Σελίδα 1 από 10 123456 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 141

Θέμα: Βοήθεια, με κλέβουν!

  1. #1
    Elektra

    Βοήθεια, με κλέβουν!

    Καλησπέρα, ονομάζομαι Ηλέκτρα και έχω στην κατοχή μου ένα TT_R 250 του '96. Παρουσιάζει πολλά προβλήματα το καημένο, αλλά είνα το πρώτο μου μηχανάκι και δεν είμαι έτοιμη να το εγκαταλείψω. Το πήγα σε συνεργείο (στο Ηράκλειο της Κρήτης -σπουδάζω-) και μου ζητάνε 150ευρώ για αλλαγή λαδιών, καθάρισμα στο καρμπιρατέρ και αλλαγή μπουζί και προφανώς με κλέβουν κανονικότατα επειδή είμαι κοπέλα... Την αλλαγή λαδιών και το καθάρισμα του καρμπιρατέρ την κάνω και μόνη μου, αλλά μήπως μπορεί να μου πει κάποιος που ξέρει, πόσο κοστίζει ένα καινούριο μπουζί μαζί με την εργασία?

  2. #2
    sosTa? ..... paliaaaa :-)
    Εγγραφή
    03/05/2006
    Μηνύματα
    2.386

    Re: Βοήθεια, με κλέβουν!

    Αρχικά δημιουργήθηκε από Elektra
    Καλησπέρα, ονομάζομαι Ηλέκτρα και έχω στην κατοχή μου ένα TT_R 250 του '96. Παρουσιάζει πολλά προβλήματα το καημένο, αλλά είνα το πρώτο μου μηχανάκι και δεν είμαι έτοιμη να το εγκαταλείψω. Το πήγα σε συνεργείο (στο Ηράκλειο της Κρήτης -σπουδάζω-) και μου ζητάνε 150ευρώ για αλλαγή λαδιών, καθάρισμα στο καρμπιρατέρ και αλλαγή μπουζί και προφανώς με κλέβουν κανονικότατα επειδή είμαι κοπέλα... Την αλλαγή λαδιών και το καθάρισμα του καρμπιρατέρ την κάνω και μόνη μου, αλλά μήπως μπορεί να μου πει κάποιος που ξέρει, πόσο κοστίζει ένα καινούριο μπουζί μαζί με την εργασία?

    η αλλαγή μπουζί είναι ίσως πιο εύκολη και γρήγορη (αν είναι προσβάσιμο ) από την αλλαγή λαδιών...

    μπουζόκλειδο να βρεις ... και θα σου στείλουμε τον Μάκη...

  3. #3

    Re: Βοήθεια, με κλέβουν!

    Αρχικά δημιουργήθηκε από Elektra
    Το πήγα σε συνεργείο (στο Ηράκλειο της Κρήτης -σπουδάζω-) και μου ζητάνε 150ευρώ
    Στανταρ σε κλέβουνε...
    Στο άφρικα οι ίδιες εργασίες πάνε ζήτημα 70 ευρώ και έχει 4 μπουζι όχι ένα που έχει το TTR...
    Ειναι ωραία η θάλασσα γιατί κινείται πάντα...

  4. #4
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της vassilis88
    Εγγραφή
    07/11/2004
    Μηνύματα
    1.703
    βρες ενα φιλο σου να το παει..κ γω ηρακλειο ειμαι ,ο μακης δν ειναι χανια?να ρθει να παμε μαζι να τα σπασουμε ολα!!

  5. #5
    sosTa? ..... paliaaaa :-)
    Εγγραφή
    03/05/2006
    Μηνύματα
    2.386
    Αρχικά δημιουργήθηκε από vassilis88
    βρες ενα φιλο σου να το παει..κ γω ηρακλειο ειμαι ,ο μακης δν ειναι χανια?να ρθει να παμε μαζι να τα σπασουμε ολα!!

    βρείτε ρε σεις ένα συμφορουμίτη στο ηράκλειο που πιάνει το χέρι του, να τα φτιάξουν... (τα μπουζί εννοώ) ....

  6. #6
    It seems to me that Το avatar του/της OldMan
    Moderator
    Εγγραφή
    24/11/2004
    Μηνύματα
    17.659

    Re: Βοήθεια, με κλέβουν!

    Αρχικά δημιουργήθηκε από Elektra
    .. Την αλλαγή λαδιών και το καθάρισμα του καρμπιρατέρ την κάνω και μόνη μου, αλλά μήπως μπορεί να μου πει κάποιος που ξέρει, πόσο κοστίζει ένα καινούριο μπουζί μαζί με την εργασία?
    Κάτι δεν μας λες καλά, συντέκνισα ...

    ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ να μπορείς να καθαρίσεις καρμπυρατέρ και να ΜΗΝ ξέρεις πόσο έχει ένα μπουζί (και τι εργασία χρειάζεται...) !!

    Υ.Γ.
    Εκτός αν, με το "καθάρισμα" εννοείς ένα πάρσιμο με Wettex εξωτερικά ...???
    (δεν είναι αντρικό σωβινιστικό γουρούνι, αλλά επειδή κάποιες "προϊσταμένες" ετοιμάζονται να το φέρουν στα Τεχνικά, λαμβάνω μέτρα...)
    Όμορφα παιδιά, η περιπέτεια πέθανε...

  7. #7
    Αφροτζιξ Το avatar του/της afrotwin
    Εγγραφή
    08/12/2003
    Μηνύματα
    3.260

    Re: Re: Βοήθεια, με κλέβουν!

    Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
    Κάτι δεν μας λες καλά, συντέκνισα ...

    ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ να μπορείς να καθαρίσεις καρμπυρατέρ και να ΜΗΝ ξέρεις πόσο έχει ένα μπουζί (και τι εργασία χρειάζεται...) !!

    Υ.Γ.
    Εκτός αν, με το "καθάρισμα" εννοείς ένα πάρσιμο με Wettex εξωτερικά ...???
    (δεν είναι αντρικό σωβινιστικό γουρούνι, αλλά επειδή κάποιες "προϊσταμένες" ετοιμάζονται να το φέρουν στα Τεχνικά, λαμβάνω μέτρα...)
    ke esi re mpougatsa ti provlima exis an sinteknisa ka8arisi to mpouzi me to wetex...
    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

    mpori na enoi oti ta ladia tis ta ka8arizi o malakas o manolios
    ke to kampilater tis to alazi o malakas o sifis
    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

    elpizo na egina arketa disnoitos...


    diladi kseri pos 8a to kani

    malaka gia to wetex den exi...
    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    Αφροτζιξ.kata tin nona druna

  8. #8
    Το καθαρισμα του καρμπυρατερ κοστιζει....Τα αλλα δεν ξερω τι σου χρεωνει.Αν μπορεις ανελυσε μας τι σου χρεωνει ποσο

  9. #9
    Elektra
    Ρε παιδιά καινούρια είμαι, δεν θα το καθαρίσω μόνη μου το καρμπιρατέρ, αλλά το θέμα είναι ότι δεν χρειάζεται να πληρώσω για να το κάνω. Και΄ναι, όταν μου δείξουν. θα το κάνω μόνη μου -και όχι με wettex...

    Πάντως γενικά μ'έχουν κατακλέψει εδώ στο Ηράκλειο και δεν μπορώ να βρω ένα συνεργείο της προκοπής...

    Για να καταλάβω λοιπόν, είναι πολύ φτηνό το μπουζί. Τι να πω...

  10. #10
    It seems to me that Το avatar του/της OldMan
    Moderator
    Εγγραφή
    24/11/2004
    Μηνύματα
    17.659
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Elektra
    Ρε παιδιά καινούρια είμαι, δεν θα το καθαρίσω μόνη μου το καρμπιρατέρ, αλλά το θέμα είναι ότι δεν χρειάζεται να πληρώσω για να το κάνω. Και΄ναι, όταν μου δείξουν. θα το κάνω μόνη μου -και όχι με wettex...
    Πάντως γενικά μ'έχουν κατακλέψει εδώ στο Ηράκλειο και δεν μπορώ να βρω ένα συνεργείο της προκοπής...
    Για να καταλάβω λοιπόν, είναι πολύ φτηνό το μπουζί. Τι να πω...
    Είδες που μας τα λες ένα - ένα ...

    Καλύτερα κάποιος να σου δείξει πως αλλάζουν μπουζί (με ρυθμισμένο διάκενο και χωρίς να κλωτσήσουν τα πάσα...) και ΜΕΤΑ πάμε στην λύση - καθαρισμό - αρμολόγηση του καρμπυρατέρ !!

    Υ.Γ.
    Ευτυχώς δεν ανέφερες ηλεκτρολογικό πρόβλημα, γιατί στο Ηράκλειο ΚΑΡΑΔΟΚΕΙ ο Babis ilektrologos !!
    Όμορφα παιδιά, η περιπέτεια πέθανε...

  11. #11
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Elektra


    Για να καταλάβω λοιπόν, είναι πολύ φτηνό το μπουζί.
    4 ευρω κάνει...


    το καρμπ ειναι δυσκολο να το καθαρισεις... και σε ενα κτμ στοιχιζει 25 ευρω περίπου...

  12. #12
    Elektra
    "Το καθαρισμα του καρμπυρατερ κοστιζει....Τα αλλα δεν ξερω τι σου χρεωνει.Αν μπορεις ανελυσε μας τι σου χρεωνει ποσο "

    Δυστυχώς θα πάω με έναν φίλο μου το απόγευμα να τα πούμε όλοι μαζί αναλυτικά. Δεν ξέρω ακόμα πόσο χρεώνει τι. Πάντως και το μπουζί μου είπαν ότι μπορώ να το αλλάξω μόνη μου χωρίς να το τρέχω σε συνεργείο.

  13. #13
    It seems to me that Το avatar του/της OldMan
    Moderator
    Εγγραφή
    24/11/2004
    Μηνύματα
    17.659
    Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
    4 ευρω κάνει...
    Από πανέρι ψωνίζεις Γουίνυ ???
    Όμορφα παιδιά, η περιπέτεια πέθανε...

  14. #14
    Elektra
    Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
    Είδες που μας τα λες ένα - ένα ...

    Καλύτερα κάποιος να σου δείξει πως αλλάζουν μπουζί (με ρυθμισμένο διάκενο και χωρίς να κλωτσήσουν τα πάσα...) και ΜΕΤΑ πάμε στην λύση - καθαρισμό - αρμολόγηση του καρμπυρατέρ !!

    Υ.Γ.
    Ευτυχώς δεν ανέφερες ηλεκτρολογικό πρόβλημα, γιατί στο Ηράκλειο ΚΑΡΑΔΟΚΕΙ ο Babis ilektrologos !!

    Μπάμπης?????! Μη μου πεις!! Μου πήρε 180 ευρω για να μου φτιάξει τα πηνία!!!

  15. #15
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Elektra
    Μπάμπης?????! Μη μου πεις!! Μου πήρε 180 ευρω για να μου φτιάξει τα πηνία!!!
    ΞΑΝΑΧΤΥΠΗΣΕ Ο BABIS ILEKTROLOGOS !!!!!





    :rotflmao:
    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

Σελίδα 1 από 10 123456 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Βοηθεια με wheelspin
    από supershitty στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 22/02/2007, 10:16
  2. Βοήθεια με τα φλας
    από pakis στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 20/10/2006, 10:56
  3. Βοηθεια με το τερας μου!!
    από jdoohan στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 30/01/2006, 13:46
  4. Βοήθεια με κινητό
    από bonepeeler στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 09/07/2005, 18:26

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF