Σελίδα 4 από 31 ΠρώτοΠρώτο 12345678914 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 60 από 457

Θέμα: προβλήματα του LC8 adventure

  1. #46
    Μέλος Το avatar του/της iagos
    Εγγραφή
    02/08/2004
    Μηνύματα
    36
    Πρώτα από όλα, καλώς σας βρήκα!

    Μικρή αλλά αναγκαία αυτο-παρουσίαση.

    Έχω ένα 650gs,με το οποίο κάνω μέχρι στιγμής τα πάντα. Σχεδόν κάθε Σ/Κ ανεβαίνω στην Πάρνηθα για χώμα. Από το 650 είμαι 98% ικανοποιημένος αλλά, όπως όλοι μας σε κάποια στιγμή, με τσίμπησε το σαράκι των παραπάνω κυβικών.
    Για τη χρήση που θέλω την νέα μηχανή και την ακαταμάχητη έλξη που μου ασκεί, η επιλογή είναι μονόδρομος: 990 Adv.
    Ήδη έχω αρχίσει την αποταμίευση για να το χτυπήσω...
    Ικανοποιημένος είμαι με τα bmw, κολλημένος καθόλου!

    Τέλος μικρής αυτο-παρουσίασης, που έγινε απλά και μόνο για να δείτε πως ότι θα γράφεται από εδώ και κάτω δεν είναι ούτε αφορισμός, ούτε εμπάθεια αλλά αγανάκτηση προς μια εταιρεία που εμείς την εκτιμούμε αλλά που το αντίστροφο δεν ισχύει.


    Ξεθάβω αυτό το thread από αγανάκτηση! Δεν μπορώ, να μην πω τη γνώμη μου.

    Καταλαβαίνεται για πόσες βλάβες και αστοχίες έχετε μιλήσει μέχρι στιγμής;
    Καταλαβαίνεται επίσης πως μιλάτε για την Εγγύηση σαν να είναι Πανάκεια (γιατί δεν είναι!);

    Όταν βγείτε από την εγγύηση, τι θα κάνατε;
    Θα τα σκάτε διαρκώς στην ΚΤΜ, σε after-market, σε μηχανουργεία και συνεργεία για να λειτουργεί σωστά η μηχανή;

    Ή θα τρώτε όλο τον ελεύθερο χρόνο σας να διαβάζετε όλα τα forum, για τις νέες πατέντες που θα λύνουν τις κατασκευαστικές αστοχίες της ΚΤΜ και των συνεργατών της;

    Δηλαδή, για να καταλάβω:

    Θα κάνουμε το σκ@το μας παξιμάδι, για να ακουμπήσουμε 10+ χιλιάρικά στο 950/990 για να δοκιμάσουμε και να λύσουμε εμείς τις κατασκευαστικές αστοχίες της ΚΤΜ;

    Κανείς μας δεν αισθάνεται πειραματόζωο;

    Και θα σας το πω ευθέως, όσο κι αν γουστάρω το 990, όσο και αν εκτιμώ τις νίκες και την προσανατολισμό της ΚΤΜ, τα γράφω όλα εκεί που δεν πιάνει μελάνι αν είναι να τρέμει το φυλλοκάρδι μου κάθε μέρα! Αν ξυπνάω και σκέφτομαι, τι θα μου βγάλει σήμερα;

    Στα τσακίδια και οι απίστευτες επιδόσεις, και τα κορυφαία περιφερειακά και η μοναδική εργονομία αν το σύνολο δεν εμπνέει αξιοπιστία ούτε στο ελάχιστο.

    Για να σας προλάβω, τα ίδια λεω και για το 1200gs!

    Και τέλος, να επισημάνω πως τα τεχνικά προβλήματα δεν μου φαίνονται βουνό γιατί δεν ξέρω πως να τα λύσω. Από πιτσιρικάς έλυνα και έδενα κάθε λογής μηχανή, τα χέρια μου πιάνουν πολύ καλά.

    Αυτό όμως που δεν γουστάρω ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ, είναι να κάθομαι να κάνω εγώ (ναι, εγώ που τα έσκασα) τη δουλειά των σχεδιαστών και μηχανικών της KTM!

    Δηλαδή τι ακριβώς αγοράζω με 14.000?;
    Ένα γ@μ@το αλλά πειραματικό μοντέλο που πρέπει να το φέρω σε λογαριασμό εγώ/εσείς/ όλοι μας και όχι η ΚΤΜ;;;

    Έτσι όπως το βλέπω, με τον απλοϊκή μου λογική, πάω να πιαστώ κορόιδο!

    Sorry, για το μακροσκελές post αλλά δεν μπορούσα να κάνω αλλιώς. Είχα σκεφτεί κι άλλα να πω αλλά τα παραπάνω είναι η περίληψη τους.
    Στηλιτεύω τα κακώς κείμενα της ΚΤΜ, γιατί τελικά είναι η ίδια που βγάζει τα μάτια της, όταν πουλάει μοντέλα μισοτελειωμένα, όταν δεν σέβεται τον πελάτη της και ο τρόπος της τον κάνει ουσιαστικά πειραματόζωο.

    Αν ποτέ λύσει το θέμα Αξιοπιστία, θα μονοπωλήσει την αγορά.

    Σωκράτης

  2. #47
    rolling fredo king Το avatar του/της DUKASII
    Εγγραφή
    11/07/2002
    Μηνύματα
    3.547

    ...

    ..με συγχωρείς ρε Σωκράτη αλλα με ενημερωνεις για ενα μηχανακι που δεν εχει βγαλει (οποιοδηποτε μοντελο) ποτε καποιο προβλημα ανεξαρτητου τιμης?


    καλως ήρθες.
    και καλως μας βρήκες.

  3. #48
    SUPERMARIONATIONjoe90
    Εγγραφή
    03/10/2005
    Μηνύματα
    871
    Αρχικά δημιουργήθηκε από iagos
    Πρώτα από όλα, καλώς σας βρήκα!

    Μικρή αλλά αναγκαία αυτο-παρουσίαση.

    Έχω ένα 650gs,με το οποίο κάνω μέχρι στιγμής τα πάντα. Σχεδόν κάθε Σ/Κ ανεβαίνω στην Πάρνηθα για χώμα. Από το 650 είμαι 98% ικανοποιημένος αλλά, όπως όλοι μας σε κάποια στιγμή, με τσίμπησε το σαράκι των παραπάνω κυβικών.
    Για τη χρήση που θέλω την νέα μηχανή και την ακαταμάχητη έλξη που μου ασκεί, η επιλογή είναι μονόδρομος: 990 Adv.
    Ήδη έχω αρχίσει την αποταμίευση για να το χτυπήσω...
    Ικανοποιημένος είμαι με τα bmw, κολλημένος καθόλου!

    Τέλος μικρής αυτο-παρουσίασης, που έγινε απλά και μόνο για να δείτε πως ότι θα γράφεται από εδώ και κάτω δεν είναι ούτε αφορισμός, ούτε εμπάθεια αλλά αγανάκτηση προς μια εταιρεία που εμείς την εκτιμούμε αλλά που το αντίστροφο δεν ισχύει.


    Ξεθάβω αυτό το thread από αγανάκτηση! Δεν μπορώ, να μην πω τη γνώμη μου.

    Καταλαβαίνεται για πόσες βλάβες και αστοχίες έχετε μιλήσει μέχρι στιγμής;
    Καταλαβαίνεται επίσης πως μιλάτε για την Εγγύηση σαν να είναι Πανάκεια (γιατί δεν είναι!);

    Όταν βγείτε από την εγγύηση, τι θα κάνατε;
    Θα τα σκάτε διαρκώς στην ΚΤΜ, σε after-market, σε μηχανουργεία και συνεργεία για να λειτουργεί σωστά η μηχανή;

    Ή θα τρώτε όλο τον ελεύθερο χρόνο σας να διαβάζετε όλα τα forum, για τις νέες πατέντες που θα λύνουν τις κατασκευαστικές αστοχίες της ΚΤΜ και των συνεργατών της;

    Δηλαδή, για να καταλάβω:

    Θα κάνουμε το σκ@το μας παξιμάδι, για να ακουμπήσουμε 10+ χιλιάρικά στο 950/990 για να δοκιμάσουμε και να λύσουμε εμείς τις κατασκευαστικές αστοχίες της ΚΤΜ;

    Κανείς μας δεν αισθάνεται πειραματόζωο;

    Και θα σας το πω ευθέως, όσο κι αν γουστάρω το 990, όσο και αν εκτιμώ τις νίκες και την προσανατολισμό της ΚΤΜ, τα γράφω όλα εκεί που δεν πιάνει μελάνι αν είναι να τρέμει το φυλλοκάρδι μου κάθε μέρα! Αν ξυπνάω και σκέφτομαι, τι θα μου βγάλει σήμερα;

    Στα τσακίδια και οι απίστευτες επιδόσεις, και τα κορυφαία περιφερειακά και η μοναδική εργονομία αν το σύνολο δεν εμπνέει αξιοπιστία ούτε στο ελάχιστο.

    Για να σας προλάβω, τα ίδια λεω και για το 1200gs!

    Και τέλος, να επισημάνω πως τα τεχνικά προβλήματα δεν μου φαίνονται βουνό γιατί δεν ξέρω πως να τα λύσω. Από πιτσιρικάς έλυνα και έδενα κάθε λογής μηχανή, τα χέρια μου πιάνουν πολύ καλά.

    Αυτό όμως που δεν γουστάρω ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ, είναι να κάθομαι να κάνω εγώ (ναι, εγώ που τα έσκασα) τη δουλειά των σχεδιαστών και μηχανικών της KTM!

    Δηλαδή τι ακριβώς αγοράζω με 14.000?;
    Ένα γ@μ@το αλλά πειραματικό μοντέλο που πρέπει να το φέρω σε λογαριασμό εγώ/εσείς/ όλοι μας και όχι η ΚΤΜ;;;

    Έτσι όπως το βλέπω, με τον απλοϊκή μου λογική, πάω να πιαστώ κορόιδο!

    Sorry, για το μακροσκελές post αλλά δεν μπορούσα να κάνω αλλιώς. Είχα σκεφτεί κι άλλα να πω αλλά τα παραπάνω είναι η περίληψη τους.
    Στηλιτεύω τα κακώς κείμενα της ΚΤΜ, γιατί τελικά είναι η ίδια που βγάζει τα μάτια της, όταν πουλάει μοντέλα μισοτελειωμένα, όταν δεν σέβεται τον πελάτη της και ο τρόπος της τον κάνει ουσιαστικά πειραματόζωο.

    Αν ποτέ λύσει το θέμα Αξιοπιστία, θα μονοπωλήσει την αγορά.

    Σωκράτης

    H AΠΑΝΤΗΣΗ στο ΠΟΣΤ ΣΟΥ ΕΧΕΙ ΩΣ ΕΞΗΣ:

    γουστάρουμε τις δύσκολες (αλλά γαμάτες ΣΕ ΕΠΙΔΟΣΕΙΣ) γυναικες που μας παιδεύουν την ζωή μια ζωή

  4. #49
    Μέλος Το avatar του/της iagos
    Εγγραφή
    02/08/2004
    Μηνύματα
    36

    Re: ...

    καλως ήρθες.
    και καλως μας βρήκες. [/B]
    Να' σαι καλά, DUKAS II

    Το moto.gr το παρακολουθώ από το 2004. Το διαβάζω αλλά δεν συμμετέχω ακόμα ενεργά.
    Είμαι και στο bmwforum και η ενασχόληση με δυο μοτοσυκλετιστικά forum, τελείως μαγικά γεννά πληθώρα παντοφλιών από τη συμβία... :smilea:

    Τους πιο πολλούς σας γνωρίζω από τα κείμενα σας και με κάποιους άλλους έχουμε συναντηθεί στα βουνά.
    Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
    [B]..με συγχωρείς ρε Σωκράτη αλλά με ενημερωνεις για ενα μηχανακι που δεν εχει βγαλει (οποιοδηποτε μοντελο) ποτε καποιο προβλημα ανεξαρτητου τιμης?
    Καταλαβαίνω το επιχείρημα σου και είναι σωστό. Είχα διαβάσει και εκείνο το θεϊκό "θα μου προκαλούσε έκπληξη, με τόσα που κάνει, αν δεν έβγαζε προβλήματα"- δεν θυμάμαι τον συγγραφέα του. Αυτή η φράση μου έχει αποτυπωθεί πιο πολύ από κάθε κείμενο που διάβασα στο internet τους τελευταίους μήνες, όσο καιρό δηλαδή ψάχνω πληροφορίες για 950/990

    Το θέμα όμως που εστιάζω είναι η πληθώρα των βλαβών, των τροποποιήσεων, των πατεντών, των ανακλήσεων...
    Δεν αμφισβητώ καθόλου την αξία του 990, ίσα-ίσα το έχω βάλει στο μάτι αλλά...

    Ποια άλλη μηχανή που λανσάρεται ως το πιο σκληροτράχηλο mega on/off έχει βγάλει τόσα πολλά προβλήματα;
    Πόσο σκληροτράχηλο είναι κάτι που ανά πάσα στιγμή μπορεί να σου μείνει στα χέρια, διαλέγοντας μία από τις διάφορες βλάβες του;

    Να στο θέσω και αλλιώς, αν πήγαινες για ταξίδι στη Αφρική όπως ο Uriah Heep ( ) θα έπαιρνες το 950/990;
    Εγώ μόνο το Africa και το 1150GS θα εμπιστευόμουν!
    Και το παράδειγμα με την Αφρική δεν είναι υπερβολικό, έχει άμεση σχέση με την αξιοπιστία.
    Αυτό που παρατηρώ είναι πως η εξέλιξη των μηχανών δεν συμβαδίζει με την αξιοπιστία.
    Εκεί είναι που με αποθαρρύνει η ΚΤΜ...

  5. #50
    Μέλος Το avatar του/της iagos
    Εγγραφή
    02/08/2004
    Μηνύματα
    36
    Αρχικά δημιουργήθηκε από lc8ergr1
    H AΠΑΝΤΗΣΗ στο ΠΟΣΤ ΣΟΥ ΕΧΕΙ ΩΣ ΕΞΗΣ:

    γουστάρουμε τις δύσκολες (αλλά γαμάτες ΣΕ ΕΠΙΔΟΣΕΙΣ) γυναικες που μας παιδεύουν την ζωή μια ζωή
    Παίδεμα από παίδεμα διαφέρει!
    Σε αντιστοιχία 950/990 με γαμάτες γυναίκες, πιο σωστό θα ήταν αν έλεγες "όταν η γαμάτη γυναίκα που γουστάρω δεν έχει βήχα, τικ, κρεατάκια, πονόδοντο, δεν κουτσαίνει και λειτουργεί άψογα ο βηματοδότης της, πολύ γουστάρω τις επιδόσεις της" :wacko:

  6. #51
    rolling fredo king Το avatar του/της DUKASII
    Εγγραφή
    11/07/2002
    Μηνύματα
    3.547
    ΑΝ ΠΗΓΑΙΝΑ ΣΤΗΝ ΑΦΡΙΚΗ ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΑ ΜΕ ΕΝΑ 640 ΚΤΜ LC-4 EDURO...

    και θα μουν μια χαρα.


    βρες μου εσυ ενα προβλημα απο οσα εχει το 990 τωρα που σε αφήνει και δε λειτουργει το μηχανάκι.




    με αφρικα ποτε δε θα το κανα γιατι δε ξερω να γεφυρωνω τρομπες βενζινης και δεν εχω ιδεα απο ανορθωτες..

    για το bmw δε εχω αποψη αρκει να μη χαλασει κανα φρενο και παω και πεσω πανω σε κανα ελεφαντα που κοιμάται..και εχουμε αλλα μετα..

  7. #52
    Δηλαδη τωρα σοβαρευτηκα.? Το avatar του/της rsp
    Εγγραφή
    07/06/2004
    Μηνύματα
    1.363
    Θα το ξανα πω...Κατοχος παλιοτερα 950, τωρα 990 και τα δυο με πολυ σκληρη χρηση, δεν εχουν κανει κιχ ΠΟΤΕ, οπως οταν βγηκε το 1200 στην αρχη υπηρχαν προβληματα, οπως συμβαινει με ολα τα καινουργια, ετσι και στο 950 του 03 ειχαν προβληματα, απο τοτε μεχτι τωρα κανενα!
    Με σύμβολο και οδηγό την ευχή και κατάρα των αλησμόνητων νεκρών μας, δίδομε όρκο και υπόσχεση τούτη τη στιγμή πως δεν θα λησμονήσουμε ποτέ ότι γεννηθήκαμε Έλληνες για την Ελλάδα και μόνο γι αυτήν...(Δ.Πανουργιάς)

    www.elnak-seaside.blogspot.com

  8. #53
    iagos καλως μας βρηκες!

    δεν απαντησες στην ερωτηση που σου εκανε ο DUKAS !!!

    το ξερεις οτι δεν υπαρχει καμια μηχανη που να μην εχει βγαλει εστω και μικροπροβληματα!

    τωρα οσο αφορα τα 950/990 αυτα που εχουμε αναφερει πιο πανω
    εγω τα βλεπω παιδικες ασθενειες και οχι σοβαρα προβληματα!

    εαν και παλι ομως επιμενεις οτι το ΚΤΜ ειναι ετσι η καπως μπορεις να παρεις και BMW φτανει
    να εχουν καλες σολες τα παπουτσια σε περιπτωση που χασεις τα φρενα

  9. #54
    Μέλος Το avatar του/της iagos
    Εγγραφή
    02/08/2004
    Μηνύματα
    36
    Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
    ΑΝ ΠΗΓΑΙΝΑ ΣΤΗΝ ΑΦΡΙΚΗ ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΑ ΜΕ ΕΝΑ 640 ΚΤΜ LC-4 EDURO...

    και θα μουν μια χαρα.


    βρες μου εσυ ενα προβλημα απο οσα εχει το 990 τωρα που σε αφήνει και δε λειτουργει το μηχανάκι.

    Μα σημασία δεν έχει μόνο αν η βλάβη θα σε ακινητοποιήσει, όπως πχ αν λασκάρουν οι βίδες της γλίστρας και "φυτευτούν" στην αλυσίδα (βλπ τελευταία ανάκληση).
    Δηλαδή το να επιστρέφεις με ραγισμένο πίσω δίσκο ή καρφωτές ταχύτητες επειδή τα έφτυσε το έμβολο της αντλίας, σημαίνει πως όλα είναι μια χαρά, επειδή μπορείς ακόμα και κινείσαι;
    Κι άμα, μακριά από εμάς, συμβεί κάτι και χρειαστείς πχ και τα δύο σου φρένα, τότε τι γίνεται;

    Όταν οι αισθητήρες βενζίνης και λαδιού καούν και ανάψουν μόνιμα οι προειδοποιητικές λυχνίες τους, δεν θα σταματάς κάθε τρεις και λίγο να τσεκάρεις αν -ίσως πραγματικά- χάνεις λάδια ή χρειάζεσαι βενζίνη ;

    Και πάλι μπορείς να ταξιδέψεις, δεν διαφωνώ, αλλά πόσο το ευχαριστιέσαι πλέον;

    Ειλικρινά είμαι πολύ κοντά στην αγορά του 990, αλλά επειδή πιάνουν τα χέρια μου. Αν δεν έπιαναν, ίσως να μην το σκεφτόμουν καν.

    Και πάλι όμως είναι η πρώτη μηχανή που ξέρω, που οι οδηγοί της έχουν μόνιμα μαζί τους μια ανταλλακτική τρόμπα συμπλέκτη ! Να κουβαλούν οι οδηγοί εργαλεία, ασφάλειες, fast κλπ το έχω ξαναδεί, ολόκληρο ανταλλακτικό όμως....

    Και εξηγήστε μου κάτι, η ΚΤΜ τι έκανε για αυτό το πρόβλημα; Εδώ και πόσο καιρό έχει παρουσιαστεί; Που είναι η ολοκληρωμένη λύση της ΚΤΜ στον αναβάτη που την εμπιστεύτηκε ;

    Αν η απάντηση είναι πως δεν υπάρχει, τότε η ΚΤΜ μας έχει γραμμένους στα π@π@ρι@ της
    Αν υπάρχει λύση αλλά δεν είναι ολοκληρωμένη τότε η ΚΤΜ μας έχει γραμμένους στα π@π@ρι@ της
    Αν απλά την αλλάζει μόνο όσο είσαι μέσα στη εγγύηση και μετά 'αϊ πνίξου" τότε η ΚΤΜ μας έχει γραμμένους στα π@π@ρι@ της

    Όταν κάνεις τη μαλακία και βγάλεις στην αγορά κάτι στραβό, τότε οφείλεις να το αντικαθιστάς μέχρι να ετοιμάσεις το σωστό. Αν δεν το κάνεις τότε ισχύει το γλοιώδες φραγκοφονιλίκι που λεει πως "ουδεν λάθος αναγνωρίζεται μετά την απομάκρυνση από το ταμείο"...

    Μην με παρεξηγήσετε, τα χώνω γιατί αν δεν υπήρχαν αυτά τα προβλήματα, μέχρι και το σπίτι μου πορτοκαλί θα έβαφα!

  10. #55
    Μέλος Το avatar του/της iagos
    Εγγραφή
    02/08/2004
    Μηνύματα
    36
    Αρχικά δημιουργήθηκε από panos26
    iagos καλως μας βρηκες!

    δεν απαντησες στην ερωτηση που σου εκανε ο DUKAS !!!

    το ξερεις οτι δεν υπαρχει καμια μηχανη που να μην εχει βγαλει εστω και μικροπροβληματα!

    τωρα οσο αφορα τα 950/990 αυτα που εχουμε αναφερει πιο πανω
    εγω τα βλεπω παιδικες ασθενειες και οχι σοβαρα προβληματα!
    Καλώς σας βρήκα, Πάνο

    Σαφώς, δεν υπάρχει σχεδόν καμία μηχανή χωρίς προβλήματα.
    Στη δε ερώτηση απάντησα με άλλη ερώτηση:

    Ποια άλλη μηχανή που λανσάρεται ως το πιο σκληροτράχηλο mega on/off έχει βγάλει τόσα προβλήματα;

    εαν και παλι ομως επιμενεις οτι το ΚΤΜ ειναι ετσι η καπως μπορεις να παρεις και BMW φτανει
    να εχουν καλες σολες τα παπουτσια σε περιπτωση που χασεις τα φρενα [/B]
    Για αυτό αν πήγαινα σε bmw, θα έπαιρνα ή το 1150gs ή το 1200gs '07. Για να αποφύγω τέτοιες πατατιές από ηλεκτρονικά μπλιμπλίκια....

  11. #56
    Μέλος Το avatar του/της iagos
    Εγγραφή
    02/08/2004
    Μηνύματα
    36
    Αρχικά δημιουργήθηκε από rsp
    Θα το ξανα πω...Κατοχος παλιοτερα 950, τωρα 990 και τα δυο με πολυ σκληρη χρηση, δεν εχουν κανει κιχ ΠΟΤΕ, οπως οταν βγηκε το 1200 στην αρχη υπηρχαν προβληματα, οπως συμβαινει με ολα τα καινουργια, ετσι και στο 950 του 03 ειχαν προβληματα, απο τοτε μεχτι τωρα κανενα!
    Μακάρι να ισχύει το ίδιο για όλη τη σειρά του 990 και να μην είναι εξαίρεση το δικό σου!

  12. #57
    BMW+KTM = GS 1450 EXC-F Το avatar του/της Nik0s
    Εγγραφή
    25/05/2004
    Μηνύματα
    3.596
    Σωκράτη, το φέρνεις από δω, το φέρνεις από κει !

    Αφού ξέρεις οτι όλες αυτές οι ανησυχίες περί αξιοπιστίας είναι μια αυταπάτη, ένας τρόπος να σε
    συγκρατήσει το ασυνείδητο σου από το να αποκτήσεις το απόλυτο μηχάνημα και να χωρίσεις το έταιρο ήμισι !!!!!!!


    - So, what do you do for a living ?
    - I'm into murders and executions.
    - I'm sorry ?
    - I said, I'm into mergers and acquisitions.

    Patrick Bateman
    -------------------------------------
    Bikepics Photo Album
    Ινδία: Δύο εβδομάδες στο Rajasthan

  13. #58
    Μέλος Το avatar του/της iagos
    Εγγραφή
    02/08/2004
    Μηνύματα
    36
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Nik0s
    Σωκράτη, το φέρνεις από δω, το φέρνεις από κει !
    Αφού ξέρεις οτι όλες αυτές οι ανησυχίες περί αξιοπιστίας είναι μια αυταπάτη, ένας τρόπος να σε
    συγκρατήσει το ασυνείδητο σου από το να αποκτήσεις το απόλυτο μηχάνημα
    Εδώ μιλάμε για σοβαρή ψυχική διαταραχή!
    Μ' αυτά που ακούω για βλάβες κλπ, στο παρελθόν θα την είχα κάνει με ελαφρά...
    Με ανησυχώ που το σκέφτομαι ακόμα ! :wacko:

    Θα τα πούμε κι από κοντά, για εκείνη τη χάρη!:rotflmao:
    και να χωρίσεις το έταιρο ήμισι !!!!!!!
    Νίκο, άμα τα δει ποτέ αυτά θα μου χωρίσει το κεφάλι στη μέση, πριν προλάβω να τη χωρίσω εγώ...

  14. #59
    Αναρωτιέμαι... Το avatar του/της gefr
    Εγγραφή
    01/11/2006
    Μηνύματα
    1.197

    Να σου πώ κάτι

    Αρχικά δημιουργήθηκε από rsp
    Θα το ξανα πω...Κατοχος παλιοτερα 950, τωρα 990 και τα δυο με πολυ σκληρη χρηση, δεν εχουν κανει κιχ ΠΟΤΕ, οπως οταν βγηκε το 1200 στην αρχη υπηρχαν προβληματα, οπως συμβαινει με ολα τα καινουργια, ετσι και στο 950 του 03 ειχαν προβληματα, απο τοτε μεχτι τωρα κανενα!
    Το κανένα είναι λάθος δήλωση, αφού αναφέρεσαι γενικά στα 950.

    Το δικό μου μπορεί να είναι από τα πρώτα, αλλά οι αντλίες συμπλέκτη που μπήκαν μετά, ήταν μεταγενέστερες αλλά αστόχησαν επίσης. Πάντως η τελευταία έχει κρατήσει ολόκληρο χρόνο και δεν είναι η βελτιωμένη! Κοίτα κάτι πράγματα. Η καινούργια σχεδίαση θα πρέπει να λύνει το πρόβλημα οριστικά.

    Στα ξένα sites γίνεται λόγος τελευταία για πολλές αστοχίες στην αντλία βενζίνας. Στα προβληματικά μηχανάκια συμπεριλαμβάνονται και SM του 2007.
    Η δική μου είναι υγιέστατη, αλλά υπεστη προληπτικό έλεγχο (αγοράστηκε 12/2003). Σημαντική φθορά εντοπίστηκε στις επαφές. Ένα καλό λιμάρισμα τις συνέφερε, μειώνοντας τους σπινθήρες σημαντικά. Επίκειται πατέντα.
    Σε μοντέλα του 2005 παρουσιάζονται συχνά προβλήματα στη μίζα. Έχουν αναφερθεί και στην Ελλάδα.
    Στο διαδίκτυο παρουσιάστηκαν προβλήματα στη συναρμολόγηση στα 990 του 2007. Χαλαρές βίδες στον συμπλέκτη κούρεψαν το καπάκι του. Τα περιστατικά είναι περιορισμένα, αλλά οι χαλαρές βίδες στη γλύστρα της αλυσίδας φαίνεται να είναι πιό συχνά περιστατικά καί στη χώρα μας, πράγμα που εγείρει ερωτήματα για τη γενικότερη ποιότητα συναρμολόγησης στο εργοστάσιο.
    Ας μήν βγάζουμε συμπεράσματα λοιπόν οτι όλα έχουν στρώσει και από τότε κανένα πρόβλημα.
    Πάντα υπάρχει αιτία!

  15. #60
    Εδώ μιλάμε για σοβαρή ψυχική διαταραχή!
    Μ' αυτά που ακούω για βλάβες κλπ, στο παρελθόν θα την είχα κάνει με ελαφρά...
    Με ανησυχώ που το σκέφτομαι ακόμα !




    αντε καλοριζικο!!!


Σελίδα 4 από 31 ΠρώτοΠρώτο 12345678914 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Lc8 Adventure Plastika
    από lc8ergr1 στο forum KTM
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 30/01/2006, 11:45
  2. ΚΤΜ-LC8 adventure 950 parts&assecories
    από lc8ergr1 στο forum KTM
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 23/01/2006, 09:31
  3. ΚΤΜ-LC8 adventure 950 parts&assecories
    από lc8ergr1 στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 23/01/2006, 09:22

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF