida ths mhxanhs mou enw auth douleve. twra o paramesos mou einai 1.5 ekatosto pio kontos. h apeiria mou de mou epetrepse na krinw tous kindunous pou ekrube auth mou h energeia. enw ap'thn allh, 24 xronia pote mou den tolmhsa oute na plhsiasw aprostateutos alusida/mpriza/maxairi/otidhpote

    katalabainw thn aganakthsh olwn kai de mporw na pw oti de stenaxwriemai, omws mhn arxizoume na kathgoroume opoiondhpote sxetizetai me thn upo8esh. p.x. o pateras mou mou edwse th mhxanh... sxetizetai me th malakia pou ekana, alla omws den *eu8unetai* .

    antistoixa loipon.


    se kanenan den a3izei na pa8ainei zhmia giati den allazei kati monima etsi. mono proswrines asuntonistes kinhseis prokalei xwris makrupro8esma apotelesmata

  6. #6
    Admin, the ugly monster Το avatar του/της Alkis
    Εγγραφή
    16/05/2002
    Μηνύματα
    196
    Αρχικά δημιουργήθηκε από gtsiros
    na sas pw ti phga kai ekana egw kai na to skefthte parallhla me auto pou ekanan ta paidia. phga na ka8arisw thn alusida ths mhxanhs mou enw auth douleve. twra o paramesos mou einai 1.5 ekatosto pio kontos. h apeiria mou de mou epetrepse na krinw tous kindunous pou ekrube auth mou h energeia. enw ap'thn allh, 24 xronia pote mou den tolmhsa oute na plhsiasw aprostateutos alusida/mpriza/maxairi/otidhpote

    katalabainw thn aganakthsh olwn kai de mporw na pw oti de stenaxwriemai, omws mhn arxizoume na kathgoroume opoiondhpote sxetizetai me thn upo8esh. p.x. o pateras mou mou edwse th mhxanh... sxetizetai me th malakia pou ekana, alla omws den *eu8unetai* .

    antistoixa loipon.


    se kanenan den a3izei na pa8ainei zhmia giati den allazei kati monima etsi. mono proswrines asuntonistes kinhseis prokalei xwris makrupro8esma apotelesmata
    Μην ξεχνάς φίλε ότι εδώ μιλάμε για στρατό. Οι διαταγές είναι διαταγές, και πρέπει να εκτελούνται, και δεν τολμάς να πεις όχι. Και συνήθως κάτι βρωμιάρηδες καραβανέοι, που αποφάσισαν να πάνε στο στρατό γιατί μοίρα στον ήλιο δεν είχαν με τη μαλακία που τους δέρνει.

    Τι είσαι εσύ; Δεν είσαι ηλεκτρολόγος; Ε και τι έγινε; Να πας αμέσως να φτιάξεις τους πίνακες ή θα σε σκίσω στις φυλακές! Δεν ξέρεις από οικοδομές; Θα μάθεις τώρα! Δεν μπορείς να κάνεις σκοπιά γιατί έχεις πυρετό; Για μαζέψου!

    Τι; επειδή τις τελευταίες μέρες κοιμήθηκες μόνο 3 ώρες από τις σκοπιές και τις αγγαρείες, δεν μπορείς να φτιάξεις τις κλέμες στα τηλέφωνα; Δεν μπορείς να κάνεις 4ωρο νούμερο; και μετά δεν μπορείς να μου καθαρίσεις το δωμάτιο και να μου φτιάξεις καφέ; Τι με νοιάζει που στο καπάκι έχεις μετά κι άλλο νούμερο;

    Όπως κι αν είσαι, ότι κι αν έχεις, ότι κι αν ξέρεις, πρέπει να εκτονώσεις τα κόμπλεξ μερικών σηχαμένων, μην ξέροντας και γνωρίζοντας που μπορούν να σε οδηγήσουν. Και τις περισσότερες φορές δεν μπορείς να κάνεις κάτι γι αυτό.

    Πρέπει να λυποθυμήσεις στη σκοπιά για να σε πανε στο γιατρό, πρέπει να πάθεις τη ζημιά για να σε αφήσουν σε μια ησυχία, είναι ανίνακοι να προνοήσουν ενώ βλέπουν τον κίνδυνο.

    Φυσικά και όλοι δεν είναι έτσι, αυτό εννοείται. Αλλά αυτοί είναι μειοψηφία.

    Όσον αφορά για τους άλλους....

    Μου φαίνεται δεν υπάρχουν λόγια να εκφράσω την αηδία μου.

    Copyright Infinity - All Nights Reserved. The Bastard Administrator from Hell

  7. #7
    Admin, the ugly monster Το avatar του/της Alkis
    Εγγραφή
    16/05/2002
    Μηνύματα
    196
    Και λίγα είπα.
    Copyright Infinity - All Nights Reserved. The Bastard Administrator from Hell

  8. #8
    Γυρολόγος-Λασπολόγος! Το avatar του/της adam_tsouk
    Εγγραφή
    03/10/2003
    Μηνύματα
    5.430
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Alkis
    Μην ξεχνάς φίλε ότι εδώ μιλάμε για στρατό. Οι διαταγές είναι διαταγές, και πρέπει να εκτελούνται, και δεν τολμάς να πεις όχι. Και συνήθως κάτι βρωμιάρηδες καραβανέοι, που αποφάσισαν να πάνε στο στρατό γιατί μοίρα στον ήλιο δεν είχαν με τη μαλακία που τους δέρνει.

    Τι είσαι εσύ; Δεν είσαι ηλεκτρολόγος; Ε και τι έγινε; Να πας αμέσως να φτιάξεις τους πίνακες ή θα σε σκίσω στις φυλακές! Δεν ξέρεις από οικοδομές; Θα μάθεις τώρα! Δεν μπορείς να κάνεις σκοπιά γιατί έχεις πυρετό; Για μαζέψου!

    Τι; επειδή τις τελευταίες μέρες κοιμήθηκες μόνο 3 ώρες από τις σκοπιές και τις αγγαρείες, δεν μπορείς να φτιάξεις τις κλέμες στα τηλέφωνα; Δεν μπορείς να κάνεις 4ωρο νούμερο; και μετά δεν μπορείς να μου καθαρίσεις το δωμάτιο και να μου φτιάξεις καφέ; Τι με νοιάζει που στο καπάκι έχεις μετά κι άλλο νούμερο;

    Όπως κι αν είσαι, ότι κι αν έχεις, ότι κι αν ξέρεις, πρέπει να εκτονώσεις τα κόμπλεξ μερικών σηχαμένων, μην ξέροντας και γνωρίζοντας που μπορούν να σε οδηγήσουν. Και τις περισσότερες φορές δεν μπορείς να κάνεις κάτι γι αυτό.

    Πρέπει να λυποθυμήσεις στη σκοπιά για να σε πανε στο γιατρό, πρέπει να πάθεις τη ζημιά για να σε αφήσουν σε μια ησυχία, είναι ανίνακοι να προνοήσουν ενώ βλέπουν τον κίνδυνο.

    Φυσικά και όλοι δεν είναι έτσι, αυτό εννοείται. Αλλά αυτοί είναι μειοψηφία.

    Όσον αφορά για τους άλλους....

    Μου φαίνεται δεν υπάρχουν λόγια να εκφράσω την αηδία μου.



    Δεν είμαι σε θέση να διαφωνήσω μιας και εγώ έχω ακόμα χρωστούμενα και τους τρέχω ακόμα (απολύθηκα το 2000!) αλλά να μην επεκταθώ.
    Είσαι λίγο υπερβολικός και στο λέει κάποιος που τους βρίζει στη ψύχρα στο δρόμο! εντάξει, δεν ξέρω τι γίνεται κάσώμα ή στη κάθε μονάδα αλλά υπερβάλλεις λίγο.

    όσο αφορά τα παλλικάρια, εγώ αν ήμουν γονιός (κανείς να μην βρεθεί στη θέση των ανθρώπων αυτών) θα τους σκότωνα ο ίδιος!
    όταν βρίσκεσαι μέσα στο στρατόπαιδο και κυρίως εν ώρα υπηρεσίας ευθύνεται ο ανώτερος για σένα. Αν κόψεις το πουλί σου παίζοντάς την να σου βρούνε άλλη και όχι να σου λένε υπερβάλλοντα ζήλο!! Δεν γίνονται αυτά ρε, αλλά από προσωπική εμπειρία θα σας πω ότι στον στρατό έχουν όλα τα μέσα- κυβέρνηση κτλ- ώστε να μην έχουν πρόβλημα με τίποτα ποτέ, άσε που όλα είναι απρόσωπα!
    λοιπόν, καλύτερα να σταματήσω γιατί είναι από τα θέματα που με χαλάνε πολύ.











    """""όποιος ΄πάει στο στρατό και δεν αγανκτήσει, του δίνω τη διεύθυνση να 'ρθει να με Γ@ μ*σ**)
    kawasaki street warriors


    "δεν είναι η πτώση είναι η σύγκρουση..."
    One more dies one more lives
    One baby cries one mother grieves
    For all the sins you will commit
    You'll beg forgiveness and none I'll give

    Δεν θα πεθάνουμε ποτέ κουφάλα νεκροθάφτη!!!


  9. #9
    Admin, the ugly monster Το avatar του/της Alkis
    Εγγραφή
    16/05/2002
    Μηνύματα
    196
    Έχεις δίκιο, γίνομαι υπερβολικός.

    Αλλά ρε φίλε κάποια πράγματα μου έχουν στοιχίσει, έχουν στοιχίσει στους φίλους μου, έχουν αφήσεις ανεξήτιλα σημάδια σε συνανθρώπους μου.

    Γιατί ρε συ; Για κάτι που σε βάζουν να το κάνεις με το στανιό; Για ένα διάστημα που σου δίνουν 3 ευρώ το μήνα; Για ένα διάστημα που υποτίθεται ότι θα προσφέρεις υπηρεσίες, και καταλήγεις να είσαι ο προσωπικός γελωτοποιός του κάθε βρωμιάρη; Που η μόνη σου ουσιαστική εκπαίδευση είναι πως θα κάνεις τρεις τούμπες με το όπλο στο χέρι σου να κάνει σβούρες;

    Τουλάχιστον να μάθαινες και κάτι σχετικό...

    Εγώ δεν πέρασα και τόσο άσχημα, κάποιο φίλοι μου όμως ναι. Γιατί να γίνεται αυτό; Γιατί να μην υπάρχει σοβαρή εκπαίδευση; Γιατί να μπορεί ο κάθε τσίρκουλος να του επιτρέπεται η πρόσβαση στο στρατό, χωρίς να εξετάζεται καν αν στέκει στα καλά του, και του κοτσάρουν μερικά γαλόνια, έτσι απλά επειδή περνούν τα χρόνια.

    Γιατί όλοι οι άχρηστοι ψάχνουν διέξοδο στο στρατό; Και τους δέχονται;

    Γιατί να μην μπορώ να δουλέψω όσο είμαι φαντάρος; Γιατί πρέπει να μου στέλνουν λεφτά οι γονείς μου, ενώ πλέον θεωρούμε ενήλικος;

    γιατί;;;

    Γιατί σου λένε να σφουγγαρίσεις το χώμα; Γιατί σου βρίζουν ότι ιερό έχεις και δεν έχεις; γιατί δεν σέβονται τη ζωή σου, παρά μόνο τη βόλεψή τους;

    με ποιο δικαίωμα κρίνουν για το ποιος είσαι;

    Με ποιο δικαίωμα σε προσβάλλουν χωρίς λόγο;

    Αλλά έτσι. Μέσα κάνουν τους μάγκες.

    Όταν τους πετύχεις όμως απ' έξω....


    Κ Ο Τ Ε Σ

    Οι πιο ολοκληρωμένες διχασμένες προσωπικότητες, είναι στρατιωτικοί.

    γιατί;;;;

    Και θα επαναλάβω, για να μην ξεχνιόμαστε, δεν είναι όλοι έτσι.
    Copyright Infinity - All Nights Reserved. The Bastard Administrator from Hell

  10. #10
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Θάνος
    Εγγραφή
    17/06/2003
    Μηνύματα
    1.079
    Ναι τώρα περιμέναμε να τους μάθουμε... ρε ούτε να τους χέσω...
    Θάνος..

  11. #11
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της PALADIN
    Εγγραφή
    31/07/2002
    Μηνύματα
    112
    den exo paei akoma...ianouario elega na mpo...me fovizete re.....
    OFTEN CHALLENGED

    NEVER BEATEN

  12. #12
    Admin, the ugly monster Το avatar του/της Alkis
    Εγγραφή
    16/05/2002
    Μηνύματα
    196
    Αρχικά δημιουργήθηκε από PALADIN
    den exo paei akoma...ianouario elega na mpo...me fovizete re.....
    Τι λε ρε..... κι εμείς που πήγαμε, εδώ είμαστε, και μας βλέπεις!

    Δεν υπάρχει κάτι να φοβηθείς, μόνο να αηδιάσεις με κάποιους να μην τους πω πως.

    Κόντρα να μην πας στους καραβανάδες, δίνε και λίγο τόπο στην οργή, και θα ξεμπερδέψεις.

    Από την άλλη, θα αποκομίσεις πολλές ενδιαφέρουσες εμπειρίες, καθώς και θα κάνεις και πολλές νέες γνωριμίες. Αυτά θα σε ενδιαφέρουν, όλα τα υπόλοιπα θα τα γειώσεις πριν το καταλάβεις.

    Ειδικά που τώρα είναι και 12μηνο πλέον...
    Copyright Infinity - All Nights Reserved. The Bastard Administrator from Hell

  13. #13
    .................................................................................................... ....
    να κοιτας εκει που θες να
    πας,αλλοιως θα πας εκει που
    κοιτας....

  14. #14
    Εγω πηγα για πολυ λιγο ναυτικο και ειδα μερικα κομμενα δαχτυλα και αλλα....βεβαια στο 2μηνο την εκανα....... ασε να πηγαινουν τα αρνια στο στρατο

  15. #15
    go copana... copacabana! Το avatar του/της periklisk
    Εγγραφή
    21/12/2003
    Μηνύματα
    2.403
    Χοντρή μ@λ@κ1@ η απόφαση!!!!

    Πάντα ο ανώτερος έχει την ευθύνη..... Είτε αυτός είναι ο επιβλέπων την εργασία είτε ο αρχιφύλακας του φυλακίου είτε δεν ξέρω και γω ποιος άλλος..... Τα υπόλοιπα είναι ρέπες......
    ΟΞΩ ΠΑΤΣΑΒΟΥΡΙΕΝ!!!!

Παρόμοια θέματα

  1. ti na tin kaneis tin porche kai tin ferari
    από kalgeorge στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 15/04/2009, 20:05
  2. Ti Na Kanooo ???
    από nikpares στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 19/04/2005, 23:39
  3. husqvarna 125!!! ti na prosexo kata tin agora
    από DrkAngel στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 28/01/2005, 08:29
  4. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 25/11/2003, 11:23

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF