Σελίδα 1 από 13 12345611 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 193

Θέμα: ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ ΚΑΙ ΟΜΩΣ ΑΛΗΘΙΝΟ...(πάλι πλάισιο από gsx-r)...

  1. #1
    Ατσάτσος Το avatar του/της Atsatsos
    Εγγραφή
    24/02/2005
    Μηνύματα
    399

    ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ ΚΑΙ ΟΜΩΣ ΑΛΗΘΙΝΟ...(πάλι πλάισιο από gsx-r)...

    Αντιγράφω το θέμα φίλου από άλλο φόρουμ:

    Από ΣΥΜΟΡΕ Ρεθυμνου


    Σας γνωρίζω ότι στις 24 Ιαν 2007 και ενώ επέβαινα στη μοτοσικλέτα μου GSXR 600 (K6)αναγκάστηκα σε αιφνίδια πέδηση με ταχύτητα περίπου 40 χλμ εντός της πόλης του Ηρακλείου. Το αποτέλεσμα τρομακτικό. Εσπασε
    το πλαίσιο της μηχανής και στις δύο πλευρές στο σημείο των συγκολήσεων με αποτέλεσμα τη πτώση μου και το σύρσιμο της μηχανής στο οδόστρωμα 4-5 μέτρα έως ότου σταμάτησε επαυτού.Άσχετα με το δικαστικό αγώνα μου με την εταιρεία θα ήθελα να ενημερώσω και να ενημερωθώ για παρόμοια ατυχήματα ώστε να γίνουν οι απαιτούμενοι προληπτικοί έλεγχοι από κάθε ενδιαφερόμενο.Φωτογραφίες διαθέσιμες που αποδεικνύουν το γεγονός και δείχνουν τη μηχανή ανέπαφη κατά τα άλλα.
    Φιλικά Νίκος.
    Στυλιανίδης Νίκος.(6972303154 )

    http://rapidshare.com/files/14933495/DSC00024.JPG.html
    http://rapidshare.com/files/14933496/DSC00025.JPG.html
    http://rapidshare.com/files/14933497/DSC00026.JPG.html
    http://rapidshare.com/files/14933498/DSC00027.JPG.html
    http://rapidshare.com/files/14933499/DSC00028.JPG.html

    Για να μην σας κουράζω πήρα τηλ στη λέσχη στο
    Ρέθυμνο και έμαθα ότι

    Α) Ο Οδηγός (είναι από Αθήνα) πήγαινε αυστηρά με 40 χλμ γιατί είχε τον γιο του πάνω στο GSXR
    Το πλαίσιο έσπασε και το μηχανάκι απλά έκατσε με την καρίνα στο δρόμο (Φανταστείτε ότι δεν έπεσαν κάτω)
    Απλά τα clipons ακούμπησαν στο πάνω μέρος των πλαϊνών πλαστικών

    Β) Η αντιπρωσοπεια επιμένει ότι το μηχανάκι χτύπησε κάπου πολύ δυνατά ( ΑΤΟΠΟ ΑΠΟ ΠΛΕΥΡΑΣ ΟΔΗΓΟΥ – ΜΑΡΤΥΡΩΝ)


    Και τέλος ότι έχει κινηθεί νομικά κατά της αντιπρωσοπειας – καταστήματος αγοράς της μοτο .

    Αυτά ρε παιδιά έμαθα και δεν μπορώ να καταλάβω πώς με 40 χλμ μπορεί ένας τέτοιος δοκός μετάλλου να κοπεί σαν αγκουρι (όπως έλεγαν οι παλιοί)
    Ατσάτσα

  2. #2
    Ατσάτσος Το avatar του/της Atsatsos
    Εγγραφή
    24/02/2005
    Μηνύματα
    399
    1 pic


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	59689939ev2.jpg 
Προβολές:	3522 
Μέγεθος:	92,1 KB 
ID:	76985
    Ατσάτσα

  3. #3
    Ε όχι ρε γμτο, ε όχι.

    Τέτοιες υπέροχες μηχανές να κόβουν πλαίσιο επειδή ζεστένεται από τις θερμοκρασίες που ανεβάζει ο κινητήρας στην κίνηση στην πόλη.......κρίμα.

    Να το πάει δικαστικά. Δεν σηκώνει περαιτέρω αδιαφορία το γεγονός πια.
    Ευχαριστώ τους Ιάπωνες για τα γαμηστερά εν σειρά τετρακύλινδρα που απλόχερα προσέφεραν στον πτωχό και ταπεινό τούτο πλανήτη.

  4. #4
    παντως το νεο GSX-R 1000 K7 ειναι πολυ ωραιο,ε;
    ...appetite for destruction...

  5. #5
    αν ειναι ετσι να τους πάρει τα σόβρακα........εεεεε μα πια με αυτές τις ιστορίες......να παίζουν με την σωματική ακεραιότητα των πελατών τους? Ευτυχώς και δεν πάθανε τπτ!
    Κατά τα άλλα ο υπερόπτης Σφακιανάκης (δεν ξέρω κι αν ειναι ετσι η Suzuki Ευρώπης γενικότερα)....δεν δίνει δεκάρα και το μόνο που ξέρει ειναι να κανει ΠΡΟΣΦΟΡΕΣ και τίποτε άλλο!!!
    Εχει διαβάσει κανείς, επειδή δεν πέρνω μοτοσυκλετιστικό τύπο, κάποια ανακοίνωση ρε παιδιά σχετικά με το θέμα των πλαισίων των GSXR? Ανάκληση? Ελεγχο? Αντικατάσταση?
    CALCULATOR ISLAND

  6. #6
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Atsatsos
    Αυτά ρε παιδιά έμαθα και δεν μπορώ να καταλάβω πώς με 40 χλμ μπορεί ένας τέτοιος δοκός μετάλλου να κοπεί σαν αγκουρι (όπως έλεγαν οι παλιοί)
    Έσπασε πάνω στην κόλληση.. αν είναι δυνατόν ρε πούστη μου με 40 χιλιόμετρα.. για ένα μηχανάκι που όποιος κι αν το καβαλήσει θα παίξει αρκετά με το γκάζι και τα φρένα του..

    Πάλι καλά που τού'τυχε τόσο ανώδυνα..

  7. #7
    old school gixxer Το avatar του/της alex14
    Εγγραφή
    27/01/2003
    Μηνύματα
    2.131
    Να εσπασε στα καλα καθουμενα με 40χλμ ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ.
    Η ζημια ειχε γινει ηδη και απλως την στιγμη αυτη κοπηκε. Τωρα, τι προκαλεσε την ζημια.....

    Παντως καλα θα κανει να το ψαξει το θεμα με καποιο δικηγορο και να τους παρει και τα σωβρακα εαν μπορει.

    Μπαμπα μην πεφτεις !!!!
    __________________
    suzuki bandit 650
    suzuki dr250 djebel
    piaggio medley 150

  8. #8
    Αρχικά δημιουργήθηκε από H.A.Balafoutre

    Τέτοιες υπέροχες μηχανές να κόβουν πλαίσιο επειδή ζεστένεται από τις θερμοκρασίες που ανεβάζει ο κινητήρας στην κίνηση στην πόλη.......κρίμα.
    Ορίστε? Αυτό που το άκουσες?

  9. #9
    Αρχικά δημιουργήθηκε από alex14
    Να εσπασε στα καλα καθουμενα με 40χλμ ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ.
    Η ζημια ειχε γινει ηδη και απλως την στιγμη αυτη κοπηκε. Τωρα, τι προκαλεσε την ζημια.....

    Παντως καλα θα κανει να το ψαξει το θεμα με καποιο δικηγορο και να τους παρει και τα σωβρακα εαν μπορει.



    Συμφωνώ...Αποκλείεται αυτός να ήταν ο πρωτογενής παράγοντας που έκανε την ζημιά.Σίγουρα σε κάποια άλλη φάση είχε δεχτεί ισχυρότατη πιέση η συγκεκριμένη κόλληση και απλά εμφανίστηκε τότε.Πάλι καλά που δεν έτρεχε...
    Fortis Fortuna Adiuvat

  10. #10
    Recalibrate... Το avatar του/της stako
    Εγγραφή
    10/02/2003
    Μηνύματα
    1.591
    Καταρχάς να πω ότι όντως υπάρχει θέμα με τα πλαίσια K5 και K6 1000. Απο Κ6 600 και Κ7 1000 και πάνω μένει να μάθουμε.

    Κατα δεύτερον το μηχανάκι αν δείτε προσεκτικά τις φωτό έχει σκασμένο πίσω λάστιχο και αρκετά άλλα χτυπήματα. Οπότε το "ήμουν με τον γιό μου και πήγαινα με 40 και ξαφνικά κόπηκε το πλαίσιο" επιτρέψτε μου να ΜΗΝ το πιστεψω.....

  11. #11
    σαρδελες με μελι.... Το avatar του/της tassosrr
    Εγγραφή
    04/11/2005
    Μηνύματα
    130
    i mixani gnorizoume ama einai atrakaristi????

  12. #12
    σαρδελες με μελι.... Το avatar του/της tassosrr
    Εγγραφή
    04/11/2005
    Μηνύματα
    130
    Αρχικά δημιουργήθηκε από stako
    Καταρχάς να πω ότι όντως υπάρχει θέμα με τα πλαίσια K5 και K6 1000. Απο Κ6 600 και Κ7 1000 και πάνω μένει να μάθουμε.

    Κατα δεύτερον το μηχανάκι αν δείτε προσεκτικά τις φωτό έχει σκασμένο πίσω λάστιχο και αρκετά άλλα χτυπήματα. Οπότε το "ήμουν με τον γιό μου και πήγαινα με 40 και ξαφνικά κόπηκε το πλαίσιο" επιτρέψτε μου να ΜΗΝ το πιστεψω.....
    logiko alla lene oti iparxoun kai martires!?

  13. #13
    old school gixxer Το avatar του/της alex14
    Εγγραφή
    27/01/2003
    Μηνύματα
    2.131
    Αρχικά δημιουργήθηκε από stako
    Καταρχάς να πω ότι όντως υπάρχει θέμα με τα πλαίσια K5 και K6 1000. Απο Κ6 600 και Κ7 1000 και πάνω μένει να μάθουμε.

    Κατα δεύτερον το μηχανάκι αν δείτε προσεκτικά τις φωτό έχει σκασμένο πίσω λάστιχο και αρκετά άλλα χτυπήματα. Οπότε το "ήμουν με τον γιό μου και πήγαινα με 40 και ξαφνικά κόπηκε το πλαίσιο" επιτρέψτε μου να ΜΗΝ το πιστεψω.....
    Δεν ηθελα να το πω αλλα μιας και το ειπες .. +1
    Μπαμπα μην πεφτεις !!!!
    __________________
    suzuki bandit 650
    suzuki dr250 djebel
    piaggio medley 150

  14. #14
    Recalibrate... Το avatar του/της stako
    Εγγραφή
    10/02/2003
    Μηνύματα
    1.591
    Αρχικά δημιουργήθηκε από tassosrr
    logiko alla lene oti iparxoun kai martires!?
    Καλά από μάρτυρες σε τροχαία έχουμε δει κάμποσους......

    Αν δεν ξέρεις την δικογραφία τι να λέμε τώρα... Γενικά οι "κατόπιν" μάρτυρες που δεν έχουν καταθέσει επι τόπου στην αστυνομία δεν είναι και τόοοοσο έγκυροι πάντα... Ένας εμπειρογνώμονας υπερισχύει άνετα...

  15. #15
    rolling fredo king Το avatar του/της DUKASII
    Εγγραφή
    11/07/2002
    Μηνύματα
    3.547

    to

    όλο θεμα μου κάνει για κομπίνα μετα απο αλλου είδους τουμπα...μπας και καταφέρει ο κατοχος να αποζημιωθεί απο την σουζουκι.

Σελίδα 1 από 13 12345611 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 24
    Τελευταίο μήνυμα: 16/01/2009, 16:00
  2. απιστευτο και ομως αληθινο!!!
    από nikostz9 στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 19/06/2007, 13:21
  3. Απίστευτο και όμως αληθινό
    από latris mixanis στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 42
    Τελευταίο μήνυμα: 05/09/2005, 15:03

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF