Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 23 από 23

Θέμα: Μηπως μονο εγω...

  1. #16
    Τα πάντα ρει Το avatar του/της Sotirios
    Εγγραφή
    26/02/2007
    Μηνύματα
    668
    Καλημέρα παίδες
    Το φορουμ μπορεί να έχει γραφτεί καιρό αλλά θέλω να συμπληρώσω-διορθώσω μια λεπτομέρια. Ο ΚΟΚ το λέει πολύ ορθά πως φώτα πορείας είναι αυτά που λέμε μεγάλα-προβολείς, φώτα διασταυρώσεως αυτά που λέμε πορείας- μεσαία και θέσεως τα μικρά. Στην πορεία λοιπόν έχουμε μεγάλα-πορείας και όταν διασταυρωνόμαστε με κάποιον κατεβάζουμε σε διασταυρώσεως- μεσαία. Τώρα θα μου πέιτε τα θέσεως γενικά τι ρόλο βαράνε? Ε κατι θα υπάρχει και γι αυτά πχ οταν είμαστε παρκαρισμένοι στην άκρη να φαίνεται η θέση μας κλπ κλπ κλπ.
    Σύμφωνα με αυτές τις ονομασίες των φώτων καταλαβαίνει κανείς τι πρέπει να χρησιμοποιεί σε 2 ή 4 τροχούς, τώρα για τους κάγκουρες που τους λέτε (γενικώς) που κάνουν σούζες ε αυτοί θέλουν και ένα τρίτο φως από κάτω για να δείχνει ευθεία όταν είναι στον πίσω
    Ταξίδια με φωτογραφικές μηχανές ή με δίκυκλες μηχανές, όπως και να έχει
    μας χαλαρώνουν και μας χαρίζουν ξεχωριστές στιγμές http://www.lightrap.net

  2. #17
    Οτι έχετε ανάφτε το Μικρά, Μεγάλα, Θέσεως, Προβολάκια και κανα κερί στην εκκλησία μπας και τη γλιτώσετε απο τους ηλίθιους που αν δεν τους τυφλώσεις δεν κάνουν κάν το κόπο να κοιτάξουν καθρεύτη!
    TELL YOUR CAT I SAID PSPSPSPSPSPS

    BMW R25/3 1955 Restoration

  3. #18
    Τα πάντα ρει Το avatar του/της Sotirios
    Εγγραφή
    26/02/2007
    Μηνύματα
    668
    Φίλε μου τόσο βούρλα που είναι (όσοι είναι) την ώρα που θα φάνε να χαζευουν στον καθρέπτη μεχρι να κατανοήσουν οτι είναι μηχανή αυτό που λάμπει πίσω τους και όχι ούφο πάλι θα την κάνουν τη βλακεία. Όπως λένε πολλοί εδω μέσα είναι να μην το έχει στο αίμα του κανείς.... αμα το χει... Κουράγιο υπομονή και επιμονή μπα και καλυτερέψει κανένας.
    Ταξίδια με φωτογραφικές μηχανές ή με δίκυκλες μηχανές, όπως και να έχει
    μας χαλαρώνουν και μας χαρίζουν ξεχωριστές στιγμές http://www.lightrap.net

  4. #19
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Sotirios
    Φίλε μου τόσο βούρλα που είναι (όσοι είναι) την ώρα που θα φάνε να χαζευουν στον καθρέπτη μεχρι να κατανοήσουν οτι είναι μηχανή αυτό που λάμπει πίσω τους...
    Καί μπροστά τους.

  5. #20
    Παντως ρε παιδια, η ουσια ειναι οτι τα φωτα των μηχανων στην μεγαλη σκαλα (προβολεις) ειναι σαφως εκτυφλωτικα αν εχεις την ατυχια να εισαι με κουτι.

    Το Ζ εχει τα φωτα αναμμενα εξ ορισμου (δεν εχει διακοπτη να τα σβηνεις) οπως και ολες οι νεες μηχανες. Απο εκει και περα ομως δεν καταλαβαινω την χρησιμοτητα του να εχεις τους προβολεις αναμμενους την ημερα. Σε μια ηλιολουστη ημερα ουτως η αλλως οι προβολεις μικρη διαφορα θα κανουν. Το θεμα ειναι ΕΜΕΙΣ να προσεχουμε τι μλκιες μπορει να κανουν οι γυρω μας, παρα να εχουμε την απαιτηση να μας προσεξουν αυτοι.

    Η μηχανη σε κινηση παντα θα χανει λογω μικρου ογκου -και στο Ελλαντα το μεγεθος δυστυχως μετραει...

    Και κατι ακομα: ΕΛΕΟΣ με αυτα τα ηλιθια Xenon φωτα. Στα αυτοκινητα ειναι μια χαρα. Σε μηχανες ομως, ΟΣΑ εχω δει ειναι απιστευτα εκτυφλωτικα ακομα και στην μεσαια σκαλα!
    Μιλαμε ημουν σε σταση περιμενοντας το λεωφορειο που ερχοταν και απι πισω ερχοταν μηχανη R1 με Xenon στη μεσαια σκαλα. Προσπαθουσα να διαβασω το νουμερο του λεωφορειου (στα 50 μετρα) και δεν μπορουσα λογω τυφλωσης απο τα κωλοφωτα της μηχανης!!
    Νίκος
    Open Horizons

  6. #21
    Προβοκάστορας Το avatar του/της gloum
    Εγγραφή
    17/11/2006
    Μηνύματα
    307
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Ταξιδευτής
    και στο Ελλαντα το μεγεθος δυστυχως μετραει...
    Χμ...υπονοείς κάτι?
    I love deadlines.I love the whoosing sound they make as they go by. Douglas Noel Adams


    Σε περίπτωση που σας ενδιαφέρει δείτε εδώ http://bilaguras.blogspot.com/

  7. #22
    sosTa? ..... paliaaaa :-)
    Εγγραφή
    03/05/2006
    Μηνύματα
    2.386
    κατά τη διάρκεια της ημέρας η μεγάλη σκάλα είναι Must...

    .+-

  8. #23
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Nostra
    κατά τη διάρκεια της ημέρας η μεγάλη σκάλα είναι Must...

    .+-

    +1
    Μπαινω στο merge...
    "Γιαννη αφησε τον δικο μου"
    εχει λιακαδα μα εδω θυμιζει μπορα,
    μου αρκει που 3 λεπτα οι ουρανοι ειναι δικοι μου
    κ εσυ εχθρε εισαι KILL ΑΠΟ ΩΡΑ

    ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΠΟΛΕΜΙΚΗ ΑΕΡΟΠΟΡΙΑ
    ---------------------------------------------
    Professor Einstein, does New York stop by this train?

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12

Παρόμοια θέματα

  1. Το παθαίνουμε όλοι η μόνο εγώ...?????
    από menelaos46 στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 06/09/2011, 11:48
  2. ΜΟΝΟ ΕΓΩ ΤΟ ΠΑΘΑΙΝΩ ??
    από nickpar στο forum Suzuki V-Strom series
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 28/05/2007, 09:53
  3. Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 11/12/2006, 09:00
  4. ΜΟΝΟ ΕΓΩ ΔΟΥΛΕΥΩ ΡΕ!!!!!!!!!
    από costas81 στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 20/07/2006, 10:11

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF