Σελίδα 1 από 5 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 70

Θέμα: Φλας!!

  1. #1

    Φλας!!

    Ρε παιδιά δεν ξέρω εάν σας έχει προβληματίσει αλλά τα φλάς μπροστα είναι αρκετά έξω που κ με κάγκελο άν σου πέσει η μηχανή χαλαρά κάτω(εναποθέτηση)σπάνε αμέσως κ κοστίζουν 35 το ένα.Έχω αλλάξει πάνω από τρεις φορές κ μου την έχει βαρέσει.Εντωμεταξύ τα after δεν μπαίνουν γιατί στο Strom είναι βιδωμένα λοξά όπος λοξή είναι κ η βάση του φλας.Οπότε τα after αν τα βάλεις πέρα από το κενο που αφήνουν εκεί που βιδώνεις κοιτούν προς τα κάτω οπότε μόνο μαμίσια!!!Έχει κανείς καμιά ιδέα για κάτι πιο μαζεμένο σε φλας???

  2. #2

    Re: Φλας!!

    Αρχικά δημιουργήθηκε από Harrys
    Ρε παιδιά δεν ξέρω εάν σας έχει προβληματίσει αλλά τα φλάς μπροστα είναι αρκετά έξω που κ με κάγκελο άν σου πέσει η μηχανή χαλαρά κάτω(εναποθέτηση)σπάνε αμέσως κ κοστίζουν 35 το ένα.Έχω αλλάξει πάνω από τρεις φορές κ μου την έχει βαρέσει.Εντωμεταξύ τα after δεν μπαίνουν γιατί στο Strom είναι βιδωμένα λοξά όπος λοξή είναι κ η βάση του φλας.Οπότε τα after αν τα βάλεις πέρα από το κενο που αφήνουν εκεί που βιδώνεις κοιτούν προς τα κάτω οπότε μόνο μαμίσια!!!Έχει κανείς καμιά ιδέα για κάτι πιο μαζεμένο σε φλας???
    δηλαδη σου εχει πεσει τρεις φορες η μηχανη ρε φιλε? πως τα καταφερες

  3. #3
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της LIBYKOS
    Εγγραφή
    13/04/2005
    Μηνύματα
    231
    Και πως νομίζεις ότι θα τα κονομάει η Suzuki, μόνο από τα σέρβις;
    LIBYKOS

  4. #4
    Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ Το avatar του/της Tsakalaki
    Εγγραφή
    19/04/2006
    Μηνύματα
    281
    Έχω δει αφτερμαρκετ φλασάκια για το στρομάκι, αλλά η αλήθεια είναι πως δεν έδωσα πολύ μεγάλη σημασία γιατί δε με άρεσαν, και δεν έψαξα να βρω τι και πως και που και δηλαδή κι' έτσι..... κάμι μικρά, σαν κινέζικα μάτια, γκρι.... αυτά μπορώ να δωσω ως πληροφορία....ψάξου σε κάνα αφτερμαρκετάδικο και ρώτα....γιατί όπως λέει και ο λαός οποιος παίζει, χάνει και όποιος ψάχνει, βρίσκει...
    The golden light above you show me where you're from
    The magic in your eye bewitches all you gaze upon
    You stand upon your hill and behop all around you
    They wonder where you're from oh yeah they wonder where I found you
    Oh my love it's a long way where you're from, it's a long way
    Aμμουλιανη, διακοπές 2007
    Ανακοίνωση - προειδοποίηση Υπουργείου Εσωτερικών - Γενική Αστυνομική Διεύθυνση Θεσσαλονίκης

  5. #5
    το DL650 ζητά &παίρνει km Το avatar του/της kconst
    Εγγραφή
    19/04/2004
    Μηνύματα
    11
    φλασάκια εδώ: http://www.accwhse.com/lockhart.htm#Marker lights

    δεν θα έλεγα οτι βλέπω κάτι να μου αρέσει ιδιαίτερα... αν και έχω δεί στο παρελθόν κάποια όμορφα...

  6. #6

    Φλας

    Ρε Kalant 2 μου τη ρίξανε που δεν τα πλήρωσα και μία που την είχα πρωτοπάρει την είχα ακουμπήσει κάτω και έσπασε...Μη νομίζεις ότι είναι κ δύσκολο να πέσει η μηχανή εύχομαι να μη σου τύχει.Τα after είναι αηδίες.....

  7. #7

    Re: Φλας

    Αρχικά δημιουργήθηκε από Harrys
    Ρε Kalant 2 μου τη ρίξανε που δεν τα πλήρωσα και μία που την είχα πρωτοπάρει την είχα ακουμπήσει κάτω και έσπασε...Μη νομίζεις ότι είναι κ δύσκολο να πέσει η μηχανή εύχομαι να μη σου τύχει.Τα after είναι αηδίες.....
    καλα δεν σου ειπα και τιποτα, νομιζα οτι επεσε απο απροσεξια σου...

    κι εμενα μου ειχε πεσει απο σταντ και με απωλειες κιολας (σπασμενο καρπο) γιατι προσπαθησα να την κρατησω, αλλα μετα προσεχα...

  8. #8
    ειναι μια v-strom απεναντι απο το big apple παρκαρισμενη στο κολωνακι ...την εχω πετυχει αρκετες φορες η οποια φαινομενικα εχει μαμισια φλασακια αλλα με την μονη διαφορα οτι ειναι ασπρα. μπορω μα πω οτι μ'αρεσαν! το εψαξα λιγο σε 2-3 μαγαζια με αξεσουαρ αλλα δεν βρηκα κατι. γνωριζει κανεις τιποτα σχετικο?

  9. #9
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/12/2006
    Μηνύματα
    169
    Αρχικά δημιουργήθηκε από low__rider
    ειναι μια v-strom απεναντι απο το big apple παρκαρισμενη στο κολωνακι ...την εχω πετυχει αρκετες φορες η οποια φαινομενικα εχει μαμισια φλασακια αλλα με την μονη διαφορα οτι ειναι ασπρα. μπορω μα πω οτι μ'αρεσαν! το εψαξα λιγο σε 2-3 μαγαζια με αξεσουαρ αλλα δεν βρηκα κατι. γνωριζει κανεις τιποτα σχετικο?
    Κάπου εδώ μέσα έχει ειπωθεί αν θυμάμαι καλά πως μπορείς να πάρεις γνήσια άσπρα (μόνο το τζαμάκι) για SV και να τα αλλάξεις. Επίσης χρειάζονται και 4 πορτοκαλί λαμπάκια. Τα λαμπάκια μην τα πάρεις γνήσια, είναι ακριβά και δεν αξίζει.

  10. #10
    Αρχικά δημιουργήθηκε από low__rider
    ειναι μια v-strom απεναντι απο το big apple παρκαρισμενη στο κολωνακι ...την εχω πετυχει αρκετες φορες η οποια φαινομενικα εχει μαμισια φλασακια αλλα με την μονη διαφορα οτι ειναι ασπρα. μπορω μα πω οτι μ'αρεσαν! το εψαξα λιγο σε 2-3 μαγαζια με αξεσουαρ αλλα δεν βρηκα κατι. γνωριζει κανεις τιποτα σχετικο?

    πηγαινετε σε οποιαδηποτε suzuki και ζητατε τα κρυσταλα απο το suzuki bandit!
    φοραει τα ιδια φλασακια με το strom μόνο που αυτα τα μαμα ειναι ασπρα!
    20? κοστίζουν και είναι πανεμορφα!
    Οι λαλακες αμα τους ρωτησεις ασπρα για το στρομ παιζει θα σου πουνε οχι και ειναι ακριβως τα ιδια!
    κριμα που δεν εχω φωτο να σας δειξω!θα σας ποσταρω μια να δειτε οτι ομορφαινει πολυ το μηχανακι!

  11. #11
    Τεχνητό μέλος Το avatar του/της ekpaglos
    Εγγραφή
    13/04/2006
    Μηνύματα
    28

    Re: Φλας!!

    Αρχικά δημιουργήθηκε από Harrys
    [Έχει κανείς καμιά ιδέα για κάτι πιο μαζεμένο σε φλας??? [/B]
    Έβαλα στο δικό μου (αναγκαστικά κατά μία έννοια, αλλά αυτό είναι άλλη ιστορία) μπροστινά flash σε σχήμα "χελώνας" (θυμίζουν τη λογική των αντίστοιχων flash των Varadero).

    Θα στείλω φωτό προσεχώς προς αξιολόγηση...
    Motorcycle Emptiness

  12. #12
    Υιοθετημένο... ...μέλος Το avatar του/της athandim
    Εγγραφή
    21/04/2003
    Μηνύματα
    489
    Εγώ, αν έβαζα after, θα έβαζα κάτι τέτοιο...


    Σημ: η φώτο είναι από την ενότητα SV (άρα μάλλον ταιριάζουν στα V-strom), από το μέλος alexioannides


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	fr013.jpg 
Προβολές:	1256 
Μέγεθος:	60,1 KB 
ID:	74588
    'Ενα Jameson με πάγο...

  13. #13

  14. #14
    Υιοθετημένο... ...μέλος Το avatar του/της athandim
    Εγγραφή
    21/04/2003
    Μηνύματα
    489
    Εδώ φαίνοντα καθαρά τα άσπρα φλασάκια από bandit που λέει ο costas 81 παραπάνω (τέτοια φοράω και εγώ)...και ένα πολύ όμορφο stop με Led...


    ΥΓ: low_rider το πήρες το πμ;


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	9b4e_1.jpg 
Προβολές:	1162 
Μέγεθος:	15,1 KB 
ID:	74763
    'Ενα Jameson με πάγο...

  15. #15
    Ναι athandim κ ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες. Αλλα ειχε κ πλακα...παω εδω στην γειτονια μου στον κορυδαλλο σ'εναν εξουσιοδoτημενο εμπορο της suzuki παρκαρω απ'εξω μπαινω μεσα κ γνωριζοντας οτι λευκα φλασακια για v-strom δεν υπαρχουν, ζητησα κατευθειαν φλασακια απο bandit και μου λεει τι να τα κανεις? αφου v-strom εχεις. Πηγα να το παιξω κ ενημερωμενος τρομαρα μου! Πλεον υπαρχουν κ για v-strom original suzuki και κοστιζουν 3,5 ευρω το ενα. Τα τοποθετησα κ ειναι αψογα!
    Ωραιο αυτο το πισω led φαναρι. Γνωριζουμε αν υπαρχει Ελλαδα? κ αν ναι που? ...κοστος?

Σελίδα 1 από 5 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Αντίβαρα με φλας.
    από bonepeeler στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 04/08/2005, 10:29
  2. βαση για πινακίδα και φλας Ζ750/1000
    από modeerf στο forum Kawasaki Z series
    Απαντήσεις: 93
    Τελευταίο μήνυμα: 15/07/2005, 20:44
  3. Αλλαζω 4 γνησια φλας XRV750 RD07
    από tifoefs στο forum Honda Africa
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 24/04/2005, 20:59

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF