Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 32

Θέμα: 999. To thelw alla mporw na to syntirisw?

  1. #16
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της stradas
    Εγγραφή
    08/06/2006
    Μηνύματα
    255
    Αρχικά δημιουργήθηκε από vangelis 64
    Αυτά τα μηχανάκια οδηγούνται ψηλά.Οι V κινητήρες αναπνέουν και ζωντανεύουν μετά τίς 7-8,000 στροφές.
    Αυτό εξυπακούεται (όπως είπαν και τα παιδιά από πάνω) εμπειρία,πράγμα που δεν έχεις ακόμα.

    Μαλλον το αναποδο ισχυει για τα V2, περισσοτερο η ροπη που εχουν απο χαμηλα μπορει να "τρομαξει" καποιον απειρο και οχι αυτο που λες. Τα περισσοτερα εχουν κοφτη στις 9-10.

    Αν ειναι ετσι τι να πουν και τα Ι4...

    Φιλικα...
    Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body;
    but rather to slid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming:
    "WOW...WHAT A RIDE!!!"

  2. #17
    Οριστε ρε! Το τρομαξατε το παιδι ρε σεις!

    Αφου δεν καταλαβαινετε οτι ηθελε να ακουσει ΑΛΛΑ πραγματα απο αυτα που του ειπατε;;;
    Reality checks always hurt....
    Νίκος
    Open Horizons

  3. #18
    ΜΑΝΟΣ para siempre Το avatar του/της vangelis 64
    Εγγραφή
    06/11/2005
    Μηνύματα
    1.431
    Αρχικά δημιουργήθηκε από stradas
    Μαλλον το αναποδο ισχυει για τα V2, περισσοτερο η ροπη που εχουν απο χαμηλα μπορει να "τρομαξει" καποιον απειρο και οχι αυτο που λες. Τα περισσοτερα εχουν κοφτη στις 9-10.

    Αν ειναι ετσι τι να πουν και τα Ι4...

    Φιλικα...
    Σωστό.Αυτό που θέλω να πώ είναι ότι άν τα V2 τα δουλεύεις γενικά χαμηλά,στο τέλος τα παίζουν.

    Φίλοι που έχουν Ducati,λένε πως άμα τα σκίζουνε δεν βγάζουν προβλήματα.Κι όταν λέμε "Σκίζουνε" εννοούμε στην περιοχή που βγάζουν τη ροπή τους.Γύρω στις 8,000 δηλαδή.
    moto perpetuo



    Todo eso de la creacion es mentira, el sufrimiento de la creación es mentira, lo que pasa que los artistas somos unos charlaores (habladores)
    y lo que queremos es engañar a la gente. Los artistas de verdad como vivimos es así, to el día echao, no sufrimos ni na, lo pasamos muy bien,
    hasta luego.
    -------------------------------------------------------------------
    [FONT=courier new]Paco de Lucia[/FONT]

  4. #19
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της GeorgeFZR
    Εγγραφή
    08/06/2005
    Μηνύματα
    175
    [i] η μοτοσυκλέτα δεν θέλει ούτε κυβικά ούτε μια αράδα παγκόσμια πρωταθλήματα γραμμένα στο τεπόζιτο για να την απολαύσεις.

    τέσπα


    Ότι και να κάνεις... καλή τύχη. [/B]

    Έμαθα Να Αγαπώ Τον Εαυτό Μου,Να Τον Σέβομαι,Και Να Τον Καρφώνω Σε Οποιο Ντουβάρι θέλω....

    ------------------------------------------------------

  5. #20
    Σπεύδε... βραδέως
    Εγγραφή
    01/11/2004
    Μηνύματα
    73
    Καταρχίν, Akefalos και Xrider, φτιάξτε το στόμα σας και μάθετε να μιλάτε σαν άνθρωποι. Το παλικάρι καλά κάνει και γουστάρει να πάρει το 999. Τώρα το αν θα το πάρει με δάνειο ή με δανεικά δεν είναι δικό σας θέμα. Εκτός και αν ζητήσει από εσάς δανεικά. Μία γνώμη ζήτησε. Αν δεν μπορείτε να απαντήσετε επί του πρακτέου, ας μην απαντάτε. Το να το παίζετε έξυπνοι, δεν ωφελεί σε τίποτα.

    Στο θέμα μας τώρα. Λοιπόν φίλε μου, εγώ είχα το 749 και θα σε συμβουλεύσω το εξής. Αν κάνεις χιλιόμετρα μέσα σε πόλη ξέχασέ το. Εμένα μου έβγαλε το λάδι. Δεν βολεύει καθόλου και το μόνο που θα καταφέρεις είναι να ταλαιπωρηθείς αρκετά.
    Αν το θέλεις για ειδικές διαδρομές που έγραψε και ένας φίλος παραπάνω, τότε είναι το ιδανικό 1000άρι.
    Οσο για τη συντήρηση, δεν ξέρω ποιος σου είπε ότι είναι ακριβή. Δεν είναι καθόλου ακριβή για μηχανή 1000 κυβικών. Αντιθέτως θα γίνει πολύ ακριβή, εάν δεν την προσέχεις όσον αφορά στα service. Θέλει συνέπεια, συνέπεια και πολύ συνέπεια...
    Και κάτι άλλο. Ρίξε μία ματιά στο "ΜοτοΤρίτη". Υπάρχουν δύο 999 μεταχειρισμένα στην πολύ συμφέρουσα τιμή των 11.500 ευρώ. Και σε μαγαζιά που αξίζουν...

  6. #21
    Απλά Μέλος Το avatar του/της ntinlanden
    Εγγραφή
    16/02/2007
    Μηνύματα
    283
    ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΓΙΑ ΠΕΙΤΕ ΚΑΤΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΚΟΙΤΑΩ ΠΡΟΣ MONSTER S4R TESTASTRETTA 2007 ΚΑΙ ΕΧΩ ΚΟΛΗΣΕΙ ΣΤΑ SERVICE KAI KOITAΩ ΕΞ ΑΝΑΤΟΛΗΣ ΜΕΡΙΑ SUPERBIKE..ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΑΥΤΑ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΧΑΜΗΛΗ ΣΥΝΤΗΡΗΣΗ ΑΛΛΑ ΠΟΣΟ ΠΟΙΟ ΑΚΡΙΒΗ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ DUCATI... (XΡΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΔΙΑΣΤΗΜΑΤΑ SERVICE)..
    EXΩ ΑΝΑΙΒΑΣΕΙ ΚΑΙ ΕΝΑ POST ME AYTO ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΑΠΑΝΤΗΣΕ ΚΑΝΕΙΣ ΑΛΗΤΕΣ DUCATISTES!!!

  7. #22
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της stradas
    Εγγραφή
    08/06/2006
    Μηνύματα
    255
    Αρχικά δημιουργήθηκε από ntinlanden
    ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΓΙΑ ΠΕΙΤΕ ΚΑΤΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΚΟΙΤΑΩ ΠΡΟΣ MONSTER S4R TESTASTRETTA 2007 ΚΑΙ ΕΧΩ ΚΟΛΗΣΕΙ ΣΤΑ SERVICE KAI KOITAΩ ΕΞ ΑΝΑΤΟΛΗΣ ΜΕΡΙΑ SUPERBIKE..ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΑΥΤΑ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΧΑΜΗΛΗ ΣΥΝΤΗΡΗΣΗ ΑΛΛΑ ΠΟΣΟ ΠΟΙΟ ΑΚΡΙΒΗ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ DUCATI... (XΡΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΔΙΑΣΤΗΜΑΤΑ SERVICE)..
    EXΩ ΑΝΑΙΒΑΣΕΙ ΚΑΙ ΕΝΑ POST ME AYTO ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΑΠΑΝΤΗΣΕ ΚΑΝΕΙΣ ΑΛΗΤΕΣ DUCATISTES!!!
    Δεν θελω να σε βαλω στην πριζα, αλλα δεν μπορω να κανω αλλιως. Απο σερβις δεν ξερω τιποτα για το μηχανακι αλλα επειδη το εχει ο κολλητος και το εχω παρει βολτες εχω να σου πω οτι ειναι σκετη καυλα!!!

    Για στησιμο και πλαισιο δεν χρειαζεται να πω κατι, αλλα για τα φρενα του....εχουν τοση δυναμη που νομιζεις οτι θα φυγεις με τα ματια αλλα ταυτοχρονα και τοση αισθηση που νομιζεις οτι δεν εχει τακακια αλλα το φρεναρεις με τα χερια σου...

    Και τι μοτερ.....αααααααααααααααααχχχχχχχχχχχχ τι να πω, μεχρι το περιπτερο πηγα και μου "εφυγαν" δυο τρεις φορες..... ειναι και το γ@μημενο το φιλτροκουτι κατω απο το ρεζερβουαρ που κανει ενα ηχο...

    Αφου ειπα οτι θα σου κλεψω το μοτερ και θα βρω ενα τροπο να το κουμπωσω στο multi!!!

    Παρτο με κλειστα ματια!!!
    Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body;
    but rather to slid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming:
    "WOW...WHAT A RIDE!!!"

  8. #23
    Απλά Μέλος Το avatar του/της ntinlanden
    Εγγραφή
    16/02/2007
    Μηνύματα
    283
    ΜΗ ΜΟΥ ΛΕΤΕ ΤΕΤΟΙΑ ΡΕ ΤΡΕΛΑΙΝΟΜΑΙ :a19:
    ΠΟΙΟ S4R ΟΔΗΓΗΣΕΣ? ΤΟ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟ Η ΤΟ 2007? ΤΟ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟ ΤΟ ΕΧΩ ΒΟΛΤΑΡΤΕΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΚΑΙ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ.ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ. ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΕINAI XAZOMΑΡΑ ΕΝΑ SUPERBIKE ΝΑ ΤΟ ΕΧΕΙΣ ΓΙΑ ΑΘΗΝΑ ΚΑΦΕ ΚΛΠ ΚΑΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΒΟΛΤΑ ΕΞΩ ΘΑ ΤΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΘΕΙΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΑΠΟ ΕΝΑ ΓΥΜΝΟ ΑΛΛΑ ΚΑΚΑ ΤΑ ΨΕΜΑΤΑ ΤΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ Km ΓΙΝΟΝΤΕ ΕΝΤΟΣ ΠΟΛΗΣ. ΤΩΡΑ ΜΕ ΕΝΑ SUPERBIKE ΕΧΕΙΣ ΠΛΕΟΝΕΚΤΗΜΑ ΣΤΗ ΚΙΝΗΣΗ ΛΟΓΟ ΣΤΕΝΑ ΚΛΙΠΟΝΣ ΕΝΩ ΜΕ ΤΟ MONSTER ΚΑΡΑΤΙΜΟNAΡΑ. ΠΑΝΤΩΣ ΕΙΝΑΙ Κ@ΥΛ@ ΤΟ ΕΡΓΑΛΕΙΟ.ΕΝΤΟΜΕΤΑΞΥ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΩ ΔΕΙ ΠΟΤΕ ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΕΛΩ (ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΡΩΜΑ ΦΥΣΙΚΑ) ΔΕΙ ΜΟΝΟ ΤΟ ΑΝΘΡΑΚΙ ΣΤΗΝ ΕΚΘΕΣΗ..

  9. #24
    FFWD Το avatar του/της DimST
    Εγγραφή
    13/09/2002
    Μηνύματα
    866
    Το S4 (R), μόνο για μέσα στην πόλη δεν είναι κατάλληλο... είναι ένα γυμνό σκληρό-σπορ μηχανάκι που ταλαιπωρείται πολύ περισσότερο απο ένα φερινγκάτο τετρακύλινρο με κλιπόν.
    Το οτι έχει τιμόνι και όχι κλιπόν δεν το κάνει αμέσως και μηχανάκι κατάλληλο για χρήση πόλης...

  10. #25
    Italian Μελος Το avatar του/της Xrider
    Εγγραφή
    09/05/2006
    Μηνύματα
    1.138
    Παμε παλι στην συζητηση περι 999.
    Φιλος (Ιταλος) πουλαει 999 ακομα με 12 μηνες εγγυηση 12000€.
    Πως θα γινει να μου τσονταρετε 11000€ να σας πω αναλυτηκοτερα για τα σερβις?
    Δεν ειναι πλακα η τιμη!!ειναι μοντελλο του 2006 με ελαχιστα χλμ. αλλα θελει ρευστο επιτοπου.
    if anything just cannot go wrong, it will anyway -Murphy's law

  11. #26
    Απλά Μέλος Το avatar του/της ntinlanden
    Εγγραφή
    16/02/2007
    Μηνύματα
    283
    ΠΑΝΤΩΣ ΚΑΙ ΕΓΩ ΚΑΤΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΓΙΑ ΤΗ ΣΥΝΤΗΡΗΣΗ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΑΘΩ. ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΠΟΙΟ ΚΟΥΡΑΣΤΙΚΟ ΑΠΟ ΕΝΑ JAPAN SUPERBIKE ΔΕΝ ΞΕΡΩ,ΠΑΝΤΟΣ ΕΧΕΙ ΠΟΙΟ ΑΝΘΡΩΠΙΝΗ ΘΕΣΗ ΟΔΗΓΗΣΕΙΣ.

  12. #27
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Xrider
    Παμε παλι στην συζητηση περι 999.
    Φιλος (Ιταλος) πουλαει 999 ακομα με 12 μηνες εγγυηση 12000€.
    Πως θα γινει να μου τσονταρετε 11000€ να σας πω αναλυτηκοτερα για τα σερβις?
    Δεν ειναι πλακα η τιμη!!ειναι μοντελλο του 2006 με ελαχιστα χλμ. αλλα θελει ρευστο επιτοπου.
    Στην Ελλαδα υπηρχαν 5 κομματια καινουργια που τα ειχε φερει η Hellinmoto και τα ειχε βγαλει σε προσφορα 13000. (το ξερω γιατι ενα απο αυτα ειναι δικο μου τωρα!)
    Αν σκεφτεις οτι 6 μηνες πριν το 999 εκανε 18900 τοτε σιγουρα ηταν καλη ευκαιρια.

    Νίκος
    Open Horizons

  13. #28
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Ταξιδευτής
    Αν σκεφτεις οτι 6 μηνες πριν το 999 εκανε 18900 τοτε σιγουρα ηταν καλη ευκαιρια.

    Οι προ 6μήνου ευτυχείς κάτοχοι 999 θα κάναν τρελλή χαρά όταν άκουσαν την προσφορά. Με 31% κάτω σε 6 μήνες πάει κόντρα την Suzuki στις εκπτώσεις....
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  14. #29
    Χμμμ... Και ναι και οχι Βυρωνα.

    Βλεπεις η περιπτωση της Ducati ειναι ...ιδιαιτερη (οπως κ των ducatisti, αλλα αυτο ειναι μια αλλη ιστορια )

    Καταρχας η παραγωγη της εταιριας ειναι εξαιρετικα περιορισμενη ΓΕΝΙΚΑ. Το 999 ποτε δεν παραχθηκε μαζικα και σε ποσοτητες. Δεν αγοραστηκε απο πολλους αλλα απο ανθρωπους που ηξεραν ΤΙ ηθελαν και για ΠΟΙΟ λογο (και ηταν αποφασισμενοι να πληρωσουν για αυτο).

    Η συγκεκριμενη προσφορα ηταν ΜΟΝΟ για τα 5 αυτα κομματια και ηταν μια αποφαση της Ελληνικης αντιπροσωπειας. Κυριολεκτικα ηταν του στυλ "οποιος προλαβε τον Κυριο ειδε"!

    Και βαλε στο νου σου κ κατι ακομα: με την ελευση ενος νεου μοντελου, το προηγουμενο πεφτει σε τιμη. Ενας ανθρωπος που ξερει ΤΙ θελει και δεν ακολουθει μοδες του στυλ "να παρω το νεο", θα περιμενει και θα κανει την κινηση του στη σωστη στιγμη...
    Νίκος
    Open Horizons

  15. #30
    Το πηρες ρε θηριο;
    Χιλια Μπραβο, καλοδουλευτο
    that I was where I would be,
    Then I would be where I am not,
    Here I am where I must be
    Go where I would, I can not


Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. molis mou to estilan..kai eipa na to valw :)
    από kalgeorge στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 26/09/2010, 12:12
  2. Na To Paro?????
    από 3DViRuS στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 17/10/2005, 12:40
  3. tha parw to 1000 alla...
    από tamis στο forum Yamaha Fazer
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 14/02/2005, 00:12
  4. Na To Doso I Oxi?
    από ted25 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 19/09/2004, 23:34
  5. Na To Pareis Alki
    από psaroulis στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 26/02/2004, 12:09

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF