Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 32

Θέμα: Versys h TDM?Dwste mou ta fwta sas

  1. #1
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της 700_Thespieis
    Εγγραφή
    15/04/2007
    Μηνύματα
    480

    Versys h TDM?Dwste mou ta fwta sas

    Geia sas..Eimai 22 xronwn kai asxetos odhgika apo mhxanes..edw kai 4 xronia mazeyw xrhmata gia thn agora mias kai exw ftasei pleon sto stoxo mou..vevaia ekei pou eixa katalhxei sto metaxeirhsmeno TDM,perasa apthn Ek8esh x8es kai kata enan tropo mperdeytika..xerw oti eiste gnwstes kai antikeimenikoi giayto ka8e gnwmh einai kalodexoumenh...oi epiloges m loipon einai:1) to TDM metaxeirismeno,wstoso oi perissoteroi x8es me apetrepsan..2)to versys kainourgio--polloi yposthrixan oti einai kalytero apo to TDM gia prwth mhxanh kai oti einai genikwtera pollh kalo mxhxanaki...3)to TDM kainourgio kai fysika na xrwstaw gyrw sta 2 xiliarika....To 8ema einai oti egw exw faei kollhma me to TDM edw kai 4 xronia,gnwrizontas oti einai katwtero texnika apo alla,wstoso me travaei to gegonos oti einai o,ti pio omorfo exw dei kai oti einia sta metra mou..dld eimai 1,95 kai xwris endiaferon gia taxythtes kai dynameis tou kinhthra--th mhxanh dld th 8elw gia na kanw th voltitsa mou kai na mhn kanw 1 wra na paw sth sxolh..poia einai h apopsh sas?Sas eyxaristw ek twn proterwn.

  2. #2
    Banned Το avatar του/της X_NR750
    Εγγραφή
    21/07/2006
    Μηνύματα
    691
    To TDM κατωτερο τεχνικα δεν νομιζω

    παρε αυτο που σου αρεσει περισσοτερο

    απλα κοιτα να ταιριαζει η μηχανη στην χρηση που θες να της κανεις

    τι χρηση σκοπευεις να της κανεις?

  3. #3
    ninjaki the dragon Το avatar του/της EVI
    Εγγραφή
    02/02/2006
    Μηνύματα
    2.504
    Για την χρηση που την θες και τα 2 μοντελα κανουν την δουλεια τους.

    πιο φρεσκο φυσικα το versys apo to tdm αλλα τι να λεμε ρε φιλε? τα λες απο μονος σου ...λες δεν σε ενδοιαφερει αν τρεχει η αν φτιαχνει καφε εσυ την γουσταρεις για την εμφανιση της


    τοτε μην το ψαχνεις μην μπαινεις σε διαφορες σκεψης και αν παρω αυτο και αν εκεινο

    οχι ! κατευθειαν εκει που θα καθεσε θα την κοιτας και θα λες (πωαα δικια μου ειναι αυτη η μηχανη)

    οσον αφορα τωρα μεταχειρισμένο ? ειμαι ενανντια γιατι ποτε δε ξερεις τι θα σου βγαλει (προσωπική εμπειρια απο μεταχειρισμένο ολο το εφτιαχνα μετα απο 2 μηνες αψογης λειτουργειας του)


    καλυτερα να χρωστας 2000 σε μια καινουργια μηχανη παρα να τα δινεις σε επισκευες (που μπορει να ειναι και επκυνδηνες για σενα)

    και μην μασας 22χρονων να χρωστας 2000 εν ειναι τιποτα

    εγω ειμαι 25 και χρωσταω 7000 για την μοτοσυκλετα


    καλη αγορα

    και

    προσοχη μεγαλη ! (εννοητε οτι εχεις ΚΑΛΟ κρανος μπουφαν γαντια και μποτακια ετσι?)


    i am ninja you can't see me
    Revvin' up your engine ,Listen to her howlin' roar , Metal under tension ,Beggin' you to touch and go , Ride into the Danger Zone

  4. #4
    Πιστεύω ότι πρέπει να πάρεις αυτό που σου αρέσει πραγματικά και το θέλεις κι απ ότι κατάλαβα είναι το TDM. Πολύ καλή μοτοσυκλέτα πάρτην και........... καλορίζικη.

    Υ.Γ. Καλύτερα να πάρεις καινούργια μοτό. Στα μεταχειρισμένα δεν μπορείς να ξέρεις τι θα σου βγεί.

  5. #5
    Εκκολαπτόμενος βρωμιάρης Το avatar του/της johnpan
    Εγγραφή
    20/05/2002
    Μηνύματα
    1.721
    Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI
    (εννοητε οτι εχεις ΚΑΛΟ κρανος μπουφαν γαντια και μποτακια ετσι?)

    Να το τονίσουμε αυτό γιατί το θέλει για να πηγαίνει στη σχολή το παιδί...
    Ζελέ και λουστρίνι φίλε Ούτε πουκαμισάκι Ούτε σορτσάκι νομίζω δε χρειάζεται να πω άλλα

    Πάντα όρθιος εύχομαι
    Δεν είναι η δόξα /
    δεν είναι τα λεφτά /
    είναι του δρόμου η χαρά !

    Το μηχανόβιο άλμπουμ μου



  6. #6
    Bladerunner Το avatar του/της siraxanz
    Εγγραφή
    17/07/2003
    Μηνύματα
    420

    πολλές επιλογές

    Πάρε ένα new TDM με ABS, κάνει σχεδόν τα πάντα, είναι αξιόπιστο, γενικά μιά μηχανή paspartu.
    Μειονέκτημα η παλιά σχεδίαση.
    Πάντως καλύτερα να αργήσεις λίγο ακόμα να αποφασίσεις παρά να πάρεις κάτι γιά το οποίο
    θα μετανιώνεις.(4 χρόνια περίμενες)
    Ψάχτο πάντως γιατί υπάρχουν πάρα πολλές επιλογές....εκτός από τις 2 που ανέφερες!
    ταξίδι νάναι και με καλή παρέα...ζητώ πολλά? :-)

  7. #7
    Εκκολαπτόμενος βρωμιάρης Το avatar του/της johnpan
    Εγγραφή
    20/05/2002
    Μηνύματα
    1.721
    Και επί της ουσίας, έχω τη γνώμη ότι το TDM είναι πολλά κυβικά για το τίποτα... γνώμη μου είπαμε. Και λόγω πολλών κυβικών και παλιάς σχεδίασης θα ζητάει κάμποσα σε βενζίνη. Εγώ θα προτιμούσα Versys. Οπως είπαν και απο πάνω υπάρχουν πολλές επιλογές για τη δουλειά που θες, πολύ αξιόλογες και οικονομικές και καινούριες και ελαφρύτερες κλπ κλπ... Αλλά αν το έχεις ερωτευτεί όλα τα άλλα πανε περίπατο..
    Δεν είναι η δόξα /
    δεν είναι τα λεφτά /
    είναι του δρόμου η χαρά !

    Το μηχανόβιο άλμπουμ μου



  8. #8
    rolling fredo king Το avatar του/της DUKASII
    Εγγραφή
    11/07/2002
    Μηνύματα
    3.547

    ...

    TIGER 1050...

    ΑΣΠΡΟ!!!
    ΤΕΛΟΣ.



  9. #9

    Re: ...

    Καλώς τον. Δίπλωμα έβγαλες?

    για εξοπλισμό ρωτήσαν άλλοι ήδη..


    TDM, από τις πιο ωραίες φάτσες.
    safety doesn't happen by accident

  10. #10
    για το TDM δεν το συζητάμε!!! Κηνητήρας δοκιμασμένος αξιόπιστος με πολλά υπέρ κάνει σχεδόν τα πάντα κλαι συμφέρει σε σχέσει με τα περισσότερα κυβικά! Σιγουρα ό νεος ειναι ωραίως αλλά και ο παλιός είναι αλλιώς συν οτι με το tdm μολισ αποκτήσεις και λιγη εμπειρία θα θέλεις να ξεδώσεις για κανα σαββατοκύριακο (tdm καινουργιο και με abs και με αφτερμαρκετ ζελατίνα)γαι μπουφαν κρανος γαντια μπότες δεν το συζητάω! οποσδήποτε!!!!!!!!!!!
    Το ταξιδι ξεκινα οταν βγαίνεις από την πόρτα σου..............

  11. #11
    ninjaki the dragon Το avatar του/της EVI
    Εγγραφή
    02/02/2006
    Μηνύματα
    2.504
    να κανω ενα σχολιο?


    συγγνωμη κιολας


    αλλα ο φιλος λεει οτι ειναι ασχετος απο μοτοσυκλετες..... μηπως και η μια και η αλλη που θελει εινια πολυ για αυτον?


    (γιατι σε κατι αλλα ποστ που νεοι ζηταγαν 1000ρια φωναζατε και βριζατε εδω περα για πιο λογο τον σπρωχνουμε κιολας?)


    μηπως να ακουσει το κλασσικο?


    ξεκινα με ενα μικρο με ενα 250ρι ας πουμε μαθε να οδηγεις μαθε να προβλεπεις οσα περισσοτερα μπορεις στο δρομο και μετα?

    i am ninja you can't see me
    Revvin' up your engine ,Listen to her howlin' roar , Metal under tension ,Beggin' you to touch and go , Ride into the Danger Zone

  12. #12
    rolling fredo king Το avatar του/της DUKASII
    Εγγραφή
    11/07/2002
    Μηνύματα
    3.547
    Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI
    να κανω ενα σχολιο?


    συγγνωμη κιολας


    αλλα ο φιλος λεει οτι ειναι ασχετος απο μοτοσυκλετες..... μηπως και η μια και η αλλη που θελει εινια πολυ για αυτον?


    (γιατι σε κατι αλλη ποστ που νεοι ζηταγαν 1000ρια φωναζατε και βριζατε εδω περα για πιο λογο τον σπρωχνουμε κιολας?)


    μηπως να ακουσει το κλασσικο?


    ξεκινα με ενα μικρο με ενα 250ρι ας πουμε μαθε να οδηγεις μαθε να προβλεπεις οσα περισσοτερα μπορεις στο δρομο και μετα?

    α δε το δα αυτο...
    απλα ειδα τις γιαπωνέζικες προτάσεις της κατηγορίας και είπα να πω και την καλύτερη και ακριβότερη ευρωπαικη.

    αν εισαι κουλαδι φιλε παρε κανα τρίκυκλο μπ3 της πιατζιο.

  13. #13
    Εκκολαπτόμενος βρωμιάρης Το avatar του/της johnpan
    Εγγραφή
    20/05/2002
    Μηνύματα
    1.721
    Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI
    να κανω ενα σχολιο?


    συγγνωμη κιολας


    αλλα ο φιλος λεει οτι ειναι ασχετος απο μοτοσυκλετες..... μηπως και η μια και η αλλη που θελει εινια πολυ για αυτον?


    (γιατι σε κατι αλλα ποστ που νεοι ζηταγαν 1000ρια φωναζατε και βριζατε εδω περα για πιο λογο τον σπρωχνουμε κιολας?)


    μηπως να ακουσει το κλασσικο?


    ξεκινα με ενα μικρο με ενα 250ρι ας πουμε μαθε να οδηγεις μαθε να προβλεπεις οσα περισσοτερα μπορεις στο δρομο και μετα?

    Έχεις δίκιο Ευη, απλά λέγε λέγε κουραστηκαμε μερικοί να τα ξαναλέμε αλλά αυτό δεν είναι δικαιολογία.

    Πάμε λοιπόν!

    Φίλε μου, είναι πολλά τα άλογα! Πάρε ένα 250άρι για αρχή, κι ας είσαι ψηλός και ας μη σου πάει. Η εμπειρία δεν αντικαθίσταται από το ύψος σου.
    Δεν είναι η δόξα /
    δεν είναι τα λεφτά /
    είναι του δρόμου η χαρά !

    Το μηχανόβιο άλμπουμ μου



  14. #14
    πρωην μελος Το avatar του/της idi
    Εγγραφή
    13/08/2003
    Μηνύματα
    6.082
    Αρχικά δημιουργήθηκε από dragonteo
    ... συν οτι με το tdm μολισ αποκτήσεις και λιγη εμπειρία θα θέλεις να ξεδώσεις για κανα σαββατοκύριακο...
    ενω με το versys που ειναι 100% καλυτερο fun bike ... δε "θα ξεδώσει".... οκ πασο...


    τεσπα στο θεμα μας...


    αφου ρε φιλε θες TDM γιατι δε το αγοράζεις να τελειώνομε? εμεις θες να σου πουμε ποιο θα παρεις?

  15. #15
    εννοουσα ότι ειναι καλυτερο για πιο μακρυνες αποστασεις!!
    Σαφώ το versus ειναι 100% ποιο διασκεδαστικο !
    εγω θα του πρότεινα ενα μεταχειρισμένο 400αρι για κανα δυο χρόνια για να πάρει τα πάνω του!!!!
    Πάντα με καλή διάθεση!!
    Το ταξιδι ξεκινα οταν βγαίνεις από την πόρτα σου..............

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. TDM 850 Ta fwta sas please !!
    από The_Scientist στο forum Yamaha TDM series
    Απαντήσεις: 53
    Τελευταίο μήνυμα: 01/11/2008, 09:31
  2. Ta fwta sas, ftew?
    από djantoine στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 131
    Τελευταίο μήνυμα: 08/05/2008, 21:57
  3. Ta fwta sas
    από xtrm600 στο forum Kawasaki Z series
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 06/04/2006, 16:58
  4. Gia dwste ta fwta sas oi taxidiwtes...
    από o_gavros στο forum Πληροφορίες
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 26/02/2005, 06:54
  5. ta fwta sas!!!
    από NIKOS_21 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 17/03/2004, 22:43

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF